Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2013., 12:43   #121
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Teško da ćeš dočekat kineza razvijenog za android da tjera windowse. Vjerojatno je izvedio, ali samo na Intel Atomu...No za to bi trebao imati žestoki dev community, a sumnjam da će neki kinez to ikada imati, pošto je to totalno potrošna roba postala. Bojim se da je za tebe jedina šansa hibridni (win8+android dual boot) Samsung Ativ Q. Mrcina...Ako riješe probleme sa patentima, i ako stvarno izadje. Počni šparati lovu. Trebat će ti puno. A nakon njega možda počnu i kinezi štancati hibride...
Ativ Q je canceled forever tak da ono

Mislio sam da postoji neki tablet koji ono, čak da niti ne dolazi sa OS-om (jer Android na tebletu je meni bezveze) ali da ima mogućnost instalacije punih Win8.

Znači neki jeftini Intel Atom (ili x86 kompatibilan proc) tablet bez OS-a (radi jeftinije cijene).
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 13:00   #122
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Dok nema službene izjave, a nema, Ativ Q nije otkazan, nego odgodjen.

A ovo sa Win8 na tabletu, iako zvuči dobro, nije baš tak jednostavno. Jedini poznati slučaj takvog cross-platform developmenta je htc hd2. Ali uz najveću dev scenu ikada...Ne vidim da će se uskoro pojavit dev scena za kineze koja bi radila tako nešto.

Jedino ako u jednom trenutku ne počnu veliki proizvoditi takve hibrid tablete za dual boot, a kinezi počnu kopirati...A kao što vidiš, to zapinje. Ak nadjes tak nesto, molim te odmah javi ovdje.

Nego ako te zanima baš ta win8 avantura na tabletu, zašto ne gledaš baš kineske tablete koji dolaze sa win8 out of the box!? Ima ih po alibabi vidim.

I ne vidim smisao ove izjave da je Android u usporedbi sa Win8 bezvezan izbor za tablet. Možda do JBa, ali najaksnije nakon toga, to se više ne može reći. Osim naravno ako u startu ne misliš koristiti tablet kao laptop/desktop replacement...A takvih još za sada nema...barem ja ne znam za njih...

Ovi sa jačim i5 (surface) su veliki, teški i slabe autonomije, pa i nisu baš pravi tableti jer nisu dovoljno mobilni, a Atom je preslab da bi od tableta napravio laptop/desktop replacement. O gpu, ramu i pohrani da ne pričamo.

PS E da. Bio je i onaj HP WebOS tablet na kojem su napravili port na Android. Ali ako se dobro sjećam, to je potrajalo godinama i nikad nije skroz radilo...
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 29.09.2013. u 13:49.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 17:21   #123
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Uz multiwindow podrsku koju neki android tableti vec sada pruzaju shta was to tocno vuce na windowse?
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 19:16   #124
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Dok nema službene izjave, a nema, Ativ Q nije otkazan, nego odgodjen.
Ativ Q development je u canceled stadiju - problemi sa patentima u vezi dual boota. Info prilično pouzdan

Možda izađe neki sličan model u budućnosti ali ovo što su najavljivali - jako teško

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
A ovo sa Win8 na tabletu, iako zvuči dobro, nije baš tak jednostavno. Jedini poznati slučaj takvog cross-platform developmenta je htc hd2. Ali uz najveću dev scenu ikada...Ne vidim da će se uskoro pojavit dev scena za kineze koja bi radila tako nešto.
Znam, baš se nekako nadam da će jednom nešto tak napraviti i za neki tablet, primjerice kad bi Oppo napravio takav nekakav tablet - šanse bi porasle prilično.

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
I ne vidim smisao ove izjave da je Android u usporedbi sa Win8 bezvezan izbor za tablet. Možda do JBa, ali najaksnije nakon toga, to se više ne može reći. Osim naravno ako u startu ne misliš koristiti tablet kao laptop/desktop replacement...A takvih još za sada nema...barem ja ne znam za njih...
Ne velim ja da je Android objektivno loš na tabletu, osobno želim tablet koji u slučaju potrebe mogu spojiti na veći ekran i koristiti standardne aplikacije kao na laptopu/stolnom kompu. Prvenstveno mislim na browsere, music player, USB podrške, puni Office itd.

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Ovi sa jačim i5 (surface) su veliki, teški i slabe autonomije, pa i nisu baš pravi tableti jer nisu dovoljno mobilni, a Atom je preslab da bi od tableta napravio laptop/desktop replacement. O gpu, ramu i pohrani da ne pričamo.
PS E da. Bio je i onaj HP WebOS tablet na kojem su napravili port na Android. Ali ako se dobro sjećam, to je potrajalo godinama i nikad nije skroz radilo...
Atom, pogotovo Bay Trail, savršeno bi ispunjavao moje potrebe

Ne tražim potpuni dekstop/laptop replacement nego uređaj koji ima jaču bateriju i koji je mobilniji + da ima touchscreen. I da mogu multitaskati kao na nekom desktop OS-u - dakle prozori i korištenje više aplikacija istovremeno.

P.S. ne bih htio dati više od soma i pol za tablet pa zato niti Win8 kinezi (još) nisu na repertoaru.

Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Uz multiwindow podrsku koju neki android tableti vec sada pruzaju shta was to tocno vuce na windowse?
Ne volim Android na tabletu, Windows 8 mi se više sviđa jer ja, suma sumarum, želim dekstop-like experience u formi laptopa.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 23:32   #125
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Evo par rijeci o tebletu kojeg sam kupio:

Ne znam ni sam odakle da pocnem pa ajmo nekakvim mojim redom sta mi pada na pamet...

Izrada samog tableta je na vise nego zadovoljavejucem nivou, da budem iskren nista spekrakularno ali nije lose, sve je na svojem mjestu, nista ne skripi, nema nikakvih nepravinosti npr. ulazi /izlazi su tocno po sredini osim prednje kamere kad se malo bolje pogleda nije tocno u sredini ''kruga'' koji je predviden za nju ali to zna bit pojava i kod renomiranih marki...uglavnom ne smeta pri radu (skype)

Ekran opet isto...nista spektakularno ali solidan. Na danjem svijetlu boje izgledaju malo isprane ali na unutrasnjem svijetlu vise nego ok, nije kao kod high end tableta ali opet napominjem vise nego solidno (npr bolje od netbooka asusa i acera one-a). Kut gledanosti se naglo promijeni oko recimo 45stupnjeva te tako ostane do maximuma. Ta promjena je skoro pa jedva vidljiva .Rezolucija je takva kakva je i mislim da svi znamo kakav je prikaz.

Android koji je na njemu (4.2.2) radi fluidno bez ikakvih trzanja.

Najveci minusi su mu ne podrzavanje vanjskih diskova (hdd) i losi zvucnici.
Provao spojiti svoj eksterni 2.5'' hdd i nista, sad ne znam jeli do ntfs-a ili neceg drugog. Stikovi rade najnormalnije (fat32). Trebao bi mozda provat formatirat stik u ntfs pa vidit. Javim o tome nakndadno.

Sta se baterije tice sutra cu upaliti neki film na loop pa naknadno napisem.

Kad sve zbrojim i oduzmem ja sa vise nego zadovoljan za novece koje sam dao (1150kn).

Moze li brze, bolje - moze ali bi trebalo izdvojiti od 3.5k na dalje.
Kad sam gledao no name tablete jedino sta se za 50-100 dolara moze bolje dobiti su ekran vece rezolucije i sigurno bolji zvucnici ali vidim da su svi chipovi kod takvih slicni ako ne i isti (proc rk3188, gpu mali400).
Kod same kupnje sam bio skeptican ali sad kad sam vidio da sve radi za te novce najnormalnije mozda mi je zao sta nisam nadodao tih 80dolara vise i kupio mozda pipa m9 sa vecon rezolucijom ali opet sa druge strane za ono sta me sluzi ne triba mi bolje - web, maxtv to go, fb...

Eto ako ima kakvih pitanja slobodno pitajte..
Danas testirao bateriju pustajuci divx film.
Glasnoca na maximumu, svjetlina na 80posto. Izdrzala je tocno 6h i 15min.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 00:40   #126
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Stigao Pipo Max m9. Složit ću review kroz par dana. Za sad sam jako zadovoljan.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 07:46   #127
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Šta nisi naručio M8 Pro? Koliko para i carine?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 08:11   #128
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Na kraju me sve skupa ispalo 1650 kn. Od toga je slavko uzeo 350.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 08:43   #129
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Hebeš kune, koliko $/€ te koštao? Po cijeni bi zaključio da je to verzija bez 3G. Jesam li u pravu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:24   #130
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
244 AUD Verzija bez 3g, nije mi potreban
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:59   #131
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Jesi uzeo M8Pro ili M9Pro? Na prethodnim stranicama si spominjao M8Pro, a jučer M9Pro. Gledam cijene M9Pro pa mi se nikako ne uklapa u računicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 22:14   #132
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Pipo max M9, kao što sam napisao i jučer. Razlika u odnosu na M9 Pro je 1280*800 u odnosu 1920*1080.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 08:12   #133
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ja čekam M9Pro 3G.

Evo jedne kratke usporedbe performansi različitih čipseta
http://www.pipo.com/view.php?pid=54&id=62
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 20:40   #134
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Mislim da usporedbu performansi koje stavi neki proizvođač koji gura samo jedan od tih procesora (u ovom slučaju RK3188) ne treba shvaćati ozbiljno.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 21:02   #135
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Review: PIPO Max M9

Pozdrav,

Kao što sam i obećao, jedan kratak osvrt na Pipo Max M9 tablet koji mi je stigao prije par dana.

Narudžba i dostava:
Tablet je naručen preko Banggooda 02.09. U Zagreb je stigao iznenađujuće brzo, 16.09.-og. No, tu na scenu stupaju Slavkovi siledžije.
Međutim, bio sam na službenom putu u to vrijeme, tako da sam podigao poštu i poslao potrebnu dokumentaciju mailom tek 24.09.-og. Zatim su oni carinili cijeli tjedan, da bi paket dobio 01.10.-og

Pakiranje:
Kinezi su tablet poslali u stiroporu koji je bio obljepljen sa svih strana i unutra je tablet bio omotan u onu finu, ali tanku spužvu. Original pakiranja nije bilo, kao što je i navedeno na Banggoodu. Nekako sumnjam da je to zbog zaštite samog artikla, već da je tu nešto drugo u pitanju, no o tome bi se moglo pričati...

Sadržaj pakiranja:
Uz tablet naravno, tu su bile i nekakve jeftilen slušalice, usb kabel za spajanje sa računalom, usb kabel za spajanje periferije i napajač + onaj adapter za naše utičnice (koji niš ne valja). Što se tiče samih usb kablova, treba ih paziti kao oko u glavi, zato jer su utori na tabletu malo dublje, a utikači duži i obični usb baš ne lovi.

Tablet:
Kvaliteta izrade tableta je OK, samo to i ništa više. Nemam nekakvih prevelikih zamjerki.

Prednja strana (ekran) je po mojem sudu napravljena od plastike i nije mi baš uvjerljiva na dodir, ostavlja dojam da je tanka. Na uređaj je bila zaljepljena i folija, ali to je bilo tako loše da sam ju jednostavno morao skinuti.

Zadnja strana je imitacija nekog brušenog metala i sa strane se nalaze drške od "gume" koja je tvrda, ali obavlja svoj posao.

Ekran je ok, na prvu mi je bio malo taman, ipak dolazim sa Notea 2 koji ima jako naglašene boje itd. Kutevi gledanja nisu baš spektakularni u usporedbi sa noteom.

Tipke su dobro pozicionirane i ne ometaju u radu. Od utora su tu 2x USB, punjač, kartica, hdmi i slušalice.

O bateriji ne mogu baš puno reći jer sam obavio samo jedno punjenje kada sam prvi put upogonio tablet. Danas je na 24% nakon lupanja po kladionici, youtubeu, čitanja foruma itd., nekih 5-6 sati cca uz upaljen wi-fi konstantno. Više nego zadovoljavajuće.

Zvučnici tableta su ok, također ništa spektakularno. Malo se bore sa krčenjem kada je pojačano na najjače, ali dosta je glasno i na 80%, tak' da nemam zamjerki.

Software:
Uređaj je došao sa predinstaliranim Androidom 4.2.2 koji je na sebi imao dosta po meni nepotrebnih aplikacija. Doduše, sve su se mogle maknuti putem app managera, ali ja sam minimalistički nastrojen pa sam se odlučio na root i flashanje. Lutajući po forumima naišao sam na Riley rom 1.9a, koji je u biti stock, samo bez bloatwarea i uz par sitnih tweakowa i modifikacija.
Sami root i flashanje je prošlo bez problema slijedeći upute koje su dolazile uz ROM. Nakon flashanja sam skinuo apex launcher i nabacio neku touchwiz temu jer se u tom okruženju najbolje snalazim. Antutu score sa stock romom je bio nekih 19000 i neš' sitno, na Riely romu nisam testirao.

Što se tiče same fludnosti uređaja i brzine obrade podataka, ne mogu se požaliti, sve zadatke obavlja ekspresno. Jedina mala zamjerka je google playstore u kojemu pri prelistavanju aplikacija zamjetno trza, ali trza i na noteu 2, tak' da nije big deal.

Pokrivenost Wi-fijem je u redu, nisam sad vrtio neke posebne testove, kako lovi note po kući tako lovi i pipo. Download brzine su im uglavnom iste na istim lokacijama +/- 5%.

Igrice nisam vrtio, niti neću. Instalirao sam par aplikacija za videonadzor koje u poslu koristim svakodnevno i one rade uredno.

Kamere, kao i na svakom tabletu, tu su da odrade posao i nisu za profesionalce.

Zaključak:

Zadovoljan sam kupovinom, jedino mi je žao što nisam uzeo M9 pro verziju koja ima 1920*1080 ekran jer ipak na tu dijagonalu treba malo više ppi, no možda sam samo razmaženo derište.

Hardverski je Pipo vrlo dobar i u tom cjenovnom rangu ne može bolje. Ispao me 1650kn sa carinom. Carina i pošta nekakvih 350kn. Više nego zadovoljan.

Završna obrada i kvaliteta materijala je mogla biti i bolja, ali valja imati na umu da uređaj košta kao pola galaxy taba, a hardverski pruža više, pa to i nije problem. Čvrstoća je na razini, nema svijanja krckanja i slično. Jedino malo pri vrhu kod prednje kamere zijeva plastika na spoju sa ekranom. Inače je to neprimjetno, ali kada se upali indikator punjenja, onda se vidi crvenkasto svjetlo.

Konačna ocjena, nategnuta četvorka 3,5.

EDIT (slike) : http://imgur.com/a/V8JkI#0

Zadnje izmijenjeno od: sokre10. 04.10.2013. u 21:08. Razlog: Dodavanje slika
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 00:42   #136
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Hvala ti na recenziji, budem dodao link u prvi post, mislim da ce mnogima koji traze tablet tih dimenzija biti zlata vrijedan
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 10:30   #137
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
sokre kako je čitat pdf knjige?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 16:40   #138
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Kutevi gledanja nisu baš spektakularni u usporedbi sa noteom.
Može malo pojašnjenje ove izjave?

Ako se ne varam to je IPS. A SAMOLED na Note-u ima podosta deformacija boje pri otklonu, pa me dosta iznenađuje ova izjava.

Istina je da postoje sitne razlike između kuteva vidljivosti na IPS-u, ali mislim da imaju više veze sa završnim slojevima, nego sa matricom. Pošto sam nedavno radio sa Pipo M6, primjetio sam da je imao vrlo dobar display, bez deformacija boje i kontrasta pri otklonu...
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 05.10.2013. u 21:17.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 08:59   #139
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
@Rodriguez - Što se tiče čitanja pdfova, ne mogu se požaliti, listanje je brzo, nema zatrzavanja. Oči mene bole i to je uvijek dobar znak što se tiče slike.

@estguarda - Tablet uglavnom koristim u zatvorenom i svjetlina je manje više na minimumu. Primjetio sam da pri naginjnju slika gubi kontrast i ide prema nekakvom sivom tonu. Na n7105 noteu je to manje izraženo. Ali kako god, kvaliteta slike je još uvijek dostatna za normalno čitanje.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 10:36   #140
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
To zvuči kao TN matrica.
Bilo bi super kad bi mogao staviti tablet uz note i poslikati iz više kuteva gdje se vidi to o čemu pišeš.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 20:51   #141
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Četverojezgreni, odlična rezolucija, IPS ekran, 1gb rama, 90$
jedina mana je slaba baterija...
http://www.banggood.com/Colorfly-E70...t-p-88159.html
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 21:47   #142
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Uh uh allwinner, cheating proizvodjac procesora, sigurno je i onaj sjebani "ips" ekran, bateriju necu ni spominjati
Al opet, $90..
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 18:51   #143
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
To zvuči kao TN matrica.
Bilo bi super kad bi mogao staviti tablet uz note i poslikati iz više kuteva gdje se vidi to o čemu pišeš.
Evo slika, bolje ne mogu, nemam fotić.
http://imgur.com/MRDPtNo,BlAvcFd,H7y...dAdt,Kbz096n#0
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 22:46   #144
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
@sokre10 - to je onaj m9 kojeg prodaješ na njuškalu?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 23:59   #145
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Da.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 00:29   #146
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Evo slika, bolje ne mogu, nemam fotić.
http://imgur.com/MRDPtNo,BlAvcFd,H7y...dAdt,Kbz096n#0
Čudno. Deformacije nisu kao na TNcu, ali su svejedno izražene. Čak i frontalno izgleda isprano. Da nemaš možda kakvu foliju koja ima filter efekt?

Pipo m6 koji sam držao u ruci nije imao takve probleme. Doduše, taj ima drugačiji, "retina" ips...
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 10:59   #147
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Da.
šteta. ništa onda.

hvala!

viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 10:55   #148
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 321
Ovaj moj CUBE U35GT2 negdje zapeo...cekam neki glas ali nista od 26.9
Banggood

edit: i doma me upravo docekalo pismo sa carine... divno...

Zadnje izmijenjeno od: hakija. 11.10.2013. u 19:20.
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 21:57   #149
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ja sam se odlučio na ovo, 430 kuna, 1gb rama, Quad core, IPS ekran s kutem 178, Android 4.2
http://i.imgur.com/xOcpuIK.jpg
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 19:01   #150
mate81
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Kastel Novi
Postovi: 45
Kakvo je misljenje o stranici fastcardtech.com? Zanime me model HDC Galaxy Tab 2 GT-n5100, ima li netko nekakav solidan review?
mate81 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na