Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2008., 02:06   #1
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
problem (toshiba qosmio f50)

ovako....kupio sam toshibu qosmio f50....i slika na monitoru mi je pretamna i premutna (ne pomaze podesavanje brightnessa). u usporedbi sa monitorima od drugih laptopa izgleda mi kao da je svjetlo od monitora smanjeno...sve mi je nekako pretamno i premutno a najvise se razlika ocituje u igrama...pa me zanima mogu li ikako pojacat svjetno od monitora, jer izgleda mi kao da je namjesteno da stedi bateriju?
tomo87 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 17:18   #2
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
I skužio sam jednu stvar...kad ukopčam napajanje potamni mi se slika..a kad ga iskopčam onda je sve u redu, tj kad radi na bateriji. Zna li netko zašto to? Zar nebi tribalo bit obrnuto?
tomo87 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 08:40   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da, trebalo bi biti obrnuto. Pogledaj u postavke ekrana u Power Savings dijelu i postavkama grafe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 15:59   #4
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
Ma pogledao sam, ali nemogu to nigdi podešavat, kad spojim kabel piše mi da radi na bateriji, a kad je na bateriji pokazuje da radi na struji. Neznam postoji li ikakav driver za power managment?
tomo87 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 19:02   #5
kedzo777
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 20
Jesi probao formatirati disc ili pogledati u priručniku gdje se namješta osvjetljenje? Ja sam na starom laptopu imao kombinaciju tipaka (Fn + nešto) za reguliranje jačine osvjetljenja!
Imam jednu molbu za tebe... možeš li mi reći kakav ti je laptop?
Je li težak previše, je li čvrst, čuje li se kako ventilator, kakav je sa igrama, koliko mu dugo može baterija pri surfanju, postaje li previše vruć (tako da se ne može koristit u ležećem položaju na nogama)???
Hvala ti unaprijed
kedzo777 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 05:32   #6
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
Problem je taj što mi tipka FN ne reagira uopće, ili se nalazi na drugom mjestu pošto je dosta tipaka i znakova pobrkano (čudna tipkovnica), pa memogu na taj način ni pojačat svjetlo a niti isključiti touchpad.

Na tipkovnici nema slova Č,Ć,Š.Đ i Ž.
Tipkovnica mi za pisanje ne leži baš....tj premalena je.
Što se tiče težine neznam šta bi ti rekao,ne nosam ga iz sobe pa ti nemogu odgovorit na to. I malo je prešminkersi za moj ukus, sve je glatko i sjajno, pa i tipkovnica što mi se nesviđa. Kad ga kupiš dođe ti sa Vistom.
I najveća mana su mu driveri za XP koji "gotovo" i ne postoje. Jedva sam našao odogovarajuće drivere.Na traženje drivera za Xp sam potrošio najmanje 4 dana i opet nisam uspio nać sve drivere (touchpad, modem, bluetooth i ta ostala sitna sranja, a među njima i driver za power managment)

A sad vrilne: Kad radi gotovo je bešuman, čak i pod opterećenjima (recimo dok igram COD5 gotovo je bešuman), ne grije se puno i sigurno ga moreš držat na nogama, kućište je jako čvrsto i nemoguće je da se čuje ikako škripanje pri pritisku na njega. Ima odlične zvučnike (ne jake već kvalietne).
Grafička je dobra također(1.klasa grafičkih za laptope), recimo COD5 mi vrti na maksimalnim detaljima bez imalo trzanja i u najvećim akcijama ( nisam mjerio FPS-ove).
O bateriji ti nemogu reć ništa jer ga nisam još skidao sa napajanja otkad sam ga kupio.
Dobar laptop, samo mislilm da nije vrijedan tih para. Je da sam ga ja kupio bez pdv-a pa me je izašao 8000 ali svejedno....Da mi je sadašnja pamet uzeo bi nekog Acera bez obzira što se puno grije.
Ako te još nešto zanima pitaj...
tomo87 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 08:16   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Problem ti je u driverima za XP. Sad sam se sjetio da mnogima sa modelima A serije nije htjelo raditi nekakvo osvjetljenje. Čini mi se da su neki to riješili, ali se više ne sjećam kako. Vidi ovdje
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87031
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 20:15   #8
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
moj coconut ništa ti ja tu nisam naša vezano uz moj problem
tomo87 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 15:40   #9
kedzo777
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 20
Jesi probao instalirat vistu da vidiš radi li???
kedzo777 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 20:14   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
MOžda sam ti dao krivi link, ali znam da sam negdje čitao o sličnome. Uglavnom, problem je bio driveri za XP. Pod Vistom je sve radilo kako treba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2008., 03:02   #11
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
Pa i meni je sa Vistom radilo kako triba, ali ne dolazi u obzir da koristim to smeće od windowsa pa taman mi ništa ne radilo na XP-u. Ali sad nemogu nać drivere za XP.
tomo87 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 08:34   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Sve je na turskom, ali nije problem skužiti o čemu se radi. Najbitnije je da se u XP integrira SP3 i SATA driver tj. Intel Matrix Storage driver i tek onda ide instalirati XP na lap.
http://www.notebook.gen.tr/toshiba-n...eri-t5923.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 14:28   #13
kedzo777
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 20
http://forums.computers.toshiba-euro...7549&tstart=30
evo ti forum u kojemu su raspravljali o tom modelu i xp driverima
kedzo777 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 15:12   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Vidio sam to, ali nigdje nije bilo XP drivera. Jedino sam ih našao na onom turskom linku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 19:13   #15
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
rješen problem..pomoga mi je ovaj forumhttp://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87031
samo sam skinio one drivere sa rapid sharea i rade, jos uvik mi neradi touchpad (ne tpuchpad za micanje kursora, vec touchpad koji je kao touchscreen kod mobitela) ali vazno mi je da je svjetlo ekrana u redu.
srdačno zahvaljujem coconut
tomo87 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 09:00   #16
tomo87
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hercegovina-Zagreb
Postovi: 60
k...c sam riješio, opet isto sranje...izgleda da ću morat potražit drivere za ovaj model laptopa (ili ih sam izmislit koliko vidim) jer ne odgovaraju driveri od drugi laptopa.
tomo87 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na