Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2009., 19:46   #1
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
8800GTS radi, ali ne daje sliku

Znaci grafa je nova upiknem ju u komp vent se vrti ali ne daje sliku na monitoru.Sve kablove sam provjerio(spojio napajanje i monitor),ostala konfa je iz siga
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 19:48   #2
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor NyDyHo Pregled postova
Znaci grafa je nova upiknem ju u komp vent se vrti ali ne daje sliku na monitoru.Sve kablove sam provjerio(spojio napajanje i monitor),ostala konfa je iz siga
Jesi probao oba dva DVI utora? znao sam se susresti sa problemom da nije u startu upaljen multy display performance mode pa moras gadati na kojem izlazu baca sliku...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2009., 19:50   #3
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Jesi probao oba dva DVI utora? znao sam se susresti sa problemom da nije u startu upaljen multy display performance mode pa moras gadati na kojem izlazu baca sliku...
jesam stvarno mi nije jasno grafa je potpuno nova,vent se jako vrti(na 100%) kad ju upiknem ali slika na monitoru crna
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 19:55   #4
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
ak se vrti 100% stalno onda nije neke dobro! Trebalo bi se zavrtit i ugasit, izvadi ju van ispuši pcie utor i dobro ju ubodi unutra, nemoraš žalit komad plastike! Dobro stisni i probaj opet, dakako i dodatno napajanje stavi 6pinski kablić...!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 19:59   #5
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ako ti nista ne pomogne probaj resetirat bios na maticnoj...ili je grafa tvornicki neispravna
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 19:59   #6
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
jesam stavljao sam ju unutra valjda 10 puta,6 pinski upikno,znalo mi se desit da ju stavim i sve spojim al komp se nece upalit kao upli se i ugasi,kao da gubi kontakt nesto negdje...
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 20:16   #7
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ne gubi kontakt nego brika nesto!nemoj je vise stavljat unutra jer ces si i maticnu skurit!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 20:24   #8
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor huzo Pregled postova
ne gubi kontakt nego brika nesto!nemoj je vise stavljat unutra jer ces si i maticnu skurit!
znaci zakljucak je da je neispravna ili ima jos nesto za probat?
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 13:27   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor NyDyHo Pregled postova
jesam stvarno mi nije jasno grafa je potpuno nova,vent se jako vrti(na 100%) kad ju upiknem ali slika na monitoru crna
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
ak se vrti 100% stalno onda nije neke dobro! Trebalo bi se zavrtit i ugasit, izvadi ju van ispuši pcie utor i dobro ju ubodi unutra, nemoraš žalit komad plastike! Dobro stisni i probaj opet, dakako i dodatno napajanje stavi 6pinski kablić...!
hm.........

@danc00, koliko si imao nvidija u zivotu u svom kompu? ja imao nekih 4-5 (jednu trenutno imam sa strane - 8600GTS), i apsolutno svaka dok se ne dignu driveri zuji ko avion. tj, ventilator se vrti na 100%. e sad, zasto je to lose ako smijem znati, ili sam ja u krivu da driveri odraduju automatsku regulaciju kod nvidije?

moje misljenje da je to skroz normalan rad graficke dok se ne dignu driveri. posto nema slike, nema bootanja najvjerovatnije, nema drivera - nema ni smanjenja okretaja ventilatora. tako da nije to krivac, zagusenost/prasina/pregrijavanje graficke.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 13:31   #10
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
takvo sranje sam ja imao sa svojom HD4670.ispostavilo se da su driveri krivi.najvjerojatnije je i to tvoj problem.
SnakePriest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2009., 13:38   #11
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Reklamacija...
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 17:44   #12
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor SnakePriest Pregled postova
takvo sranje sam ja imao sa svojom HD4670.ispostavilo se da su driveri krivi.najvjerojatnije je i to tvoj problem.

neznam koliko bi se s tim mogao sloziti,istina je da su na kompu driveri od 4870,ali bez obzira na drivere kad piknes grafu ako je sve u redu komp bi se trebao dici i prikazati sliku u najmanjoj rezoluciji a tek onda ide instalacija drivera(ili grijesim),probao sam bas u vezi s tim piknut od frenda 9600gt na iste drivere od 4870 i komp se digao najnormalnije....

@Burko-mislis da bi trebao skinuti drivere od ati-a sa kompa i tek onda staviti 8800 gts?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 13.03.2009. u 11:57.
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:10   #13
_hmp_
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Ne.

Windows driveri nemaju nikakve veze s prikazivanjem slike tijekom boot procesa.
_hmp_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:11   #14
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Ma kakvi crni drajveri, oni nemaju veze sa ničim dok se ne digne OS, samo bios na grafičkoj upravlja dok ne digne winblowse.bios naredi ventilatoru da kad upališ komp da se zavrti punom brzinom, i kad prođu 2-3 sekunde, on se spusti.

imao sam identični problem ovomu, samo kaj mi se komp smrznuo u Far Cry 2 i kad sam ga resetiro više se ne pojavljuje slika i ventilator je na 100%.
rješenje mog problema je bilo vađenje jednog keksa memorije i paljenje kompa.sve se ljepo dignulo i onda sam stavio i drugi keks i radilo je opet sve normalno.
pa ti onda predlažem da se igraš sa memorijom ako nisi.
edit: prestigo me _hmp_
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:12   #15
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor NyDyHo Pregled postova
@Burko-mislis da bi trebao skinuti drivere od ati-a sa kompa i tek onda staviti 8800 gts?
jel vidis post screen, onu crticu kod bootanja (ako imas xp) itd, ili odmah na pocetku nema slike? to nisi nigdje napisao, ne vidis nista cijelo vrijeme, ili ne vidis nakon ulaska u vindovse?

edit
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
Ma kakvi crni drajveri, oni nemaju veze sa ničim dok se ne digne OS, samo bios na grafičkoj upravlja dok ne digne winblowse.bios naredi ventilatoru da kad upališ komp da se zavrti punom brzinom, i kad prođu 2-3 sekunde, on se spusti.
hoces se kladiti da 8600GTS nece spustiti okretaje dok ne stavis drivere? 9600GSO takoder?
imao obje u kanti, dok nisam stavio drivere (na svjeze vindovse), ventilator je udarao 100%.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:12   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
@nydyho
Naravno. I to pod 'Obavezno'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:23   #17
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Samo da ponovim neke činjenice:grafa je nova,driveri na kompu su od atia,kad metnem grafu u komp(naravno sve spojim kako treba grafa klikne u utor spojim 6 pinski i monitor)palim komp,pocne se dizat, vent na grafi radi na 100% slika na monitoru cijelo vrijeme crna ne ulazi u windovse,na monitoru pise no video input(tako nekako)znalo se desit da se komp nece upalit ili se upali na sekundu i ugasi,jos sam probao stavit od frenda 9600gt na ati drivere komp se najnormalnije dizao

edit: probao sam grafu i u drugom kompu ista stvar s tim da su na tom kompu bili driveri od 8500
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:28   #18
_hmp_
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Graficka umrla.
_hmp_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:34   #19
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
reklamacija.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 18:47   #20
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
znaci kod doktora s njom po antibiotike koji sam ja pehist!!
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 19:14   #21
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
a cuj.svakome se to moglo desiti...
SnakePriest je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 23:29   #22
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
hoces se kladiti da 8600GTS nece spustiti okretaje dok ne stavis drivere? 9600GSO takoder?
imao obje u kanti, dok nisam stavio drivere (na svjeze vindovse), ventilator je udarao 100%.
neznam za druge nvidije, ali moju kad staviš u komp bez drajvera, prve 2-3 sekunde radi na 100% i onda se spusti na 30% i u to sam siguran, jer nakon te dvije do tri sekunde se ne dignu drajveri nego tek tada mi baci sliku na monitor i ono iritantno brojanje memorije(memory test) u biosu.
kolko ja znam driveri se dižu prilikom(odnosno poslje) bootanja windowsa.
hard disk nema nikakve veze sa grafičkom do bootanja windowsa jer ti možeš i ištekat hard disk sa operativnim sustavom i grafička će ti opet dat sliku na monitor, samo se nećeš maknut dalje od biosa.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 01:24   #23
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
kolko ja znam driveri se dižu prilikom(odnosno poslje) bootanja windowsa.
hard disk nema nikakve veze sa grafičkom do bootanja windowsa jer ti možeš i ištekat hard disk sa operativnim sustavom i grafička će ti opet dat sliku na monitor, samo se nećeš maknut dalje od biosa.
ovo je svakako istina .


Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
neznam za druge nvidije, ali moju kad staviš u komp bez drajvera, prve 2-3 sekunde radi na 100% i onda se spusti na 30% i u to sam siguran, jer nakon te dvije do tri sekunde se ne dignu drajveri nego tek tada mi baci sliku na monitor i ono iritantno brojanje memorije(memory test) u biosu.
heh, ok, nije problem. samo kazem sto je meni bilo na tih par nvidia koje sam imao u rukama. ali npr, nedavno sam frednu sastavio konfu sa 9600gso od xfx-a, i zuji dok se ne dignu driveri. a drugom frednu takoder 9600gso xfx zuji prvih par sekundi nakon paljenja kompa, i stisa se osjetno. tako da je najvjerovatnije to do biosa na odredenim grafickama, jer svaki proizvodac stavlja svoj bios.
inace ne znam jesu identicne te dvije 9600gso, to nisam zagledao. ali na pocetku htjedoh reci da nikako ne mora znaciti da je graficka u kvaru ako se ventilator vrti na 100%, kuzis
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 11:20   #24
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ali na pocetku htjedoh reci da nikako ne mora znaciti da je graficka u kvaru ako se ventilator vrti na 100%, kuzis
naravno, tu se oboje slažemo.
u vezi ventilatora, moguće je da se na nekima utiša prije drivera, a nekima tek kad se dignu, vjerovatno stariji bios imaju.kako si i ti rekao...
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 11:43   #25
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nema tu veze stariji-noviji bios nego do proizvodjaca koji su zaboravni ili u slucaju nekih tvrdoglavi
Na prosloj XV 9600gt nisu se sjetili ni to srediti (pravila je buku do boota kao da avion polijece s pticom u motoru) niti 2D profil.
Evo na ovoj mojoj su napravili to ali zaboravi ubaciti lowpower 3D frekvencije sto je dovelo do toga da cim imas vistu/win7 i aero ukljucen vent vrti u pojacanom modu a grafa je na 3d frekvencijama). Ali s obzirom na turbinu valjda bi covjek trebao biti zahvalan sto su barem regulaciju venta sredili
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 11:52   #26
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Ugl jucer mi se desilo isto ali s GTX260,zavijala je ko luda,jedan modul rama nije sjeo dobro,i zato ploca nije htjela postat,provjeri dal su dobro rami sjeli
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 13:53   #27
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Provjeri 4-pinski konektor od 12V koji se spaja na matičnu, da nema slučajno loš spoj. Meni se jednom desilo da mi se komp pokrene, vent od grafe se okretao 100%, ali nije bilo nikakve slike na monitoru, samo na mojoj kartici ima mala crvena ledica, koja svijetli kada nešto sa napajanjem nije u redu. Kod mene je taj konektor bio skroz potamnio i nije imao dobar kontakt na ploču.
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na