Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2016., 09:54   #1381
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor bumbak12 Pregled postova
Izgleda da je to neka "lokalna" iskonova politika treniranja strogoce, nevezana sa HTom (ili mozda sluzi da potira ljude sa iskona na tcom), tako su mi prijatelja na iskonu blokirali odma drugi dan cin je prisa na njih jer je otvorija previse konekcija na torrentima pa su rekli da ce ga odblokirat ako smanji malo... na tcom nikad tako nesto nisan dozivija
meni su prva tri mjeseca "previse konekcija na torrentima" uredno pravdali pucanje veze,dok kod tehničara doma nisu uveli optiku pa eto ni čovjek nije znao dalje, brijem da im uzrečica "previse konekcija na torrentima" služi
kad znaju da imaju problema na liniji,a nemogu ili bolje rečeno neče ništa protiv toga napraviti.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 12:08   #1382
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
meni su prva tri mjeseca "previse konekcija na torrentima" uredno pravdali pucanje veze,dok kod tehničara doma nisu uveli optiku pa eto ni čovjek nije znao dalje, brijem da im uzrečica "previse konekcija na torrentima" služi
kad znaju da imaju problema na liniji,a nemogu ili bolje rečeno neče ništa protiv toga napraviti.
Ma nikakav torrent samo offical download/update igara sa Steama pa zna pucat.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2016., 21:40   #1383
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Ovo čudo bi trebalo bit praktički plug n play sa speedportom a da sve ostalo, maxtv i tel, nastave radit normalno?
Mislio sam da ću izdržat ali ne jer ovo je nakaradno šta su napravili s wifijem nakon 039..
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 22:22   #1384
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Da ako misliš poboljšati samo wireless, tada ti ostaju svi ostali biseri Speedšrota,
možeš proći i jeftinije ako je "dosta" N 300 Mbps.

Možda bi bilo pametnije ići na neki router sa GB portovima i wifi (barem N ako već ne AC) i na njega prebaciti cijeli Internet promet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 22:32   #1385
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
A ne znam, trenutno mi sve više manje radi ok osim wifija koji je do prije 039 bio podnošljiv a sad ni to.

Koji bi N a koji AC router preporučio a da provjereno sve radi ok preko njega, znači net, max tv i telefon? Inače vdsl 50/10 je u pitanju, ne optika.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 23:31   #1386
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Pročitaj zadnjih 10 - ak stranica, najlakše rješenje je da na Speedšrotu ostane MaxTv i telefon, internet se na njemu prebaci u Bridge mode,
a onda se iza njega stavi WAN Wireless Router koji će biti zadužen za Internet promet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 00:46   #1387
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pročitaj zadnjih 10 - ak stranica, najlakše rješenje je da na Speedšrotu ostane MaxTv i telefon, internet se na njemu prebaci u Bridge mode,
a onda se iza njega stavi WAN Wireless Router koji će biti zadužen za Internet promet.
neznam kako kod drugih,ali kod mene speedport šrota i u bridgeu,mislim o optici govorim,pokazalo se da je najproduktivnije paralelno spajanje,
bilo koji ruter je bolji od speedporta,u pravilu jeftiniji su nešto kompliciraniji za konfigurirati,skuplji jednostavniji.
moja preporuka neki od asus rt- routera.
za vdsl bi bilo najbolje kakav fritzbox sa ebaya i da preuzme sve,po meni.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 24.08.2016. u 00:55.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 10:24   #1388
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pročitaj zadnjih 10 - ak stranica, najlakše rješenje je da na Speedšrotu ostane MaxTv i telefon, internet se na njemu prebaci u Bridge mode,
a onda se iza njega stavi WAN Wireless Router koji će biti zadužen za Internet promet.
Ma pročitao sam naravno al nisam skužio jel chem uspio voip izvest bez speedporta ili ne, čini mi se da ne.

Vidit ću još šta ću, šta god da napravia javit ću nazad šta i jel radi sve ok.
Danke Nikky
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 01:03   #1389
andreas11
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 26
Ima na vidiku noviji frimware?
andreas11 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 02:21   #1390
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor andreas11 Pregled postova
Ima na vidiku noviji frimware?
kolko čujem 039 finalni što im već to znaći,nevjerujen da se da samo firmwareom dovest u red ovaj speedport,pa će puno toga vjerojatno
ovisiti i o migraciji korisnika i o tome dali će bnet(vip) pratiti brzine (t-com)optike u sljedeće 2-3 godine do onda nam je suđen ovaj speedport,
prave alternative ubiti nema, pogotovo stoga što ipak sa određenim ulaganjima u opremu se može postići da sve tri usluge poprilično dobro rade.

p.s. nisam resetirao rutere nekih 3 mjesece,ako se neračuna update firmwarea za asusa.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2016., 16:36   #1391
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Načuo sam ako imaš neku vezu(nekoga) u TComa da možeš dobit VoIP nebindan na VLAN i podatke tako možeš koristit SIP adapter i rješit se svih muka sa SpeedŠrotom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 16:38   #1392
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Prevedi nerazumno
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 07:20   #1393
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor hrki Pregled postova
Prevedi nerazumno
To znači da ako imaš neku vezu(nekoga) u Tcom možeš dobiti user/pass i skinu ti VoIP s VLANa tako da ga možeš koristiti i preko mobilne aplikacije/PC/SIP adapter.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 17:05   #1394
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
To znači da ako imaš neku vezu(nekoga) u Tcom možeš dobiti user/pass i skinu ti VoIP s VLANa tako da ga možeš koristiti i preko mobilne aplikacije/PC/SIP adapter.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
logika priće za prosječnog korisnika imati,SIP adapter ili speedšrot koji glumi
SIP adapter.ako se uzmu plusevi i minusi dođe na isti k....:
portošnja struje slična
dodatni nepotrebni uređaj u mreži u oba slučaja
SIP adapter nešto manji ,s druge strane speedštrot je siguran što se voipa tiće.

pravi pomak bi bio da skinu ograničenja na serveru,da se eventulno može kupiti recimo fritzbox pa da jedan uređaj mjenja kompletno speedport,
a to možemo samo sanjati,vlan id nije prepreka ,fritzbox-ovi imaju vlan taganje za voip u firmwareu,spoji se na sekundu,dvije onda sve puca,
mislim bez suradnje t-coma i proizvođaća opreme, nema ni sve usluge na jednom zamjenskom uređaju,te stvari se ne riješavaju promjenom firmwarea
nego političkom odlukom o otvaranju tržišta,pritiskom informatičkih medija i na koncu pritiskom korisnika,iz ovog navedenog vidiš da je to utopija
prvo dvoje t-com ima financijski u šaci,a zadnje i za puno ozbiljnije stvari nemreš četiri čovjeka naći u hrvatskoj da se sastanu i odigraju belu
na trgu (karikirano rećeno).
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 29.08.2016. u 17:21.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 17:10   #1395
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Kompliciraš!Nek skinu sva ograničenja što se VoIPa tiče. Npr.meni su doma 3 telefona.1 na jedan broj a druga 2 na drugi broj i to je nerješivo bez SIPa jer pitaj boga gdje je spojeno u seriju.Meni jedan tel kabel vodio oba broja kad je bio splitter a sad je katastrofa.Tribali bi štemat po kući da rasčistimo nered a naravo nitko to neželi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 17:10   #1396
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
osim ako si baš uporan onda ih možeš riješit promjenom firmwera
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 18:34