Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2014., 17:22   #1
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
America's Army: Proving grounds



TRAILER

Pošto na forumu nema otvorene teme o gore navedenoj igri, smatram da ne bi bilo loše otvoriti zasebnu temu za stare AA igrače i one koji će to postati.

Naime, radi se o besplatnoj tactical-first person pucačini koja iz dana u dan broji sve više korisnika. U igri možete izabrati 16 misija, 4 različite vrsta oružja od kojih su - M4A1, M249 SAW, M14 EBR-RI, Remington 870 MCS i na njih je moguće staviti red dot, holo ili 4x Acog optiku. M14EBR je nedavno sa update-om dobila 8x optiku. U igri je trenutno samo jedan pištolj kojeg se ne možete riješiti. Uz glavno oružje i pištolj, možete nositi jednu granatu, dva dima/dva flash-a ili dvije fast obscurant granate...

Igra koristi Unreal Engine 3, isto kao i Batman Arkham Origins, Bioshock Infinitive, Thief od poznatijih naslova.

Grafika nije na razini Battlefielda 4, ali meni osobno je puno draža od navedene, jer je potrebno kalkuliranje, taktika i nadasve timska igra.

Igra je free i možete je downloadati preko steam-a, .
Za one koji ne znaju, steam je potrebno instalirati i napraviti steam account, zatim u pretraživač upišete naziv igre i instalirajte.


Gameplay i grafiku možete pogledati preko;
youtube.

Više o igri možete pronaći na;
KLIK

System requirements možete pronaći ovdije;
KLIk


Pokušajte, besplatno je pa vam se možda svidi, nećete izgubiti ništa osim 10GB prostora na disku, samo nemojte izigravati Ramba jer se brzo popije metak , pa morate čekati dok vas netko ne izliječi, dok protivnički ili vaš tim ne bude neutraliziran ili dok se ne izvrši zadatak koji je obično nošenje zastave, postavljanje eksploziva ili osiguranje zadatka.

Mape nisu velike pa runda može završiti i za minutu, ali obično traje 2-3 minute.

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 13.05.2014. u 17:27.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 21:11   #2
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,950
Dati ću igri šansu, samo radi stare dobre AA nostalgije, makar dugo nisam igrao pucačinu.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2014., 21:16   #3
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
americas army 1.6 Pipeline. All day, all night

Ovi naslovi nakon su mi "meh", doduše najnoviji nisam probao.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 21:45   #4
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
americas army 1.6 Pipeline. All day, all night

Ovi naslovi nakon su mi "meh", doduše najnoviji nisam probao.
U principu se slažem...
Ovaj sam probao, doduše prije pola godine i ne znam jeli se nešto od tad promijenilo.

Bolji je od AA2.0, ali mi i dalje nije u rangu starijih, dobrih verzija. Ipak vuče više na suvremene (nema brige, nema pameti) shootere.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 22:10   #5
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
kod mene piše America's Army: Proving Grounds Beta

i ispod

You already own America's Army: Proving Grounds Beta

hmm... znam da sam nekad instalirao AA3, ali ovo nisam.. valjda je povezano..
al zaš je meni beta? jel i kod vas?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 00:24   #6
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@Gemmy
pridruži se, ima stvarno masa ljudi sa balkana, nadam se da se nećeš razočarati

@wnbeeeE
stalno sam igrao urban assault na staroj dvojci, mislim da sam dogurao negdje do honor 80 koliko me pamćenje služi, onda znaš da sam vjesio po cijele dane i noći

Meni osobno je igra odlična, zadnjih par mjeseci samo nju igram, a imam i razvikanijih naslova na steamu koje uopće ne igram.
Bridge je kao na staroj dvojci, samo sa puno boljom grafikom i tu mapu najviše šiberim, premda niti ostale nisu loše...ima još par mapa koje su mi skroz OK, a to su Inner hospital, Downtown EX, Three kings, Harbour assault i ova nova što je stigla sa zadnjim updateom - Red line mislim da se zove, i na njoj je grafika odlična...
Igram od kada je izašla BETA, znači već par mjeseci i od tada su izbacili par patcheva sa nekakvim doradama mislim na grafici, na oružju...

@T0mB1II
igra je još u beti, tako da sve štima, meni također piše beta tako da nemaš brige

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 14.05.2014. u 00:32.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 08:48   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,749
Dajte mi samo napišite kakvo je ciljanje. Na AA 2.0 bilo je nekako realno a na AA 3.0 mi je ispalo više arkadno, kao razlika BFBC2 i BF3.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 11:30   #8
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Sinac, dosta je teško ciljanje, na veće udaljenosti moraš koristiti disanje jer teško da ćeš nekoga pogoditi, i najbolje je pucati na single, ili ako ti je na rafalu moraš brzo klikati jer dosta trza, dok je u bliskoj borbi najbolje pucati iz rafala...kada trčiš na neku poziciju i staneš da nišaniš, par sekundi nećeš moći smiriti nišan sa disanjem...

Usporedio bih gađanje kao na AA2.0, igrao sam i 3.0 i nije mi nikako sjela...

U igri ne treba puno da izgineš, dovoljan je jedan metak da sjedne na pravo mjesto, ili recimo dva u prsa pa čak i sa pištoljem...obično kada budeš pogođen sa M14 si gotov ili ti uzme pola energije, a ostatak ti ostane crven, ako ne bandažiraš, iskrvariš, slično kao i u AA 2.0, samo što ovdje možeš sam podviti ranu...kada te neutraliziraju, može te netko od tvojih iz tima izliječiti i onda ostaneš na samo 25% energije, ali ako te neutraliziraju i osiguraju/secure-aju, onda te ne može nitko više izliječiti već moraš čekati da runda bude gotova...
Igra je dosta spora jer svi paze da ne izginu na brzinu, jer ako poginu na nekom nezgodnom mjestu, obično ljudi ne riskiraju da te izliječe, da i oni ne popiju metak...uglavnom u igri je jako bitan zvuk, slušanje, gledanje na mini map sa lijeve donje strane i slušanje koraka, jer po koracima možeš zaključiti gdje je protivnik
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 12:02   #9
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Hmm... mislim da ću i ja ovo probati
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 14:33   #10
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,749
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Sinac, dosta je teško ciljanje, na veće udaljenosti moraš koristiti disanje jer teško da ćeš nekoga pogoditi, i najbolje je pucati na single, ili ako ti je na rafalu moraš brzo klikati jer dosta trza, dok je u bliskoj borbi najbolje pucati iz rafala...kada trčiš na neku poziciju i staneš da nišaniš, par sekundi nećeš moći smiriti nišan sa disanjem...

Usporedio bih gađanje kao na AA2.0, igrao sam i 3.0 i nije mi nikako sjela...
Ni meni AA 3.0 nije sjela.

Citiraj:
U igri ne treba puno da izgineš, dovoljan je jedan metak da sjedne na pravo mjesto, ili recimo dva u prsa pa čak i sa pištoljem...obično kada budeš pogođen sa M14 si gotov ili ti uzme pola energije, a ostatak ti ostane crven, ako ne bandažiraš, iskrvariš, slično kao i u AA 2.0, samo što ovdje možeš sam podviti ranu...kada te neutraliziraju, može te netko od tvojih iz tima izliječiti i onda ostaneš na samo 25% energije, ali ako te neutraliziraju i osiguraju/secure-aju, onda te ne može nitko više izliječiti već moraš čekati da runda bude gotova...
Igra je dosta spora jer svi paze da ne izginu na brzinu, jer ako poginu na nekom nezgodnom mjestu, obično ljudi ne riskiraju da te izliječe, da i oni ne popiju metak...uglavnom u igri je jako bitan zvuk, slušanje, gledanje na mini map sa lijeve donje strane i slušanje koraka, jer po koracima možeš zaključiti gdje je protivnik
Hvala, svakako ću isprobati.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2014., 18:00   #11
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Početak je uvijek težak pa nemojte očekivati kill ratio u plusu dok ne prokuzite mape, zvukove, gađanje i ostale cake, vjerovatno ce biti i choking-a na početku jer je i to moguće, pa ako čujete korake, a ne vidite nikoga od svojih iz tima na mini mapi, znaci da je protivnik u blizini pa postoji mogućnost da vas uguše.

Savjet je da ne letite naprijed, dobro skenirajte sector i pratite kako igraju jači igrači sa većim honorom...nemojte biti preblizu drugom igraču u slučaju da netko baci granatu, jer su u igri granate dosta močne, pa ako timski kolega pogine ne morate i vi, a vi ga možete oživiti...

U igri je dosta bitno oživljavanje timskih kolega, spotanje neprijatelja i osiguranje neutraliziranih protivnika, jer ako je protivnik neutraliziran a nije osiguran, moze ga bilo tko od njegovih timskih kolega ponovno vratiti u igru...

U igri postoji voice chat pa ako imate mikrofon možete komunicirati sa kolegama iz tima (slovo V) ili sa svima (slovo B), ne treba vam teamspeak...neutralizirani protivnici mogu komunicirati sa svojim kolegama sve dok nisu osigurani, kada se osiguraju onda ih oni koji su ostali u igri ne mogu čuti, već samo oni koji su također neutralizirani i osigurani.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 18:06   #12
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Skida se, zvuci dosta dobro.

dadosbro daj steam da te addam pa da joinam koji game...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 18:52   #13
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Isto kao na forumu, pa me slobodno dodaj - dadosbcro
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 19:31   #14
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 19:08   #15
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ima potencijala
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 19:40   #16
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
TOmB1II
da se zabaviti, kada malo prokužiš mape biti će i bolja
Meni je najdraža Bridge extraction iako na njoj runde traju najduže, nije loša Inner hospital, Downtown EX, Three kings, Harbour assault, Red line...pa probaj i njih odigrati...Red line je kao podzemna željeznica i na njoj mi se grafika čini najbolja, Inner hospital je kao u bolnici, ostale nabrojane su na otvorenom, s time da Bridge i Harbour se može igrati i po mraku, pa možeš staviti night vision...najčešće igram Bridge extraction na CCCP serveru, na njemu je Bridge non-stop

Prileee je jučer uletio na bridge i fino naslagao par enemija
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 21:01   #17
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Ima potencijala igra, nije lose. Moram jos par sati nabacit da poberem sve do kraja.

Mozda se nekom nece svidit previse realnosti i taj slow pace pod kojim se igra ali jbg, zato su tu bf, cod i ini...

Csgo, dayz, par sp igara pa sad jos i ovo, a dan ima samo 24 sata. Jos kad oduzmem faks i obaveze pa kad cu ja to sve stic
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 20:40   #18
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Kreirao sam account na steamu, instaliran steam lokalno, skinem AAPG, i iako se logiram u steam i atartam AAPG z steama sama igra mi ne prihvaća login...
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 20:44   #19
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
skužio sam... to su ddva odvojena accounta. hebiga prvi puta instaliram steam
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 22:17   #20
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
jel se kome javlja ovakva greška



Taj fajl sam našao inače na disku u folderu gdje mi je instaliran steam. Ali AAPG javlja grešku
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 01:55   #21
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Pogi, probaj sa updateom directX-a.
Klik

Pa javi da li je riješilo problem.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 09:31   #22
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Da, to je bio problem. Igra je DirextX 9?
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 12:49   #23
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Gledam u system req. i izgleda da je DX9.0C...pošto je igra još u beti ne znam da li će što raditi i po tom pitanju.
Meni osobno grafika nije loša, ali su postavke sve na MAX osim V-synch koji je isključen, fullHD je rezolucija, ovisno o mapi dobijem 80-90FPS-a.

Pogi, ako je konfa iz potpisa, orijentacije radi, kum igra na laptopu sa G2020 procesorom i GT740M grafom, dobiva nekih 40-50FPS-a...rezolucija je 1366x768 i mislim da su mu postavke na medium, filteri pogašeni...

kada probaš, javi kako ti igra radi i na kojim postavkama.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 21:19   #24
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
nije baš bajna kao na dobrom starom Cod4 MW, ali imam još jednog aduta u rukavu...

Dobro, i to sam riješio. Sad imam dok se šetam po mapama sa medium-high postavkama i u rezoluciji monitora (1440x900) imam dobrih 50 - 60 fps. Valjda će biti dobro i za akciju...

OK. malo sam pročitao upute za igru, prošao sam trening, recimo da sam skužio 4 različita tipa igre.

Koji su popularni serveri da dođem da me malo napucaju :-)

AAPG je vrlo zarazan. Odlična igra!

Ovaj server na kojem sam bio (nemam pojma koji) vrtio je samo "Extract" tip igre. Je li to najuobičajeniji tip igre na svim serverima. Dakle zastavica, jedan tip je u napadu i mora je dostviti na cilj i obrana.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 17.05.2014. u 23:49.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 21:20   #25
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Ne znam koji su najpopularniji serveri, ali one gore nabrojane mape su među popularnijim...probaj sve odigrati pa ćeš vidjeti koja ti najviše odgovara

Meni su one gore sve OK, samo u zadnje vrijeme najviše igram Bridge extraction, CCCP server, pa se pridruži

EDIT:
Bridge, Inner hispital, Hospital EX, Downtown, nosiš zastavicu na extraction point...na Harbour assault imaš dva obj. koja moraš osigurati, ili može se igrati koji tim prvi osigura obadva obj...na Three kings imaš 3 obj. koja moraš osigurati, a na Red line postavljaš ili deaktiviraš C4

Uglavnom, uvijek je jedan tim defense, a jedan attack...ako se igra 15 rundi, 7 napadaš, a 8 se braniš...tj. ako si u defense timu, onda se braniš sedam rundi, nakon odigranih 7 rundi, tvoj tim napada...

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 17.05.2014. u 21:35.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 22:31   #26
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
neki dan sam igrao s deckom iz [VX] klana ako se tko sijeca i da je bio igrac AAO2. hrvatski klan , kao sto su postojali [MN] , [CROATIA] [ KORČULA ], bilo ih je jos , ljepa sjecanja
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 02:15   #27
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Nanizalo se od tada godina, ne sjećam se više naziva klanova iz RH, ali znam da ih je bilo dosta
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2014., 00:27   #28
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2014., 14:12   #29
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Baš sam pogledao video sa youtube, kako kaže pdx vrate se lijepa sjećanja iz studentskih dana, igra je bila zarazna, sjećam se da je pola muške populacije studenskog doma u Rijeci igralo tu igru
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 08:31   #30
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
@dadosbcro

Totalno si me navukao na AAPG !

Sad sam se čak i poboljšao u CoD4 :-)
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na