Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2010., 23:59   #91
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor zeljko09 Pregled postova
jel zna netko što bi ovdje moglo biti??

SIP (imam telefon uštenan u router speet touch thompson w780), i sve mi je radilo noramlo [adsl, maxtv, i telefon kućni i telefon voip)..jednog dana sam preko voip telefona išao zvati nekoga kad ono neku zvuk tuuu...i ne mogu nikoga nazvati...

ja ugasim i upalim router, kad ono voip lampica više ne svjetli...

zna li netko zašto je to samo od sebe prestalo raditi???

vrag mi nije dao mira i išao sam to popraviti kao što sam i sam sve otključao itd...i danas sam sve smrado...niša mi u kući nije radilo...jedva sam se nakako povezao s netom i ubacio u router ovaj ini fail

http://forum.pcekspert.com/showpost....0&postcount=14

sve je proradilo osim voip telefona i lampica se ne pali..može li mi netko protumačiti taj problem??i što sad da radim, da mi telefon voip proradi??
Imaš li sredstava na VOIP računu (€)? Pretpostavljam da je to.....ili si preštekao telefon u drugi VOIP port?
Ili je T-scum nešto odradio, iako meni uredno radi.....
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 12:35   #92
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Zeljko, ocito ti se nest smrdalo, a u tvom postu nema dovoljno podataka.

Konfiguriraj sve isponova (VOIP i SIP) na routeru pa ce ti proradit. (Ako si stavio defaultni ini fajl normalno da ti nece radit. Moras obavit niz radnji, omogucit VOIP, konfigurirat SIP s ispravnim podacima, itd)


PS: Ja sam u zadnje vrijeme dosta downloado preko noći s torrenta i tako, po cijeli dan, pa se meni zbog toga ruter malo zblokiro. Tak da sam ga moro resetitrat i sve nanovo konfigurirat, jer mi se nje htio spojit ni na net.
Inače, još jedaninfo, korisnicka sluzba mi je rekla da seoni uopce ne mogu spojit tako na taj tip routera, kao remote assistance.
goranbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2010., 13:44   #93
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
dečki hvala vam na odgovorima, @goranbo naravno da sam konfigurirao sip, ali se pojavi crveni x i lampica ne svjetli...Sad probavam Calleasy i on mi radi bezproblema (jedino nemam na računu, pa ne mogu zvati, ali radi i lampica i sve..), i sad probavam Gratistalk (njega bi htio koristiti, jer mi treba on i imam broj kod njih) i neželi mi se lampica uopće upaliti, i ne radi mi na njega..

www.gratistalk.com

zna li netko razlog??i način popravka
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 14:07   #94
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Ne znam, ja sam koristio samo providere od betamaxa (nonoh i calleasy na kojem sam sad), za gratistalk ne znam. Ono sto se meni cini je da je stvar u postavkama SIP-a za gratistalk... al velim en znam sd tu detalje. Mislim da ces rijesiti ako još malo proceprkas - pogotovo ako si ga vec prije imao instaliranog (uglavnom moras uopisati ikorisnicko ime, lozinki i sipserver, na dva razlicita mjestamislim, i to je to).

A kad jednom, konfiguriras, onda exportiraj backup fajl pa neces morati raditi isponova, kad ti crkne, nego samo loadaš user.ini fajl i sve šljaka.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 14:35   #95
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
kontaktirat cu gratistalk, mada sumljam da ce mi i oni pomoci...i da sad sam se sjetio da sam ja preko torrenta skidao windowse preko cijele noći..možda se zbog toga poremetilo...ali ne znam zašto sada ne radi kad sam sve resetirao i ubacio ini fajl s kojim sve radi osim gratistalka...
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 15:30   #96
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Prvo, kad se blesira onda ugasi - upali a ne reset na factory defaults,
drugo, može i to al kad skonfiguriraš i vidiš da sve radi onda na komp spremiš konfig (user.ini), nakon reseta samo pozoveš (Restore) spremljeni konfig.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 16:53   #97
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prvo, kad se blesira onda ugasi - upali a ne reset na factory defaults,
drugo, može i to al kad skonfiguriraš i vidiš da sve radi onda na komp spremiš konfig (user.ini), nakon reseta samo pozoveš (Restore) spremljeni konfig.
svake većeri gasim router a prošlo je par dana prije neg se sblesiral...znači da sam ga palio i gasio, ali još uvijek je bio "blesav"..nakon toga sam resetirao router, ali mi opet nije radilo....toliko samo za tvoju informaciju
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 19:14   #98
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor zeljko09 Pregled postova
dečki hvala vam na odgovorima, @goranbo naravno da sam konfigurirao sip, ali se pojavi crveni x i lampica ne svjetli...Sad probavam Calleasy i on mi radi bezproblema (jedino nemam na računu, pa ne mogu zvati, ali radi i lampica i sve..), i sad probavam Gratistalk (njega bi htio koristiti, jer mi treba on i imam broj kod njih) i neželi mi se lampica uopće upaliti, i ne radi mi na njega..

www.gratistalk.com

zna li netko razlog??i način popravka
Ma očito ti ne valja šifra ili usernam za gratistalk.
To i ništa drugo. (nesto an relaciji s gratistalkom, podržanost tog routera itd itd)
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 18:51   #99
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
nije stvar u lozinci...

svi ovi mi na routeru ne rade: gratistalk, voipbon, rivoip
a rade: calleasy ( sip.poivy.com )

zaista nemam pojma u čemu je problem, možda je stvar u routeru ili u poslužiteljima (njihovim postavkama) ili nesto sl..
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 20:10   #100
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor zeljko09 Pregled postova
nije stvar u lozinci...

svi ovi mi na routeru ne rade: gratistalk, voipbon, rivoip
a rade: calleasy ( sip.poivy.com )

zaista nemam pojma u čemu je problem, možda je stvar u routeru ili u poslužiteljima (njihovim postavkama) ili nesto sl..
Zbilja ne znam. Pitaj te providere (vidim da su to neki domaći,a s njima nemam bas nikakvih iskustva niti saznanja - ne da mi se sad surfat po njihovim stranicama). A ovi betamaxovi svi, oni koji podrzavaju SIP, rade bez problema.

Mozes se raspitati i ne http://www.freevoiphr.com/
goranbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2011., 20:21   #101
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Neko mi je prek PMa postavio pitanje pa da vam jos ponovim za ovdje.

Dakle, telefon vam je spojen na ruter. A ruter preko PSTN uticnice povezete sa spliterom, na uticnicu za telefonsku liniju.
Tako vam taj telefon spojen na ruter zvoni akda vas netko zove na zemaljsku liniju (jer je ruter preko PSTN tako spojen).

Meni su osobno oba telefona spojena na ruter (nazalost, ovaj router je ogranicen pa to moze biti samo jedan te isti SIP account), i kada me netko zove na fiksni broj zvone oba telefona.
Ako se netko javi na jedan, netko s drugog moze zvati preko SIP-a (dakle kao da imate vise telefonskih linija).

Pozivanje: Kada normalno biram brojeve zove se preko SIP-a, a ako ocu zvati preko zemaljske inije ispred broja upišem zvjezdicu. Tako sam to konfigurirao u dialplanu u user.ini fajlu. Zvuci malo komolicirqano al sve se u stvari jednostavno konfigurira.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 16:52   #102
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
ukoliko sam napravio backup configuration sa routera (tj. prijateljevog) i ubacio to u svoj router - pošto mi to nije bilo od velikog značaja ubacio ponovno normalni firmeware i nastavio koristiti router, nakon nekog vremena racunalo prijateljevog routera se počelo samo paliti (nakon što ugasi računalo, a ukoliko ugasi router računalo se ne pali) zna li netko imali to veze sa bacupom ili u čemu je problem??jeli to s ovime povezano ili?može li netko pomoći..unaprijed hvala

Zadnje izmijenjeno od: zeljko09. 14.01.2011. u 16:20.
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 04:10   #103
imaljko4
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Telefoniranje prema Voip Broju

Namjestio sam Sip Voipdiscount na uređaju 780WL. Trebam napraviti poziv prema drugom voipdiscount korisniku koji recimo ima kor.ime: goran22 .
Dali mogu napraviti takav poziv i kako?

Jer koliko vidim, preko ovog uređaja su mogući samo pozivi sa brojkama.

Probao sam preko CLI-a memorirati da kada recimo stisnem **1 da onda zove broj npr.: goran22@sip.voipdiscount.com, ali dođe mi onda greška "Invalid input"

Dali mogu zvati voip brojeve i koji sadrže slova, a ne samo brojke?

Hvala
imaljko4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 19:23   #104
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
pozdrav

ovako, imam pitanje vezano uz ovaj modem...
stavio sam gore onaj UK firmware 6.2.29.3.. sve je ok...
mene interesira da li VoIP moze raditi ako modem nije spojen direktno na ADSL nego se bridgea u lokalnoj mrezi?

naime, thomson mi sluzi samo kao wireless ap za neke uredaje u kuci a probao bi stavit i voip mogucnost... problem je sto sam pokusavao i nikako nece radit...
koristim voipdiscount, unio sam sve potrebne podatke za voip, telefon je uredno spojen u thomsona (port 1)... sav drugi promet uredno radi preko thomsona (svi uredaji spojeni preko lana ili wlana uredno idu na net)

kako da sredim voip?

napominjem jos jednom, thomson nema adsl vezu vec je bridgean u lan mrezi...

ps- moze netko poslat aktivan link za skinut onaj tcom voip .ini file?

hvala
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 20:29   #105
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Negdje na forumu ima linkova sa dokumentacijom i kako konfigurirat u različitim situacijama / potrebama.
VoIp se može definirat da radi kao zasebna konekcija preko adsl - a kako ima riješeno T-Koma.
Tebi treba druga varijanta da koristi mrežu i izlaz na Internet, vjerojatno ga treba konfigurirat u WAN varijantu. Tada je izlaz jedan Lan priključak koji treba biti spojen na glavni router.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 21:58   #106
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
ok to mislim i ja, da trebam slozit wan kako treba
pratio sam ove upute ove http://www.novisf.com/wbb3/moderne-t...wl/index5.html
s time da sam wan iskonfigurirao na portu 2
problem je sto kada spojim sa wan porta na glavni ruter sve krepa, odnosno svi spojeni uredaji na wireless od thomsona nemogu na net...
sto radim krivo?

najlakse bi bilo kad bi thomsona koristio za adsl i sve, al to je nemoguce u ovom slucaju... meni treba samo za wireless AP i za VoIP

pomoc molim..
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 22:33   #107
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako je 1. router na 192.168.1.1 onda ovaj stavi na 192.168.1.2 ili 192.168.1.254 ili da bude u drugom segmentu 192.168.2.1,
obavezno mu ugasi DHCP Server, WAN mu konfiguriraš kao DHCP Client da dobije (njemu) vanjski ip od 1. routera, . . .
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 07:38   #108
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako je 1. router na 192.168.1.1 onda ovaj stavi na 192.168.1.2 ili 192.168.1.254 ili da bude u drugom segmentu 192.168.2.1,
obavezno mu ugasi DHCP Server, WAN mu konfiguriraš kao DHCP Client da dobije (njemu) vanjski ip od 1. routera, . . .
jesam, glavni ruter je na 192.168.1.1 a ovaj je na .1.2
dhcp server mu je iskljucen...

stavio sam nocas 7.4.4.7 fw gore pa cu probat danas na njemu isprobat...
thx za sad... cemo vidit...
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 15:45   #109
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Negdje na forumu ima linkova sa dokumentacijom i kako konfigurirat u različitim situacijama / potrebama.
VoIp se može definirat da radi kao zasebna konekcija preko adsl - a kako ima riješeno T-Koma.
Tebi treba druga varijanta da koristi mrežu i izlaz na Internet, vjerojatno ga treba konfigurirat u WAN varijantu. Tada je izlaz jedan Lan priključak koji treba biti spojen na glavni router.
Bog ekipa,

je li itko uspio iskonfigurirat router da mu istovremeno radi na jednom portu VOIP od TCOM-a (kao zasebna konekcija), a na drugom VOIP po vlastitoj želji, preko postojeće internet veze? Ukoliko je, bilo bi lijepo da podjeli user.ini file.

Pozdrav,
juky
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 12:21   #110
hrco92
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: sisak
Postovi: 1
pozdrav svima.
nakon nekoliko čitanja ove, a i drugih različitih tema još nikako ne mogu postaviti voip da mi radi. pokušavao sam svašta sa onim user.ini (sve što sam našao na netu) ali nikako da maknem onaj glupi crveni X u postavkama. ne bih htio mijenjati fw jer nisam baš trenutno za to (ne znam) a i nemam nekog da mi to odradi pa bih volio da oni koji su to napravili bez mijenjanja mi pomognu nekako ako mogu.
onaj attach sa prve str ne mogu skinut :S

hvala svima na pomoći

i da, koristio bih nonoh.net
hrco92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 12:59   #111
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Ja sma ovo radio pred tri godine i sve sam zaboravio.

Zasto ja dialplan (is ve eventualno potrbne druge postavke) ne mogu unjeti jednostavno tak da ga utipkam u user.ini fajl u nekom tekst editoru?

Sad mi je cilj d ana ovom istom ruteru imam i IMS i SIP svoj.
Pa cu sad vratiti defaultni user ini fajl s otkljucanim remote assistance (BTW gdje se to otkljucava??) , da mi oni osposobe IMS, pa cu onda prckati da si ja konfiguriram SIP na drugoj phone uticnici
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 13:25   #112
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Daj malo laškaj, da si pozorno čitao onda bi naletio na potreban info:
- kod ST780 je problem općenito postaviti da ok radi više VoIp "računa"
- dali su TG782 ili SX763 šta bolji po tom pitanju trebaš tražiti info ili sam istraživati
- glavni problem "kombiniranja" T-Koma IMS - a i nekog alternativnog provajdera je u tome šta IMS radi preko posebne konekcije a alternativci preko Internet konekcije, čitaj: kod većine uređaja kombiniranje toga je nemoguća misija

Najbrže i najelegantnije rješenje je da za alternativce nabaviš polovni al ispravni Cisco PAP2T VoIp gateway.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 13:36   #113
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Ma potrosio sam deset sati citajuci razne stvari na tu generalnu temu zato i pitam.

Citiraj:
- glavni problem "kombiniranja" T-Koma IMS - a i nekog alternativnog provajdera je u tome šta IMS radi preko posebne konekcije a alternativci preko Internet konekcije, čitaj: kod većine uređaja kombiniranje toga je nemoguća misija
A ja mislio da ces rec da bas zbog toga nema problema - pa mi je sad skroz cudno. Cudno da nitko tu temu nije malo detaljnije obradio negdje na nekom forum.
Mozda ti mozes objasniti zaštoje to praktički nemoguća misija - osim ovoga sto si naveo?
Da imam na Phone1 portu T-com VOIP. A na phone2 portu neki drugi VOIP?
(skuzio sam sad i sadm da mogu zboraviti ovo kao sto sad imam, na jednom telefonu i portu, i tecom fiksnu i svoj VOIP)

Ja imam sada ruter 780, ali imam opciju da dobijem i 782,a s gigasetom vjerojatno ne bi nista dobio iako i to imam.

PS: Opcenito ej rpoblem jer se raspitujem u tome svemu svec skor jedan cijeli dan i redovito se dogadja da jedan - a svi nekaj znaju o tome i nisu novajlije - veli da se nest moze, drugi da se nest ne moze, pa jedan veli jedno, jedan najbolje rjesenje je drugo, i tak dalje. A nema neka tema gdje je to malo pobliže obradjeno, to mi je isto malo čudno.
Ne znam zasto ne bi mogaokonfigurirati SIP na nekom ruteru gdje ima ta mgucnost, za dodatni SIP, i ako imam admin lozinku...
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 14:06   #114
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sve zavisi kakva je pamet / mogućnosti sip servera u pojedinom uređaju.
Dakle, da "skiciram" blem:
a) IMS - T-Koma
phone - posebna konekcija - VoIp server T-Kome - ...

b) alternativci
phone - internet konekcija - VoIp server - ...

Problem je baš u tome šta su to dva različita "pristupna puta", da se u oba slučaja radi o internet konekciji onda bi stvar bila kudikamo lakša te kod dosta uređaja relativno lako za podesiti.
Nadam se da ti je sad jasnije u čemu je problem.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 14:11   #115
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Je hvala, problem mi je sad jasniji, ali en i rješenje za nj

Ali pretpostavljam da bi se user ini fajl trebao moci nekkao konfigurirati (možda), da za jedan phone port podrzava tu jednu konekciu, a za ovaj drugi port drugu. AKo hardver rutera to uopce podrzava...
Ako ne uspijem to onda cu ici nabavljati nekakav dodatni uredjaj u koje opet kpak nisam upucen (neki bezicni IP telefon bi trebo radit bez problema, ili neki SIP adapter gateway ili sta je neko rekao, itd. Vidjet cu sto ce mi bit jednostavnije... A i tu sam se naslusao raznoraznih prijedloga od kojih eke uopće ne razumjem. Nekakav gatewayy sa FXO portom koji bi mi mogao kak ti nesto oklaksati ili nekaj, pojma nemam, tek trebam istražiti)
U svakom slučaju, još jedno poboljšanje usluge me unazadilo...
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 14:23   #116
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Je hvala, problem mi je sad jasniji, ali en i rješenje za nj

Ali pretpostavljam da bi se user ini fajl trebao moci nekkao konfigurirati (možda), da za jedan phone port podrzava tu jednu konekciu, a za ovaj drugi port drugu. AKo hardver rutera to uopce podrzava...
Ako ne uspijem to onda cu ici nabavljati nekakav dodatni uredjaj u koje opet kpak nisam upucen (neki bezicni IP telefon bi trebo radit bez problema, ili neki SIP adapter gateway ili sta je neko rekao, itd. Vidjet cu sto ce mi bit jednostavnije... A i tu sam se naslusao raznoraznih prijedloga od kojih eke uopće ne razumjem. Nekakav gatewayy sa FXO portom koji bi mi mogao kak ti nesto oklaksati ili nekaj, pojma nemam, tek trebam istražiti)
U svakom slučaju, još jedno poboljšanje usluge me unazadilo...
Ako kaj uspiješ složit, javi ovdje. Ili bar postaj pokušaje i promašaje
Ja sam htio isto naqpravit,ali sam (pre)brzo odustao.

BTW, jesi li prije sam mijenjao SW (firmware) na routeru? Ja jesam i TKOM nije mogao automatski instalirati IMS na ruter, već je morao doć tehničar i manualno srušit na stariju (njihovu) verziju i onda je update išao....

Sretno,
juky
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 14:36   #117
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
NIsam mijenjao FW jer nije bilo potrebe, samo user ini ali je ukinut remote assistance pa zato ne mogu nista na remote.

Ali mi veli nesto tehnicar (ali opet tk nzna dal govori napamet ili sta), da na 780 ak bi isli slagat bi novi firmver slagali tj da bi novi firmver takodjer puknuli preko linije (??)

E sad si jos dumam, dal mi je bolje stavit mu da radi preko 780 (za koji imam razne conf fajlov eza voip itd defaultne itd) ili da radi preko 782 na koje jos nisma slagao voip ni nista....

Brijem da je mozda ipak bolje na 782?
Jer ja sebi SIP lako otkljucam ako je zakljucan, kad dobijem admin pass, i konfiguriram sta treba.

A dialplaove mogu preko user ini fajla stavit, jel?
Ne trebam trazit po netu neke specijalne user ini fajlove s postavkama,jel?

A uostalom mogu se pomoći malo user.ini fajlom od 780 ako mi gdje sta zapne
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 14:49   #118
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Opet preskačeš u čitanju
Rješenje ti piše u #112 postu.
Nabavi ga, ubodi u router kao i kompove (internet konekcija), podesiš za alternativca, na njega spojiš tel. kakav god hoćeš (može i bežični) i pjevaj.

Istina je da ćeš tako ukupno imati 2 tel. al je to manje zlo.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 14:57   #119
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Imam ja to na umu ali sam dobio jos dva takva prijedloga za uredjaje, kao što sam rekao u SVOM postu
Moram prvo vidjeti šta je šta, kolko šta košta, kolko je šta dobavljivo, šta mi je bolje i jednostavnije za konfigurirat i koristit...
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 11:02   #120
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Opet preskačeš u čitanju
Rješenje ti piše u #112 postu.
Nabavi ga, ubodi u router kao i kompove (internet konekcija), podesiš za alternativca, na njega spojiš tel. kakav god hoćeš (može i bežični) i pjevaj.

Istina je da ćeš tako ukupno imati 2 tel. al je to manje zlo.
Nešto kao:

http://www.ebay.com/itm/NEW-UNLOCKED...item1c24a92ee7

Iako kažu poneki siteovi da ima kineskih fakeova, koji istina rade, ali se jako griju.....

Nikky, jesi ti di uzimao takve?
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na