Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2015., 09:03   #1921
StelarBlack
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Silverstone će malo pričekati, za sada ili N200 ili Define Mini rabljeni, odnosno Core 1000.
StelarBlack je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 16:53   #1922
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ja sam sad između božića i nove uzeo Fractal R5, pre zadovoljan sam. Ima puno mjesta u kučištu, dobra izolacija buke, na stražnjoj strani ne da ima njesta za kablove nego i ssd stoji iza... Jedino, uzeo sam titanium boju misleći da je cijelo kučište titan boje, a kad ono, samo prednja vrata su titanium...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2015., 17:23   #1923
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor StelarBlack Pregled postova
Silverstone će malo pričekati, za sada ili N200 ili Define Mini rabljeni, odnosno Core 1000.
Core 1000 je jakoooo malo kućište. I dosta si ograničen veličinom i količinom komponenti koje idu unutra, a kejblđob je nepostojeći. Iako, da se svašta ugurat unutra uz malo volje
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 18:47   #1924
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ja sam sad između božića i nove uzeo Fractal R5, pre zadovoljan sam. Ima puno mjesta u kučištu, dobra izolacija buke, na stražnjoj strani ne da ima njesta za kablove nego i ssd stoji iza... Jedino, uzeo sam titanium boju misleći da je cijelo kučište titan boje, a kad ono, samo prednja vrata su titanium...
Po meni su ti ssd-ovi otraga na fractalima dvojbeni.Recimo ja sam ga drzao tako nekih cetiri mjeseca,i otisla elektronika na njemu.Dal je razlog to sto nema hladenja otraga za razliku od prednjeg smjestaja,ne znam,ali je indikativno da mi je riknuo bas tim premjestanjem.Po meni je to bezveze,pogotovo na kucistima tipa fractal ,gdje ima mjesta za ssd naprijed.Zato ,moja je preporuka da se ne stavlja ako nije nuzno.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:00   #1925
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
SSDi se nezagrijavaju, uglavnom su hladni il u najgorem slučaju mlaki na dodir, tako da sigurno nije zbog toga ošao. SSDi rikavaju, nije to nikakva tajna nit neočekivano, ak imaš sreće nije ti istekla gara, dobiješ drugi i to je to.


Ima mjesta naprijed, al ljudi vade iz tih kućišta sve ladice za diskove i ostavljaju sam SSD/2.5 disk iza ploče zbog kejblđoba il vodenog.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:12   #1926
StelarBlack
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Core 1000 je jakoooo malo kućište. I dosta si ograničen veličinom i količinom komponenti koje idu unutra, a kejblđob je nepostojeći. Iako, da se svašta ugurat unutra uz malo volje
I o tome sam razmišljao, ići ću pogledati Define Mini, ako ga već netko nije kupio, s obzirom da sam linkao oglas. Nadam se da je kućište pliće od ovih postojećih. Jako mi se sviđaju ova mala aluminijska kućišta, kao što je Silverstone, no premašuju mi budget, a i nema ih trenutno u RH.
StelarBlack je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:15   #1927
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
SSDi se nezagrijavaju, uglavnom su hladni il u najgorem slučaju mlaki na dodir, tako da sigurno nije zbog toga ošao. SSDi rikavaju, nije to nikakva tajna nit neočekivano, ak imaš sreće nije ti istekla gara, dobiješ drugi i to je to.


Ima mjesta naprijed, al ljudi vade iz tih kućišta sve ladice za diskove i ostavljaju sam SSD/2.5 disk iza ploče zbog kejblđoba il vodenog.
Ma zato sam ga i stavio otraga,i otisao.A gara istekla prije pola godine.Banana!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:21   #1928
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor StelarBlack Pregled postova
I o tome sam razmišljao, ići ću pogledati Define Mini, ako ga već netko nije kupio, s obzirom da sam linkao oglas. Nadam se da je kućište pliće od ovih postojećih. Jako mi se sviđaju ova mala aluminijska kućišta, kao što je Silverstone, no premašuju mi budget, a i nema ih trenutno u RH.
Ako ti treba koja dimenzija koje nema na webu njihovom, javi pa ti izmjerim. Posebno si obrati pažnju na visinu hladnjaka kojeg imaš za proc, jer je kućište jako usko, uz to što je općenito malo
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 21:06   #1929
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ha nemam pojma... nadam se da nece riknuti... nekako mi je to ljepše iza... ali šta je je, ne kužim ni ja zašto sam ga iza stavio, kad imam mjesta napred... a novi je disk, ima garu, valjda nece riknuti...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 22:24   #1930
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
ha nemam pojma... nadam se da nece riknuti... nekako mi je to ljepše iza... ali šta je je, ne kužim ni ja zašto sam ga iza stavio, kad imam mjesta napred... a novi je disk, ima garu, valjda nece riknuti...
ma kaj veli pupo,vjerojatno je riknuo sam od sebe,ne brini!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2015., 23:26   #1931
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel to onaj mushkin što si postao u drugoj temi? Pa ti su valjda svi krepali koji su prodani
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 16:21   #1932
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Neki dan uzeo define r5 i jako ugodno iznenađen. Kučište je odlično, ima mjesta otraga za kablove i odlične je završne obrade.
Sada razmišljam uzeti Node 304 za jedan mali stroj..htpc
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 07:58   #1933
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pozdrav momci.

Slažem komp jednom kolegi.
I nabrijao se na ovo kućište - >Corsair Carbide SPEC03.
Slažem unutra FX-8320 i Hypera 212 EVO.

Međutim, naletio sam na ovo:

Maximum CPU Cooler Height - 157mm

A Hyper je 159mm.


Mislim, Hyper je totalni allrounder i svi su ga imali, i zato bi mi čudno bilo da ne stane u ovakvo Corsairovo Mid-range kućište. Ovako po dimenzijama izgleda kao da bi moglo biti problema sa zatvaranjem bočne strane, ali ja nekako mislim da ne bi trebalo.

Ima pokoji savjet?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 09:24   #1934
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Promijeni kućište. Meni osobno je ovo vrlo ružno.
Ako si se baš nabrijao na njega, onda nabavi drugi cooler.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 09:34   #1935
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Mišljenje o Zalman Z3? Nešto vidim da mu cijena naglo pala, jel se možda povlači iz proizvodnje? o.O

Nutra bi trpao Z97X-Gaming 5 sa GTX 970 Windforce 3x, a ta grafa je ogromna
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 09:39   #1936
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@kokonat... kakva konfa, takvo kućište
syss je offline   Reply With Quote