Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2014., 18:04   #931
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ja sam isto kupio dosta stvari u ED dok su još bili friški. Isključivo jer su jeftini. Sve je bilo okej s narudžbom i isporukom, a srećom nisam imao iskustva s reklamacijama. Za sad.

Ali svejedno sam zahvalan ljudima koji su tu podijelili loša iskustva, da ne moram učit na vlastitim greškama. Zaključak je da je ED okej kad je sve u redu, ali katastrofa u bilo kojem nepredviđenom slučaju. I HG spot i Ve-Mil i Protis su bili super kad je sve u redu

Dok ne poprave odnos prema kupcima, takvi jednostavno ne zaslužuju da im radimo promet. Pa makar bili najjeftiniji. Da su kod nas na tržnici, davno bi bili među zlim trgovcima Nikako mi nije jasan taj fanboy mentalitet i ignoriranje tuđih iskustava samo zato jer tebe osobno posralo
Nevjerovatno prvi normalan koji kuzi stvar.

Niko nesere ED zato jer su isli nesto kupit i cekali 2 dana duze nego REKLAMACIJE (istaknuo sam za one koji sporo citaju)

Meni je ploca bila u 8 miseci priko 100 dana na "garanciji". kad je prvi put isla bia san vrsija evidenciju ima san preko 300 upucenih poziva prema njima od kojih su samo 2 uspostavljena (od 4 ure do 7 popodne nisan prestaja zvat).

Drugi put kad san posla plocu na garanciju uz predocenje izjave voditelja da u slucaju iduceg kvara odma vracaju pare opet san ceka 45 dana.

kad dojdem doma potrazit cu taj papir pa ga mozda i postam.

prema tome svi sta ste puni hvale prvo procitajte temu sa razumjevanjem onda serite po nama sta seremo po ED
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 18:21   #932
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
I opet ih svi hvale koji su samo kupili a negoduju oni koji su imali reklamacije. Nekaj tu ne štima
Svaka budala zna prodati, a svaku budalu se onda može i hvaliti (ne'š ti problema, prodati robu).
Prave firme se vide kad nastanu problemi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 18:26   #933
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Ja inace vise citam forum i ne sudjelujem u raspravama, ali jako cijenim misljenja i iskustva koje ljudi napisu i podjele sa svima kako bi pomogli drugima...bez obzira o cemu se radi.
Ono sto mi neopisivo ide na zivce su trollovi i debilni komentari poput Ag008.
Inace ja sam vec od nekoliko ljudi cuo jako losa iskustva o ED, a imao sam sam se prilike i osobno uvjeriti u njihovo katastrofalno ponasanje i odnos prema kupcima kad nastane neki problem. Nemam vremena pisati cijelu pricu kao Tomislaw ali cu samo savjetovati sve da u sirokom luku izbjegavaju ovaj ducan.
Zamisli situaciju da das zadnju kunu za komp koji ti treba za posao, a dobis neispravne djelove i onda se 2 mj natezes sa njihovim servisom oko jednostavnih stvari.
Da ne pricam da ih moras zvati 1000 puta i da vecina ljudi koji rade tamo ne znaju neke osnove posla koji rade. Tko ce ti nadoknaditi sve vrijeme i novac koji si izgubio za to vrijeme?

Istu stvar su mi u ADM-u i Linksu rijesili za dan- dva.
Najbolji ducan nije onaj koji ima najeftiniju robu, nego onaj koji ima najbolju podršku, servis, odnos prema kupcu i zaposlenike koji znaju o poslu kojim se bave.
lol zadnju kunu za komp...pa koliko u banani moras bit...kaj bus jeo?
  Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 18:38   #934
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Što je tu čudno? Većina ljudi živi od plaće do plaće i svaki neočekivani trošak je problem, pa taman on bio i manji od 50 kuna...
  Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 19:42   #935
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Najbolji ducan nije onaj koji ima najeftiniju robu, nego onaj koji ima najbolju podršku, servis, odnos prema kupcu i zaposlenike koji znaju o poslu kojim se bave.
To bi bilo tako u idealnom svijetu gdje svi imaju para na bacanje, ali pošto nemaju onda se često gleda gdje je jeftinije.
Druga je stvar što to "jeftinije" zna ispasti skuplje po živce i čekanje ali to je rizik koji se ponekad i isplati, a i nije da komponente rikavaju baš svaka druga, ovisi i šta se konkretno kupuje.

Fala bogu pa ima 100 dućana i svatko bira što mu paše, tebi ako je stalo do podrške i odnosa prema kupcu onda daj 100-200-300 kn više za istu stvar, ja recimo neću, jer čim si nabio takvu cijenu time si zapravo pokazao svoj "odnos prema kupcu".

ED kad se pojavio nudio je 120GB SSD za 600 kn dok je u svim ostalim trgovinama bio 800 i više kn, a i dan danas imaju masu artikala koji su prilično jeftiniji nego drugdje, a to ne treba ignorirat.

Traljavi i spori možda i jesu i da vodim neki privatan biznis sigurno se ne bi na njih oslanjao niti bi tamo kupio bilo što, ali ovako za po doma zašto ne, malo ću riskirat zbog potencijalnih problema u reklamaciji ali novce ću sigurno uštedjeti.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 19:48   #936
Tomislaw
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
LOL
Old Iggy aka Batinić olitiga samo Iggy s njuza.
Pa ima bivših (možda i sadašnjih?) njuzera i ircera tu ko u priči.
Tomislaw je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:00   #937
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Tomislaw Pregled postova
Tek registrirani lik je upravo nakuckao nekoliko dopisa nadležnim institucijma u koje nema previše povjerenja, pa će se idućih par dana posvetiti kontaktiranju medija (TV, tiskani mediji, internet portali itd.) te skupiti kritičnu masu ljudi koji imaju negativna iskustva i kritičnu masu dokumenata kako bi, osim privatne, podigao i kolektivu tužbu protiv ED-a.
Ajde, that's a spirit. Nek p(l)ate za ciganluk i grijehe a nadam se da stvar ne završi ko hamedove pahulje. Stavi update i odgovore institucija te linkove na medije.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:16   #938
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
lol zadnju kunu za komp...pa koliko u banani moras bit...kaj bus jeo?
Freelance fotografija basi nije previse unosan posao kod nas ..jedino ak ne fotkas svadbe
Ja sam svoj komp kupio u ADM-u, ali mi je frendica kupila kod njih komp za faks i dala zadnju kunu, a nije da studenti imaju bas love....na kraju bila bez para i kompa..
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:32   #939
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tomislaw Pregled postova
LOL
Old Iggy aka Batinić olitiga samo Iggy s njuza.
Pa ima bivših (možda i sadašnjih?) njuzera i ircera tu ko u priči.
Ja pa kad je tamo zamrlo. Osim Vase.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:42   #940
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
To bi bilo tako u idealnom svijetu gdje svi imaju para na bacanje, ali pošto nemaju onda se često gleda gdje je jeftinije.
Druga je stvar što to "jeftinije" zna ispasti skuplje po živce i čekanje ali to je rizik koji se ponekad i isplati, a i nije da komponente rikavaju baš svaka druga, ovisi i šta se konkretno kupuje.

Fala bogu pa ima 100 dućana i svatko bira što mu paše, tebi ako je stalo do podrške i odnosa prema kupcu onda daj 100-200-300 kn više za istu stvar, ja recimo neću, jer čim si nabio takvu cijenu time si zapravo pokazao svoj "odnos prema kupcu".

ED kad se pojavio nudio je 120GB SSD za 600 kn dok je u svim ostalim trgovinama bio 800 i više kn, a i dan danas imaju masu artikala koji su prilično jeftiniji nego drugdje, a to ne treba ignorirat.


Traljavi i spori možda i jesu i da vodim neki privatan biznis sigurno se ne bi na njih oslanjao niti bi tamo kupio bilo što, ali ovako za po doma zašto ne, malo ću riskirat zbog potencijalnih problema u reklamaciji ali novce ću sigurno uštedjeti.

Isplati se kupovat moza neka manja sitnica koja je jeftina, dok ti naravno ne krepa. Ali nista skuplje..

Upravo to sto si napisao..ja sam recimo kupio novi komp kojeg svaki dan koristim za rad( buduci da se bavim fotografijom),komp sa monitorom i wacom tabletom kosta oko 20 000 kn koje sam krvavo zaradio. Dijelove sam kupio u ADM-u i krepala je maticna koju su mi zamjenili sljedeci dan. Zamisli sad da sam djelove kupio u ovoj sprdacini od ducana i cekao 40 dana da oni vrate komponente sa servisa...s cim da ja radim, zaradujem i placam racune? Hoce li mi oni nadoknadit stetu za moj posao? Boli ih kita...
Mislis da bi dobio zamjnski fotic kad bi ti krepao onaj koji si kupio kod njih za masne pare? Sto je inace praksa u boljim ducanima foto opreme.
Sto mi vrijedi usteda od 2000 kn kad bi uzgubio 10 000 ili vise....toliko o novcu i odnosu prema kupcima.
No gle..ti kupuj...pa ces vidjet vrijedi li ti ssd tih 600 kn ako krepa...
Samo mi nije jasno zbog cega serete po ljudima koji pisu ovdje svoja iskustva kako se drugi nebi opeki ili ponovili iste greske.

Zadnje izmijenjeno od: Black mustang. 23.04.2014. u 21:08.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 21:11   #941
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ja pa kad je tamo zamrlo. Osim Vase.
Vaso koji u svakom komentaru zakuka protiv vindouza bez obzira koje pitanje i tema bila

ED:
Sve je već rečeno, i ja kupio neke stvari koje inače nisu bile kod ostalih (mini itx Z68 matična), neke povoljnije (Samsung SSD, asus gtx750 ti) i imao sreće dosad. Za svaki slučaj prijavio garancije na centrale u europi. Ali uh, ovo me dovoljno poplašilo da triput pregledam ponudu i procijenim rizike.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 21:12   #942
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Isplati se kupovat moza neka manja sitnica koja je jeftina, dok ti naravno ne krepa. Ali nista skuplje..

Upravo to sto si napisao..ja sam recimo kupio novi komp kojeg svaki dan koristim za rad( buduci da se bavim fotografijom),komp sa monitorom i wacom tabletom kosta oko 20 000 kn koje sam krvavo zaradio. Dijelove sam kupio u ADM-u i krepala je maticna koju su mi zamjenili sljedeci dan. Zamisli sad da sam djelove kupio u ovoj sprdacini od ducana i cekao 40 dana da oni vrate komponente sa servisa...s cim da ja radim, zaradujem i placam racune? Hoce li mi oni nadoknadit stetu za moj posao? Boli ih kita...
Mislis da bi dobio zamjnski fotic kad bi ti krepao onaj koji si kupio kod njih za masne pare? Sto je inace praksa u boljim ducanima foto opreme.
Sto mi vrijedi usteda od 2000 kn kad bi uzgubio 10 000 ili vise....toliko o novcu i odnosu prema kupcima.
No gle..ti kupuj...pa ces vidjet vrijedi li ti ssd tih 600 kn ako krepa...
kakve veze ima ducan sa time sto nemas jos 500kn za drugu maticnu kad ti je to toliko vitalno i od toga zivis? zasto bi oni tebi morali bilo sto nadoknadit? oni zakonski imaju 40ak dana, a ti ako ti je tolika frka, plati skuplje i mozda dobijes zamjenu ako ti se smiluju u drugom ducanu.
kako je netko napisao, komponente se rijetko kvare, tako da se usteda definitivno isplati, pogotovo na komp od 20000kn
  Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 22:46   #943
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Isto ko i neki nagovorit al dobro.

Oko edigitala definitivno necu blizu ic bez obzira sto oni idu "na masovnu prodaju" pa zato kakti imaju niske cijene. Imo je i links intel ssd.a po 1k kn, nist mu ne fali fino radi, a garancija me ne brine.

Uvijek će se nać ljudi koji su spremni platit manje i riskirat, samo toga treba bit svjestan prilikom kupovine.

Ili ovaj najnoviji primjer nx2000 prvo je e-digital krenuo sa 1400 kn (jel toliko) onda i santa domenica ili ti ga službeni samsung store.

Mislim bottom line da se nać akcija i bez uber jeftinih shopova i sa manjim rizikom sam treba gledat i pratit.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 23:06   #944
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ja sam jedino skužio da je tebi PC jako bitan za egzistenciju, i to je ok ali onda si zalutao u ovu trgovinu.
Ti trebaš manji lokalni shop koji će ti uvijek izlaziti u susret, a ED je sve kontra toga, oni idu na masovnu prodaju, imaju puno mušterija i zato su i niske cijene.
Ne možeš očekivat uz takve cijene da te još i tretiraju kao kralja, s druge strane negdje dalje ćeš dobiti vrhunsku uslugu ali ćeš bogami i platiti.
Bravo wooden.
Usluga ED-a u afterserviceu je lošija od drugih ali zato cijenom su najbolji.
Kako u 90% servis neću trebati uštedjeti ću kupovinom u ED-u više stotina kuna nego u nekom lokalnom dućanu gdje će mi možda servis biti lakši i brži.
Ne treba mi za profesionalne/poslovne usluge već za privatne.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 23:27   #945
Tomislaw
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Postoji stanovita razlika između tvrtki kojima se "omakne", i tvrtki kojima je način poslovanja poput ED poslovna praksa. Za korisnike, znači pričam o target skupini svakog proizvođača i trgovca, a ne o pojedincu, rješenje nije izbjegavanje takvih trgovina (što za pojedinca može biti rješenje), već dovođenje takvih u red da posluju sukladno zakonu i poslovnoj etici. Ili ih naprosto kao poslovni subjekt zbrisati s lica zemlje.
Tomislaw je offline