Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2007., 09:44   #121
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Malo se skrenulo s početne teme-povratak AMD-a

No evo jedne vijesti i tvrdnje od AMD-a u vezi "Barcelone":

"AMD also disclosed updated performance projections for its upcoming native Quad-Core AMD Opteron™ processors, code-named ‘Barcelona.’ The new Barcelona projections are based on the latest SPECcpu2006 benchmarks and show that AMD expects to have up to a 50 percent advantage in floating point performance and 20 percent in integer performance over the competition’s highest-performing quad-core processor at the same frequency. These results, as well as the latest benchmark tests, based on AMD Opteron Model 2222 and 8222 SE processors can be found at www.amd.com/opteronperformance."

Link:
http://www.pcstats.com/releaseview.cfm?releaseID=1633

Hm...zanimljivo
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 00:51   #122
Tr3x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: DJAKOVO
Postovi: 12
@prijasnji postovi (posebno oni potaknutim mojim FANBOY'sanjem )

nisam fanboy naravno

ne preferiram ni jedan ni drugi

a ne bi trebali ni ostali posto smo vazni samo "MI"

dakle krajnji korisnici a oni ako hoce nek se pobiju do mile volje

amd je sad best buy a kako je kod grafickih (jao zar bi se trebao sad i na sve sitnice bacati) tako je i kod procova..

(cudno maticne jos ne brlate? ali doci ce i to..)

kad cujem komentare "core duo je dobar zato sto programiram" ili slicne to je za baciti se s mosta..

mislim ono, svaki covjek (koji zna SVOJE POTREBE) ce reci svoje misljenje, ma kakvo ono bilo i odabrat ce konfiguraciju za sebe..

e sad..zasto bi netko imo potrebu za kupovinu novog core 2 (pa da mu netko kaze da preferira intela ili obrnuto)

stvar je u MEDIJIMA

da ponovimo..ono sto mediji hvale mora biti dobro (GRESKA...)


sjeca se netko voodoo serija (voodoo3 3000 recimo)

on je bio brz naravno, kad je izasao matrox g400 (smeche za igre ali dobar za druge stvari..naravno sve ima svoju namjenu) rekli su da ce biti KILLER..i svi poceli kupovati..

takodjer za ati MAXX.. efekt je izostao

a amd.. tek su k6-ice nesto postigle (nasa regija bi trebala biti zasluzna za to) posto su bili na razini celerona a negje sporiji / brzi..mislim ono, koliko platis toliko i dobijas +/- pojedini OSOBI bitni djelovi..

pravi korak ATHLON 500 koji je ugrozio intela (intel naravno "kao neki flegma")

nebitno.. nego
jel netko primjetio u zadnjih par godina da ljudi ne spominju pc kao pc vec pitaju : "jel to pentium?" ili "koji je to?" tj .. intelova reklama je 90 tih bila jaka (barem u njemackoj) ..znaci sve je stvar reklame

a da vidis sta ti pase trebas probati i jedno i drugo.."vi ar pipl i znatizeljni smo"

ima noobzora koji su poceli tek koristiti komp otkako su izasli windosi (tj pc platformu) i jasno i glasno djele pc,mac,ostali..i cilj je samo kupovati nabrijani hardware i stavljati funky software koji ce te threadove fillati fino ) antiefekt , zato i imamo dualcore itd

sorry na

1. pomalo dugackom textu
2. eventualnim greskama
3. eventualnim neispravnim navodima (posto su ovo samo moja misljenja)
4.
Tr3x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2007., 22:14   #123
CRO_VET
Premium
Moj komp
 
CRO_VET's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Šestanovac
Postovi: 396
ja se uvijek veselim novim procevima iz AMD-a...i uvijek ću njih preferirati....ma kako loše proceve proizvodili...
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
CRO_VET je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 00:21   #124
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor CRO_VET Pregled postova
ja se uvijek veselim novim procevima iz AMD-a...i uvijek ću njih preferirati....ma kako loše proceve proizvodili...
to mi je onak malo glupo, mislim ok da si AMD fan, sve 5 al da baš naprave užasno lošu seriju ili budu jadni zaš bi to sad kupovo? bio sam na intelu bilo mi super, vrag mi nije dao mira pa sam prešo na amd a u datom treutku sam se povoljno dokopo DC proca. Zadovoljan, onak jesam, da mi neš znači taj dc, pa onak ne znači ali radi sve super tak da ajd neke koristi od njega .

Dakle treba čovjek probati sve, kupovati što je u datom trenutku povoljnije, bolje, brže lalala, a ako u tom svemu možeš još odabrati i omiljenog proizvođača onda super.
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2007., 10:18   #125
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
da ima vise proizvodjaca koji bi se bili u stanju nositi sa amdom i intelom, bile bi i nize cijene, mada su i ovako dovoljno niske, ma to je super, oni nek ratuju cijenama, a narod ima jeftinu novu tehnologiju koju ionako samo igre mogu dokraja iskoristiti (ali u zadnje vrijeme ni igre nemogu pratiti taj tempo izbacivanja novih cpua, gpua, ppua, spua, i drugih tehnoloskih sranja)
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2007., 10:57   #126
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Mazohista Pregled postova
a narod ima jeftinu novu tehnologiju koju ionako samo igre mogu dokraja iskoristiti
Žalosno je ako su ti mjerilo iskoristivosti isključivo i na prvom mjestu igre.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2007., 15:07   #127
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Pa skoro ništa osim igara ne zahtijeva da apsolutno sve komponente u stroju budu jake
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2007., 15:45   #128
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Žalosno je ako su ti mjerilo iskoristivosti isključivo i na prvom mjestu igre.
Zašto bi bilo žalosno.Pa ne zarađujemo svi kruh tipkovnicom.Meni osobno pc služi za zabavu i ne smatram to žalosnim.Naprotiv žao mi onih kojima je pc posao.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2007., 16:19   #129
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa skoro ništa osim igara ne zahtijeva da apsolutno sve komponente u stroju budu jake
CAD ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2007., 20:57   #130
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Imam kolegicu na poslu koja je do prije godinu dana radila u projektnom birou u Italiji - 20 ljudi, Autocad, celeroni 600, matrox G400, 512mb ram

Edit: zamalo da zaboravim, bez flopija, pržilica i printera, jer se gazda bojao da ne odnesu nešto doma (odnosno to je sve bilo na jednom, glavnom stroju)
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2007., 23:10   #131
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ajde, AutoCAD još priznam, 2D nije problem (3D nisam vidio u AutoCADu nažalost) i ne moraš imat mrcinu. Ali Catia?

A i sve ovisi što se radi. Jedan part neće ništa namučit, ali kad radiš sklop od 500 djelova
Vidio na jednoj prezentaciji. Siroti komp mu je izgledao jadno, ko i cijela prezentacija. Kad čekaš 10min da se neš pokrene...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 00:38   #132
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ajde, AutoCAD još priznam, 2D nije problem (3D nisam vidio u AutoCADu nažalost) i ne moraš imat mrcinu. Ali Catia?

A i sve ovisi što se radi. Jedan part neće ništa namučit, ali kad radiš sklop od 500 djelova
Vidio na jednoj prezentaciji. Siroti komp mu je izgledao jadno, ko i cijela prezentacija. Kad čekaš 10min da se neš pokrene...
Trebo si jos dodati i simulacije nuklearnih eksplozija.
To su usko specijalizirani programi za relativno uski dio trzista, koji zahtijevajju viseprocesorske sustave i desetke gigabajta ili terabajta memorije, koji kostaju milione dolara, tj uopce nisu namijenjene za izvodjenje na "slabasnim" pc strojevima,
Mi ovdje govorimo o autocadu, wordu, exelu i slicnim programima, koje koristi daleko veci broj ljudi, a danasnji pc-i to zvacu iz jedne stotinke, ako ne i tisucinke snage.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 00:54   #133
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sklop od 500 ili više djelova nije uopće problem za napraviti. Nije tu riječ o nuklearnoj fizici ili ćemu već, već realnosti. Ljudi takve stvari rade na mašinama, no nisu sve multiprocesorske niti koštaju milijone dolara. A i da je to uzak krug ljudi, nije baš. Ne trebamo govoriti tu samo o CAD dizajnerima ili takvim stvarima, već i o računanju nekih proračuna, simulacija koje traju po tjedan dana. E, sad ćeš ti reći - to je opet specijalizirano. Ali malo po malo, vidjet ćeš da tih "specijalista" ima izuzetno puno te da je takvih ljudi ljudi sa preko 25-30 godina puno više nego onih koji se igraju nonstop samo na računalima i troše suludi novac u nepotrebne stvari. I sad te opet pitam, tko je u manjini ?

Mada iskreno, kakve sve ovo veze ima sa povratkom AMD-a ? Možda ima, u tome što će njihove "nove snage" na polju procesora brže / bolje računati u tim (prema tebi) usko specijaliziranim alatima ?
A možda su u šumi...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 07:25   #134
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Sumnjam da ijedan "ozbiljan" program ima prodanih licenci kao Office ili WOW (makar se i Excel može iskoristiti za malo jače proračune, samo ja još nisam nikog vidio da to radi)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 08:08   #135
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Sljedeći spam zatvara temu, stoga no OT..
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x