Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2018., 18:36   #7711
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Imam Samsung Monitor CF791 (3440x1440) pa bih to rado upario sa AMD karticom koja bi mogla iskoristiti freesync.
Imam ponudu za 400 EUR pola godine staru Vega 64 liquid cooling od Saphire.

Pitanje ako mi netko moze sa vise iskustva reci jeli kartica tiha u radu i da li bi bila dovoljno jaka za ovu rezoluciju i igranje? Koliko je tisa/bucnija od recimo MSI Gaming kartica poput ove koju imam 980? Svidja mi se kod tih MSI sto se ventilatori ne pale u desktop radu a moram priznat ni kad se igra da nije pretjerano bucna, pa me malo brine i taj aspekt.

Jeli to dobra kupnja uopce?

Dugo sam na Nvidia strani pa sam malo zahrdjao po pitanju sta nudi AMD u tom segmentu ajmo reci high end GPU-a. Koliko sam upucen ova Vega je trenutno top ali i dalje ispod Nvidie... Pa jel se isplati ili radije odkantat freesync i ici na 1080ti koju mogu dobiti vec od 500 EUR (isto used)

Hvala unaprijed na savjetima
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:16   #7712
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Za tako veliku rezoluciju ja bi radije odabrao 1080Ti, ipak je puno jača kartica. Što se tiče tišine, mislim da se Vega 64 dobro čuje iako je vodom hlađena. Jedan 12cm ventilator na 400-450w topline. U usporedbi sa MSI Gaming je sigurno glasnija, budući da je to jedan od najboljih hladnjaka i 980 nije toliki potrošač u usporedbi sa Vegom. Vega 64 je otprilike kao 1080, a 1080Ti je posebna liga.
kurc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2018., 20:47   #7713
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Da, vega je dosta slabija u vecini naslova na 4K, ali za te nove naslove uz medium (možda high kombinirano) detalje ipak ima freesync, mislim da je to bolje nego high (možda kombinirano ultra) detalji bez freesynca gdje se i nvidija grafa i dalje muci..

realno ni jedna od njih nije cisto za 4k , iako bez freesynca stvar je jasna.. nvidija je dosta jaca

..ali freesyanc po meni vrijedi probati iskoristiti.. mozda je to jedna od onih individualnih stvari, ali tearing free je meni bolje nego ultra detalji uz ultra tearing


PS @Romul
pojma nemam ovo sto se tice buke.. to se možda može kroz youtube provjeriti kako e koja otprilike cuje i kakvi su komentari
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 21:01   #7714
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ta rezolucija što on spominje nije 4K, bliže je klasičnoj 16:9 1440p tj. njena ultrawide verzija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 23:48   #7715
NightWalker
Registered User
Moj komp
 
NightWalker's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 206
Pozdrav, neka graficka do 1000 kn da moze vrtit donekle igrice zadnje, ili tipa starije cs go u high?
NightWalker je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 00:26   #7716
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Imaš u/blizu Rijeke referentnu RX 470 za 1050kn, GTX 1060 3GB za 1100kn i RX 580 4GB za 1300kn. Probaj nešto od toga uzeti, sve imaju još garanciju.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 09:38   #7717
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Overclockaj procesor na 3.6ghz, ako ide na 3.8, ali i tako ces se slabo naigrat.
Sto se tice grafe, ja sam uzeo r9 290 za 750kn i grafa vrti igre bomba
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 16:00   #7718
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
R9 290 vrti sve na 1080p na ultra, posustane tek kad 4XAA uđe u igru.

Prije 4 godine su išle za 1600kn i toliko sam se nagejmao na njoj da je to nevjerojatno.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 19:00   #7719
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 491
brzinsko pitanje, rx580, ima smisla kupovati od 8gb ili da uzmem 4, na 1080p monitor ide
390 mi otegla papke, treba mi neka zamjenska grafa dok ne izade nesto ozbiljnije od amd-a
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 19:02   #7720
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
8gb ako ti pare nisu problem. BTW pogledaj temu o akcijama (imaš powercolorku na amazon.de da te dođe tek nešto više od 1900kn finalna cijena). Ako pričamo o novom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2018., 19:14   #7721
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 491
ma nije mi problem dati vise para, samo ako ima smisla, posto imam "mal" monitor
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 19:17   #7722
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ima smisla, igre odavno prebacuju 4gb vram i na 1080p (idu i do 8gb, barem alocirano). Na kraju krajeva, ovisi što igraš
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 22:05   #7723
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Osjeti se ako digneš AA. Full HD traži 4X AA i tu većina igara prijeđe 4gb.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 22:06   #7724
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Nastavljajući na odgovor od Manuela, sad mi niš nije jasno Kidanje slike se javlja kada je fps manji nego refresh monitora (u mojem slučaju 75Hz), i kada je fps veći od refresh monitora (čitajući po netu, kidanje slike u ovom slučaju je manji problem, manje je izraženo)..

Pokušavam naći na yt primjere fps<75hz, fps>75hz..

Ako je kidanje manje vidljivo iznad 75hz, onda bi drage volje ostal zeleni i isprsil se za bolje i manje power gladne 2070/1080
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 22:29   #7725
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa ako imaš lock na 75hz (ne mora nužno biti vsync, možeš u driverima i msi afterburneru limitirat fps) onda nebi uopće trebao imati kidanje slike... Dakle nije da moraš imati veći ili manji fps od 75


Koje igre uopće igraš? Potraži si na youtubeu gameplay 2560x1080 (jer se nažalost ne koristi u recenzijama) + željenja grafa (V56, 1070, 1070Ti itd.) pa pogledaj fps. Vidjet ćeš da je uglavnom stalno iznad 75fps, freesync bi ti eventualno dobro došao kad bi ti često bio ispod 75 fps, što će ti češći slučaj biti u budućnosti nego sada. Freesync je špica za slabije grafe, tipa od R9 285 pa do 470/480 i sl., kod ovih jačih nije toliko izražena potreba, pogotovo kod 60/75hz monitora koje će uredno fillati na tom fps-u.

Upravo radi toga je nvidijin gsync paradoksalan i besmislen - tamo gdje "sync" najviše pomaže su budget grafe, a da bi imao gsync moraš iskeširati gro za gsync monitor, što u pravilu nemaju likovi sa budget nvidia grafama, a ovi koji ga imaju - u pravilu imaju i high end nvidia grafe kad im "sync" nije toliko ni bitan


Uglavnom moj savjet ti je kao što sam rekao već tamo. Ako kupuješ polovno - gtx 1070/1070Ti, ako kupuješ novo i svakako planiraš 4 soma pljuniti - V56 nitro, jer se 1070Ti sa 3 god. gare ionako kreću po tim ciframa, a rješiš si usput i freesync sa prvom, ako ništa makar za budućnost i zahtjevnije igre

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.10.2018. u 22:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 23:33   #7726
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa ako imaš lock na 75hz (ne mora nužno biti vsync, možeš u driverima i msi afterburneru limitirat fps) onda nebi uopće trebao imati kidanje slike... Dakle nije da moraš imati veći ili manji fps od 75


Koje igre uopće igraš? Potraži si na youtubeu gameplay 2560x1080 (jer se nažalost ne koristi u recenzijama) + željenja grafa (V56, 1070, 1070Ti itd.) pa pogledaj fps. Vidjet ćeš da je uglavnom stalno iznad 75fps, freesync bi ti eventualno dobro došao kad bi ti često bio ispod 75 fps, što će ti češći slučaj biti u budućnosti nego sada. Freesync je špica za slabije grafe, tipa od R9 285 pa do 470/480 i sl., kod ovih jačih nije toliko izražena potreba, pogotovo kod 60/75hz monitora koje će uredno fillati na tom fps-u.

Upravo radi toga je nvidijin gsync paradoksalan i besmislen - tamo gdje "sync" najviše pomaže su budget grafe, a da bi imao gsync moraš iskeširati gro za gsync monitor, što u pravilu nemaju likovi sa budget nvidia grafama, a ovi koji ga imaju - u pravilu imaju i high end nvidia grafe kad im "sync" nije toliko ni bitan


Uglavnom moj savjet ti je kao što sam rekao već tamo. Ako kupuješ polovno - gtx 1070/1070Ti, ako kupuješ novo i svakako planiraš 4 soma pljuniti - V56 nitro, jer se 1070Ti sa 3 god. gare ionako kreću po tim ciframa, a rješiš si usput i freesync sa prvom, ako ništa makar za budućnost i zahtjevnije igre



Citiraj:
Pa ako imaš lock na 75hz (ne mora nužno biti vsync, možeš u driverima i msi afterburneru limitirat fps) onda nebi uopće trebao imati kidanje slike... Dakle nije da moraš imati veći ili manji fps od 75
Znači, ljudi koji imaju jače gpu-e (1070/1080) fps limitiraju softwerski na 60/75 ovisno o monitoru i to onda riješi stutter? Ako je onda tako, onda nemam kaj razmišljati nego možda malo pričekati cijene 2070 i onda odlučiti za tu ili 1070/1080...


Citiraj:
Koje igre uopće igraš? Potraži si na youtubeu gameplay 2560x1080 (jer se nažalost ne koristi u recenzijama) + željenja grafa (V56, 1070, 1070Ti itd.) pa pogledaj fps. Vidjet ćeš da je uglavnom stalno iznad 75fps, freesync bi ti eventualno dobro došao kad bi ti često bio ispod 75 fps, što će ti češći slučaj biti u budućnosti nego sada. Freesync je špica za slabije grafe
Ma igram od ME serijala, AC serijala, FC serijala, volim FPS, tako da ono, skoro sve kaj vole mladi Dobro, skužil sam napokon, Freesync je za igre di je fps u rangu 40-75, a sa recimo, 2070 ili 1070/1080 bi fps bil naravno veći od ovog raspona pa lagano limitiram na 75.. Ništa, malo ću pričekati sa kupnjom i onda nekaj upecati. Hvala ti puno na objašnjenju!
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 00:19   #7727
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da. Ili ako ne možeš držati 75fps (to probaš s postojećom gpu) si spustiš refresh rate na 60 ili si čak napraviš custom refresh rate. Tako si jedan moj frend radi. Neka igra mu dropala na 50-ak fps, napravi si 50hz i nema stuttera...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 00:25   #7728
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Fury i miran si na toj rezoluciji dok god pozivi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 01:25   #7729
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
prosto limitiranje broja fps-a na frekvenciju monitora NE RJESAVA kidanje slike, osvjezavanje monitora i output slicica graficke i dalje nije sinkronizirano
  Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 02:01   #7730
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
vsync rjesava sve a moze se i sa enhanced sync jos bolji jer nema input laga ka sa vsyncom sa time da se mora ukljucit kroz drajvere za igru koju zelis i limitirat fps

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 07:21   #7731
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
prosto limitiranje broja fps-a na frekvenciju monitora NE RJESAVA kidanje slike, osvjezavanje monitora i output slicica graficke i dalje nije sinkronizirano

Koje je onda po tebi najbolje rješenje?
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 07:23   #7732
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
vsync rjesava sve a moze se i sa enhanced sync jos bolji jer nema input laga ka sa vsyncom sa time da se mora ukljucit kroz drajvere za igru koju zelis i limitirat fps

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Koliko čitam, enhanced sync je od AMD-a a ekvivalent od Nvidie je Fast sync koji radi najbolje kada je fps 2x veći od Hz monitora, znači, opet sranje....
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 09:55   #7733
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
prosto limitiranje broja fps-a na frekvenciju monitora NE RJESAVA kidanje slike, osvjezavanje monitora i output slicica graficke i dalje nije sinkronizirano
Pa ne rješava kad imaš manji fps od limitiranog. Kad limitiraš i imaš stalno taj fps nema kidanja slike. Kidanje slike se javlja kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps

Također nepoklapanje se ne manifestira jednako sa kidanjem u svakoj igri, negdje nije uopće izraženo, a negdje toga ima puno (recimo PES, često pucačine), tako da ovisi i od igre do igre
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 10:14   #7734
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa ne rješava kad imaš manji fps od limitiranog. Kad limitiraš i imaš stalno taj fps nema kidanja slike. Kidanje slike se javlja kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps
Netočno

Kao što trpi kaže, javlja se i tad. Isti refresh rate i fps nisu dovoljan uvjet.

Trenutno mi se javlja u Divinity Original Sin. Pokušao ugasiti VSync i u igri postaviti frame limit na 60. Nema šanse, tearing na sredini ekrana.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 11:16   #7735
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ovisi o igri. Npr fallout 4 ako se dobro sjećam je imao užasan tearing čak i s lockom na 60, bez locka se igra shebe i fizika ne štima, vsync s druge strane ima velik lag. Al zanimljivo ako staviš lock na na 59.9 i ostaviš vsync uključen tearing odjednom magično nestaje i sve radi ko putar bez latencije i shebavanja fizike.

U većini igara ima manje tearinga ako imaš veći fps i više hz i meni je to u 90% slučajeva dovoljno. U nekim izuzecima gdje je tearing vidljiv upalim vsync u nvidia control panelu i cepaj.

edit: evo guide za vsync s malim lagom https://www.blurbusters.com/howto-low-lag-vsync-on/

Zadnje izmijenjeno od: nub. 06.10.2018. u 11:26.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 11:27   #7736
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa ne rješava kad imaš manji fps od limitiranog. Kad limitiraš i imaš stalno taj fps nema kidanja slike. Kidanje slike se javlja kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps

Također nepoklapanje se ne manifestira jednako sa kidanjem u svakoj igri, negdje nije uopće izraženo, a negdje toga ima puno (recimo PES, često pucačine), tako da ovisi i od igre do igre
sve ti je netocno, kidanje slike se javlja kad nisu sikronizirani refresh rate monitora i fps output graficke, neovisno jel taj output graficke veci ili manji od refresh ratea monitora, iz iskustva vidi se jednako na 60hz i 75hz, u teoriji na 144hz monitoru bi trebalo biti manje uocljivo jer se svi dijelovi slike na monitoru refreshaju 144 puta sto bi trebalo biti manje vidljivo nasem oku ali vjerojatno i dalje daleko od idealnog (nemam iskustva sa 144hz)

veci refresh monitora sluzi za dvije stvari, to kidanje slike i fluidnost slike (nisam vjerovao koliko se uoci 60hz vs 75hz za fluidnost prikaza)

potreban je neki SYNC za rjesavanje tog kidanja slike, hoce li to biti vsync freesync gsync svejedno, vsync svuda dostupan lako rijesi kidanje slike ali daje input lag kontrola (misa i tipkovnice etc) odnosno na monitoru vidis sliku koja kasni jer output buffer graficke doslovno "ceka" da pusti sliku u skladu sa monitorovim refresh rateom, vrlo problematicno kod fast paced igara pucacina i sl

freesync i g-sync rjesavaju to cekanje, nemam iskustva niti sam istrazivao kako te dvije tehnologije rade ali na vise mjesta tvrde da je g-sync superioran i jedini radi to kako treba

osobno freesync ne zelim zbog prijasnje recenice i jer bih bio osuden na amd graficku, a g-sync je preskup

Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Koje je onda po tebi najbolje rješenje?
kolicina input laga kod vsynca ovisi o softveru kako rijesava stvar, kod nekih igara je lag velik (doom 2016), kod drugih neprimjetan (gta 5)

osobno nekako uvijek uspijem nastimati igru da radi zadovoljavajuce, u doomu gdje paljenje vsynca daje izrazen input lag i cini igru neigrivom - bez vsynca kidanje slike mi ne predstavlja problem odnosno ne uocavam. u gta 5 / starom nfs most wantedu gdje je izrazeno kidanje slike bez vsynca - ukljuceni vsync ne daje uocljivo problematicni input lag



jedan trik kako djelomicno rijesiti taj input lag kod upaljenog vsynca je lockati max fps na 1fps manje od vsynca odnosno refresh ratea monitora, ako imas 75hz monitor lockas fps na 74, gubis taj jedan fps u prikazu sto je tesko primjetiti ali tocno taj 1fps manje je dovoljno da se preskoci cekanje graficke na refresh rate monitora. ne omogucavaju sve igre to, recimo battlefieldi mogu sa console naredbom "gametime.maxvariablefps 74" odnosno stvaranje user.cfg filea u instalacijskom folderu igre
  Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 11:55   #7737
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
sve ti je netocno, kidanje slike se javlja kad nisu sikronizirani refresh rate monitora i fps output graficke,

Pa upravo sam to i napisao, pogledaj što si quotao (treća rečenica)...

Kažem, to rješava problem, a kad ne rješava radi se upravo o tome da se zapravo i ne poklapa, recimo staviš refresh rate na 60hz, limitiraš fps na 60, a grafa puca fps-dva više od 60, onda nema poklapanja, a dali će pucati slika u toj situaciji ovisi od igre do igre. To se vjerojatno događa sti-ju, a igra je vjerojatno sklona pucanju

Moj jedan frend se stalno drka s tim, pravi custom refresh rate, decimale ovo-ono, za svaku igru, pa treba proučiti kako se igra ponaša, ode na to vremena, a "sync" monitori to odrade automatski

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.10.2018. u 12:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 12:03   #7738
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ne znam, sa 60fps lockom, što podržava velikka većina novih igara, nemam tearinga...


I možda se prenaglašava taj input lag kod vsynca, za većinu igara je nebitan. Jedino u kompetitivnom multiplayeru.


That said, freesync koji sam vidio na Acer Predatoru na 2K kod prijatelja čini stvari glađima, ali nisam siguran koliko je do freesynca, a koliko do većeg refresh ratea (mislim da drži na 90).
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 12:09   #7739
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ne znam, sa 60fps lockom, što podržava velikka većina novih igara, nemam tearinga...

Ne mora igra podržavat (osim ako ne pričaš o vsyncu, koji bi trebala imati svaka igra za opciju), fps se može lockat i ako igra nema tu opciju putem drivera (barem kod amd-a - frtc), te putem msi afterburnera. Može se na kraju krajeva i vsync preko drivera. Tebi je prednost što imaš jaku grafičku pa ti ne pada ispod određenog fps-a, a očito to treba Max_Damage-u na njegovoj rezoluciji u igrama koje on igra. Da on ima stalno 75fps sa vsyncom ili ručni limit fps-a (uz poklapanje), nebi se žalio

Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
I možda se prenaglašava taj input lag kod vsynca, za većinu igara je nebitan. Jedino u kompetitivnom multiplayeru.
Istina, barem u većini singleplayer igara
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 12:19   #7740
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa upravo sam to i napisao, pogledaj što si quotao (treća rečenica)...

Kažem, to rješava problem, a kad ne rješava radi se upravo o tome da se zapravo i ne poklapa, recimo staviš refresh rate na 60hz, limitiraš fps na 60, a grafa puca fps-dva više od 60, onda nema poklapanja, a dali će pucati slika u toj situaciji ovisi od igre do igre. To se vjerojatno događa sti-ju, a igra je vjerojatno sklona pucanju


Kažem moj jedan frend se stalno drka stim, pravi custom refresh rate, decimale ovo-ono, za svaku igru, pa treba proučiti kako se igra ponaša, ode na to vremena, a "sync" monitori to odrade automatski
bojim se da još nisi shvatio problem niti manifestaciju problema, nisi to napisao već "kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps" a treba "kad se ne sinkroniziraju refresh monitora i fps", možeš imati 60hz i točno 60fps output grafičke i opet imati kidanje slike, jer nije sinkronizirano, tek sa nekim od syncova prestaje kidanje slike jer se događa poklapanje refresh monitora i fps PLUS njihovo sinkroniziranje, bez ikakog synca ćeš zapravo svakako imati kidanje slike samo pitanje koliko izraženo.

to što ti frend radi nema veze sa "sync" monitorima
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na