Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2015., 00:52   #1
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
sam svoj majstor - obnovi parket

Pozdrav radni narode

igrom slučaja sam se preselio u jednu kuću koja ima stare parkete 15x3,8 i debljina 2,3cm. Ima jedno cm mesa do utora po kojima se spajaju te "plocice". Ukupna površina parketa je oko 35 do 40 kvadrata. U drvo se ne razumijem pa ne znam vrstu. Mogu poslikati po potrebi.

Parket je star i kad se hoda po njemu se cuje klik-klak jer su se plocice parketa razmaknule jedne od drugih.

Ne budi ljen, digao sam lajsne u jednoj sobi i malo po malo poslozio to sve da ne klapce toliko, 2h za prostoriju 3x2,5m, zabava. Ostalo je jos na jednom mjestu razmaka ali nista strasno. Parket se ne drži za podlogu, a ispod je vjerojatno betonska deka i neka crna smjesa (ljepilo?) po njoj, a djelomično i na parketu.

S jedne bočne strane je parket do zida, par mm razlike, a s ostalih strana su neke opruge i daščice. Pretpostavljam kako je to radi disanja parketa, ali parket je star i stisnuo se pa bi trebale veće daščice. Pretpostavljam da je to jer je tokom godina isparila vlaga iz njega, odnosno da u kuci ne bi trebalo biti problema s vlagom.

Kako su pare na knap, a i da mi se naucit posao, dao sam se u googlanje. Ako zelim to sve rijesiti trebao bi iznajmiti brusilicu (200kn/dan), prebrusiti to u dve granulacije (60 pa 80?), prelakirati temeljnim lakom (marku i kvalitetu ne znam, zato sam tu), prebrusiti granulacijom 100, i opet prelakirati finalnim lakom.

Ako sam sve dobro pohvatao, za pravi posao bi to trebalo nakon drugog brusenja prelakirati dva puta. Ovisno o tipu laka, financijskim sredstvima i željenom učinku.

Ono za što više nemam volje googlati je:
  • gdje rentati brusilicu za parket, koji mi tip brusilice treba i koji još potrošni materijal trebam
  • koji temeljni lak kupiti
  • koji finalni lak kupiti
  • što sam zaboravio?
Moj plan je bio rentati brusilicu na jedan dan i u taj dan prebursiti sa granulacijom 60, zakitati oštećenja sa mješavinom drvofiksa i piljevine od brušenja, prebrusiti sa 80, prelakirati temeljnim lakom. Onda prebrusiti sa 100 (ovo nisam siguran da sam dobro ulovio, da ne bi izbrusio temeljni lak kompletno ), vratiti brusilicu. Ovo bi se dalo riješiti u jednom danu ako sam sve dobro zamislio. Nakon što vratim brusilicu prelakiram još jednom, i sljedeći dan treći put.


Eto nakon kratkog seminara zanima me da li sam nešto previdio, gdje iznajmiti brusilicu i koje lakove kupiti.


Zahvaljujem!

Zadnje izmijenjeno od: hash. 14.03.2015. u 00:53. Razlog: tipfeler
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 01:07   #2
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Ne znam jesam li te dobro shvatio, ako si opisao da je ljepilo (katran) popustilo i parket se odljepio i ljulja se pri hodanju, onda ti brusenje tu nece pomoci.
Shumar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2015., 01:23   #3
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Niti ces htjet zivjeti nakon lakiranja bar tjedan dana, plus treba izabrati pravo vrijeme za stavljat lak i parket
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 01:47   #4
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
Ne znam jesam li te dobro shvatio, ako si opisao da je ljepilo (katran) popustilo i parket se odljepio i ljulja se pri hodanju, onda ti brusenje tu nece pomoci.
Pomoglo je što sam ispomicao te pločice, mislim da ako naguram sastrane neke daščice, ne na knap, da će se sve držati. Trebalo bi izdržati jedno godinu dana, a i ovo što sam sad napravio u 2 sata je kompletno maknulo to klapanje pločica. Osim na tom jednom dijelu gdje je sfušano malo.

Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Niti ces htjet zivjeti nakon lakiranja bar tjedan dana, plus treba izabrati pravo vrijeme za stavljat lak i parket
Vodeni lakovi što se tiče isparavanja? Riješit će se smještaj par dana ako je to problem.

Što se vremena tiče, misliš na temperature zbog disanja drva?

Može neki konkretni savjet ako je netko to radio?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 10:20   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ako se dobro sjećam kad se kod mene radilo išle su dvije ruke, nisam siguran čemu treća ruka laka. Od lakova iš chromoden ali on nije na bazi vode. Preporučljivo ti je pričekat malo toplije vrijeme, a od brusilice ti treba ona za parket, mislim da moze biti kruzna ili mozda tracna sa trakom - bude to dosta velika mrcina .

Šta se tiče katrana tu si ne može sam pomoć jer to preslagivat uz eventualno grijanje i dodavanje novog nije jednostavno tako da klapat će gdje nije ravno.

P.s. ovo su ti sve info iz druge ruke jer je davno bilo kad se kod mene u kuhinji lakirao parket, a i majstori su radili.

Informiraj se kokiko te košta ako ti to netko radi tko se tim bavi pa si izračunaj.

Za lakove vezane uz parket prošeći bauhausom pogledaj cijene i ponudu mislim da ih nema ne znam koliko puno.

U psnovi to je obična obrada i lakiranje drva.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 11:31   #6
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Mislim da će ti te završne granulacije brusnog papira ostaviti prevelike škrape po drvetu. rasipat ćeš lak i neće dobro izgledati.
ako je jako površina uništena i da na sebi nema starog laka idi odmah sa 80. to je grubo do zla boga. nakon toga bolje samo drvo izbrusi do mirror finisha, pukni dvije ruke laka i bit će bolje nego ovako kako si opisao.
izbjegavaj onaj chromos jednokomponentni lak za parkete (baza vode), nije baš kvaliteta i nema nikakav sjaj (premda je sjajni- njime sam lakirao stubište). svejedno malo danfa
odi na eko katastrofu sa 2komp lakom, to je čvrsto- dugotrajno i sjaji se



ps. za brusilicu baci oko na bauhausovo rentanje alata- možda imaju
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 14:29   #7
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Još bi mu najjeftinije bilo stavit laminat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 17:47   #8
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ako se dobro sjećam kad se kod mene radilo išle su dvije ruke, nisam siguran čemu treća ruka laka. Od lakova iš chromoden ali on nije na bazi vode. Preporučljivo ti je pričekat malo toplije vrijeme, a od brusilice ti treba ona za parket, mislim da moze biti kruzna ili mozda tracna sa trakom - bude to dosta velika mrcina .
I ja sam za tu opciju od dvije ruke laka jer niti to mora izgledati kao dvorana niti mi se da toliko zajebavati s time.
Brusilicu sam vidio da se može iznajmiti na više mjesta samo bi mi bilo drago kad bi mi netko rekao konkretno. Uzmi tu i tu kod tog i tog, da ne moram sada proučavati modele. Načelno znam da ima više tipova (kružna, rotacijska, vibracijska?) ali mi je sad tlaka svaku od njih googlati u detalje. Za sad mi se čini mašina s valjkom jedina opcija.

Citiraj:
Iako je metoda brušenja mašinama s valjkom uvelike poznata i prihvaćena, potencijalno postoje manji nedostaci u korištenju njima, mada ukoliko je vaš parket star, neravan ili nije lijepljen za podlogu one su i dalje jedini izbor.
Link.

Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Šta se tiče katrana tu si ne može sam pomoć jer to preslagivat uz eventualno grijanje i dodavanje novog nije jednostavno tako da klapat će gdje nije ravno.
Ne klapa više, ali bi trebalo parket stisnuti s nekim letvicama između bočnog zida i parketa da se opet ne razmakne. Palo mi je napamet to popuniti pur pjenom. Što mislite?
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
P.s. ovo su ti sve info iz druge ruke jer je davno bilo kad se kod mene u kuhinji lakirao parket, a i majstori su radili.

Informiraj se kokiko te košta ako ti to netko radi tko se tim bavi pa si izračunaj.

Za lakove vezane uz parket prošeći bauhausom pogledaj cijene i ponudu mislim da ih nema ne znam koliko puno.

U psnovi to je obična obrada i lakiranje drva.
Cijene na njuškalu su 60kn za kvadrat s njihovim materijalom. Lakiranje i brušenje. Ali stvar je da sad imam priliku to naučiti, imam i vremena pa bi se zabavljao s tim tjedan dana.


Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Mislim da će ti te završne granulacije brusnog papira ostaviti prevelike škrape po drvetu. rasipat ćeš lak i neće dobro izgledati.
ako je jako površina uništena i da na sebi nema starog laka idi odmah sa 80. to je grubo do zla boga. nakon toga bolje samo drvo izbrusi do mirror finisha,
Površina nije toliko jako uništena, na jednom djelu je malo gore ali mislio sam to popraviti s mješavinom piljevine od brušenja i drvofixa prije drugog brušenja.

Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
pukni dvije ruke laka i bit će bolje nego ovako kako si opisao.
izbjegavaj onaj chromos jednokomponentni lak za parkete (baza vode), nije baš kvaliteta i nema nikakav sjaj (premda je sjajni- njime sam lakirao stubište). svejedno malo danfa
odi na eko katastrofu sa 2komp lakom, to je čvrsto- dugotrajno i sjaji se

Nisam te baš sve ulovio jer ne baratam stručnim terminima. Može onako za djecu

Brusi tom gradacijom, pokrpaj oštećenja s tim i tim, brusi opet gradacijom tom i tom, lakiraj lakom tim i tim, kad se osuši lakiraj opet lakom tim i tim.


Citiraj:
Autor Željac Pregled postova

ps. za brusilicu baci oko na bauhausovo rentanje alata- možda imaju
Tako sam nešto i mislio, cijene su oko 200kn/dan i mislim da bi u to vrijeme mogao riješiti dve prostorije. Čim uzmem brusilicu brusim prvi put, onda popravljanje oštećenja mixom drvofixa i piljevine. Kad se to osuši (2 sata?) ponovno brušenje finijom gradacijom i lak. Ako uzmem neki lak koji se suši u do 16h sljedeći dan taman stignem još jednom izbrusiti, ako je to uopće potrebno. Nije mi baš smisleno da jednom kad lakiram idem opet brusiti, ali opet, nije da sam se ikad bavio parketarstvom.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Još bi mu najjeftinije bilo stavit laminat.
Misliš najjednostavnije? Gdje je zabava u tome
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 19:35   #9
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
recimo, ovako nešto bi mogao izvući sa gradacijom 80 i dalje, bez nekog filozofiranja
link
tu se bolje potruditi sa grubim gradacijama i izravnavanjem svega. da se dobije ravna jednolična površina.
onda krenuti sa finijima. do koje gradacije- ne znam. ja nisam brusio parkete nikada ali sam obrađivao drvo poprilično zahtjevno i detaljno (+ lakiranje parketa svuda po kući). s obzirom na viđeno (stubište, ostatak parketa po sjećanju) rekao bi da ne zahtjeva veću gradaciju od 200-nikako.
okvirno gradacije 80- 110- 180- 200 (ili ovih 80 pomaknuti prema gore ako drvo nije uništeno)
s tim da se treba potruditi sa prve dvije, ostale da se izvuče izgled površine i smanji trošak laka.
ako ti površina ostane gruba (recimo 110-120 gradacija), bojim se da bi ti jako puno laka otišlo uzalud. površina bi ti popila lak a ne bi dobio izgled.
tu si uzmeš računicu da set dvokomponentnog laka (utvrđivač laka i lak= 2 komponentno) dovoljnog za dvije ruke i touch up-ove, 14m2 sobe košta cca 350-400kn.
a list šmirgl papira za brusilicu cca 30ak kn.
lak između nanošenja se ne brusi. potrudiš se obraditi površinu i paziš kod lakiranja. osobno bi nakon prvog brušenja (skidanje starog laka) sve popunio sa gotovim kitom- koji se kupi prema boji/ nazivu drveta samog parketa.
(najčešća drva za parket kod nas jasen, bukva, hrast)
bilo bi najbezbolnije staviti laminat (na pameti mi je samo skidanje katrana sa poda- kojim je očito ljepljen ), ali je to bogohuljenje pored postavljenog parketa koji treba malo ljubavi

okači sliku trenutnog stanja
ili uzmi majstora za brušenje, pogodi se za cijenu a nakon brušenja radi sve sam.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 19:43   #10
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Mislim da se oštećenja kitaju mješavinom laka i piljevine, ne drvofixa i piljevine.
U svakom slučaju imaš prvo brušenje, kitanje, pa to pokitano pobrusiš, lak, brušenje i onda završni sloj laka.
Također bi preporučio onaj neekološki dvokomponentni umjesto vodenog. Definitivno bolji sjaj daje od vodenog. Mi smo sad završavali jednu kuću i išla su dva sloja vodenog al su ljudi rekli nek baci i treću ruku pošto definitivno nema jak sjaj.
Što se laminata tiče, nema zabave al dobiješ gotov pod bez puno muke.
Osobno bih dao tih 60kn za kvadrat za lakiranje s materijalom jerbo količina zajebancije koju dobiješ kad radiš nešto što nikad prije nisi radio a da ne spominjem kvalitetu rada nije vrijedna nešto malo novaca što ćeš uštedit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2015., 20:16   #11
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Fotke.

Poslikao sam sva oštećenja.

Željac, mislim da je sad stanje kao s gradacijom 80, tak da bolje onda da počnem odmah sa 110tkom, a prije toga užicam negdje piljevine i zašpahltam ova oštećenja s mješavinom laka i te piljevine kak fanatik kaže. Kak to zvuči?

Sadašnji plan je:

Kitanje, 110 brušenje, prva ruka laka, 180 brušenje, druga ruka laka, 200 brušenje, po potrebi još jedna ruka laka?

Kaj da radim s razmakom parketa od zida? Budući da parket više nije zaljepljen mislio sam to nafilati s pur pjenom da mi se opet pločice ne razmaknu.

Po ovom kaj Željac kaže računica mi je za prvu, manju sobu sa slike (3x2,5m^2): 200kn dan brusilice, 3x30kn brus papir, 200kn laka. Cirka 500kn. Majstor po 60kn bi me ispao 500kn.
Nekako ne vjerujem da će mi majstor to dolaziti dva put raditi za 200kn marže

Mislio sam u istom šusu riješiti i hodnik, 4,1x1,9m^2. To bi još bilo 215kn laka. Računao sam 375kn/m^2=27kn/m^2 laka. Dve ruke.

To bi onda bilo 715kn vs 920kn za majstora. Nije neka lova ali i dalje bi htio to sam probati napraviti.

Kaj se laka tiče vi bi rekli onda kromodem. Zar ne smrdi to ko kuga tjedan dana? Kolko je skuplji vodeni da se ide u tri ruke?
Išao sam baciti danas oko tu u lokalni concolor (boje i lakovi) ducan, ali je radio do 14.

Za lakiranje valjak, kist? Valjak kao ostavlja mjehuriće, kist dlačice. Kolko su valjci uopće? Pretpostavljam da bi jedan valjak bio dosta za jednu ruku laka?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 21:02   #12
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
O kakvom ti brušenju s 180 i 200 pričaš? Di si to čuo??? Ne znam dal postoje i brusne trake te gradacije. Mislim ono, možeš ak baš želiš da bude ko špiglo al to prvi put čujem da bi netko brusio parket gradacijom 200. Da, chromoden smrdi ko kuga par dana al dobiješ drastično bolji sjaj. Sam sloj tog laka je deblji od vodenog, bolje popunjava pore te dobijaš zrcalnu površinu. Dok je vodeni tanji i manje popuni pore.
Što se tiče pur pjene, slobodno je stavi uz zid, meni je sav parket u sobama tak zapjenjen. Samo uzmi niskoekspanzivnu pjenu, manje bubri, da ti je ne bude posvuda. Obično je sive boje.
Moj frend obično s valjkom radi. Brže je i jednoličnije. Samo i tu imaš ono, kolko para tolko muzike, nije svaki valjak isti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 00:18   #13
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Pošto radim u tvornici parketa mogu ti reći koje gradacije mi koristimo. Ne znam koliko će ti pomoći pošto se ne brusi ručno nego to odrađuje stroj, ali čisto da imaš neke smjernice.
Stroj ima 3 trake gradacije 80, 120 i 150. Drvo izlazi obrušeno glatko kao staklo. Stroj skine 0.3mm drveta.
Ne radim u lakirnici, ali mislim da koriste 350 gradaciju za brušenje temeljnog laka.
Provjerim u ponedjeljak ako ti je bitno.
Kažem, uzmi to sa velikom rezervom jer ipak kod nas sve odrađuju strojevi, dok ti na ruku to ne možeš tako obrusiti da ne znam s kojom brusilicom radiš.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 08:43   #14
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Mislim da treba imati nekog iskustav oko brušenja - da nebi dobio na mjestima valovit parket..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 10:01   #15
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Vezano za lak, obavezno poliuretanski
Ako nećeš koristit poliuretanski, jednostavno si kupi laminat jer je vodeni lak jako osjetljiv i parket ti neće dugo trajati + on uopće ne štiti drvo, ja sam u novm stanu, starom 2 godine i parket sa tim vodenim g..... izgleda kao da se iskrcavanje na Normandiju odvijalo u mom dnevnom boravku
Ja sam isto u dilemi da li da brusim svoj parket na kojem je vodeni lak ili da ga jednostavno zamijenim laminatom, i sve sam bliži opciji kvalitetnog laminata, sa kvalitetnom podlogom ispod njega
Moji doma imaju laminat već 15 godina, i izgleda kao nov još uvijek, samo treba uzeti kvalitetan, najtvrđi, otporan na vodu
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 10:21   #16
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
da se ja malo ubacim u temu, dal tko zna kakav je ovo lak:
http://www.bacelic.hr/index.php/prod...-sjajni-detail

ili ovaj: http://trgovinalux.hr/webshop/index....68851873bc9ada

mislim na kvalitetu

laminat nebi uzimali jer nije prirodni materijal.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 11:00   #17
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ja bi uvijek išao na poliuretan dvokomponentni. Kao što vidiš ovdje, samo loša iskustva s vodenim lakovima. Al jebga, treba vremena da smrad izvjetri.
Što se tiče toga da laminat nije prirodan materijal, isto je neprirodan kao i ti lakovi.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Mislim da treba imati nekog iskustav oko brušenja - da nebi dobio na mjestima valovit parket..
Istina. Obavezno nakon što je prebrušeno u jednom smjeru, ići okomito na taj smjer. I valja imat osjećaj, da mu se ne ukopa u parket pa dobije valove il nedaj bože rupe.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 11:37   #18
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova

laminat nebi uzimali jer nije prirodni materijal.
Je, to je i meni bilo kao uvjet...
Poliuretanski lak je veći otrov nego prešano lijepljeno drvo
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 11:51   #19
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
ali kada se posuši onda je milina
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 12:03   #20
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
I dalje hodas po toj plastici, ispod je drvo, al sav kontakt imaš s plastikom
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 00:41   #21
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Prebaceno na malo toplije vrijeme. Budem dokumentirao kad cu raditi. Za buduce generacije
Hvala svima na informacijama.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2018., 16:52   #22
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
bok,

oprostite što dižem staru temu. možete mi reći dali netko zna koliko je potrebno brusnog papira da bi se pobrusilo 50m2 ? odnosno koliko je prosječna potrošnja brusnog papira ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na