Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2018., 07:59   #1
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Windows 8.1 Cpu 100%

Imam problem na dosta Windows 8.1 računala koji mi uzrokuje velike glavobolje u zadnje vrijeme.
Iznenada u radu, ili prilikom logiranja na OS, procesor skoči na 100% bez vidljivog potrošača u task manageru. Procesor tih 100% dijeli na sve otvorene programe korisnika, znači ako otvorim task manager on troši 30%, Firefox 30, Outlook 30. Ako ima više pokrenutih aplikacija tih 100% se dijeli proporcionalno na njih. Ugasim sve te aplikacije i prilikom pokretanja drugih dešava se potpuno ista stvar.
Grešaka u Event Vieweru nema ništa vezano za to, a jedino što sam uspio povezati je da nakon restarta WMI servisa problem se otkloni dok sljedećeg puta koji je nekada nakon sat vremena, nekada tek nakon tjedan ili 2 tjedna.
Ima li tko kakav savjet osim da zamijenim sva ta računala?
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:11   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Možda neki malware-i ili nešto slično?
Kreni s reinstalacijom jednog windowsa na određenom računalu pa prati situaciju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2018., 08:15   #3
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
nula bodova što se tiče malware i slični stvari, imaju TrendMicro i profi firewall sa svom sigurnosnom zaštitom, plus preskenirano je sve sa svim mogućim.
30 kompova reinstalirati + backup i restore je skoro mjesec dana posla jer se ne može raditi za vrijeme radnog vremena, zato mi to zadnja opcija.
Drugi problem je što se nekada taj problem ne pojavi i po 2-3 tjedna na računalu, pa ne mogu reinstalirati jedno, već bi trebalo minimum 5 ili 10 računala napraviti kako bi bio provjerio stanje u nekom kraćem roku
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:20   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa ako imaš na svim problema, onda je ili do nekoh software-a ili do windowsa, nema druge.

Kakva su to računala, tj. specifikacije?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:27   #5
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Nemam problem sa svima, imam na nekih 30-tak od 150. Ima raznih, Fujitsu, Asusa, uglavnom Intel1840, G3220, I3 xxxx, 4GB rama, full update Windows 8.1.
Stvar je da se to random dešava, te da sva računala kao jedinu poveznicu imaju Windows 8.1, Office 2013, i TrendMicro.

Ono što mi je problem je da ja to ne mogu izazvati, kao problem, kao ni korisnici. Svaki puta kada se desi nisu pokrenute iste aplikacije. Sumnjam na neki pozadinski proces koji to uzrokuje.
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:28   #6
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Alister, provjeri da li ti kaj od ovih potencijalnih rješenja (1 - 2 - 3) pomaže u pronalasku konkretnog uzroka.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:32   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Hvala, probam takvu dijagnostiku čim mi netko do klijenata prijavi usporenje u radu
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:38   #8
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
windows update ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 08:40   #9
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
imam Wsus složen pa sam i na to sumnjao, ali ručno puštam update-te pa nije to, a kompovi imaju 100% instalirane sve dostupne update-e

Imam neke greške za update Windows store-a, pa to isto istražujem da li može zezati
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:00   #10
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
probao sve opcije i nula bodova, koliko čita hrpa ljudi ima taj problem i krećem u format svih računala. Sve ove opcije su samo krpanje loših Windows-a očito
Alister je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2018., 11:51   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:59   #12
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
probao, i kvaka 22 je da dok on vrti 100% svaka aplikacija koja se pokrene uzme proporcionalni dio od tih 100%, i kako ugasiš jednu druge proporcionalno tome povećaju svoju potrošnju.
Bez obzira da li ti ugasio sve moguće procese, sve dok se ne restarta WMI servis nema pomaka. U logovima od WMI servisa danas nula grešaka. Da stvar bude gora TrendMicro je zakačen za WMI servis pa prvo moram ubiti TrendMicro da bi napravio restart WMI servisa.
Jedina poveznica mi je TrendMicro i WMI servis koji je vezan za to. Tipa Event viewer mi je čist ko suza na nekim kompovima, i ne mogu naći koji klinac za aktivira
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:03   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel možeš kompletno ubit trendmicro na nekom stroju koji ima takve probleme i pratit wmi servis?

long shot - možda njegovi plugin-ovi utječu na ostatak ekipe koja je aktivna. mislim ja bi prvo ritualno zapalio taj 8.1 drek međutim vjerujem kako ti to nije opcija.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:09   #14
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
ne daju mi da napravim upgrade na win 10 jer ljudi se ne budu snašli
imam dva računala kojima sam maknuo TM i stavio ESET, i oni rade sada bez tih problema, ali već sam imao rupe i po 3 tjedna da je sve šljakalo kako spada.

najbolje u cijeloj prići je da WMI servis ne radi nikakve probleme vidljivo, ne troši CPU, nema logova o greškama, ali njegovim restartom se problem otkloni do sljedećeg puta
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:12   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ha mislim da si si sam odgovorio

moj long long shot bi bio tm u suradnji sa 8.1 apdejtima per komp naravno jer sam imao neobjašnjiva ponašanja identičnog hardvera sa identičnim image-om.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:15   #16
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
jesam i nisam
to mi je najgora moguća opcija, ne mogu čekati tipa mjesec dana da to potvrdim, a s druge strane su dali 20k kuna za TM čudo
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:18   #17
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
najbolje u cijeloj prići je da WMI servis ne radi nikakve probleme vidljivo, ne troši CPU, nema logova o greškama, ali njegovim restartom se problem otkloni do sljedećeg puta
Možeš jedan-po-jedan gasiti one pozadinske TrendMicro module - realtime scan i tome slični ili bar da se podese neke manje agresivne postavke?

Čisto da i to eliminiraš, da na kraju ne ispadne da neki TrendMicro modul u pozadini šrota WMI servis sve u 16.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:23   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ili možeš forsat win update na strojevima koji nemaju taj problem, a imaju tm i zapisat ime stroja
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:26   #19
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Obzirom da su u pitanju Haswell mašine, sve one bajne Meltdown i Spectre zakrpe puštene kroz Windows Update bi isto tak mogle biti na popisu potencijalnih krivaca.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:32   #20
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
svi kompovi su update-ni jednako, jer Wsus to pušta
Alister je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:34   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
prijatelju alisteru, na tvoju veliku žalost upravavodovoda.com je svojevremeno ugašena
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:52   #22
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
svi kompovi su update-ni jednako, jer Wsus to pušta
Ma palo mi je na pamet, jer su nažalost starije Haswell mašine bile najviše pogođene tim kupusom od zakrpi, bez nekog posebnog reda i pravila.

Eventalno da još provjeriš spomenute TrendMicro module, ako imaju kakve napredne mogućnosti, bez da ih moraš rastaviti na sastavne dijelove.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na