Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2017., 20:43   #3121
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Pa odi na 192.168.1.1
Username i password su ti admin.

Onda možeš vidjeti razlog zašto ne radi.
99% je izgubio GPON password.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 21:23   #3122
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
nazvao sam službu za zadržavanje još prije Božića i ugovorio taj popust koji je bio u cjeniku za Ultra Max3 M paket s besplatnom brzinom 100mbita i nonstop opcijom, prva godina 120kn, druga 240kn. u međuvremenu je hakom 17.1. zabranio HT-u da nudi taj paket jer je prejeftin i time istiskuje druge operatore. Postoji novi sniženi paket koji je u prosjeku 219 kn čini mi se.

MAX sport plus za 15 kn i prošireni paket za 50% cijene nude se i dan danas preko prodajnih predstavnika ili te službe za zadržavanje, dok te ne nazovu, možeš na chat od tcoma tražit da te nazove ta služba za zadržavanje.

Hvala ti na informaciji 👍
Spikeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2017., 04:55   #3123
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Pa odi na 192.168.1.1
Username i password su ti admin.

Onda možeš vidjeti razlog zašto ne radi.
99% je izgubio GPON password.
ak nezna ,ako i vidi kaj se dešava pomoći nema
prijavi kvar i za dan dva netko će doći i riješiti.

treba probati iskopčati ont na par sekundi iz struje ili na prekidać i natrag ukopćati i gledati dali zelena ledica blinka ako je upaljena cijelo vrijeme-nema druge nego tehničar
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 18:04   #3124
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Verdict:
Štakori pregrizli kabel na ulazu u zgradu, 5 stanova ostalo bez optike
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 18:29   #3125
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Verdict:
Štakori pregrizli kabel na ulazu u zgradu, 5 stanova ostalo bez optike
Pa ti štedi na kabelu...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 19:10   #3126
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Znači sad su vam po zgradi u điru optički miševi
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 19:13   #3127
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa ti štedi na kabelu...
A, tcom cigani, štaš

Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Znači sad su vam po zgradi u điru optički miševi
I svitle u mraku
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 11:46   #3128
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
zamjenili ZTE za Speedport i sve šljaka savršeno, 101/22 brzina

jedino što mi lampice grizu oči

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 15:54   #3129
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Preljepi ih sa ducttapeom
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 19:43   #3130
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
zadnja minuta videa, iskon planira u ovoj godinu pustiti g.fast sa 500mbit preko bakra



u slobodnom prijevodu (bar sebi tako tumacim), mama t-com bi mogla isto uciniti?
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2017., 19:47   #3131
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Samo neka Iskon uvede nešto brže od ovih smiješnih 80mbps brzina i selim se.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 20:11   #3132
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
kome? onim rijetkima koji imaju fttb u zgradama ili onima koji zive u centralama?

ugl lijepo sam im objasnio u komentaru na fejsu sto je bolje da naprave osim kurcenja g.fastom...

"Pustite g.fast tak i tak dosta korisnika je predaleko od centrale za to. Razmišljajte vi kao i mama tvrtka HT pa počnite ulagati u FTTC. Ili barem ispregovarajte sa njima da vam ponudi virtual bonding u FTTC ormarima nakon što naprave testiranje vectoringa na terenu. Iako ste prvi započeli sa pilot projektom za FTTB mislim da vam je ipak FTTC za sad bolja investicija. Lako se kasnije za par godina opet investira i FTTC se nadogradi u FTTB ili mozda čak FTTH."


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 20:14   #3133
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
zadnja minuta videa, iskon planira u ovoj godinu pustiti g.fast sa 500mbit preko bakra



u slobodnom prijevodu (bar sebi tako tumacim), mama t-com bi mogla isto uciniti?
Ma nisu oni sposobni ni vectoring upogoniti a kamoli gfast.
To su spike za male dioničare i uljepšavanje godišnjih izvještaja.
G.fast je u povojima uostalom globalno gledajuć.
Za pet godina možda budu komercijalno nudili.
A tad vipnet bude nudio gigabit preko koaksijalca, tako da im uzalud trud.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 20:29   #3134
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
zadnja minuta videa, iskon planira u ovoj godinu pustiti g.fast sa 500mbit preko bakra



u slobodnom prijevodu (bar sebi tako tumacim), mama t-com bi mogla isto uciniti?
"Mama" radi test vectoringa od 2. do 4. mj nakon toga navodno komercijalna primjena.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 18:55   #3135
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ma nisu oni sposobni ni vectoring upogoniti a kamoli gfast.
To su spike za male dioničare i uljepšavanje godišnjih izvještaja.
G.fast je u povojima uostalom globalno gledajuć.
Za pet godina možda budu komercijalno nudili.
A tad vipnet bude nudio gigabit preko koaksijalca, tako da im uzalud trud.
za G.fast su očito polazno točka ormarići za skračivanje petlje,sad kak to misle izvesti neznam,znam jedino da su u gajnicama odbijali korisnike t-coma spajati na ormariće ,zbog pemalog kapaciteta ormarića,dal će iskon svoje postavljati
ili t-com duplat kapacitete,jedino kaj vidim je da kad ima para za proširenje ide to onda relativno brzo,a možda će im se za dio korisnika živo j.... .
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:21   #3136
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
kako god. kraj mene su postavili fttc ormaric. ako me ht ili iskon ne budu spojili na njega do pocetka 2020. sami su si krivi jer kad bnet pređe na docsis 3.1 prebacujem se na njih.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 00:58   #3137
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
cuo sam da su T-Comu prioritet Triple-Play korisnici (MaxTV + NET + telefon) pa ako te ne zele spojiti na VDSL (FTTC) ormaric, uzmi neki ugovor sa probnim rokom za MaxTV, a kada te spoje otkazi MaxTV i ostavi si samo net ili net+tel po zelji/potrebi
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 05:56   #3138
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
poanta priće je da su ti ormarići poprilično ograničenog kapaciteta i da baš nevidim da bi t-com u sadašnjem obimu mogao dopustiti iskonu da ih koristi za G.fast,kad i svoje korisnike odbijaju spajati na njih zbog premalo mjesta,a situacija može biti samo gorja jer eto ostatak bakrenih provajdera neče imati pristup tim ormaričima.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 08:00   #3139
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Nema smisla koristiti g.fast u FTTC-u 300-800m su prevelike udaljenosti petlje za njega. No prema interviewu Iskonovog CEO-a za razvoj da se naslutiti da bi uskoro mogli početi širiti FTTB na ostale "veće" zgrade tj. stambene nebodere gdje nije dostupna optika i implementirati sa tim i g.fast.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 09:51   #3140
Pogy
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ZG
Postovi: 40
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
za G.fast su očito polazno točka ormarići za skračivanje petlje,sad kak to misle izvesti neznam,znam jedino da su u gajnicama odbijali korisnike t-coma spajati na ormariće ,zbog pemalog kapaciteta ormarića,dal će iskon svoje postavljati
ili t-com duplat kapacitete,jedino kaj vidim je da kad ima para za proširenje ide to onda relativno brzo,a možda će im se za dio korisnika živo j.... .
To u Gajnicama s premalim kapacitetom je moguće - u Gajnicama su 4 FTTC od koja su bar 2 s nedostatnim brojem parica dok istodobno su u okolini kvarta gdje su većinom obiteljske kuće stavili čak 3 FTTC u kojima se skuplja paučina jer imaju parica ko blata (1.Samoborska/prekoputa ZABA poslovne zgrade , 2. Dubravica/Konzum 3. Gajnički vidikovac )
Tako da tko god je "kvazi planirao" nema nikakve logike.

Kao i širenje Iskon FTTB , tamo gdje oni hoce - predstavnici neki nedaju - tamo gdje vi hocete i Iskon ima optiku svoju u kvartu > oni ne žele.

Rubni dijelovi Zagreba su teška katrastofa za 2017 - FTTH zaboravi , FTTB tu i tam koja zgrada , FTTC tek došao u 2017 i već nema mjesta , a ostalima 10-etka Mbit

Zadnje izmijenjeno od: Pogy. 16.03.2017. u 09:58.
Pogy je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:17   #3141
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Moj FTTC Rastočine je već skoro popunjen a nije prešlo niti 10% korisnika HT-a s njega. Ostali su svi i dalje na Kozali.
Ima kapacitet od cca 200 parica a do njega dolazi kabeli s 800 parica.
Prestrašno. Kakav ĐI FAST, vektorking, sve to zaboravi jer je situacija na terenu očajna.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 23:25   #3142
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Ima li još netko problem s visokim pingom prema cijeloj europi osim nizozemske?
Izgleda da imaju gadnih problema s međunarodnim linkovima.
Baš pokušavam skinuti unifi controller i brzina je cijelih 32kb/s.

Prema tracerouteu između HT-a i 87.128.238.81(Deutsche Telekoma) preko kojega je routan promet do ubnt.com ima čak 117ms latencya.
Užas živi,nešto su gadno zeznili

Zadnje izmijenjeno od: robimarko-bug. 16.03.2017. u 23:37.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 06:35   #3143
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor Pogy Pregled postova
To u Gajnicama s premalim kapacitetom je moguće - u Gajnicama su 4 FTTC od koja su bar 2 s nedostatnim brojem parica dok istodobno su u okolini kvarta gdje su većinom obiteljske kuće stavili čak 3 FTTC u kojima se skuplja paučina jer imaju parica ko blata (1.Samoborska/prekoputa ZABA poslovne zgrade , 2. Dubravica/Konzum 3. Gajnički vidikovac )
Tako da tko god je "kvazi planirao" nema nikakve logike.

Kao i širenje Iskon FTTB , tamo gdje oni hoce - predstavnici neki nedaju - tamo gdje vi hocete i Iskon ima optiku svoju u kvartu > oni ne žele.

Rubni dijelovi Zagreba su teška katrastofa za 2017 - FTTH zaboravi , FTTB tu i tam koja zgrada , FTTC tek došao u 2017 i već nema mjesta , a ostalima 10-etka Mbit
za gajnice znam 100% svi koji su mogli sa centrale potegnut 30 ostali su na centrali s objašnjenjem da nema mjesta u ormarićima,mada je ormarić 100m od zgrade a to može biti samo gorje u nekom srednjoročnom razdoblju
jer amis ,optima ,h1 neće nikada imati pristup tim ormarićima,pa je logično da će s vremenom ljudi probati migrirati natrag na t-com.

ja sam u stenjevcu nekakvih pola km od gajnica pa je optika kod nas 2,5 godine ,ali nema baš previše zainteresiranih,nekima su kanalice razlog ,drugima pak cijena.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 17.03.2017. u 06:42.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 07:40   #3144
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
za gajnice znam 100% svi koji su mogli sa centrale potegnut 30 ostali su na centrali s objašnjenjem da nema mjesta u ormarićima,mada je ormarić 100m od zgrade a to može biti samo gorje u nekom srednjoročnom razdoblju
jer amis ,optima ,h1 neće nikada imati pristup tim ormarićima,pa je logično da će s vremenom ljudi probati migrirati natrag na t-com.

ja sam u stenjevcu nekakvih pola km od gajnica pa je optika kod nas 2,5 godine ,ali nema baš previše zainteresiranih,nekima su kanalice razlog ,drugima pak cijena.
Gajnice su kvart s najvećom gustoćom FTTC ormarića koje sam igdje vidio.
Znam se tamo svakih tjedan-dva vozati biciklom i svaki put vidim novi ormarić.
Neki dan sam čak vidio jedan u kvartu obiteljskih kuća između Gajnica i centrale.
To mi je misterija, grade FTTC ormariće 250m od centrale.

Nego, kako je hakom regulirao pristup tim ormarićima, jel moguć bitstream preko njih? Vidim da se ovaj vipnetovac nešto žali na veleprodajne cijene, uopće ne sumnjam da cilja na pristup tcomovim ormarima.
http://www.poslovni.hr/tehnologija/r...razvoju-325463
Koji seronja, mjesto da prošire svoju infrastrukturu on civili da im tcom skupo prodaje svoju.
No dobro, činjenica ostaje da je tcom ušao u fttc avanturu samo zbog straha od vipnetove kupovine bneta i ulaganja u koaksijalac. Hvala ti vipnete.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 08:12   #3145
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Gajnice su kvart s najvećom gustoćom FTTC ormarića koje sam igdje vidio.
Znam se tamo svakih tjedan-dva vozati biciklom i svaki put vidim novi ormarić.
Neki dan sam čak vidio jedan u kvartu obiteljskih kuća između Gajnica i centrale.
To mi je misterija, grade FTTC ormariće 250m od centrale.

Nego, kako je hakom regulirao pristup tim ormarićima, jel moguć bitstream preko njih? Vidim da se ovaj vipnetovac nešto žali na veleprodajne cijene, uopće ne sumnjam da cilja na pristup tcomovim ormarima.
http://www.poslovni.hr/tehnologija/r...razvoju-325463
Koji seronja, mjesto da prošire svoju infrastrukturu on civili da im tcom skupo prodaje svoju.
No dobro, činjenica ostaje da je tcom ušao u fttc avanturu samo zbog straha od vipnetove kupovine bneta i ulaganja u koaksijalac. Hvala ti vipnete.
U dokumentu standardne ponude Hrvatskog Telekoma za odvojeni pristup (LLU) pod stavkom za FTTC piše da HT je obvezan ponuditi ostalim operaterima bitstream uslugu ukoliko ima mjesta u ormaricu ili ukoliko ga nema operator korisnik može o svom trošku zatražiti postavljanje još jednog ormarića radi proširenja.

U slučaju da HT koristi vectoring u FTTC-u on nije obvezan spojiti ostale korisnike na bitstream vec je obvezan ponuditi virtual bonding ostalim korisnicima.

A to virtual bonding znaci da je krajnji korisnik recimo na Iskonu i njemu placa mjesecnu naknadu a HT upravlja svime i daje vdsl uređaj na korištenje. Tako da u tom slučaju bi bili na Iskonu ali bi koristili HT-ov router koji podržava vectoring.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 13:31   #3146
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
No dobro, činjenica ostaje da je tcom ušao u fttc avanturu samo zbog straha od vipnetove kupovine bneta i ulaganja u koaksijalac. Hvala ti vipnete.
upravo to mi baš nije previše jasno,bnet/vip temelj recimo za njihove ormariće imaju,optički kablovi gotovo do svakog kvarta,vip baš i nije finacijski slaba firma da nebi mogla i opet ništa,bit će da je poslovna politika takva da treba izvući zadnju lipu iz postojeće tehnologije.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 13:35   #3147
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
da ali vip/bnet je sa hfc-om u prednosti jer infrastruktura sad ostaje samo se tehnologija mijenja. Sad je docsis 3.0 u upotrebi sutra ce biti docsis 3.1 koji ce omoguciti brzine vece od 120mbps za download a trenutno se razvija i full duplex docsis 3.1 koji bi imao vece simetricne brzine download/upload. A HT? Da bi drzao korak mora opet nadograditi infrastrukturu do krajnjeg korisnika dok VIP u svom slučaju samo nadograđuje pristupnu opremu.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 17.03.2017. u 14:25.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 15:23   #3148
Pogy
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ZG
Postovi: 40
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
za gajnice znam 100% svi koji su mogli sa centrale potegnut 30 ostali su na centrali s objašnjenjem da nema mjesta u ormarićima,mada je ormarić 100m od zgrade a to može biti samo gorje u nekom srednjoročnom razdoblju
jer amis ,optima ,h1 neće nikada imati pristup tim ormarićima,pa je logično da će s vremenom ljudi probati migrirati natrag na t-com.

ja sam u stenjevcu nekakvih pola km od gajnica pa je optika kod nas 2,5 godine ,ali nema baš previše zainteresiranih,nekima su kanalice razlog ,drugima pak cijena.
Gajnice su jedini gusto naseljeni kvart u Zagrebu s zgradama bez FTTH , sreća u nesreći za FTTC je da je mnogo korisnika na Bnetu pa kad i to uzmete u obzir, kapacitet postavljenih FTTC je BOGU za Plakat.
da nije smiješno bilo bi žalosno.
Previše je tu parica za FTTC i trebalo je to FTTH , kako je Bnet izgradio sve svoje u svaku zgradu u kvartu tako su mogli i oni.

FTTC je za područje gdje je mnogo kuća i malih zgrada a ne ovo.
Pogy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 15:53   #3149
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
"Liberalizacija telekom tržišta u fiksnom segmentu krenula je u krivom smjeru i stvara pritisak na alternativne operatere."

Koji su to mrtvi alternativni operateri? Postoji prokleti duopol, il ideš HT-u (Ht, optima, iskon, h1) ili ides Vipu (vip, amis, bnet, metronet). Ove alternativne kvartovske ISP-ove ne racunam...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 17:48   #3150
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ajde kaj ste se gajnica uhvatili ako cijeli nz i sva sela okolo vec imaju optiku i ostale pizdarije mogu birat sta oce ispalo ovde da je u gajnicama najvise ormarica neg u cijeloj hrv jbt, tu samo seru ja cu optiku ja cu tcom a kad treba platit za to 300 kn onda jao jbg nemres i ovce i novce , ja sam lani presla na bnet pa kaj ste cekali limun???

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na