Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2017., 10:06   #241
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
U opisu videa:
ovo, May twtter


- part number AAR 3700i

homokinetički zglob za Audi A8
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 15:36   #242
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
A to ce najvjerojatnije ic na Lamba
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2017., 15:54   #243
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
pa vi ste svi tu toliko pametni da najbolje javite se gospodinu Rimcu da vas zaposli većinu riješili bi problem ne samo auta nego i firme kompletne čini mi se

A za ovaj izlet kriv je samo i isključivo vozač, nikakve greške auta, ceste, ili nečeg treće, samo čisto preseravanje koje smo već vidjeli milion puta u predhodnim serijama od njega samo ovaj put ga koštalo auta.

I slažem se da je gospodinu Rimcu ovo najbolja reklama ikad koju je mogao napraviti za dotični auto.
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 17:20   #244
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
upravo to. Samo eto, hrvati ko hrvati, nasladjivanje na kvadrat.

doletio sa 177kmh, usporio do 130, pa nema isusa da tom brzinom proletis kroz taj USKI zavoj. Tko se ikad probao provesti tako uskom cestom sa 100kmh+ ce mu sve biti jasno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 17:56   #245
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Sad treba dočekati novu sezonu i reportažu o autu. Previše ga grilaju doma, i po novinama i po forumima. Tipično 'rvacki.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:24   #246
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
upravo to. Samo eto, hrvati ko hrvati, nasladjivanje na kvadrat.

doletio sa 177kmh, usporio do 130, pa nema isusa da tom brzinom proletis kroz taj USKI zavoj. Tko se ikad probao provesti tako uskom cestom sa 100kmh+ ce mu sve biti jasno.
177 je bila maksimalna brzina u tom krugu, 134 u prolazu kroz ciljnu ravninu.

Hrčak i Rimac razgovor o nesreći



Sve ovisi o perspektivi, ne?
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:35   #247
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Perspektivi?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:39   #248
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Zadnji podatak je bio da je brzina bila preko 210 km/h, naknado stavljeno nakon jučerašnje objave ovog videa, samo mi nije baš jasno na koji se to dio odnosi.

http://www.rimac-automobili.com/en/p...n-switzerland/
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:44   #249
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Perspektivi?
To nije cesta sa kojom bi automobil reklamiran kao najnapredniji ikada (Rimac tvrdio prije godinu dvije) trebao imati problema, međutim očigledno da je problem jer je izletio. Pogledaj razgovor, ima zgodnih stvari.

Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Zadnji podatak je bio da je brzina bila preko 210 km/h, naknado stavljeno nakon jučerašnje objave ovog videa, samo mi nije baš jasno na koji se to dio odnosi.

http://www.rimac-automobili.com/en/p...n-switzerland/
Isto, pogledaj link gdje Hammond i Rimac razgovaraju, Mate prezentira podatke po kojima je na najbržem mjestu imao 177kmh a kroz ciljnu ravninu 134kmh.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:50   #250
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Imao je preveliku brzinu, imao krivu liniju izlaska iz tog desnog zavoja i automatski losu za ulazak u lijevi zavoj. Sam je u intervju rekao da je pokusavao zanjeti straznji kraj, napravio je upravo to sa scandinavian flickom...ne kuzim o cemu i dalje raspravljate.
I u ferrariu i u lamborghiniu i u gtru bi u onakvim okolnostima izletio
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2017., 20:50   #251
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Zadnji podatak je bio da je brzina bila preko 210 km/h, naknado stavljeno nakon jučerašnje objave ovog videa, samo mi nije baš jasno na koji se to dio odnosi.

http://www.rimac-automobili.com/en/p...n-switzerland/

Citiraj:
the car reached a speed of over 210km/h during Richard’s lap
za vrijeme uspona u jednom trenutku, a ne pri izlijetanju.

ima snimki zavoja i slika sa vise kuteva i strana, i zavoj je sve samo ne jednostavan, a kamoli za 130kmh. A drugo je sto je kut ulaska potpuno kriv i brzina ulaska u prvi blagi desni je prevelika i tu je oslo sve u vatru, doslovno

https://www.youtube.com/watch?v=aN_llWhbAmQ
kad pogledas zavoj iz ovog kuta vidis kako vijuga cesta a i kolika je visinska razlika gdje je odletio i sletio, vise srece nego pameti sigurno za hrcka
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:51   #252
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Isto, pogledaj link gdje Hammond i Rimac razgovaraju, Mate prezentira podatke po kojima je na najbržem mjestu imao 177kmh a kroz ciljnu ravninu 134kmh.
Je, gledao sam, znači na to misle. Malo me zbunjuje to što su u ovoj dopuni u istoj rečenici spominju i to letenje i tu brzinu, pa mi je malo dvosmisleno.

Citiraj:
This brand new data shows that the car reached a speed of over 210km/h during Richard’s lap and then travelled over 110 metres once it left the track.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 21:14   #253
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
za vrijeme uspona u jednom trenutku, a ne pri izlijetanju.

ima snimki zavoja i slika sa vise kuteva i strana, i zavoj je sve samo ne jednostavan, a kamoli za 130kmh. A drugo je sto je kut ulaska potpuno kriv i brzina ulaska u prvi blagi desni je prevelika i tu je oslo sve u vatru, doslovno

https://www.youtube.com/watch?v=aN_llWhbAmQ
kad pogledas zavoj iz ovog kuta vidis kako vijuga cesta a i kolika je visinska razlika gdje je odletio i sletio, vise srece nego pameti sigurno za hrcka
Pogledaj link koji sam stavio na prethodnoj stranici, Concept u zavojima ima problema i sa NSXom a bez obzira na ubrzavanje Aventador je daleko ispred.

EVO magazine, test:

At the best part of £1m after taxes the Concept One sits squarely in the same hypercar category as the McLaren P1 and Porsche 918 Spyder. It has the straight line performance to live with that company – in fact Rimac has released a video of the Concept One out-dragging a LaFerraribut it’s unlikely to match those more conventional hypercars for lap time because it lacks downforce and outright mechanical grip.

To je u osnovi ostao drag race auto bez obzira na šminku. A osim toga ovo nije prvo izlijetanje sa staze.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 21:36   #254
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Drugi ne izlijecu kad se pretjera? dobro je hammond sam rekao kad je netko napisao da pravi "race driver" se ne bi razbio. A on je lijepo odgovorio, da, inace se trkaci nikad ne razbijaju i okrenuo ocima haha
A i morat cemo sacekat koji mjesec da izadje video, jer su ih po hamondovim rijecima usporedili i na stazi, i u svim uvjetima.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 21:46   #255
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dobar video... najjači pr dio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 22:13   #256
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Činjenica da su ga uopće smjestili uz navedene aute je već doseg sam po sebi.

Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Meni najzanimljiviji dio:

Citiraj:
One of the car’s major dynamic weaknesses relates to its braking system – or more accurately, its three braking systems. The first is the kinetic energy recovery, which slows the car significantly when you lift off the throttle so you can ‘one pedal drive’ around town. The second system is the regenerative braking, which inverts the motors when you stand on the brake pedal to recharge the batteries, and the third is the conventional brake system, which uses carbon ceramic discs and six-piston calipers.

The kinetic energy recovery system can be turned right down, which is useful because it tends to disrupt your rhythm on a quick run. The bigger issue, though, is that marrying all three braking systems together to give a progressive, feelsome and predictable brake pedal is close to impossible. As a result the Concept One can be a tricky car to have faith in when braking for a corner.
Sve skupa kad se spoji: Hammond je pretjerao kako god se okrene (ili bi bolji vozač uspio izvuć auto boljim ulaskom u zavoj ili je doletio prebrzo), kavez je odlično odradio svoj posao i bez premca ovo im je najbolji PR do sada. Bolji će biti tek kada izađe reportaža (u njoj će biti i Greyp btw. - ako se ne varam).
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 22:20   #257
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
C_1 je Factory Five šasija sa elektromotorima ogromne snage, nabrijani poor man supercar samo jednom ozbiljnije testiran a u šest godina od predstavljanja prodan jedan jedini.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 22:41   #258
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
evo ga opet. Da imalo bolje pratis osim ponavljanja kao papiga informacija od prije 6-7 godina ne bi nebuloze pisao. uopce mi se ne da.

na jednom drugom forumu se javio decko koji radi u Rimcu i dizajnirao je trenutnu sasiju, i bas se osvrnuo na te pretpostavke o factory five sasiji. To je bila prva i jedina s kojom nisu bili zadovoljni, ostale su custom uradak od nule.

treba se malo informirati van birtijaskih informacija. Dovoljno bi bilo samo malo pratiti fejs stranicu, instagram, novine, clanke, youtube...

a bogme ih ja ovdje vidim vise od 1.

s tim da na slici ni nije ovaj koji je stucen.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 23:07   #259
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
uopce mi se ne da.
Pa nemoj. Osim toga trebao bi vidjeti malo tu birtiju jer su to slike karoserije ne šasije.





Jes, čudo jedno su odmakli u razvoju.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 23:15   #260
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kad nisu tebe zaposlili tako sposobna, sto ces.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 23:32   #261
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Inače Mate je žicao FF i CAD nacrte šasije ali ih nisu htjeli dati i kasnije su bili vrlo veoma pissed off na njega kao i neki ljudi koji su mu prvo držali stranu pa kasnije kad su shvatili da se kiti tuđim perjem zažalili, zato su morali raditi kasnije sami ali u osnovi to je FF šasija. Svašta se u birtiji čuje, recimo ovdje.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 23:57   #262
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Prvi na slici je taj razbijeni, drugi na slici je onaj kojeg je dva puta kupio američki oftalmolog i ujedno postao član društva. Četvrti po redu je "prvi" Concept One, a zadnji je vjerojatno onaj iz Formula E "Race director" koji je već jednom stradao u Mićevcu.

Radi razvoja, nijedan od njih nije isti, a možemo slobodno pretpostaviti da je razbijeni bio najbolji od njih.

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 29.06.2017. u 00:02.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 00:30   #263
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Haha kako sam i pisao, vijesti iz 2011-e, a koja je ono sad godina.
manje hejta vise ljubavi i svi bi bili bolje volje i manje jalni
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 00:36   #264
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Interesantan lik Roy. Dal ima istine u tome ili ne, ne bih se mješao.

Ništa u strojarstvu ne kreće iz 0, odnosno vrlo malo toga. U pravilu se radi studija postojećih riješenja i kreće iz toga. Primjera industrijske špijunaže i doslovne krađe dizajna (Sidewinder raketa otpala, našli je Rusi i doslovno im je to bila biblija kako složit raketu) ili kopije istih (B-29 bombarder - Tu-4 direktna kopija maticu po maticu) itd... ima koliko ti srce želi. Veliki igrači vrlo vjerojatno puno bolje skrivaju svoje prljave tajne.


Maknimo se malo od C_1 auta, ovo im je kompletno zaseban projekt:

__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 01:00   #265
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Najvolim hrvatski jal.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 01:45   #266
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Interesantan lik Roy. Dal ima istine u tome ili ne, ne bih se mješao.

Ništa u strojarstvu ne kreće iz 0...
Ne kreće ali za C_1 je osnova FF car kit i koliko se vidi na slikama nisu otišli daleko od toga. Inače kad su ga provalili Mate je obrisao svoje postove u dretvi koju je pokrenuo (Planing a 1000hp electric GTM) samo je kasnije shvatio da postoji wayback machine. Ukucaš u google crodriver i materijala koliko želiš.

Glede Nobuhira Tajime Rimac participira sa AWTVom, motori su iz Kine a mehanički dio Zlatko Kvočić
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 02:30   #267
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
cek, ti si znao sa 21 godinu sve? Nisi nista pitao nikoga?

ti si stvarno poseban, a i zanimalo bi me kad smatras to tako jednostavnim sto si ti stvorio od nule i kakvu si firmu stvorio od 250ljudi koja eto preprodaje gotove karoserije, ili da upotrijebim izraz jednog drugog hejtera, makete.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 08:29   #268
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
cek, ti si znao sa 21 godinu sve? Nisi nista pitao nikoga?

ti si stvarno poseban, a i zanimalo bi me kad smatras to tako jednostavnim sto si ti stvorio od nule i kakvu si firmu stvorio od 250ljudi koja eto preprodaje gotove karoserije, ili da upotrijebim izraz jednog drugog hejtera, makete.
Standardne mantre Matinih miniona, već viđeno po forumima i komentarima ispod članaka u obrani njegova lika i djela.

Mate ne preprodaje iz dva razloga, prvi je što je kupio samo jedan kit od FF koji je poslužio kao model za izradu slijedećih a drugi je što njegove automobile se baš ni ne kupuje. Jedan jedini je prodan španjolskoj firmi Applus Idiada i to u vrijeme kad je tvrdio da C_1 ima autonomiju 600km (to još uvijek stoji na hr.wiki, sad je malo pametniji po tom pitanju pa kaže 320km na svojim stranicama) a kupili su ga novcima iz EU fondova pa im nije bio neki trošak a drugi je prodao nekom šeiku iz Abu Dhabia (prodaju najavio npr u ovom članku) da bi ovaj kad je shvatio koji šit od auta je kupio vratio ga natrag pa je onda izmišljena priča kao da je imao problema na carini za auto koji je poslan na izložbu (link). Tako da je vjerujem jasnije zašto već šestu godinu vuće auto od sajma do sajma bez prodanog primjerka pa onda mora izmišljati priče kako je auto prodan amerikancu sa Floride 2014 pa onda istog čovjeka koji je u stvari ulagač u firmu predstavlja kao kupca i 2016 ili kako je 80% automobila prodao u Kinu. A ekšli tko bi kupio auto sa kojim ni gazda ne može obaviti ni kraću vožnju a da mu se ne pokvari.

Nadam se da si shvatio da na svaku tvoju jalnušku tvrdnju ja mogu odgovoriti sa hrpom linkova, kad god želiš.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 09:19   #269
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Sa hrpom linkova
Ico miki haha

Dok ti kopaš hrpe linkova, Jeremy Clarkson koji puno više vrijedi u automobilskom svijetu od bilo kojeg anonimnog internet ratnika je već pohvalio rimčev auto, nadam se da ne moram pisati što to znači potencijalno na globalnom planu, a ovoj zemlji treba ovakvih firmi da ju stave na globalnu kartu ne samo u turističkom smislu.
Zabavno mi je naići na ovakve ljude i nanovo čitati i osjetiti jal kojeg imamo na izvoz.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 09:31   #270
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Hrpu linkova domaćih novinara ja ne bih uzimao ozbiljno.

Za Kvočića znam, tko je i što je i kako radi. Tu ću stati sa komentarima. Činjenica da je njemu outsource-an dio mehaničkog posla apsolutno ne čudi po rezultatima koje je taj auto napravio. I nije nimalo čudno u automobilskoj industriji.

Zar je netko stvarno mislio da je on auto sklepao iz čiste nule? Taj mora biti stvarno naivan. Ne branim Rimca jer mi je osobno iritantan, ali da nešto radi i odlučio je ostati u Hrvatskoj je doseg sam po sebi. I zapošljava 250 ljudi. Sad, to što oni žive od mjeseca do mjeseca je druga priča.

Ove linkove koje si stavio gore sam proučio, ne moraš mi dodatno pojašnjavati. Vrlo je izgledno da je to baš on kopao po forumima. Voditi se jednom slikom da je napravio samo 5 vozila (ili šasija, kako god želiš) je bespredmetno ako nemaš dokaza za suprotno, odnosno da ih nije bilo 8.

EDIT: Što se tiče "izmišljene priče oko problema na carini", ja sam čuo drugačije - odnosno ispao je totalni ameterizam kad su auto pokušali prevesti tamo. Umjesto da ga rega na sebe kao cestovno nesposobnog i samo prođe granicu, oni su navodno pokušali sve po PS-u i naravno bili zadržani 3mj. Em neiskustvo, em neinformiranost IIRC.

Njihov glavni proizvod su ionako baterije. Nalaze se u Koenigsegg-u, a uskoro i u Aston Martinu.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 29.06.2017. u 09:36.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na