Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2011., 17:18   #31
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Ma nema frke.
Ja ti samo pokušavam ukazat na to da ako prijeđeš na drugu ploču postoji mogučnost da nečeš moć otključat procesor i opet si banana, a razliku u radu između ssd-a na sata2 i sata3 ne budeš primjetio u nekom banalnom radu na računalu

Tako da bi na tvoju situaciju primjenio nahrani svinje i ništa ne diraj

Zadnje izmijenjeno od: mrva_zg. 13.12.2011. u 17:24.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 18:25   #32
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Dobro ti mrva kaže, ali ako si baš navalio na sata3 i usb3, što je i ok, radije prodaj taj procesor, ok novci se dobiju za njega i uzmi 2500k, z68 ploču i udri po overclocku do mile volje i barem ćeš "vidjeti" neki pomak, mislim nećeš osim u benčmarcima.
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2011., 21:38   #33
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Dobro ti mrva kaže, ali ako si baš navalio na sata3 i usb3, što je i ok, radije prodaj taj procesor, ok novci se dobiju za njega i uzmi 2500k, z68 ploču i udri po overclocku do mile volje i barem ćeš "vidjeti" neki pomak, mislim nećeš osim u benčmarcima.
uzeo tu s foruma od kreše asus Crosshair IV Extreme,..kak se bu ponašala bumo vidli--moram sve to uštimati pa javim rezultate-jer ima kakve razlike između sata2-sata3,usb2-usb3 u svakodnevnom radu..
na prvi pogled kak sam ju kresnul i sve to puno bolje se grije od ove kaj imal asusice--,otključal sve 4 jezgre i bez dizanja voltaže dobil proca na 4ghz,.sad me muči sata3 kontroler jer su performaanse lošije nego na prijašnjoj asusici,,a i usb3.0 mi ne radi..digo sam sistem bez nove instalacije windows-pa je možda to problem..budem stavil nove windowse pa se bu vidlo kaj je kaj nije...

ps da iam para uzel bi novo-i intel platformu..ovak se moram krpati jbga...a nadogradnja me nebu nekaj strašno došla...

Zadnje izmijenjeno od: bahrija30. 13.12.2011. u 21:43. Razlog: nadopuna
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 09:01   #34
kristijank
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: virovitica
Postovi: 9
Ja imam 990fxa-ud3 i phenom 960t i neda se otkljucat na x6 ali se clocka na 4.0 bez beda...samo problem je u tome da kod restartanja i paljena windowsa kada se dignu win nakon par sec.sruse se pa se pojavi bsod.
Nakon ponovnog restartanja radi bez problema da li netko ima ideju sta bi moglo bit...
To se pocelo desavat nakn sto sam stavio novu grafu hd6950 mjenjo sam i drivere od grafe ali uvijek isto
kristijank je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 10:00   #35
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
Citiraj:
Autor kristijank Pregled postova
Ja imam 990fxa-ud3 i phenom 960t i neda se otkljucat na x6 ali se clocka na 4.0 bez beda...samo problem je u tome da kod restartanja i paljena windowsa kada se dignu win nakon par sec.sruse se pa se pojavi bsod.
Nakon ponovnog restartanja radi bez problema da li netko ima ideju sta bi moglo bit...
To se pocelo desavat nakn sto sam stavio novu grafu hd6950 mjenjo sam i drivere od grafe ali uvijek isto
morat češ nanovo reinstalirati drivere... znači nije problem do HW-a nego neki driveri su se poklali
ima onaj program jel driver sweeper pa očisti najbolj eje po meni sve, lako si onda sve nanovo instaliraš
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 10:58   #36
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Događa li se ista stvar kada cpu nije overklokan?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 00:02   #37
kristijank
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: virovitica
Postovi: 9
da .... brobo sam vratit i isto .
Al evo vec se dva dana ne rusi ...nadam se da ce sad bit ok
kristijank je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 12:28   #38
gringo1
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: u masti
Postovi: 2
Uzeo sam prije nekih 2 mjeseca ovu plocu i nisam ima nekih problema sa njom koji su vezani za temu u vezi klokanja i tih zeza!
Meni je ploca otkrila neki drugi problem naime imam ss2 karticu ubodenu u njoj i kad mi god komp ode u sleep mod nakon ponovnog startanja vise mi ne vidi navedenu karticu kao ss2 nego kao neki PCI uredzaj i nije u funkciji...
Pokusao sam sa ponovnim ucitavanjem drivera ali ih nece, restart opet nije davao rezulatata i onda uvidim da samo shut down i ponovno startanje vraca stvari u normalu i onda opet radi normalno dok ne ode u sleep!
Gasio sam na kartici onu stvarcicu o cuvanju energije ali mi ni to nije dalo nikakav rezultat...
Ako ko ima kakav prijedlog izvolite , izludi me ovo!


Win 7 x64
gringo1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 23:56   #39
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Najbezbolnije isključi sleep.
2. Provjeri opcije sleep funkcije u
Biosu
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 15:44   #40
francek
Premium
 
francek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 174
Citiraj:
Autor gringo1 Pregled postova
Ako ko ima kakav prijedlog izvolite , izludi me ovo!


Win 7 x64
U Device Manageru iskljucis i ukljucis driver.
francek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2012., 01:10   #41
gringo1
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: u masti
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Najbezbolnije isključi sleep.
2. Provjeri opcije sleep funkcije u
Biosu
Pokusao sa biosom ali sve isto


Citiraj:
Autor francek Pregled postova
U Device Manageru iskljucis i ukljucis driver.
Ma nece ni da cuje za driver u tom stanju
Cini se kako mi ostaje samo da sacekam jos koju verziju Biosa , nebili sta uradili na njemu ako misle nesto ozbiljnije sa ovom plocom...
gringo1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 23:17   #42
francek
Premium
 
francek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 174
Onda u Windowsima iskljuci sleep.
francek je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 18:55   #43
@qu@burn
Premium
 
@qu@burn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 55
:)

Nemam ništa loše za reći protiv MBO.
Radi savršeno

CPU je 960T otključan i OC na 4ghz.

nikakvih problema prilikom clocka nije bilo ali ipak najveći dio je do primjerka CPu-a.
Za cijenu se dosta toga dobije, zgodnih dodataka.

Ocjena 5 od 5
__________________
WarPig - MB:ASrock Z97X Killer CPU:i7 4790K @4.4, COOLER: Scythe Asuhra LE, RAM:4*4GB G.Skill Trident 2400mhz , SSD: 250GB, 120GB, 120GB Intel 535, HDD: WD Caviar RED - 1TB, GFX:Nvidia Gainward 970GTX Phantom, CASE:Antec GX700,PSU:Antec 850W High Current Gamer modular, Asus Xonar DX 1+ Logitech 2.1 Z-323, Headset: Roccat Kave 5.1, Monitors: Samsung LS24D590PLX, Mouse:Logitech G602, Tipkovnica:Logitech Orion Spark, Mouse Pad: Logitech G240, OS:Win 10 64bit
@qu@burn je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 12:19   #44
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo pošto sam promijenio MBO i CPU malo na lak nećin do 4.0GHz bez puno prćkanj po "biosu" dok neskopćam što je što poslužio je ET6 alatić
Moram još samo zamijeniti cooler i ugraditi svoj Jing mislim da to može i dosta više barem se nadam ali i ovo mi je i više nego dovoljno

http://i39.tinypic.com/aayrll.jpg

http://i40.tinypic.com/2usdjix.jpg

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 24.04.2012. u 14:25.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 13:26   #45
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
4 Gh na 1.2 V nice.

Reci mi jel igraš BF3, kako se ponaša i koji proc si ima prije?
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 13:54   #46
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Odigrao sam to sa starim setapom i imao sam X3 445 na 3.1GHz otkljućan u X4(3.1GHz dakle defaultfrekvencija), sa novim nisam igrao ali igram uredno Stalkera(triologiju) i ništa nešteka i ide OK, za sada više ništa od igara tako da neznam kako bi to gurao ali mislim da nebi bilo problem premda je igra poprilićno zahtjevna koliko sam ćitao.
Glede igara samo podesim rezoluciju i ništa drugo nediram sve po defaultu jer nepatim od presavršenosti.Bitno mi je da igre fluidno rade i neštekaju.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2012., 12:10   #47
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Pitanjce malo : Da li mogu bez problema na ovu ploču nakalemiti samo 4 (od 8 pinova kraj CPU-a) od napajanja? Napajanje je Fortron BS II 500W, a od ostalih komponenti tu je nešto sitno usb periferije, ssd, athlon x3 i hd6770.

Ukratko ja imam samo 4 pina do traženih 8 pa neznam da li da preko molexa spojim ostalih 4 ili što da radim
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2012., 12:31   #48
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Možeš staviti 4pinski, bez problema.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2012., 12:31   #49
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Slobodno ukopčaj samo 4 pina, više ni ne treba tom procesoru...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2012., 14:05   #50
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Ok hvala

A samo da pitam u slučaju da promijenim proc u recimo na 960T kakav bi onda postupak bio? Mijenjanje napajanja ili?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2012., 10:41   #51
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 15:02   #52
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Evo da vas pitam jedno pitanje Naime imam problema s paljenjem kompa. Konfa je pod moj komp.

Dakle zadnja tri dana jedva upalim komp. Mislio sam da je do napajanja pa je sad BS II 500W napajanje ali izgleda da nije. CMOS baterija je isto ok (nova stavljenja). Ostaju mi za kandidate matična i memorija. A situacija je sljedeća : dakle radim na njemu normalno, zgasim ga, pokušam opet upaliti odmah ili za sat-dva-tri-pet-nije važno i onda imam jedan od dva scenarija :
1) - Lagano se zavrte ventovi (čisto da rade) i to je to od paljenja. Nikakav beep ni ništa
2) - Zalaufaju se svi ventovi ali onda kao da ga nešto zakoči pa se "restartira" pa opet zalaufa pa opet restartira i tako u krug. Isto ne stigne do prvog beepa, a ni ne boota uopće. Ovaj drugi način nerada mi je u 10% slučajeva kad ne pali (dakle prvi način je češći).


Inače kad ga se ostavi bez struje (prekidač na napajanju) kojih par minuta onda sasvim normalno beepne i upali se. Mogu igrati BFBC II do mile volje i raditi što god do mile volje kad ga uspijem upaliti. Nije da se pod opterećenjem sruši ili pregrijava.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 21:08   #53
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Jedino što mogu zaključiti da nešto ne štima sa samim napajanjem, ako imaš mogućnosti isprobati komp sa drugim napajanjem...
Možeš probati i clear CMOS to ne može odmoći.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 21:51   #54
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Malo sam čačkao po tome i izgleda da su biosi se bili zablesirali. Evo sad sam digao nove (prije su bili tvornički F2 ili tako nešto) i sad je ok trenutno. Inače do sad sam uvijek bio prezadovoljan s gigabyteovim pločama i ovo je prvi put da mi se zbrejkala.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 23:28   #55
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Imao sam tu ploču i bio sam zadovoljan s njom.
Samo Gigabyte stalno nešto kemija s tim biosima.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 09:20   #56
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Malo sam čačkao po tome i izgleda da su biosi se bili zablesirali. Evo sad sam digao nove (prije su bili tvornički F2 ili tako nešto) i sad je ok trenutno. Inače do sad sam uvijek bio prezadovoljan s gigabyteovim pločama i ovo je prvi put da mi se zbrejkala.
Ovo se i meni događalo ali samo kad windowsi odu u duboki stand-by, dok npr u ubuntu je radilo normalno ... nije mi se dugo desilo to pa mislim da su onda ispravili sa novim verzijama biosa
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 09:51   #57
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Meni se s vremena na vrijeme zna dogoditi da mi pišti greška sa grafičkom.
Odspojim grafu, upalim bez nje, ista greška, vratim nazad i sve radi kao da ništa nije bilo
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 10:15   #58
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Znači zna ova ploča zafrkavati i više ljudi, a ne samo mene
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 09:56   #59
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Sad jel ploča, overclock, unlock, napajanje i na kraju grafička, tko zna. bitno da radi, ionako se jako rijetko događa
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 10:02   #60
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Evo da vas pitam jedno pitanje Naime imam problema s paljenjem kompa. Konfa je pod moj komp.

Dakle zadnja tri dana jedva upalim komp. Mislio sam da je do napajanja pa je sad BS II 500W napajanje ali izgleda da nije. CMOS baterija je isto ok (nova stavljenja). Ostaju mi za kandidate matična i memorija. A situacija je sljedeća : dakle radim na njemu normalno, zgasim ga, pokušam opet upaliti odmah ili za sat-dva-tri-pet-nije važno i onda imam jedan od dva scenarija :
1) - Lagano se zavrte ventovi (čisto da rade) i to je to od paljenja. Nikakav beep ni ništa
2) - Zalaufaju se svi ventovi ali onda kao da ga nešto zakoči pa se "restartira" pa opet zalaufa pa opet restartira i tako u krug. Isto ne stigne do prvog beepa, a ni ne boota uopće. Ovaj drugi način nerada mi je u 10% slučajeva kad ne pali (dakle prvi način je češći).


Inače kad ga se ostavi bez struje (prekidač na napajanju) kojih par minuta onda sasvim normalno beepne i upali se. Mogu igrati BFBC II do mile volje i raditi što god do mile volje kad ga uspijem upaliti. Nije da se pod opterećenjem sruši ili pregrijava.
Nekak mi smrdi na cold boot..

http://www.techpowerup.com/forums/sh...d.php?t=151569

GB su poznate po tom..
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na