Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2018., 19:23   #781
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
heheh..


Ja u 12-tom mj. mjenjam isp pa... ako nekim cudom uzmem Iskon opet, bice svega

To samo citiram neki tvoj davni post, možda čak i iz ove teme
I slažem se s tim, doduše ja sam davno odustao od borbe s vjetrenjačama (čitaj: kineskim softverom) i prešao 100% na FritzBox (direktno Fritz uspostavlja DSL vezu). I preporučio bih svakome isto da si uštede živce oko ZyXEL-a, Iskri, Speedšrotova i sličnih.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 19:11   #782
Marko031
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: OSK
Postovi: 11
Nadam se da ce netko uspjeti "oziviti" ovaj ruter sa supervisorom uskoro
__________________
Marko031 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2019., 12:12   #783
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,
od nedavno sam i ja na Iskonu i dobio sam navedeni modem.
Zanima me moze li se kupiti neki drugi modem s jacim wifijem.
Naime, dijelim internet sa osobama koje zive kat ispod mene i internet im svako malo "puca",a i brzine im variraju dok ja internet uopce ne koristim (prije sam bio na Tcomu i nije bilo problema, ocito ovaj modem ima slabiji wifi).
Ako se moze zamijeniti isao bi na neki modem do cca 100€.


Hvala
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Daten. 25.01.2019. u 12:37.
Daten je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 17:32   #784
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
prebaci zyxel u bridge i stavi router po želji. pričali smo o tome puno puta u puno tema, pa istraži malo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 19:00   #785
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Meni taj crni Zyxel pokrije cjeli stan sa wifi ali kroz pod će svaki imati probleme.
1- Powerline adaptere sa izlaznim koji ima wifi (ako je struja preko istog brojila).
2 - WiFi Aces Point ukoliko imaš bar 4 žice slobodne do njih ili provuć kroz cjev od antenskog kabla, tel. žica ili dimnjak (ako se ne koristi). Može i UTP kabal kroz prozore..
3- Ukoliko "uopće ne koristiš internet" nađi nekog da taj Zyxel spoji kod njih..
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 13:43   #786
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Meni taj crni Zyxel pokrije cjeli stan sa wifi ali kroz pod će svaki imati probleme.
1- Powerline adaptere sa izlaznim koji ima wifi (ako je struja preko istog brojila).
2 - WiFi Aces Point ukoliko imaš bar 4 žice slobodne do njih ili provuć kroz cjev od antenskog kabla, tel. žica ili dimnjak (ako se ne koristi). Može i UTP kabal kroz prozore..
3- Ukoliko "uopće ne koristiš internet" nađi nekog da taj Zyxel spoji kod njih..
Cini mi se da je najbolja opcija powerline adapter jer smo na istom strujnom brojilu.
Moze preporuka nekog best buy powerline adaptera
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 15:00   #787
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Probaj sa ovakvim kitom koji osim LAN ima i WiFi...
https://www.njuskalo.hr/wireless-wla...oglas-25929449
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 22:15   #788
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Meni zamijenili Siemensa SX763 koji je poceo raditi probleme, pa bih ga morao iskljucivati iz struje 1-2x dnevno.
I, onda stavili tog Zyxela... i sad mi je nastao problem, jer sam na starom Siemensu koristio interne pozive. A, iskon zablokirao pristup do VoIPa.
Ima li netko pospremljene postavke dok se jos mogao backup napraviti? Treba mi podatak kak' se zovu prva i druga telefonska uticnica, tj. koji im je broj.
To bi trebalo biti u meniju VoIP/Phone/Phone devices.


Edit:
U pdfovima se spominje **11 i **12, ali ovdje to ne radi, jer mi se javi centrala da kod nije ispravan.
Kod Siemensa je to bilo 1001 i 1002, ali ovdje to ne funkcionira.
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 23:49   #789
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Ako ima tu opciju vjerojatno deaktivirano / ugašeno kao x drugih stvari zbog njihove customizacije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 18:26   #790
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako ima tu opciju vjerojatno deaktivirano / ugašeno kao x drugih stvari zbog njihove customizacije.

Nasao router na kojem su jos radili oni administratorski passwordi. I, toga nema u menijima za ovaj router.


Pa poslao pitanje zyxelu. Mozda proizvodac zna?
bcb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2019., 18:42   #791
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
zaboravi u startu da će ti proizvođač ići mijenjati softver.

nije li ti lakše nabaviti za 20kn DECT baznu stanicu i pobacat gore x slušalica? dok god uzmeš sve od istog proizvođača, interni pozivi će ti normalno radit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 20:22   #792
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zaboravi u startu da će ti proizvođač ići mijenjati softver.

Ne radi se o promjeni sofwarea. Nego da samo vele moze li se uopce to napraviti.



Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nije li ti lakše nabaviti za 20kn DECT baznu stanicu i pobacat gore x slušalica? dok god uzmeš sve od istog proizvođača, interni pozivi će ti normalno radit.

Ne.
Jer, ima hrpu zidova izmedu i to ne funkcionira. Probali... i podivljali. Na ISDNu je radilo interno zvanje jer smo imali nas uredaj koji je to odradivao. Onda presli na Amis (ADSL). Tamo je sve i dalje radilo kak spada. I, onda presli na Iskon nakon provjere radi li interni poziv.
Zato i jesam presao na Iskon jer su nudili Siemensa za kojeg sam znao da to funkcionira. I, da mi je instalacija provedena prije x godina nastimana za to.
I, sad mi je prije tjedan dana Siemens prestao raditi... pa je covjek dosao sa starim Siemensom, ali kod njega nije radio VoIP. Izgleda da mu drugi CPU nije radio. I, onda je otisao u auto po Zyxela.
I, sad ja imam problem jer mi vise ne rade interna zvanja.
Iskon veli: mi to ne podrzavamo.
Pa sam im rekao nek stave nekog Siemensa. Vele: znaci, hocete da zamijenimo uredaj koji radi? Pa, ne... jer ne radi interni poziv. Ali, kao, oni to ne podrzavaju, pa je uredaj, sto se njih tice, ispravan.
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 21:07   #793
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
zašto onda za 50kn ne kupiš na njuškalu neki rabljeni siemens i sam to složiš na njemu?
ps, nema li siemens 4 telefonska porta? dsl, POTS ulaz, i 2 x tel izlaza? iz zyxela idi telefonskim kabelom u pots ulaz, a telefone u line 1 i line 2. interne pozive onda ostvaruješ kroz siemens, a ulazni ti dolaze kroz pots ulaz. onemogući voip liniju na siemensu, i u teoriji će ti siemens izlazne pozive proslijeđivati na zyxel, a interne će radit on sam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 23:16   #794
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zašto onda za 50kn ne kupiš na njuškalu neki rabljeni siemens i sam to složiš na njemu?
ps, nema li siemens 4 telefonska porta? dsl, POTS ulaz, i 2 x tel izlaza? iz zyxela idi telefonskim kabelom u pots ulaz, a telefone u line 1 i line 2. interne pozive onda ostvaruješ kroz siemens, a ulazni ti dolaze kroz pots ulaz. onemogući voip liniju na siemensu, i u teoriji će ti siemens izlazne pozive proslijeđivati na zyxel, a interne će radit on sam.

Ne, zato sto VoIP ide samo preko prvog uredaja (prvi spjen na DSL). Nema slanja s prvog na drugi uredaj.
Ja sam predlozio da ja kupim Siemensa i da ga nastekam, pa su u Iskonu rekli da to ne smijem. Nego da mora biti njihov uredaj.
Situacija sa Siemensom je bila ovakva:
- imam 2 telefonska broja, oba definirana u uredaju pod svoj Phone1 i Phone2.
- ta dva broja mogu zasebno zvati vanjske linije i vide se na callerID kao ti brojevi
- telefoni na ta dva porta mogu komunicirati medusobno, interno


U sluzbi su mi rekli:
- Vi jedini koji ima takav problem.
- Kako drugi zovu onda svoj drugi broj?
- Pa, samo nazovu drugi broj preko njegovog broja (01....).
- I onda vi naplatite taj poziv
- pa... da.



Jos sad pokusavam skuziti sta im znaci "Znaci, Vi hocete zamijeniti ispravan uredaj?".
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 18:21   #795
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Usporedio kako radi uredaj prije zadnjeg firmwarea... rade interni pozivi. A, na zadnjem vise ne rade.
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 18:36   #796
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor bcb Pregled postova
Usporedio kako radi uredaj prije zadnjeg firmwarea... rade interni pozivi. A, na zadnjem vise ne rade.
Javi se u iskon i trazi downgrade firmwarea jer \\insert razlog koji razumiju\\. Netko je reko da je prolazilo, da su spuštali fw na zahtjev. Sretno!
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 19:44   #797
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
i ako ti spuste firmware, brzo uđi u router sa supervisor šifrom i ugasi tr69 remote management kao i telnet pristup preko dsl-a. u protivnom će ti se opet instalirat nova verzija.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 20:19   #798
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Ma... imam njihov router na kojem ne mogu napraviti interni poziv. I imam drugi router na kojem je isto Iskonov firmware, verzija V1.00(AAUN.1) i na njemu interni poziv radi.

Ima li netko svoj configuration-backupsettings.conf pa da pogleda kaj pise u liniji iza:
PrefixInfo instance="5"

Jer, na friskom routeru s friskim firmwareom ne mogu doci do postavki. Treba mi samo linija iza ovegore napisane.
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 21:25   #799
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova

Otkud je ovo iskopano?
Nigdje drugdje na netu se ne spominje...
Ide li novi config zajedno s firmwareom? Ako da, onda mogu isprobati i vidjeti s kojim firmwareom zadnje radi. I onda traziti da mi stave tocno taj. Valjda.
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 19:32   #800
bcb
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: -
Postovi: 8
Veli mi poznati iz Iskona da se sve postavke koje uredaj nudi pod telefonijom brisu. Pa se zbog toga "ne podrzavaju" neke stvari kao moj interni poziv. Tj... da "ne podrzavaju" = "ne daju".
Znaci, uredaj inace bez problema moze odraditi interni poziv s jedne slusalice na drugu, ali kad uredaj preuzme postavke od iskona, onda se to "ne podrzava".
bcb je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 20:43   #801
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Bahata idiot customizacija, na žalost to smo već utvrdili.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 10:20   #802
Biggus Dickus
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
To samo citiram neki tvoj davni post, možda čak i iz ove teme
I slažem se s tim, doduše ja sam davno odustao od borbe s vjetrenjačama (čitaj: kineskim softverom) i prešao 100% na FritzBox (direktno Fritz uspostavlja DSL vezu). I preporučio bih svakome isto da si uštede živce oko ZyXEL-a, Iskri, Speedšrotova i sličnih.

Imam Iskonov FTTB i vrtim se u krug tražeći rjesenje za ovo.. Stalno udaram u iste teme, ali nemogu pronaci... Trebam noob step-by-step upute. Nabavio sam Fritza 7490 international verziju i htio bih se rjesiti ovog Zyxel smeca. Azuriran je na posljednji FW pa ne mogu do podataka sa supervizorom. Ne znam izvuci vlan id podatke i user/pw.. moze nekakva pomoc, uputa ili link? Tnx unaprijed!
Biggus Dickus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 10:38   #803
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Pošalji mail iskonu da ti daju podatke
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 10:54   #804
Biggus Dickus
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Tnx. Ok za user/pass, a ostala prica? Trebam vlan id, vpi, vci podatke, to ce mi isto dati ili je to dostupno negdje?
Biggus Dickus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 13:18   #805
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Dat će ti samo user/pass za Internet konekciju a za sve ostalo ćeš morati kopati sam,
vidiš da se prave grbavi i za jednostavnije stvari.
Dosta toga ima već napisano ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 17:07   #806
grunt
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pozdrav, molio bih vas za misljenje.
Odnedavno imam ovaj router na Iskonu, koristim internet i telefon. Disableao sam TR069 i remote mgmt (jos uvijek imam supervisor access).
Problem je sto se router cesto zbloka i onda u tom stanju ne radi voice, stalno "zmirka" lampica za internet (ne za ethernet) i cesto se nemoguce spojiti web interfaceom....konekcija se ostvari, ali browser nikako da dobije sve podatke - kao da je uzasno sporo. Kada odspojim dsl kabel onda postane responsivan i nakon spajanja kabla opet fino inicijalizira i internet i voice.
Meni se cini kao da ga remotely napadaju nekom vrstom denial of service-a ili kao da me rucno netko zajebava jer periodi nisu isti....jednom je radio tjedan dana, drugi put cim probam nesto s njim ode u to stanje.

Ozbiljno razmatram da si kupim FritzBox pa me zanima jel uspio netko sloziti da radi voice - naravno bez da se koristi Zyxel uopce. Je li potrebno staviti MAC adresu od zyxela za Fritza da mu bude dozvoljeno u mrezu ?

Hvala vam za svu pomoc do sad
grunt je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 18:18   #807
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Nitko te ne napada, to je jednostavno ZyXEL. Ne treba MAC, samo iz konfiguracije izvuci VLAN od voice konekcije i login podatke.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 21:29   #808
grunt
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Hvala. Cudno se to ponasa sa tr069 i adsl managementom iskljucenim. Btw. gledajuci linux tr69c je upaljen, port je otvoren, probao i mijenjati port i dodavati access rule, ali nista nije pomoglo, cesto bi otisao u to stanje. Pretpostavljam da sa upaljenim remote managementom ga oni onda resetiraju pa se cini da sve dobro radi ? Ili uopce ne ide u stanje blokanja ? Stvarno zivcira jer mi je to kod staraca pa im svako malo ne radi telefon....
Uglavnom probam Fritza cim ga se dokopam pa cu znati vise, dotad cu im malo dati prava pa vidjeti kako ce se ponasati.
grunt je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 21:29   #809
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
TR69C je otvoren prema internetu ili? Ako preko javne IP adrese sluša na tom portu (30005), moguće je da se zblesira kad botovi nalete otvoren port i pošalju nekakvo smeće.


A također je moguće da ga Iskon inače periodički reboota preko noći da ne bi zapeo (što se kod tebe ne dogodi jer si im ugasio pristup).
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 19:07   #810
grunt
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
A nisam gledao sa druge mreze, nego iz LAN-a. Mada sam bio promijenio port i dodao access rule from wan to router drop za portove tr69c i jos jedan otvoren na lanu 41001 (ili slicno nekako)....
U medjuvremenu sam napravio factory reset i zvao njih 10 puta....zbloka se sad uredno svaku noc, bio HT strucnjak i utvrdio da je konekcija ok, osim ajde to malo unshielded parica od mog tavana do routera.
Kako stvari stoje sve upucuje na sw bug u zyxelu....mozda mu pokusavaju update firmwarea, a on ako bude errora trazi to opet dok ne umre....
I tada kad je mrtav oni ga "ne vide", a kod mene je dovoljno izvaditi dsl kabel i vratiti ga natrag da sve onda fino radi za par sekundi. I tako do slijedeceg jutra cini se....grozno
grunt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na