Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2012., 14:10   #1
Glista1986
Registered User
 
Glista1986's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Amd Phenom 9950be

Kupio sam gore navedeni procesor, zamjenio ga i stavio na plocu ta770 a2+ 5.x v. Na listi od ploce mi ne pise da podrzava taj cpu. Biostar usa mi je odgovorio da podrzava. Ja ga stavio u komp ( napajanje 650w, 4gb rama ddr2, hd6790) prije toga flashao biose. Upalim komp i prode boot, win 7 me trazi start win normal ii ono drugo kao rapair i ako stavim normal samo crni ekran a ako stavim ovo drugo onda krene taj startup repair i zaledi se nakon nekoliko sekundi :/
Pregriava? Ostecen cpu? Ili reinstal win?

Ima netko ideju? Hvala Vam
Glista1986 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 14:43   #2
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Pogledaj temperature procesora u biosu?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2012., 19:59   #3
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Najbolje provjeri temperaturu tako da pipnes prstom hladnjak kad se zaledi, ako je vruc onda se pregrijava. Ako se pregrijava onda provjeri jel sjedi dobro hladnjak na procesoru.

Meni ovo nekako smrdi na s*ebane windowse. Ako se ne pregrijava onda reinstaliraj windowse.
Jesu windowsi radili normalno prije zamjene procesora?

Napisi tocno ime i model napajanja.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 23:20   #4
Glista1986
Registered User
 
Glista1986's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Ma zajebo sam ja imam 750 w napajanje, nije neko srot, dao sam 800kn za njega na akciji. Ne znam napamet a neda mi se otvarat komp (vratio stari cpu). A win tu i tamo znaju zezat, al opet.

A od frajera kojeg sam kupio nazvao sam ga i je...mu mater je rekaonda je cpu bio klokan, mozda ga je unistio. Jer sam zvao frenda koji se bavi sa kompjuterima je rekaonda cpu ne pamti klokanje, kad se stavi na drugu plocu vraca se na tvornicke taktove. Jedino ako je frajer sje...cpu klokanjem. Budem jos probao reinstal, odnosno repair win.

Takoder sam citao na forumu kad stavim novi cpu da napravim cmos, ja sam stavio novi cpu i odmah usao u bios i napravio load default, kaj nije to isto?? :/

Stvarno ne znam
Glista1986 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 12:41   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Probaj baš cmos napraviti, jesi pogledao temperature u biosu, i jesi sigurno dobro namontirao kuler?

Procesor nemožeš "uništiti klokanjem", tj. možeš ali šanse su male i onda uopće nebi radio.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 13:10   #6
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
@tiki
Moze doci do toga da CPU za jednu frekvenciju trazi sve vecu i vecu voltazu.


Glista, napravi Clear CMOS, ako onda ne proradi reinstaliraj windowse i moralo bi raditi.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 13:44   #7
Glista1986
Registered User
 
Glista1986's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Budem decki, fala.

Sutra to napravim, nemam paste :/ javim kak je proslo.
Glista1986 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 19:27   #8
Glista1986
Registered User
 
Glista1986's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
ovak, temp u biosu je 50, probao sam uc u win zaledi se. Boot sa cda i neda mi instalirat win :/

Kaj sad?

Jedan put mi se pojavio plavi ekran i pisalo nesto processe....

Ja idem sa dvojezgrenog na cetverojezgreni proces. Jel moguce da je cpu u banani?
Glista1986 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 19:42   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Mislim da ti procesor nije u banani.
Ploča nema faznu regulaciju za 140w TDP.
Probaj procesor u biosu undervoltat i smanjit mu takt, pa vidi jel radi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 19:47   #10
Glista1986
Registered User
 
Glista1986's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Promo fala ti

al bas i nisam tak pametan.... nisam nikad mijenjao taktove... ne znam koje voltaze moram dirat :/

moguce da ploce nema to sam negdje procitao, a jel ima nade da to radi na mojoj ploci?

mogo bi otpeljat do servisa i rec frajeru za tu ideju tvoju
Glista1986 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2012., 09:05   #11
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Glista1986 Pregled postova
Kupio sam gore navedeni procesor, zamjenio ga i stavio na plocu ta770 a2+ 5.x v.
Mogao si slucajno linkati na stranicu od ploce tak da se odmah vidi o cemu se prica ta770 a2+ 5.x i kako bi jednostavnije vidjeli da je ploca go-V-no. Ta ploca sa svoja tri-power-railom ti je dobra za stare Athlone 64 koji ne zahtjevaju zasebnu NB regulaciju ili kakvog novijeg slabijeg Athlona2/Phenoma2 x2 (90W).

Citiraj:
Autor Glista1986 Pregled postova
Na listi od ploce mi ne pise da podrzava taj cpu. Biostar usa mi je odgovorio da podrzava.
Jesi siguran da ti je BiostarUSA dao taj odgovor Vjeruj originalnoj listi podrzanih proceva (ako uopce i sve s nje podrzava)

Citiraj:
Autor Glista1986 Pregled postova
Ma zajebo sam ja imam 750 w napajanje, nije neko srot, dao sam 800kn za njega na akciji.

A od frajera kojeg sam kupio nazvao sam ga i je...mu mater je rekaonda je cpu bio klokan, mozda ga je unistio.
Mozes imati i 1200W napajanje nece ti se ponasati nis stabilnije.

Citiraj:
Autor xtreme96 Pregled postova
@tiki
Moze doci do toga da CPU za jednu frekvenciju trazi sve vecu i vecu voltazu.
Ne bas. Ipak govorimo o AMD procu (a ne o Intelu). Razlika u voltazi pri istoj frekvenciji zavisi o regulaciji same ploce u 99% slucajeva

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mislim da ti procesor nije u banani.
Ploča nema faznu regulaciju za 140w TDP.
Probaj procesor u biosu undervoltat i smanjit mu takt, pa vidi jel radi.
Nazalost upravo tako 9950BE je inace poznat po svojim skromnim zahtjevima koje je kolega uredno provjerio prije kupnje rabljenog proca i vidio kako ploca zadovoljava iste.

Citiraj:
Autor Glista1986 Pregled postova
bas i nisam tak pametan.... nisam nikad mijenjao taktove... ne znam koje voltaze moram dirat :/

mogo bi otpeljat do servisa i rec frajeru za tu ideju tvoju
Ako ti procesor sad i ne radi puno veca je vjerojatnost da si ga sredio s losom svojom plocom nego da ti ga je covjek koji ti ga je prodao prodao pokvarenog. Iskreno se nadam da ti je proc neostecen no ovo sto si izveo je gore od bilo kakvog OCa. Mutava Biostar ploca se pravila da ga podrzava a morala se ni ne paliti da je BIOS propisno sreden, jer ona ne podrzava stabilno vise od kakvih 90W a Phenom 9950W zahtjeva 140-150W bez ikakvog klokanja
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 23:22   #12
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
najlakše j...t mater drugom . Uvijek je drugi kriv a ne ja . Dam ruku u vatru da je s procom sve ok ( barem bilo prije tvog uredovanja ). Nije baš lagano shebat procesor. Pače to je zadnja stvar što će riknut.

9950be treba 140w i jako dobru regulaciju na ploči. To si trebao prije provjerit a ne psovat ovome sve po spisku. Imao sam taj procesor prije koju godinu i mogu ti reć da ti je i temperatura prevelika za njega.
klem je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 02:48   #13
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Da, uopće nije spomenuo kakvo ima hlađenje, pa je za pretpostaviti neko prastaro stock smeće koje je došlo sa prvim procesorom.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na