Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2016., 21:00   #1
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Game/MIDI port u Gigabyte Z97m matičnu?

Ispričavam se ako sam u krivoj rubrici, jer nije kvar u pitanju... no nadam se da ima znalaca koji bi mogli dati konkretan savjet za moj "problem".
Dakle, imam vanjsku usb zvučnu za glazbene instrumente (Roland Quad-capture) No trebao bih još MIDI konekcija zbog kašnjenja jer sad je spojen rig sintova samo daisy chain kroz midi thru..
Pa dakle, prije nego krenem u kupovinu midi interfacea, samo za svaki slučaj pitanje: dali ovakav stari gameport priključak sa slike ikako mogu ufittati na GA-Z97M-D3H?
Znam da nemaju više interni 2x8 pin konektor, no kako je to neki "game" port možda ima neka fora, pa mogu nekako upogoniti taj stari bracket. Još jednom isprika ako je kriva grupa.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 22:49   #2
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Nativnog gameporta GA-Z97M-D3H nema, ali ima PCI slotove što ti otvara mogućnost stare PCI zvučne kartice sa gameportom. Tu su problem driveri na W7 i novijima, jer trebaš drivere. Proučavao sam to jer imam stare gamepadove koje bih htio upogoniti na svojoj glavnoj mašini, ali nisam još plan sproveo u djelo konkretno nabavke odgovarajuće stare zvučne kartice, rezime je uglavnom da bi CREATIVE modeli imali najbolju šansu. Eventualno ti netko može potvrditi da je instalirao neki konkretni model takve stare kartice pod novijim windowsima.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2016., 22:59   #3
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Nativnog gameporta GA-Z97M-D3H nema, ali ima PCI slotove što ti otvara mogućnost stare PCI zvučne kartice sa gameportom. Tu su problem driveri na W7 i novijima, jer trebaš drivere. Proučavao sam to jer imam stare gamepadove koje bih htio upogoniti na svojoj glavnoj mašini, ali nisam još plan sproveo u djelo konkretno nabavke odgovarajuće stare zvučne kartice, rezime je uglavnom da bi CREATIVE modeli imali najbolju šansu. Eventualno ti netko može potvrditi da je instalirao neki konkretni model takve stare kartice pod novijim windowsima.
Da slažem se, to sam pregledavao i brinuo o istom problemu: driverima. Imam čak Creativeovu, E-mu 0404 pci koja ima svoje posebne midi portove, ali pod novim windowsima ne uspijevam ju upogoniti (možda je i pokvarena, dugo je stojala). Tako da sam se nadao nekom "triku-adaperu" spajanja na COM, ili LPT pinove... neznam, nisam tako stručan
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 23:07   #4
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Kod nekih je upalilo instalacija drivera u compatibility modeu za WinXP/SP2, pa eventualno da to još probaš ako nisi.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 23:38   #5
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Ma probao te osnovne... skupa se raznim beta driverima, i postavkama u biosu, ali da i proradi, bojim se da bi bilo prekomplicirano sa 3 zvučne koje bi se "klale"(plus ova zvučna bi se gurala neposredno pod grafičku). Postoje relativno jeftini usb "adapteri", tako da na kraju, ako nema mogućnosti priključka ovog na slici na matičnu (što je najvjerojatnije), uzet ću s ebaya kineski adapter za par dolara i free shipping (tvrde da je plug and play) i dobro.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 07:56   #6
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
CMI8738 zvučne imaju midi port i rade provjereno na win 7 x32 x64 i 8.1 x32 x64. Ako ju nabaviš i bude ti trebao driver slobodno javi.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 00:40   #7
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
A hvala.. ali kažem, još jedna zvučna kartica mi je nespretno rješenje i briga. Kako najvjerojatnije nema načina da ovo gore spojim na modernu matičnu, naručio sam vanjski usb interface.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na