Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2010., 10:48   #1
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Nova konfa blue screen...

Evo jucer sam frendu slozio komp:

maticna:http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=N68-S
procesor:amd athlon ii x2 240
memorija:2x 1gb ddr2
napajanje: 420w noname
disk seagate 250gb
grafa:nvidia 8400 gs 512mb
sve pokopcao upalio komp sve radi,stavio win xp pro 32bit,instalirao sve drivere. odvrtio sam neke bencheve za stabilnost,za memoriju,pregledao temperature sve normalne.e onda sam odvrtio 3d mark 06 reza 1024 da bi dobio rezultat 1882 boda.zatim sam instalirao oblivon da vidimo kako se ponasa u igrici normalno prilagodio sam detalje rezoluciju,e tu mi se onda poceo smrzavati i izbacivao mi je plavi ekran nisam uspio procitati sta je pisalo...da bi kod restarta kompa windows izbacio serious error recover. sve u svemu nesto ga kolje a nemogu odgonetnuti sta.

Pa sam onda krenuo sve iz pocetka instalirao ponovo win da bi doslo do istog rezultata rusenje plavi ekran...
Sad imam par pitanja, da li je moguce da se integrirana grafa kolje sa 8400 gs,da li je nesto do diska,da li treba flashati bios premda ova maticna podrzava am2 i am3 proceve,u napajanje ne sumnjam, novo je i ovu konfu bi trebalo zadovoljit...
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 10:56   #2
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
stavi najnoviji bios pa ćeš vidjeti dalje
muhaqeri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2010., 11:08   #3
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
provjeri prvo u biosu dali je integrirana grafa podesena na auto (da se sama iskljuci ako je prisutna grafička u pc-x utoru) ako nije stavi ju, probaj prebaciti na auto ili jos bolje na disable, pa vidi onda kako se ponasa

dali su memorije iste, mislim, dali su oba keksa jednostrana ili dvostrana memorija (pri tome mislim na položaj čipova na keksu, dali se nalaze sa obje strane pločice ili samo sa jedne), desavalo se par puta da se kolju rami kad su različiti
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 09:11   #4
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
plocice su iste,u biosu je integrusa na auto isti problem i dalje blue screen izbacuje
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 10:07   #5
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Odvrti memtest http://www.memtest86.com/ , a prije toga pogledaj kako su latencije u BIOS-u. Ako izbaci greške, onda provjeri memoriju na drugom kompu, ako tamo ne izbaci greške znači da je u pitanju napajanje, a ako izbaci onda je memorija.

Skini SpeedFan http://www.almico.com/speedfan.php i provjeri temperature u load-u, procesora i grafičke, usput pitanje: dali je išta klokano ?

BIOS flešaj, ako postoji najnoviji.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 10:13   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Klikni desnom tipkom miša na My Computer->Properties->Advanced->(opcija Startup&Recovery)->Settings->(opcija System failure)->skini kvačicu s opcije Automatically restart. Pa kad se sljedeći put komp sruši i pojavi se blue screen iščitaj točno o kojem erroru se radi i navedi tu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 10:17   #7
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Po mogučnosti i uslikaj taj error i postavi ga ovdje.
centaur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na