Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.02.2008., 18:31   #1
one
Registered User
 
one's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 14
AMD Athlon64 X2 5000+ "Black Edition"

Zanima me dali mogu staviti ovaj proc na asusovu M2N-E matičnu ploču i ako mogu dali mi se to uopče isplati.
one je offline  
Staro 28.02.2008., 18:35   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Mozes i isplati se.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2008., 19:02   #3
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Može i isplati se.
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline  
Staro 02.03.2008., 00:11   #4
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Koji sad proc imas??
__________________


mislav_os je offline  
Staro 02.03.2008., 16:57   #5
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Mene zanima da li se ovaj procesor isplati nabaviti.
Trenutno radim upgrade (nova ploca, procesor i grafička) i zapeo mi je za oko.
Sa cijenom oko 650 kuna (ispravite me ako griješim), unaprijeđenim G2 steppingom u odnosu na stari 5000+ što daje manju potrošnju i veći oveclock potencijal dobije se
fini proc.
Čitam malo po vanjskim hardware recenzentima i tamo kažu da ga se može klokat
na razinu 6000+ athlona bez ikakvih problema i sa stock coolerom.
Sa boljim coolerom i bolje (max negdje oko 3.3-3.4 MHz).
Pošto ima otključan množitelj ne treba niti skuplju ploči niti bolju memoriju jer
frekvencija sabirnice može ostati ista (za razliku od standardnog slučaja da moramo
podizati takt sabirnice).
Athlon 6000+ dođe preko 1000 kuna a ekvivalentni intel možda se nađe i oko 800-900.
A u ovom Black edition 5000 dobijemo to isto za 30% manje para.
Mislim da je ovaj proc baš u onom "sweet spot" području najbolje isplativosti.

Ima li tko njega i kakva su mu iskustva?

Ako ga sada uparim sa AM+ pločom mogu također lako za godinu dvije ubost
Phenoma kojemu će tada pasti cijena.
A mislim da će i polovan Black edition imati svoju cijenu kad ga budem prodavao
(bar 50 kuna bolju od običnog).

Ima li tko kakav komentar?
Kerefek76 je offline  
Staro 03.03.2008., 10:20   #6
vkosar01
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Apsolutno ne vidim alternativu za AM2 u ovome treutku u odnosu na 5000+ BE. Za sve štovatelje AMD i ATI-ja odlično rješenje. Evo ima sve više AMD chipset ploča koje podržavaju Phenom i otprilike to je to. Sve što si rekao u prethodnom postu stoji. Nema većeg uzbuđenja za svakoga ko je ikada probao OC procesor od toga da se OC može provesti samo preko multija, fenomenalno. Lako se poslije iz dosade proba i nešto drugo.
vkosar01 je offline  
Staro 03.03.2008., 22:12   #7
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
@kerefet76: isplati se uzet 5000+BE i trenutno je najisplativiji u AMD seriji. Trenutno ga držim na 3.0GHz i u full load-u je 65°C. Još samo trebam malo bolji cooler (čeka se onlajn šop da otvori) za proc i SB pa malo dići još množitelj, malo memu, malo voltažu za sve to...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline  
Staro 04.03.2008., 13:57   #8
Robert40
Registered User
Moj komp
 
Robert40's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Glina
Postovi: 1
Smile cpu

AMD 5000+ BE je vrlo dobar CPU za razliku od nekih, već sam ih ugradio oko 15. kom u kompove i za sada nisam imao nikakvih problema sa 5000+. Što se tice overclock-a nije loš, treba dobro hlađenje.
Robert40 je offline  
Staro 04.03.2008., 14:21   #9
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Pričaš kao da bi sa drugim procesorima bilo nekakvih problema ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 04.03.2008., 21:31   #10
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Da,i ja gledam koji k****



Pa i ja sam ugradio dosta proceva pa nikad nisam imao problema..

@Robert40
Eto,pogle ovo gore sto sam napisao..Stvarno se ne kuzi "sto je pisac htio reci",jelte?
__________________


mislav_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 22:51   #11
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
izgleda da se nakon famoznog TLB-a ljudi čude kad im AMD procesor radi
jonyb je offline  
Staro 04.03.2008., 23:02   #12
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor jonyb Pregled postova
izgleda da se nakon famoznog TLB-a ljudi čude kad im AMD procesor radi
hahah
__________________


mislav_os je offline  
Staro 04.03.2008., 23:19   #13
NeoDJW
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Djakovo
Postovi: 222
Max mnozitelj mu 25 ????? Znaci 25x200 = 5000mhz..... jel moze on na tolko? Ako ne, cemu otkljucan mnozitelj do 25 ?????''
NeoDJW je offline  
Staro 04.03.2008., 23:35   #14
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
da prismrdim malo u ovoj temi komentarom kako je imho bolja kupnja intel u tom cjenovnom rangu,zna se već šta ali ako se radi upgrade,oh yeah.
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 04.03.2008., 23:51   #15
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
da prismrdim malo u ovoj temi komentarom kako je imho bolja kupnja intel u tom cjenovnom rangu
Može Intel biti bolja kupnja kolko hoće, ali stavi 99% ove populacije koja na dnevnoj bazi bar 50 puta posta Core u svojim rečenicama, pred AMD i Intel mašinu na istim takovima i oni ne budu znali u kojoj je čiji procesor. Druga stvar je kaj je većina opsjednuta raznim testovima čije razglabanje u tisuću tema, samo njima ima smisla, pa seru po svemu kaj ne ide iznad 3.0GHz i za čije hlađenje ne možeš kupiti neki popularan-vidio-sam ima-ga-TomiRi, a-hvalil-ga-je-i-Razer cooler.
McG je offline  
Staro 04.03.2008., 23:57   #16
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor NeoDJW Pregled postova
Max mnozitelj mu 25 ????? Znaci 25x200 = 5000mhz..... jel moze on na tolko? Ako ne, cemu otkljucan mnozitelj do 25 ?????''
Ajde razmisli malo, na što ne utječeš kad dižeš samo množitelj, a sve ostalo ostaviš kako je ?

I ne, ne može on na 5Ghz.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 08.03.2008., 16:00   #17
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
Citiraj:
Autor NeoDJW Pregled postova
Max mnozitelj mu 25 ????? Znaci 25x200 = 5000mhz..... jel moze on na tolko? Ako ne, cemu otkljucan mnozitelj do 25 ?????''

naprosto nemoguce.
__________________
Tekla je offline  
Staro 08.03.2008., 16:20   #18
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Citiraj:
Autor NeoDJW Pregled postova
Max mnozitelj mu 25 ????? Znaci 25x200 = 5000mhz..... jel moze on na tolko? Ako ne, cemu otkljucan mnozitelj do 25 ?????''
Ma šta 25x200

nađeš neku ploču koja vuče do 320, i imaš 25x320 = 8 GHz

(Sorry ljudi na OT, al morao sam)
__________________

Scorpius je offline  
Staro 09.03.2008., 00:57   #19
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Može Intel biti bolja kupnja kolko hoće, ali stavi 99% ove populacije koja na dnevnoj bazi bar 50 puta posta Core u svojim rečenicama, pred AMD i Intel mašinu na istim takovima i oni ne budu znali u kojoj je čiji procesor. Druga stvar je kaj je većina opsjednuta raznim testovima čije razglabanje u tisuću tema, samo njima ima smisla, pa seru po svemu kaj ne ide iznad 3.0GHz i za čije hlađenje ne možeš kupiti neki popularan-vidio-sam ima-ga-TomiRi, a-hvalil-ga-je-i-Razer cooler.
vjerovao ili ne, druzio sam se sad u zadnje vrijeme s athlonom i mogu reci da sam razocaran... mozda je bila stvar u ploci, ova MSI koju sam imao je bila ocajna, ali eto, jedan mali jeftinjak E2160 OC-an na 3GHz mi bez problema drzi lock 250 FPS u cod2 dok mi 4600+ X2 nije mogao drzat (doduse na defaultu, ova MSI nije mogla mrdnut dalje od 205MHz FSB-a), al covjek bi ocekivao od proca da drzi jer meni je sa athlonom FPS padao na 120 cak
tako da rekao sam, necu tako brzo ic na AMD, tak dugo dok ne izbace neki posteni proc...
ja sam prodao ovaj 4600+ X2 i MSI K9N Neo V3 za 750kn, a za 800kn dobio E2160 i P35-DS3L gigabyte pa sad si misli sto se bolje isplati
maX je offline  
Staro 09.03.2008., 01:14   #20
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
vidis, to mi je stvarno zanimljivo jer cod2 ne iskoristava niti jedan od tih procesora ni priblizno do maksimuma. a i jedan i drugi tesko da mogu biti sporiji u njemu ako se ni ne oznoje kako treba
kako sam nedavno promijenio grafulju normalno malo sam je testirao. zanimljivo je da sam u svim naslovima koje sam probao dobivao gotovo indenticne rezultate kao sto sam ih mogao vidjetu u reviewima po netu. a znas koje i na cemu bazirane konfe se koriste u njima. ako ne dodjes do tocke na kojoj je procesor presudan razlika se nece osjetiti. a cod2 kod danasnjih kanti nema tu tocku. no ima poznatu bugovitost zbog koje nekada na istoj kanti ne radi ni priblizno jednako nakon obicnog reinstala win,
mozes cak po forumu potraziti, sjecam se par threadova pod problemima/igrama gdje je prenizak framerate u cod2 bio problem, cak su i c2d bili u igri
greg SE je offline  
Staro 09.03.2008., 01:26   #21
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
pa sad si misli sto se bolje isplati
Nemam si ja kaj misliti kaj se bolje isplati. Ne zanima me overclock, tak da taj potencijal ne gledam kad kupujem procesor. Ja sam se sa svojim postom dotaknul onih koji na sva zvona hvale Core i navode razne bajke kao potencijalne namjene, a na pameti (i po postovima se vidi da) im je samo surfanje/muzika/prženje i sl. Sad takve (a ima ih diljem foruma kolko hoćeš) stavi pred mašinu s 5000+ X2 BE i E2160 kojeg spominješ na popularnih 3.0GHz i misliš da budu znali u u kojoj konfuguraciji je čiji procesor nakon kaj se prime svih svojih namjena? Ne budu, ali su prvi kad treba preporučiti Intel jer se clocka i to u temi/temama u kojoj se jasno navodi da potencijalne kupce ne zanima clockanje ili da im treba HTPC ili office mašina.
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
jedan mali jeftinjak E2160 OC-an na 3GHz mi bez problema drzi lock 250 FPS u cod2 dok mi 4600+ X2 nije mogao drzat (doduse na defaultu, ova MSI nije mogla mrdnut dalje od 205MHz FSB-a)
Znaš i sam da nema smisla uspoređivati E2160 na 3.0GHz i 4600+ X2 na 2.4GHz, a još si k tome i našel šrot od ploče da veći ne može biti za clockanje.
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
tako da rekao sam, necu tako brzo ic na AMD, tak dugo dok ne izbace neki posteni proc.
Pa ne ovisi AMD o tebi i o tome kaj ti misliš o njihovim proizvodima. Prije si imal AMD i bil je dobar - sad imaš Intela i sad je on dobar. Sutra kad dođe nekaj deseto, onda bude to dobro, a Intel i AMD budu sranje. AMD ima poštenih procesora i izbacuje ih cijelo vrijeme, ali AMD je za masu ljudi smeće od predstavljanja Core arhitekture. To kaj svi moraju clockati, žele imati puste MB cachea, misle obarati kojekave rekorde u raznim testovima, trebaju 3.0GHz+ za surfanje - njihov problem.
McG je offline  
Staro 09.03.2008., 01:34   #22
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
eh, to sto je nekima bitno da imaju proc na 3.6GHz iako nikad nece iskoristit niti 2GHz to njihov problem, ja samo velim da sam bio razocaran AMD-om za to vrijeme koje sam ga imao... na obje konfe je bila cista reinstalacija viste kad sam isprobavao cod2
a ovo sto se tice ploce, da, jbg, 4600+ je radio na stock taktu, ali mu niti 200-300MHz vise nebi previse pomoglo
maX je offline  
Staro 09.03.2008., 01:36   #23
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Slažem se McG s tobom. Meni je i 120 fps-a u igri previše

Ja se borim tu da igram na 800x600 i da bude 25 frejmova, a tvoj susedu nit 120 ni dovoljno.
Uostalom, zna se da MSI zadnjih par godina ima podosta problema sa pločama, što kvalitetom izrade, što drugim stvarima. Ali dobro, opet ne bi smjela imati ništa lošije performanse od ostalih ploča.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 09.03.2008., 01:45   #24
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
ja samo velim da sam bio razocaran AMD-om za to vrijeme koje sam ga imao... na obje konfe je bila cista reinstalacija viste kad sam isprobavao cod2
Dobro, ti si ostal razočaran sa 4600+ X2 za to vrijeme koje si ga koristil. Sad kolko se skuži razlika između 120 i 250FPSa je opet druga priča. Meni bi primjerce 4600+ X2 bil dosta na tvorničkom taktu skupa s tom MSI pločom, pošto clockanja ne bi bilo. Sa svojih 2.4GHz, taj 4600+ X2 skupa sa X1900 karticom bil bi i više nego dostatan za Quake 4 i Unreal 3 na 1280x1024 i određenim kombinacijama AA/AF postavki.
McG je offline  
Staro 09.03.2008., 01:54   #25
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
vjeruj mi, u cod2 razlika izmedju 125 lock i 250 lock FPS-a je ogromna, vidio bi i zasto da igras cod2
maX je offline  
Staro 09.03.2008., 02:38   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ta razlika je takav placebo da to nije normalno, likovi koji znaju igrat ubijaju i sa 120 isto kao s 250, ovi koji ne znaju....njima nista ne pomaze. ovi u sredini mozda su nesto bolji s max framerateom jer je to takva igra...ali osim nje i starog quakea takvih bas i nema previse, u svim ostalima je bitno jedino da radi glatko, sve ostalo je skill ili previse sati igranja
no nebitno, vaznije je da taj athlon moze isporuciti max fps u njemu, to sto tebi konfa bazirana na njemu nije zbog ovih ili onih razloga je steta i misterija ali nikako argument u raspravi da li je BE isplativ ili ne
greg SE je offline  
Staro 09.03.2008., 14:20   #27
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Bilo ko da je i malo googlal po netu za 5000+BE zna da se dobro OC-a i to se samo nameće kao pod 'mus'. Problem je kaj naš 'one' nije napisal kaj sad trenutno ima na toj ploči i za kaj misli koristit baš 5000+BE. Ja znam zakaj sam ga nabavil - ograničen buđet i super OC (postepeno idu i druge stvari na red). Taj proc MORAŠ OC-at jer sa stock hlađenjem imaš 2.9-3.0 bez ikakvih sumnji da bude proc zgorel, zagrijaval se preveć i sl. Osobno budem ga držal sad na 3GHz još koji mjesec dok ne odlučim za novi (čitaj: bolji) hladnjak i idem na 3.3 il možda više. Taj proc je namijenjen za cijeđenje i ne treba ga vrijeđat sa 1.2V i 2.6GHz il ne daj Bože sa C&Q...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline  
Staro 28.03.2008., 20:43   #28
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Robert40 Pregled postova
AMD 5000+ BE je vrlo dobar CPU za razliku od nekih, već sam ih ugradio oko 15. kom u kompove i za sada nisam imao nikakvih problema sa 5000+. Što se tice overclock-a nije loš, treba dobro hlađenje.
Koja hlađenja si ugrađivao i koje do 200 kn preporučuješ za ovaj proc?
Također me zanima koju ploču za njega preporučuješ ?
Jel dobra neka od ovih : ASUS M2N-VM HDMI, GIGABYTE M770, MSI K9A2 CF-F, GIGABYTE M55+ . Sve su cca 600 kn !
erda je offline  
Staro 28.03.2008., 20:56   #29
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
AC freezer 64 pro 180kn
CM Hyper TX2 160kn

Majo je offline  
Staro 28.03.2008., 20:58   #30
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Za taj proc su ti dobre sve na kojima možeš odreživati množitelj proca.
Staviš ga na 16x, i miran si.

Sada jedino eventualno pogledati koji je max V. za memu, ak hoces nju OC, Znam da je za Asus M2N 1.95V...
__________________

Scorpius je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na