Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2007., 15:02   #61
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Evo nakon vasih preporuka nabavio sam Gigabyte hybrid iz Ve mulja za cca 300 kn i mogu reci da sam razocaran! Kao prvo prijem fm-a je jako dobar i time sam zadovoljan. Nadalje daljinski je onaj mali tanki i predobar mi je.
Sad krece ono lose! Prijem analognih stanica je katastrofalan!!! Imao sam Leadtekicu 2000, Kworldovu sa fm-om, Manlijevu obicnu vulgaris i mogu reci sa sigurnoscu da su sve one imale za 30-40% minimalno bolji prijem od ove gigabytice. U Vrbovcu su neki ljudi bez beda lovili digitalnu tv ali sa ovom ne mogu nista uloviti. Kad sam spojio eksternu logaritamsku ulovio sam samo imena od nekih tv stanica na digitalnom ali osim imena nista drugo, niti slike niti tona. Drivere sam stavio najnovije, original sa cd-a ali nema razlike.
Sad se pitam da li da nosim na reklamaciju radi loseg prijema ili ce mi reci da je kartica ispravna. Ali mi je cudno da lovi za 40% slabije od ostalih kartica... Antena je ista kao i na prijasnjim karticama (logaritamska)
ajde ako znate nesto sto krivo radim javite...

thnx in advance
Pojasni koja kartica, da ne kupujem bezveze.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 17:03   #62
frankycro
Premium
Moj komp
 
frankycro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 65
Mogu vam reci za jednu karticu koje se nitko nije sjetio Avermedia Hybrid PCI
Evo link: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=15572
Imam je i radi super, cak i pod vistom x64 puna funkcionalnost, daljinski fenomenalan, budi racunalo iz standby-a u programirano vrijeme snimanja, radi hardware acceleration mode preko graficke kartice, nije hardwerski MPEG encoding ali zato ima dosta hvaljeni Philipsov SAA dekoder sa podrskom za HDTV, zauzece procesora E6600 prilikom gledanja TV-a mi je 2% pa vas pitam cemu vise hardwerski dekoder? hvatam s njom i DVB-T iz Djakova koje nije na listi pokrivenosti ali uz pomoc ant pojacala.
Imam je vec oko godinu dana i nebi je mijenjao, jedino da jos malo porade na DVB-T signalu u djakovu :-)
Definitivno preporuka
frankycro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2007., 17:09   #63
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
potpisujem posljednji post imam tu karticu i kartica je stvarno funkcionalna do jaja super radi snima sve zivo hvata dvb-t analognu i imam na nju spojen i max tv i divx koji napravim sa njom je odlicne kvalitete kartica ne kosta puno novaca s obzirom sto se dobije sa njom jedina zamjerka po meni sto se neda programirat daljinski ko od terrateca tv 600 kojeg sam prije imao ostalo je sve za 10
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 20:09   #64
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Kupio sam internu PCI karticu, Gigabyte Hybrid sa fm tunerom link
Uzeo sam karticu kod frenda i spojio kod njega na komp i antenu i kartica radi odlicno. Stvar je u tome da se moze biti kartica kolje sa necim na sistemu ili noj nes smeta u kanti (interferencije) ili je mozda problem sto su izmedju mene i zg,a (na 600 m od mene) postavili gro antena, sto vip, sto ht , sto tele2 pa moze biti da signal i zbog toga steka. Ugl isprike svima na prijasnjem postu, stvarno sam bio uvjeren da je kartica losa, no evo kod frenda je imala fenomenalnu sliku, stereo zvuk, lovila je i analaogne i digitalne signale fantasticno tako da evo nakon neko vremena dajem preporuku da je uzmete jer je daljinc odlican, kartica super radi i ima 2 godine garanciju.
jos jednom sorry svima i pozz
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 08:24   #65
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Kupio sam internu PCI karticu, Gigabyte Hybrid sa fm tunerom link
Uzeo sam karticu kod frenda i spojio kod njega na komp i antenu i kartica radi odlicno. Stvar je u tome da se moze biti kartica kolje sa necim na sistemu ili noj nes smeta u kanti (interferencije) ili je mozda problem sto su izmedju mene i zg,a (na 600 m od mene) postavili gro antena, sto vip, sto ht , sto tele2 pa moze biti da signal i zbog toga steka. Ugl isprike svima na prijasnjem postu, stvarno sam bio uvjeren da je kartica losa, no evo kod frenda je imala fenomenalnu sliku, stereo zvuk, lovila je i analaogne i digitalne signale fantasticno tako da evo nakon neko vremena dajem preporuku da je uzmete jer je daljinc odlican, kartica super radi i ima 2 godine garanciju.
jos jednom sorry svima i pozz
Neko je na nekom postu spomenuo da daljinski nema gumba za snimanje, točno ili ne ?
Daljinski je veliki ili mali ?
Koliko sam vidio u opisu ima i hardverski dekoder, točno ?
Jesi probao programirano snimanje, budi li računalo iz stand bya i radi li to normalno ?
Koji program za nju koristiti, onaj koji ide uz nju navodno ne vrijedi ništa.

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 04.12.2007. u 08:59.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 09:47   #66
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
bok svima...
e ovak,ja isto mislim kupiti U8000 u vemil-u...
vidim,svi tu zadovoljni s njom..
bas gledam,neke slike,ne vidim tipku za snimanje?
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 12:20   #67
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor frankycro Pregled postova
zauzece procesora E6600 prilikom gledanja TV-a mi je 2% pa vas pitam cemu vise hardwerski dekoder?
pa to je zbog analoogne telke, ona koristi puuuuuno više resursa od dvba.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 14:10   #68
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Upozorenje za kupce Gigabyte Hybrid "Theatre" kartice u Ve-milu....kartica ne dolazi sa velikim nego s malim daljinskim...odustao sam od kupnje.
Ak neko zna gdje kupiti ovu s velikim daljinskim molim pomoć.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 12:27   #69
frankycro
Premium
Moj komp
 
frankycro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 65
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
pa to je zbog analoogne telke, ona koristi puuuuuno više resursa od dvba.
Evo ovak da vidimo:
Analogna TV 3 - 7%
DVB-TV 2 - 4%
Analogna TV sa DXVA 2 - 11%
DVB-TV sa DXVA 1 - 3%

DXVA - opcija za hardversko uprzanje preko graficke

Snimanje sa analogne u mpeg2 sa ukljucenim DXVA 9 - 18%
Snimanje sa DVB-TV u mpeg2 sa ukljucenim DXVA 2 - 4%

rezultati su na temelju pracenja procesa AVerTV unutar jedne minute
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.JPG‎
Views:	348
Size:	83.9 kB
ID:	8016  
frankycro je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 12:56   #70
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Neko je na nekom postu spomenuo da daljinski nema gumba za snimanje, točno ili ne ?
Daljinski je veliki ili mali ?
Koliko sam vidio u opisu ima i hardverski dekoder, točno ?
Jesi probao programirano snimanje, budi li računalo iz stand bya i radi li to normalno ?
Koji program za nju koristiti, onaj koji ide uz nju navodno ne vrijedi ništa.
Ovako, na daljinskom su ove tipke : Snapshot, Videos, FM, TV, EPG(ne znam sto je), Back, Mute, Vol + i -, ch + i -, Power, Last channel, tipke u cetri smjera i ok, i brojevi od 0 do 9. Daljinac je mali i tanki (osobno mi je najbolji do sada, no to je subjektivna ocjena). Ima hardversi dekoder, mislim philipsov. Nisam isprobavao snimanje niti budjenje kompa s njom. S njom dobijes Power cinema 4.0 i program je za pocetnike ok. Osobno sam nabavio power cinema 5.0 i priblizno je isto, no ipak malcice bolje. Ostale programe nisam koristio jer nisam imao vremena isprobavati. Ako cu isprobati sto odmah javim tu na forum.

pozz
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2007., 13:08   #71
tintin
Premium