Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2023., 11:04   #19141
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
kad malo razmislim, na prste jedne ruke mogu nabrojat poznanike koji imaju oled, ili TV koji je kosta skuplje od 1k eura
za vecinu ljudi je TV samo danguba koja ničem ne služi osim za zabavu budimo realni
fiksiran je na jedno mjesto u stanu/kuci i nemreš niš s njim

mob ipak može svašta i stane u pađe i ide kam i ti ideš

moj ujak ima 32" Sony LCD (kupljen na moj nagovor naravno ), bog te pitaj odkad, dan danas radi ko veliki kao glavni TV u kući pod tonom prašine i boli njega piša za 4K i HDR i jel ima jedan il 4 HDMI 2.1 porta. Mob isto tako onaj od A1 alfa il kak se već zove koji sa ponosom veli da ga je "dobio" za 9kn

a para ima da može bez beda danas otić po G63 AMG
ali ak za traktor treba dat 150+ hiljada eura, e to već može jel to služi nečemu
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 11:11   #19142
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
i sve to za 720 eura sa dostavom. Tak da je Sony odmah izvisio
Pitao bih te dok bi sony koštao kao taj tv kojeg sad imaš, kojeg bi onda kupio


Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
za vecinu ljudi je TV samo danguba koja ničem ne služi osim za zabavu budimo realni
fiksiran je na jedno mjesto u stanu/kuci i nemreš niš s njim

mob ipak može svašta i stane u pađe i ide kam i ti ideš

moj ujak ima 32" Sony LCD (kupljen na moj nagovor naravno ), bog te pitaj odkad, dan danas radi ko veliki kao glavni TV u kući pod tonom prašine i boli njega piša za 4K i HDR i jel ima jedan il 4 HDMI 2.1 porta. Mob isto tako onaj od A1 alfa il kak se već zove koji sa ponosom veli da ga je "dobio" za 9kn

a para ima da može bez beda danas otić po G63 AMG
ali ak za traktor treba dat 150+ hiljada eura, e to već može jel to služi nečemu
Slažem se boldanim.


Ostatak posta, a svaki od nas ima neki svoj hobi, možda nekom drugom nerazumljiv, ali, ak čovjeka privremeno veseli.. nuspojava svega toga je, što treba dati novce pa si za određenu svotu novaca uskraćen na bankovnom računu


Sad si spomenuo 32" lcd sony, joj dok se sjetim, imao nekad 32" lcd sony, pa nikak da krepa, a brojao je već 9god. staža kod mene.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 12:09   #19143
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pitao bih te dok bi sony koštao kao taj tv kojeg sad imaš, kojeg bi onda kupio




Slažem se boldanim.


Ostatak posta, a svaki od nas ima neki svoj hobi, možda nekom drugom nerazumljiv, ali, ak čovjeka privremeno veseli.. nuspojava svega toga je, što treba dati novce pa si za određenu svotu novaca uskraćen na bankovnom računu


Sad si spomenuo 32" lcd sony, joj dok se sjetim, imao nekad 32" lcd sony, pa nikak da krepa, a brojao je već 9god. staža kod mene.
uff ovaj je stariji od 9 god, kupljen u Svijetu Medija nov za nekih 2600kn. Daljinski mu je jedini krepo jer mu je pao/bacio ga valjda 100 puta, sav porazbijan i obljepljen selotejpom, morao se isprist i kupit onaj univerzalni za par eura

al neda se Sony


kaj se mene tiče, kad bi mi ovaj Sony krepo, išao bi na OLED, e sad čiji, to tek treba vidjet, nadam se da neću skoro trebat odlučivat navikao sam sad sa ovim da ima apsolutno sve što meni treba i da ne trebam prištekavat nikakve druge uređaje na njega da dobijem ono što želim. Što ne mogu dobit ni sa LG-jem ni sa Samsunogm, ovi ostali brendovi me ne interesiraju.

kod LG-a, konkretno C3 model - super slika, elegantan, sa C3 su rješili i taj DTS napokon, 4xhdmi 2.1 i tak
negativno: Web OS, daljinski, neznam kakav je media player u odnosu na Kodi o kojem sam ovisnik, šitni plastični stand, hrpa kvarova na top modelima, C2, G2, C3... (u OLED LG owners grupi sam pa vidim što se dešava) znači uzmi 5 god garancije i moli Boga da bude sve OK.

Samsung - kaj se tiče pozitive više manje kao i LG kaj se tiče estetike, punchy slika iako prenaglašene/ne realne boje al ajde, brajtnes. Kod Sammy-a bi prije išao na S90C nego na S95C da se ne moram zezat sa one connect box-om i naletit na moguće probleme koje ljudi vec prijavljuju, Tizen vidim/cujem da cuka, nemam pojma kakav im je media player, formati, audio/video...
QD OLED, burn in, nema DV...

cijena 1200 vs 1500 € za 55"
kod S95C je bolji brajtnes i bolji zvuk

hm...

svi vele u globalu bolji TV je S90C od LG C3

u ovom trenutnku da idem u dućan odluka bi pala na 55" S90C za 1200€ sa 2+3 god dodatnog jamstva za 135€

al sva sreća da ne idem
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 13:37   #19144
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Naravno da je ajfon skup i nisam ga kupio nikada niti ikada budem, kao i bilo što od applea.
Kupio se kineski mob kad je nudio više ili isto kao konkurencija za manje novaca. kao i trenutna motorola ili trenutni kineski TV.
Kupuje se hradver a ne ime.
Kupuje/plaća se i hardware i software, ne samo hardware.

Kad kažeš da nećeš nikad kupiti išta od applea, to samo znači da ti od svega što nude - ništa ne treba.
I to je apsolutno ok.
Samo biti svjestan da svi imaju različite potrebe, pogotovo poslovne, pa tako u nekim stvarima Apple šiša konkurenciju uzduž i poprijeko i ne da opravdava cijenu, nego slobodno može za neke stvari koštati i dobrano skuplje a i dalje biti najbolja opcija

On topic - ja i dalje nisam vidio TV koji bolje upscalea 720p i 1080p sadržaj na 4k od mog Sonya.
Punac mi je sad uzeo C3, pa ću baš kod njega testirati do gdje je dugarao LG, moguće da sam samo malo zaostao
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 13:44   #19145
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova

hrpa kvarova na top modelima,C2, G2, C3... (u OLED LG owners grupi sam pa vidim što se dešava) znači uzmi 5 god garancije i moli Boga da bude sve OK.
O kakvoj hrpi kvarova govoris?
I ja sam u tim grupama, pa ne vidim ništa specijalno. Mozda mi je promaklo?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 13:50   #19146
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
On topic - ja i dalje nisam vidio TV koji bolje upscalea 720p i 1080p sadržaj na 4k od mog Sonya.
Punac mi je sad uzeo C3, pa ću baš kod njega testirati do gdje je dugarao LG, moguće da sam samo malo zaostao
To je sony.. I velim na tim stvarima se vide značajne razlike spram ostalih proizvođača.

Mene zanima kompresiran film u FHD-4k solidne kvalitete, kak bi se s tim oled LG nosio, za sony se zna..

Aj nabaci dojmove baš me zanima, ak je C3 identičan sonyu onda više nemam razloga gledat sony
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 13:56   #19147
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Može
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:17   #19148
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
To je sony.. I velim na tim stvarima se vide značajne razlike spram ostalih proizvođača.

Mene zanima kompresiran film u FHD-4k solidne kvalitete, kak bi se s tim oled LG nosio, za sony se zna..

Aj nabaci dojmove baš me zanima, ak je C3 identičan sonyu onda više nemam razloga gledat sony
Zašto te zanimaju kompresirani filmovi kada u bespućima interneta ima bluray remuxova koliko hoćeš?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:23   #19149
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pitao bih te dok bi sony koštao kao taj tv kojeg sad imaš, kojeg bi onda kupio
Onda bi ga svakako uzeo u obzir, ali sobzirom da da baba nije muško ne zove se Duško.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Kupuje/plaća se i hardware i software, ne samo hardware.

Kad kažeš da nećeš nikad kupiti išta od applea, to samo znači da ti od svega što nude - ništa ne treba.
I to je apsolutno ok.
Samo biti svjestan da svi imaju različite potrebe, pogotovo poslovne, pa tako u nekim stvarima Apple šiša konkurenciju uzduž i poprijeko i ne da opravdava cijenu, nego slobodno može za neke stvari koštati i dobrano skuplje a i dalje biti najbolja opcija
Nisam ni napisao da se ne kupuje/plaća softver nego sam napisao da se plaća hardver a ne ime. Ako je isti hardver, a ovi kinezi koriste najnovije chipsete i procesore jeftiniji nego kod japanca sa imenom , onda kupujem taj isti chipest od kineza. Priče o kvaliteti upscalanja i pažljivom biranju panela me ne zanimaju da bi to plaćao dodatno.
Kaj se svjesnosti tiče ja pričam u svoje ime i tam di mene svrbi, ne može me manje boljeti za nečije tuđe poslovne potrebe
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:43   #19150
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Mogu bez problema, PC stalno spojen na TV, trebao mi je samo HDMI kabel od jednog metra.

Imam TV windows 11 verzija
Nisi ti ima starog tcla, tribaju ti dva botuna u tom slucaju, paljenje i ton. Paljenje traje 60 sekundi, promjena tona 30s, al kazen s updateom se popravilo masu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:49   #19151
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
znaci kada je PC spojen na TV, onda nemam veze koji procesor je u TVu jer upscaling radi PC, pa po tome bi bilo koja srot televizija trebala dalat sliku kao neki bolji sony koji ima najbolji upscaling?

u slucaju nekog 720p/1080p servisa
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 16:05   #19152
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nema to veze. Meni nije bitno koji se softver može instalirati jer na TV imam spojen PC i koristim softver koji želim . Upscaling tv sadržaja radi procesor od TV-a i nema veze sa PC-om.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 16:33   #19153
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
znaci kada je PC spojen na TV, onda nemam veze koji procesor je u TVu jer upscaling radi PC, pa po tome bi bilo koja srot televizija trebala dalat sliku kao neki bolji sony koji ima najbolji upscaling?

u slucaju nekog 720p/1080p servisa
Da, svaki uredjaj koji moze radit taj upscaling salje 4k sliku na BILOKOJI 4k TV u tom formatu i TV chipset/softver vise ne igra nikakvu ulogu, bio to Sony ili Vivax.
Potpuno je druga stvar koji uredj ili tv radi bolji/kvalitetniji upscaling i koji TV ima kvalitetniji prikaz slike.
Prezime je offline   Reply With Quote