Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2010., 19:27   #181
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Da li netko zna jel se može nadogradi iPad u memoriji, jer recimo kupim 16GB i sad da sam nadogradim na nešto više, jel moguće i kako ?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 19:29   #182
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Je, je ... samo downloadaš iMemory 16, 32 ili 64GB app i eto
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2010., 19:55   #183
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Da li netko zna jel se može nadogradi iPad u memoriji, jer recimo kupim 16GB i sad da sam nadogradim na nešto više, jel moguće i kako ?
Kupiš si USB disk ili memorijsku karticu? No, wait, what? Nisi shvatio poantu iPada.

tutix je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 09:47   #184
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
GeoHot strikes again: I make it ra1n on them... iPads - iPad jailbreakan

LINK: http://bit.ly/a1z22N
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 09:05   #185
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Taman kad pomislim da me nista vise u i-kultu ne moze iznenaditi... pojavi se nova razina bolesnog idolopoklonstva :


Educational stores displaying Apple's forthcoming iPad must provide at least six feet of distance from any other product, sources familiar with the matter have said. Those who do not comply with the rule will not be allowed to show the device in their store.

Ostaje samo pitanje hoce li se prekrsitelje staviti iza zice ili odmah streljati
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 09:30   #186
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Taj je prostor rezerviran za otkrivanje proizvoda svakog kupca prije kupnje. Ili, kako bi jedan novinar rekao:

Apple announced it sold 300,000 iPads its first day - ushering in a new era in which people buy things in order to find out what they are.

Dakle, 6 stopa razmisljanja zasto kupiti iPad.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 19:10   #187
bonovox
Premium
Moj komp
 
bonovox's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zapresic, Croatia, Earth
Postovi: 117
imao sam prije dva dana iPad u rukama i mogu samo reći da me je oduševio..
iako sam veliki ljubitelj iphona i posjedujem 3gs nisam baš bio previše oduševljen s iPad-om kad je bio najavljivan..ali kad sam ga primio u ruku i malo se poigrao njime rekao sam..teško da bi ga kupio (ako bude jeftin možda i da) ali bi definitivno volio da mi ga netko pokloni

lijep..lagan..super za surfanje i poneko igranje i hrpa aplikacija..
ne kužim zašto su neki toliko protiv njega..a 90% njih ne bi imali ništa protiv da ga imaju..
bonovox je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 21:46   #188
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor bonovox Pregled postova
ne kužim zašto su neki toliko protiv njega..a 90% njih ne bi imali ništa protiv da ga imaju..
zato sto se poklonjenom konju ne gleda u zube. i sam kazes da ga nebi kupio.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 22:23   #189
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Jao kak bi ja htio da mi ga netko pokloni...

Odmah bi ga prodao nekome (da ne velim kakvoj vrsti osobe, odnosno da ne vrijeđam ) za pet soma, za koliko i ide trenutno po Zgbu/Hrvatskoj.

EDIT: Da kažem svoje mišljenja inače, imao sam ga kojih 2 sata na korištenju, mogu reći da me iznenadio veličinom, nekako mi se činilo većim na slikama/videu. Osjećaj težine mi je nekako upečatljiv, baterija defintivno nebu trajala po meni ni 5 sati s WLAN-om, a kamoli 10 sati, jer u sat vremena intezvinog korištenja mu je ošlo 25% baterije. Ništa drugo nego veliki iPod Touch.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 22:32   #190
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor bonovox Pregled postova
imao sam prije dva dana iPad u rukama i mogu samo reći da me je oduševio..
iako sam veliki ljubitelj iphona i posjedujem 3gs nisam baš bio previše oduševljen s iPad-om kad je bio najavljivan..ali kad sam ga primio u ruku i malo se poigrao njime rekao sam..teško da bi ga kupio (ako bude jeftin možda i da) ali bi definitivno volio da mi ga netko pokloni

lijep..lagan..super za surfanje i poneko igranje i hrpa aplikacija..
ne kužim zašto su neki toliko protiv njega..a 90% njih ne bi imali ništa protiv da ga imaju..
Još nisi shvatio?

Sisavci se dijele na 3 skupine među kojima su ljudi.
Ljudi se dijele na 2 velike skupine, prva skupina su oni koji jedva čekaju popljuvati Apple. Druga skupina si je tetovirala Jabuku na dupe, dakle očito je da druga skupina obožava Apple.

I upravo sada, svi ovi prvoskupinaši promatraju tvoj post i spremaju se na napad i ne-argumentiranu raspravu apple vs. svijet.

tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2010., 23:02   #191
tocka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 175
Iskreno volio bi ga imati jer mi se cini fora(pogotovo ako/kad ga hakiraju). Ali pod jedinim uvjetom da košta oko 1500-2000kn.
Više od tog nebi dao
tocka je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 15:12   #192
tocka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 175
tocka je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 16:38   #193
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 17:01   #194
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tocka Pregled postova
Nije uopće pa nemaju MBP i sve Apple đinđe, za koje se prosječni 'rvat može ubit

Jbt i ja bi to sve kupio da košta "5 kuna" ko u njih
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 18:36   #195
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Glasine kažu da će iPad Wifi 16GB u Francuskoj koštati 474€ što je dosta više u odnosu na 499$ (377€) preko bare. Tko voli neka izvoli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 18:39   #196
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To je klasika.... cijene u EU su redovito iste kao i cijene u SAD-u, samo u €urima

Nije to ništa, evo recimo za novi Nikonov objektiv:
...for a estimated price of $6,999.95/ €7400.00.
Zakon
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 10:17   #197
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Evo konkretnog datuma (28.05.) i cijena. Baš i nije jeftinjava.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 20:01   #198
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
E ovako, držao sam neki dan ovo "čudo" u rukama. Prvo napominjem da sam stajališta da je ovaj gadget nešto najgluplje što je izašlo iz Appleove "radionice" ali probat ću bit objektivan .

Prva stvar, primim to i osjećaj je ko' da su ti uvalili malo deblju metalnu ploču u ruke. Nisu mi se dopali baš oštriji rubovi na uređaju i stvar nije baš ni toliko lagana koliko sam mislio i prilično je nezgrapna. Recimo kod iPhonea je to puno bolje sređeno (nekako je obliji ). Kad kreneš malo pikat po tom iPadu vidiš da stvar nije toliko ni loša. Softver je naravno na razini, ništa ne trza, kvaliteta ekranskog prikaza na vrlo visokoj razini i prilično je ugodno radit sa samim OS-om.

E sad, prvi problem ovdje je što se tacna ovdje ne želi prikopčat Appstore, probali smo preko curinog računa za iTunese i neće jer regija postavljena na Hrvatsku. Promjenili smo i lokaciju u njenom korisničkom računu u SAD ali zahtjeva da se unese debitna kartica ili nešto slično. Nažalost nisam mogao isprobat nijednu od onih "wau" aplikacija. Samo tipkanje teksta po toj tabli je po meni najveća zamjerka. Taj jedan prst ili ruka nije dovoljna, prilično iritantno i sporo to ide. Samo surfanje je ugodno, pogotovo na nekim stranicama koje su već prilagođene za iPad. Nema flasha, ali Youtube začudo radi.

Osjećaš se ko' Jean Luc Picard tih par minuta i onda se zapitaš u čemu je fora? Za dodatno računalo koje ćeš koristit uz jutarnju kavu? Za onih 5-10 minuta što ćeš provesti u hali ili prije spavanja?

Idealno bi bilo to zaljepit na komandnu tablu u autu ali je jednostavno preskupo i ima premalo memorije te nikakvih utora za proširenje.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 10:46   #199
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 20:27   #200
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Meni je ipad bas supac, samo mu je cijena prevelika za negdje 4000kn
Da je oko 300-400kn koliko i vrijedi bio bi totalna mrakaca
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 21:04   #201
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Meni je ipad bas supac, samo mu je cijena prevelika za negdje 4000kn
Da je oko 300-400kn koliko i vrijedi bio bi totalna mrakaca
tako nesto i ja mislim o velikoj vecini appleovih proizvoda
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 21:58   #202
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Meni je ipad bas supac, samo mu je cijena prevelika za negdje 4000kn
Da je oko 300-400kn koliko i vrijedi bio bi totalna mrakaca
Onda bi ga i valjalo uzet, ovako dosta ograničen i u krajnu ruku nepotreban proizvod za 4k kn i nije mala stvar.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 22:32   #203
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Jel tko citao novi Bug i njihov clanak o iPadu? Ja stvarno nisam imao volje citati o tom go***u, a vidio sam u zakljucku da je genijalan, samo sto mu fali USB.
Pa me zanima ako tko moze ukratko prokazati argumentativnu liniju zasto je bugovcima dobar, dapace, genijalan
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 22:34   #204
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Jel tko citao novi Bug i njihov clanak o iPadu? Ja stvarno nisam imao volje citati o tom go***u, a vidio sam u zakljucku da je genijalan, samo sto mu fali USB.
Pa me zanima ako tko moze ukratko prokazati argumentativnu liniju zasto je bugovcima dobar, dapace, genijalan
Rekao bi da je ovo pokusaj trolanja sad ces vidjet kad se ekipa zakaci
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 22:40   #205
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Ma kakvo trolanje
Vratio sam Bug, a nisam stigao to procitati. A dosta mi je ludo da netko u HR kaze da je genijalan ako se zna da je za nase prilike ne samo skup, nego ocigledno ni app store ne radi i slicne stvari.
A vidio sam i podnaslov kako je genijalan za citanje, a s onakvim glosijem mogu se "citat" samo maximove naslovnice
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 22:42   #206
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Americki proizvod napravljen za amerikance sa ogromnom marketinškom mašinerijom iza njega.

Totalno nepotreban proizvod prosjecnom korisniku koji se ne sepuri okolo i pokazuje da ima para neko koristi mobitel/laptop za malo surfanja itd.

Naravno da ce mase poluditi za tim, jer opet sve sto ima predznak Apple je cool i dobro. Uglavnom, tko voli nek izvoli, ako sam uspio odoliti iphoneu, ni ovo me nece privuci, eventualno ako mi ga netko pokloni, ali koliko sam skuzio djed bozicnjak ne postoji
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 00:36   #207
Sharkaat
Vjeverica
Moj komp
 
Sharkaat's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Stockholm
Postovi: 100
Realna cifra 2k kuna (ni lipe vise). iPad je super za po doma surfat iz udobnosti kauca i gluposti tu i tamo UZ obavezan picek sa strane (ili laptop) za bilo kakav ozbiljniji rad. My 2cents.
Sharkaat je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 01:22   #208
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Jel tko citao novi Bug i njihov clanak o iPadu? Ja stvarno nisam imao volje citati o tom go***u, a vidio sam u zakljucku da je genijalan, samo sto mu fali USB.
Pa me zanima ako tko moze ukratko prokazati argumentativnu liniju zasto je bugovcima dobar, dapace, genijalan

Da li si možda pročita koji članak u Bugu u zadnjih 5g da nije reklama za neki prozivod, a njihove "recenzije" su smijurija jer se ta "recenzija" 90% svodi na nabrajanje karakteristika, a ostalih 10% uvod i trkeljanje.

Takva je velika većina recenzija u Bugu, ali i ostalim magazinima u nas, što je i razumljivo jer žive od oglašavanja, da napišu nešto loše o nečemu sponzori bi ih otkantali.

Tako da čak i najgore prozivode pokušavaju sugarcoat-at ili ih uopće ne recenziraju (što je OK).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 01:46   #209
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da li si možda pročita koji članak u Bugu u zadnjih 5g da nije reklama za neki prozivod, a njihove "recenzije" su smijurija jer se ta "recenzija" 90% svodi na nabrajanje karakteristika, a ostalih 10% uvod i trkeljanje.

Takva je velika većina recenzija u Bugu, ali i ostalim magazinima u nas, što je i razumljivo jer žive od oglašavanja, da napišu nešto loše o nečemu sponzori bi ih otkantali.

Tako da čak i najgore prozivode pokušavaju sugarcoat-at ili ih uopće ne recenziraju (što je OK).
Ma iskreno, nisam od jucer u kompjuterskom svijetu, tako da mi bug sluzi kao izvor novosti, ako sam nesto na netu propustio. Dovoljno mi je vidjeti karakteristike nekog proizvoda (specifikacije), pa cu ponekad vec onda znati nesto vise o proizvodu. Ali bas zato jer Bug ima neki ili neutralan stav (ukoliko je los proizvod) ili umjereno blagonaklon ako je dobar (u smislu - "nvidija - novi vladar high klase, ali za puno novaca"), zacudilo me hvaljenje applea.
Jer bi ocekivao ako nista drugo onda rezerviran stav - kao, "skup je, ne radi ovo i ono, ekran bla bla, usb bla bla, iskoristivost bla bla, infantilni marketing.... ali je uza sve to gotovo posve nova dimenzija "racunalstva"".
Pa se u biti samo nadam da nisu napravili neku djetinju recenziju na razini jabucnjaka.hr
Ili ako jesu, da su bar dobili gro para, u sto nekako sumnjam
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 10:02   #210
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
iPad realno vrijedi 1/2 svoje cijene(ako i toliko?), ali pošto na tržištu zasad ne postoji konkurent, onaj tko želi takav uređaj prisiljen ga je kupiti.
Ja ga kupujem 97% čim se pojavi u našim dućanima.
3G model od 16GB, Incase Book Jacket i autopunjač.

http://www.goincase.com/products/det...jacket-cl57511
http://www.goincase.com/products/det...harger-ec20022
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na