Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2008., 15:58   #1
jack_r
Registered User
 
jack_r's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Negdje u zagrebu
Postovi: 28
graficka mi se pregrijava do usijanja

pozz ljudi


dakle, ja imam komp star jedno 3 i pol godine, inace je jos uvijek dobar, ali sam prije malo manje od godine dana kupio radeonku x1600 , i od onda imam problema sa pregrijavanjem, nekad mi se citav komp freeza i ja doslovno moram hladit graficku na prozoru >_> , a vruca je ko qrac

i konacno, prije par tjedana, pregorila je. Mislim, nije da nisam ocekivao,ali opet...

i sada kada trazim novu graficku, pricao sam sa par ljudi i dosli smo do zakljucka da imam premalo kuciste(3.5g staro) za grafu ko sta je x1600

e, sad bi ja htio neku graficku koja je malo slabija od ove, da mi ne proizvodi tolko topline
nemojte mi reci da kupim vece kuciste ili jos ventilatora jel buduci da idem u srednju skolu neam para za to sve
__________________
fight hard, die brave,
LONG LIVE THE EMPIRE!!!

Buljo respekt

jack_r je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:13   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ubaci koji dodatni vent u kučište ili kupi neku grafu koja ima bolje rješeno hlađenje. Nikako pasivno. Iako u nekim normalnim uvjetima x1600 nebi trebala generirati previše topline.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2008., 16:25   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Koje su ti ostale komponente? Koji točno model grafe? Koje kućište? Mislim, stavljao sam 1600 u stvarno nikakva kućišta (pod tim mislim 0 bodova od dodatne ventilacije) pa nikad problema s tim modelima.---
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:30   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
x1600 se nikako ne bi smjela toliko grijat. iako, nesto mi nije jasno. kazes da je grafa stara manje od godinu dana? trebala bi onda imati garanciju, s obzirom da sumljam da ih jos ima za kupiti dobiti ces nesto od HD2xxx serije najvjerovatnije. dakle to ti nije nikakav trosak.
a sto se tice kucista....nemam ni ja nista posebno. zapravo, imam ocajno kuciste, malo je, jadno i mrzim ga iz dna duse
ali nemam takvih problema s ipak jacim hardverom. tako da bi to izbacio iz kombinacije, vjerovatno je ta tvoja x1600 od pocetka imala nekih problema ili je bila pasivnjaca, one mrze mala kucista bez ventilacije.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:31   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kućišta od prije 3.5godine su isti racku ko ova danas, bar što se formata standarda tiče, možemo samo pričati o tome jel ti je napajanje u kućištu postavljeno okomito ili horizontalno, pa da ono eventualno smeta nekakvom intelovom prescottu, koji se grije ko lud, pa da on eventualno digne temperaturu u cijelom kućištu opako gore i tak. Ali da je samo kućište "premalo" (što god to značilo) za x1600 grafu - čista gluparija.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:36   #6
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
hm...

ja eo recimo imam kuciste iz 2003 odprilike(bijelo kockasto...malo), i nemam nikakvu ventilaciju unutra, a klokana 6800GS-ica(koje se inace griju) neide preko 65 stupnjeva, i sve radi ko beba...

Tu mi grafa smrdi??!
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 18:54   #7
jack_r
Registered User
 
jack_r's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Negdje u zagrebu
Postovi: 28
tor:

da, proc je prescott, model:
http://www.xpcgear.com/intelp428e.html

kuciste je midi tower, ever power cx-8959, napajanje atx2 400w, klasika iz hgspota

a tocni model grafe je http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1130059
to je x1650, meni na kutiji pise 1650 a u system info 1600 -.-


a probleme sa zagrijavanjem sam imao otkad sam je kupio, pa sam je isao mjenjati, i sa novom grafom, isto x1600 sam imao iste probleme(to je ova kaj je izgorila)

a u vemilu su mi rekli da ne priznaju garancije na spaljene proizvode, pa da ne povjerujete
__________________
fight hard, die brave,
LONG LIVE THE EMPIRE!!!

Buljo respekt

jack_r je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 19:53   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
x1600 se nikako ne bi smjela toliko grijat. iako, nesto mi nije jasno. .....
Hmmm, na svoje oci sam je vidio na 105c. Nisam je zelio dirati. Otvaranjem kucista vidjeh da je odmah do grafe ubacen pci modem koji je stajao cca 3-5mm od hladnjaka grafe. Rjeseno je bilo ubacivanjem bocnog venta na kuciste i temp. se normalizirala na max 80c. Ako iskopam sshot, editiram.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 20:54   #9
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Nadam se da si ju koji put ocistio u tih god. dana,jel sam imao isti problem sa istom grafickom,problem je rijesilo detaljnio ciscenje i podmazivanje venta na coleru,sad radi ko ura,to nije neka graf koja bi se"trebala toliko zagrijavati"vjerujem da je to uzrokovalo zagrijavanje
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 23:50   #10
jack_r
Registered User
 
jack_r's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Negdje u zagrebu
Postovi: 28
e nisam, a sad je prekasno =\

znaci trebala bi mi graficka malo slabija od ove, nezelim opet riskirat istu stvar
do nekih 45'-500 cuna

prijedlozi pl0x?
__________________
fight hard, die brave,
LONG LIVE THE EMPIRE!!!

Buljo respekt

jack_r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2008., 00:27   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Hmmm, na svoje oci sam je vidio na 105c. Nisam je zelio dirati. Otvaranjem kucista vidjeh da je odmah do grafe ubacen pci modem koji je stajao cca 3-5mm od hladnjaka grafe. Rjeseno je bilo ubacivanjem bocnog venta na kuciste i temp. se normalizirala na max 80c. Ako iskopam sshot, editiram.
a sad, dobro sto nisi rekao i da ju je netko u deku umotao. normalno da se ne smije stavljati nista tako blizu kartice ako se ne zeli peci jaja na njoj.


nego jack, zasto bi kupovao sad nesto sporije? neces time dobiti nikakvu sigurnost. moj savjet je da se drzis dalje od low-enda jer bas tu ces naci preslabo rjeseno hladjenje. za tih 500kn sto spomines mozes na trznici dobiti x1950pro. grije se ali imao sam je do nedavno i znam da to moze i podnositi . ili za 550 novu x1950GT u vemilu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 00:45   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
a sad, dobro sto nisi rekao i da ju je netko u deku umotao. normalno da se ne smije stavljati nista tako blizu kartice ako se ne zeli peci jaja na njoj....
Komp nije bio moj, a nisam otvarao odmah, tek nakon 3dmarka vidim 105c na monitoru. Kao sto kazes "normalno da se nesmije" ali vidis da ima slucajeva pa sam to naveo kao primjer da on slucajno nema nesto slicno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 00:45   #13
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Jel PCI-e ili AGP??

Posto mi nije otvorio onaj link za Ve-Mil...

Ako je PCI-e,napravi ono sto ti je Greg SE rekao i bit ces prezadovoljan ...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 09:18   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
@mislav
AGP verzija

@jack
Zašto ne priznaju garanciju na izgorjele komponente? Idi opet tamo da se malo nateži s njima i priprijeti inspekcijom ma možda promijene mišljenje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na