Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2013., 22:08   #61
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Meni je račun Iskon Duo Carnet cca. 120kn ne više od toga.Brzina 5mbps.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 22:24   #62
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
http://www.banka.hr/hrvatska/drzava-...-opticku-mrezu

Citiram:

Citiraj:
No, osim što su mreže državnih tvrtki međusobno nepovezane, problem je što njihova fizička rasprostranjenost nije usklađena s potrebama pružanja komercijalnih usluga građanima, nego s potrebama upravljanja procesima tvrtki koje su mrežu gradile. Odnosno, mreže se prostiru uglavnom u nenaseljenim područjima, odnosno mogu služiti samo kao magistralni pravci za povezivanje mjesta, ali mrežu za pristup lokalnim domaćinstvima morat će ipak napraviti telekom operateri.
Na t-portalu piše:

Citiraj:
DWDM mreža može pružati usluge širokopojasnog interneta, telefonije, prijenosa za HD video konferencije, međunarodnog tranzita podataka, povezivanja centara podataka i FTTH-a (Fiber To The Home - optička mreža do svake kuće).
Tko tu koga j..? Ispada da će Vlada samo dati magistralne pravce i tko vaš šljivi dalje radite sami a to se telekomima isplatiti NEĆE

Puno bolja opcija je skidanje svih državnih poduzeća/MUP/MORH/bolnica/itd s ovih operatera i prebacivanje na postojeću državnu optiku pa da time jedna firma upravlja. Ovo rentanje neće ići
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2013., 17:00   #63
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
FTTH samo što nije

kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 15:32   #64
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Evo prezentacije i odluka s danasnje sjednice Vlade, u 2. prezentaciji vidljive su karte s ucrtanom pokrivenoscu tih mreza. Izgleda dosta dobro, nadam se da su kapaciteti dovoljni da se svima ponudi brz internet.

Prezentacija - Dostupnost širokopojasnog pristupa internetu u Republici Hrvatskoj
Prezentacija - Projekt objedinjavanja svjetlovodne EK infrastrukture u državnom vlasništvu
Odluka
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 15:44   #65
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vec vidim da ce netko dignuti ogromnu lovu na popravku mreze "Neptun"
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 15:35   #66
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Di je sad onaj koji tvrdi da netreba hakom.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hako...nika-h1-228304



Da ne budem OT, da li neko zna kako ce se ta FTTH optika koristiti ako hoces prec na drugog operatera? Mislim Tcom postavi, ili HEP svejedno dal opet treba kopat novu nit stavljati ili se prebacuje po postojecim kablovima?
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 16:37   #67
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Di je sad onaj koji tvrdi da netreba hakom.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hako...nika-h1-228304
Sad i je pitanje što se točno može učiniti, država direktno utječe na poslovanje dva nedržavna poduzeća. Hoće li oni platiti T-HT-u?

Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Da ne budem OT, da li neko zna kako ce se ta FTTH optika koristiti ako hoces prec na drugog operatera? Mislim Tcom postavi, ili HEP svejedno dal opet treba kopat novu nit stavljati ili se prebacuje po postojecim kablovima?
Upravo radi zaštite investicije operateri to ne bi dali, a HAKOM traži da daju pa nema novih ulaganja. Tu je situacija čak i kompleksnija nego kod bakra.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 22:00   #68
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Di je sad onaj koji tvrdi da netreba hakom.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hako...nika-h1-228304



Da ne budem OT, da li neko zna kako ce se ta FTTH optika koristiti ako hoces prec na drugog operatera? Mislim Tcom postavi, ili HEP svejedno dal opet treba kopat novu nit stavljati ili se prebacuje po postojecim kablovima?
Ideja je da se niti jednom postave i da ih onda može koristiti svatko pod istim uvjetima. Ali HT se s time ne slaže jer smatraju da ne bi trebali investirati u infrastrukturu koju će sutra koristiti njihova konkurencija. Tu donekle imaju i pravo, ali zato bi trebalo forsirati da infrastrukturu radi grad, općina, županija, država i iznajmljuje je bilo kojem operateru pod istim uvjetima.
Štoviše, mislim da je odavno trebalo donijeti zakon po kojem za dobivanje uporabne dozvole zgrada mora pored struje, vode i kanalizacije imati i optički kabel sa određenim brojem niti do čvorišta kojima bi upravljala država. Tako ne bi svatko prekopavao cestu kako mu padne na pamet, svojatao kabele, rezao tuđe i ganjao se po sudovima što je čije. Lijepo bi se znalo, kabel postoji, dakle ne smiješ više vući svoj, a postojeći možeš unajmiti po toj i toj cijeni.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 22:03   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to se već jednom napravilo sa bakrom... eto kako je završilo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 22:19   #70
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Pa vodu i kanalizaciju također svojataju komunalne firme Ne kužim poantu.

Ti gradiš i plaćaš da bi bagra rekla da je to NJIHOVO.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2013., 20:50   #71
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Pa vodu i kanalizaciju također svojataju komunalne firme Ne kužim poantu.

Ti gradiš i plaćaš da bi bagra rekla da je to NJIHOVO.
Tehnički i je, ako su to kupili.

Sad je samo pitanje što su to kupili i kako, teško je doći do ugovora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 14:38   #72
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Kolko se sjećam plinski priključak je moj stari platio više neg telefonski u bivšoj državi, daklem sufinancirao si izgradnju mreže. I sve uzele komunalne firme kao da je njihovo. T-Com je mala beba spram toga.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 15:03   #73
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pa priključak za plin se i sada masno plaća, ali telefonski ne. Kruške i jabuke.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 15:29   #74
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Kolko se sjećam plinski priključak je moj stari platio više neg telefonski u bivšoj državi, daklem sufinancirao si izgradnju mreže. I sve uzele komunalne firme kao da je njihovo. T-Com je mala beba spram toga.
Platili smo mi štošta. Lanjski snijeg je čvršći od toga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 18:31   #75
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Nisam neki ljubitelj HAKOM-a, no ne shvacam ljude koji se bune protiv istoga. Ma ne shvacam ljude opcenito ocito.

Da je pravde i barem 1% nekorumpiranih politicara koji zele dobro svojim gradjanima, prvo bi se Tshrotu oduzelo ono sto su korumpirani politicari doslovno poklonili njima. Onda bi drzava od najma onoga sto i je njeno mogla vrlo lako provesti optiku bez ikakvih dodatnih troskova. Pa u najam svima koji istu zele. Pod jednakim uvjetima svima. Bez pogodovanja bilo kome.

Naravno, tako bi bilo u idealnom svijetu, no ne i kod nas. Kod nas osim vrlih korumpiranih politicara ocito imamo gradjane koji su zagovornici Miltona Friedmana i njegove propale ekonomske politike.

Osobno sam prestao citati o optici, vadsl-u, bla, bla.. vec duze vrijeme. Jednostavno covjeku otupi na takve stvari. Vjerovat cu u istu onog trenutka kad mi dodje u moj dom. Sve te napise i pokusaje zanemarujem. Pa tako i ovaj.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 20:22   #76
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Nisam neki ljubitelj HAKOM-a, no ne shvacam ljude koji se bune protiv istoga. Ma ne shvacam ljude opcenito ocito.

Da je pravde i barem 1% nekorumpiranih politicara koji zele dobro svojim gradjanima, prvo bi se Tshrotu oduzelo ono sto su korumpirani politicari doslovno poklonili njima. Onda bi drzava od najma onoga sto i je njeno mogla vrlo lako provesti optiku bez ikakvih dodatnih troskova. Pa u najam svima koji istu zele. Pod jednakim uvjetima svima. Bez pogodovanja bilo kome.

Naravno, tako bi bilo u idealnom svijetu, no ne i kod nas. Kod nas osim vrlih korumpiranih politicara ocito imamo gradjane koji su zagovornici Miltona Friedmana i njegove propale ekonomske politike.

Osobno sam prestao citati o optici, vadsl-u, bla, bla.. vec duze vrijeme. Jednostavno covjeku otupi na takve stvari. Vjerovat cu u istu onog trenutka kad mi dodje u moj dom. Sve te napise i pokusaje zanemarujem. Pa tako i ovaj.
Toliko o tome. Nitko nikome ništa ne može oduzeti. Postoje neki zakoni, kojih se više ili manje pridržavamo, i postoje oni koji te zakone trebaju sprovesti u djelo. Upravo ovi zadnji su zakazali. Nije tu nitko drugi kriv. Nesposobnost političara da bi vodili i upravljali jednom državnom firmom kao što je HT (da on nije prodan) je prevelika i od toga mi krajnji korisnici opet ništa ne bi imali. Šta misliš da bi država samo tako dala optiku nekome? Kako da ne, opet bi naplatili isto kao i HT. Hoćeš optiku? Ili kopaj ili plati, treće opcije nema. Jednako su skupe obje.

Nadalje, ako ćemo malo o tome, HAKOM tu previše sere kao i operateri koji se izvlače na monopol HT-a. Zašto VIP ne opali kontru s LTE-om? Kao da mora do Gundinaca doći optika, posadi odašiljač i ponudi uslugu. Bržu, jeftiniju.

Hoću reći, svi bi oni htjeli đabe, a znamo da đabe nema ni u stare babe.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 20:41   #77
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
pa samo za primjer u Zagrebu, na remizi je centrala od t-coma koja je baš sagrađena iz samodoprinosa građana Zagreba jer do trenutka dok još nije bila u funkciji, na jednoj liniji su bila dva tel. broja odnosno dok je jedan stanar razgovarao drugi nije bio dostupan....
Hehe dvojnici sjećam se toga, ali 82g. ni to nismo mogli dobiti.

kian je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 13:22   #78
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Hoću reći, svi bi oni htjeli đabe, a znamo da đabe nema ni u stare babe.
Slazem se sa ovom tvrdnjom u potpunosti. Nista drugaciji od Tshrota ne bi bio jedan H1 ili pak Amis da su u poziciji u kojoj je tshrot.

No tshrot je u takvoj poziciji radi korumpiranosti politicara. Ugovor o prodaji je i dalje tajan ukoliko se ne varam. I naravno da drzava ne moze oduzeti tek tako. No da zele, mogu vrlo lako. Jer ako tu stvarno je bilo mita i korupcije, to se vrlo lako dokaze i na sudu. Onda imas pravo i za oduzeti.

I nisam mislio da drzava ponovno bude vlasnik bilo koje telekomunikacijske firme. Ta vrimena su prosla. Niti bi bilo dobro da bude vlasnik.

Vec iskljucivo da daje u najam drzavno svima pod jednakim uvjetima. I drzava mora kontrolirati trziste. U suprotnom imamo anarhiju. Pogledaj samo sta je liberalizacija trzista napravila po cijelom svijetu.

No neki ovdje se pozivaju i na skandinavske zemlje, a smeta ih jedan HAKOM. Iako HAKOM radi los posao, jednostavno moramo imati neku takvu firmu. Kad smo vec kod skandinavaca, provjerite kako se to radi kod njih. Mislite da oni imaju liberalizaciju trzista? Imaju vraga, nisu glupi/ludi kao mi.

Zato im i je toliko bolje. Drze se svog developmentalizma i ne odustaju od istoga. A nitko im ne moze osporiti da nisu u pravu, da grijese.

No kako vec rekoh, sva ova razglabanja su bezveze. Jer optike nemamo. Niti cemo istu imati u blizoj buducnosti. Bez obzira na sve nase rasprave. I bez obzira na razno razne razloge zasto je to tako. Jedino di cemo se svi sloziti je da smo postali sprdacina od drzave.

Evo cak i u BiH imas VDSL:
http://www.bug.hr/vijesti/vece-brzin...nu/121582.aspx

Kolika je pokrivenost - nemam pojma. No cinjenica je da se i oni micu sa mrtve tocke. No mi odlucili ostati na istoj
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 18:08   #79
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Kolika je pokrivenost - nemam pojma. No cinjenica je da se i oni micu sa mrtve tocke. No mi odlucili ostati na istoj
Ne mi, nego HAKOM
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 09:04   #80
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Na tržištu širokopojasnog pristupa, a sukladno DG Competition discussion paper1 §92, Hrvatski
Telekom d.d. (dalje u tekstu HT) je u monopolističkom položaju; tržišni udio prelazi 75%, tržišno
natjecanje je ograničeno, ulazne pregrade su značajne i nije izgledno da će doći do relevantnog
ulaska novih operatora.

§93 DGComp DP predatorske cijene definira kao praksu prema kojoj dominantni poduzetnik smanjuje
cijene i namjerno prouzroči gubitke na kratak rok kako bi uništio ili ograničio rast konkurenata i time
tržišno natjecanje.


Izvor
A upravo bi se to dogodilo da nema omraženog nam HAKOM-a.
T-com od rujna 2012 ima tžišni udio od 60% i to ga još uvijek čini "operaterom sa značajnom tržišnom snagom", te mu HAKOM određuje cijene usluga, upravo zato da se ne bi dogodio gorenavedeni scenarij.
Pa vi razmislite jel HAKOM anđeo ili vrag.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 21:33   #81
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Na tržištu širokopojasnog pristupa, a sukladno DG Competition discussion paper1 §92, Hrvatski
Telekom d.d. (dalje u tekstu HT) je u monopolističkom položaju; tržišni udio prelazi 75%, tržišno
natjecanje je ograničeno, ulazne pregrade su značajne i nije izgledno da će doći do relevantnog
ulaska novih operatora.

§93 DGComp DP predatorske cijene definira kao praksu prema kojoj dominantni poduzetnik smanjuje
cijene i namjerno prouzroči gubitke na kratak rok kako bi uništio ili ograničio rast konkurenata i time
tržišno natjecanje.


Izvor
A upravo bi se to dogodilo da nema omraženog nam HAKOM-a.
T-com od rujna 2012 ima tžišni udio od 60% i to ga još uvijek čini "operaterom sa značajnom tržišnom snagom", te mu HAKOM određuje cijene usluga, upravo zato da se ne bi dogodio gorenavedeni scenarij.
Pa vi razmislite jel HAKOM anđeo ili vrag.
Vrag

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...je/662123.aspx
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na