Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2015., 16:00   #6001
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Ovaj T-com je strašan. Preko godinu dana imam 10mbit bez ikakvih problema. U prošli čet mi veza počne pucati i varira od 1 do 2-3 mbit. Prijavim kvar da bi mi na kraju spustili brzinu na 4mbit. U modemu je prije pisalo dsl downstream 10500kbits a sada piše 5100 kbits. zovem danas da mi i dalje nije riješen problem i odgovor je bio pa stoji u sustavu da je riješeno. Super su to odradili nema šta. Plaćam 10mbit i spuste mi na 4mbit bez da su mi javili i poslali bilo kakvu obavijest. Zvat ću ih svaki dan dok mi ne vrate 10mbit. Očito su usranu centraulu iz Kostrene dodatno opteretili.
Meni je tako bilo u vikendici -10MBit na sigurno 3km udaljenosti i krenilo biti sve gore i gore. Kad sam ih dovoljno izmaltretirao da me prebace sa Siemens dslama na Huawei (pošto ima VDSL tamo u ponudi) odjednom se sve popravilo iako sam ostao na istom adsl2+ profilu.

Margine otišle sa 5-6 na 11-12 i veza normalna.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2015., 17:30   #6002
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Mene nazvao danas na mob tehničar. Malo sam bio nezgodan i na kraju imam još bolju brzinu i stabilniju vezu nego prije. Sada mi je dsl downstream 11100 kbit. Ipak se može samo mi nije jasno što su tako lijeni i neorganizirani.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2015., 22:00   #6003
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
http://www.telegram.hr/biznis-tech/s...itavoj-europi/


Službeno je, Hrvatska ima najsporiji internet u Europskoj uniji i treći najsporiji u čitavoj Europi
Citiraj:
Hrvatska ima najsporije prosječne brzine interneta u Europskoj uniji. Poražavajući su to rezultati istraživanja tvrtke Akamai. U redovnom istraživanju State of the Internet za treći kvartal ove godine, Akamai je zabilježio prosječnu brzinu 5,5 megabita u sekundi (mbps) za internetske korisnike iz Hrvatske.
Lošiji samo Albanija i Crna Gora
Isto istraživanje pokazalo je da samo Albanija i Crna Gora imaju sporiji internet od Hrvatske, a čak i korisnici iz Bosne i Hercegovine imaju brži pristup internetu. Poražavajući podaci izgledaju još gore kada uzmemo u obzir da je Albanija službeno najsiromašnija država u Europi, a ima samo pola megabita sporiji prosječan internet.
-neki kažu i najskuplji
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 03:57   #6004
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
http://store.steampowered.com/stats/content/

(klik na hrvatsku/bilo koju drugu zemlju)

a reklo bi se da "gejmeri" (daklem oni koji koriste steam) imaju veći projek od ostalih.

5 je tako i tako plafon za većinu (uz TV)
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 12:18   #6005
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Koj k**** je sa ovim dsl-om??? Već par dana neide preko 1,04 mbit/s
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 15:28   #6006
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Pitaj u upravi vodovoda, jer kod mene radi uredno...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 16:11   #6007
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Kome još na MaxTV-u šteka daljinski u smislu da šalje dupli signal pa je vrlo teško utipkati broj kanala ili odabrati opciju na meniju? Razne kemije, upucavanje raznih kodova nije uspjelo... ajmo mišljenja.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 16:35   #6008
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Kome još na MaxTV-u šteka daljinski u smislu da šalje dupli signal pa je vrlo teško utipkati broj kanala ili odabrati opciju na meniju? Razne kemije, upucavanje raznih kodova nije uspjelo... ajmo mišljenja.
Koji STB imas? Na starim Atlantama je to bio problem, rjesavao se da prelijepis komad crne izolirke preko senzora na STB-u.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 16:52   #6009
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Koji STB imas? Na starim Atlantama je to bio problem, rjesavao se da prelijepis komad crne izolirke preko senzora na STB-u.
Imam Scientific Atlanta IPP330HD. To je stari? Kako će onda uopće daljinski hvatati ako prelijepim crnu izolirku? Gdje točno da zalijepim?
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 17:00   #6010
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Morat ces se malo igrat s tim, prelijepi preko crne maskice s prednje strane, koliko se sjecam sa 5-6 cm trake je radilo. Ne preko brojeva nego pored lijevo ili desno, ne sjećam se više.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2015., 19:44   #6011
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Ha ha... izgleda da radi. Ne kužim u čemu je fora. Zašto ga to smeta?
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 00:09   #6012
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Ha ha... izgleda da radi. Ne kužim u čemu je fora. Zašto ga to smeta?
Sjecam se da je bilo puno price oko toga, nesto je zeznuto sa IR diodom u STB-u, nije daljinski kriv nego ova prima duplo...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 10:43   #6013
MatJAM
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 6
Pozdrav ljudi. Imam pitanje u vezi pada interneta nakon što upalim MaxTV. Imam internet brzine 4 Mbps i nakon paljenja MaxTv-a brzina mi pada na 1,7 Mbps. Ne bi ja morao imat brzinu surfanja 4 Mbps ionak je MaxTV uključen? Morali bi uvecat brzinu koju MaxTV uzme ili sam ja u krivu? Jer prije dvije,tri godine imao sam MaxTV i brzina mi je bila na 7 Mbps meni se čini jer maxtv uzme 3 Mbps cca. Nakon nekon vremena maxtv sam odjavio ali sam opet uzeo ove godine i sad mi pada brzina na 1,5-2.
MatJAM je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 11:17   #6014
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Kolko znam za brzinu interneta od 4Mbp/s + MaxTV trebao bi imat propusnost DSL linije od 10Mbp/s. Trenutno ostvarenu i maksimalno mogucu propusnost (brzinu) svoje linije mozes provjerit u svom routeru...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 11:35   #6015
MatJAM
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kolko znam za brzinu interneta od 4Mbp/s + MaxTV trebao bi imat propusnost DSL linije od 10Mbp/s. Trenutno ostvarenu i maksimalno mogucu propusnost (brzinu) svoje linije mozes provjerit u svom routeru...

Pa logično bi bilo. Zvao sam dns t-com koliko mogu povecat brzinu. Odgovorili su mi da je moguce povecanje na Turbo10 opciju. Neznam zasto onda nemam brzinu 10 mbps -.-

http://prntscr.com/9jdq8r
- Ovo su moje informacije, meni se čini da je to to ili?
MatJAM je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 12:36   #6016
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Krivo si se postavio, tebi ne treba niti mozes dobiti na svojoj liniji Turbo10 uz MaxTV.
Stvar je u tome, da trebas dobiti, a po podacima iz routera je to moguce, 4Mbits + MaxTV, a ti to nemas.
Da odustanes od maxtv-a onda bi mogao imat ovo sto ti nude Turbo10, jer to se tice samo brzine interneta i ne ukljucuje MaxTV. Za Turbo10 + MaxTv bi trebao imati ukupnu brzinu od cca 15Mbit/s

Tebi preostaje zvati SZK i prijavljivati kvar dokle got ti ne sloze tvojih 4Mbit/s + MaxTV, sto ustvari i placas.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 16:34   #6017
MatJAM
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Krivo si se postavio, tebi ne treba niti mozes dobiti na svojoj liniji Turbo10 uz MaxTV.
Stvar je u tome, da trebas dobiti, a po podacima iz routera je to moguce, 4Mbits + MaxTV, a ti to nemas.
Da odustanes od maxtv-a onda bi mogao imat ovo sto ti nude Turbo10, jer to se tice samo brzine interneta i ne ukljucuje MaxTV. Za Turbo10 + MaxTv bi trebao imati ukupnu brzinu od cca 15Mbit/s

Tebi preostaje zvati SZK i prijavljivati kvar dokle got ti ne sloze tvojih 4Mbit/s + MaxTV, sto ustvari i placas.
Kuzim ja tebe sve. Prijavio sam kvar i sad mi je brzina 6,6 mpbs a dok je maxtv 3,6. To je sad ok ili trebam jos kaj zvat? Na prijašnjem mojem postu su podatci mojeg rutera, to je mislim maksimalno kolko se moze izvuci iz toga ili?

http://prntscr.com/9jh199
MatJAM je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 17:11   #6018
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Ne, podaci na PS-u u prijasnjem postu pokazuju samo tvoje trenutno spojenu brzinu, a taj router na zalost ne prikazuje i maksimalno mogucu u istom trenutku. Vecina novijih routera prikazuje obe vrijednosti.
Koliko mogu zakljucit iz navedenih podataka, tebi je trenutno spojena brzina premala za 4Mbp/s + MaxTv, pa je od tuda razlika u ostvarenoj brzini na mjerenjima sa ukljucenim i iskljucenim MaxTv-om. U normalnim uvjetima ostvarena brzina interneta bi trebala biti jednaka, sa i bez ukljucenog MaxTV-a...

Ja bi na tvom mjestu i sadasnje stanje prijavljivao kao kvar, jer ne mozes ostvarit placenih 4Mbp/s uz ukljucen MaxTv; pogotovo kad ti na tvojoj parici nude Turbo10, a to je ista brzina koja bi tebi bila dovoljna i zadovoljila bi 4Mbp/s interneta + MaxTv-SD.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 19:06   #6019
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Koji je DNS T-Coma?

Imam 30/10 i sve radi uredno...ali svakih sat/dva mi se zna desiti da ne otvara stranice kojih 5-10 sekundi (npr. ako pingam stranicu index.hr kroz CMD piše mi : Ping request could not find host index.hr. Please check the name and try again.). Nakon cca 5sec, odjednom sve radi perfektno i ping isto. TV radi normalno, znači samo ne mogu otvoriti stranice 5-10 sec...DNS mi je obtain automatically, pa gledam da podesim ručno, da nije do toga..prebacih se na windows 10..ali nisam testirao na win 7 jer sam u novom stanu

EDIT: DNS tcoma...stavio sam ovaj prvi, javim rezultate

http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/...l?question=608

Zadnje izmijenjeno od: X-Plosiv. 01.01.2016. u 19:12.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 20:15   #6020
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ako je speedport ruter stavi najnoviji firmware tu s foruma, .36
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 21:59   #6021
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Razmišljao sam, ali tek sam uzeo T-Com, ne bih htio baš da mi operater ne može nešto...ima neka mogućnost downgrade na t-com verziju ako se desi srnaje?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 23:12   #6022
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Jer bas taj problem koji imas smo svi rijesili tim apdejtom firmwera
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 07:54   #6023
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Eksplozivni slobodno pukni gore 036. Nemaš brige a i ruter radi puno bolje nakon toga i rješava dns problem. Također sve ostale funkcije rutera su davno potvrđene da rade i dalje.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 10:53   #6024
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Imam 2 pitanja samo:

1. Ako imam problem sa T-Comom, da li ću imati problema jer je 036? Da se ne desi "Gospodine, ne vidimo Vam ruter. Mora doći naš tehničar..."...
Znači, ima li mogućnost downgrade na službeni tcomov?

2. U internet postavkama imam user imeprezime@htnet-dsl ...ali password ne znam..sada ću nazvati tcom podršku da saznam taj password. EDIT: Imam pass

...nisam ga mislio tako brzo flashati...but oh well :P

Zadnje izmijenjeno od: X-Plosiv. 02.01.2016. u 11:20.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 12:06   #6025
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
X brineš previše, nemoj biti pica i uradi to :P
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 12:46   #6026
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
@X-Plosiv
Taj 036 je t-com fw, na njemu sve radi, samo nije još pušten svim korisnicima.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 13:25   #6027
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Stavio i ja 036....da ste tu bih vam dao komad sarme, ovako ništa, jbg
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 13:49   #6028
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Jel se moze od tcoma uzicat neki noviji router? Mislim ovaj radi al je star valjda 6 godina. Onaj speedtouch 780
imart je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 13:51   #6029
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ak ti sve radi ja bi ostavio kak je, nikad neznaš kakva sranja te mogu dočekat

a užicat se može, pogotovo ako je 6 godina, javiš u SZK da se stalno nešto blesira ovono i sigurno ces dobit, al razmisli prije toga
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 14:06   #6030
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Dakle prošlo je ravno 60 dana od datuma kad sam tražio preseljenje priključka, isti tcom nije preselio. U uvjetima korištenja im piše da imaju rok od 45 dana a SZK je stalno govorio da je 60 dana, tako da sam čekao tih 60 dana jer sam znao da isti neće bit preseljen.
Sad zovem SZK da pitam di je zapelo i veli tip da je storniran zahtjev i veli da možemo ponovo pokrenut, pa sam mu rekao da nema potrebe za tim nego da mi pošalje raskid ugovora na njihovu štetu na mail, on veli da to ne postoji i da šaljem prigovor
S obzirom da sam se zadnji put natezao pola godine radi većeg računa nego što je trebao biti živo me zanima koliko će ovo trajat.
Idem im pisat prigovor pa da vidimo dal ću na ljeto raskinut i ugovor za mob
Zasad je buljo vs tcom = 1:0, čekamo dalje
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na