Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2023., 13:33   #2881
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Udana je pa sam pristojan
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 14:13   #2882
sinkee
Premium
Moj komp
 
sinkee's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 41
paket s aliexpressa od 29.9 piše received by local delivery company
sinkee je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 21:12   #2883
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Da ne velim da je paketomat doslovno preko puta ceste, i ne kužim koji je onda bio problem to staviti u kaslić ???
Štede na SMSovima u ime borbe protiv klimatskih promjena. Ako ti je prekoputa onda stvarno nemaš opravdanja da nisi pratio što stavljaju tamo, da nije štogod za tebe

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Rješenje je ukinut dostavu pošte i neka naprave u svakom kvartu boksove gdje će ostavljat pakete
Imali smo jedan sličan eksperiment u Puli pred nešto godina. Jedino što je umjesto "boksa" poslužila šumica u kojoj je poštar odbacivao i palio nedostavljenu poštu True story.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 10:32   #2884
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Naručim nešto u SD u nedjelju, u ponedjeljak piše da su preuzeli u utorak dolazi poruka da paket dolazi između 14-17h da je utovaren u auto ja sam sretan, to mi je poklon koji moram u subotu donijet i od tad stoji sve isto. Da bi danas nakon 2 dana zvanja na njihov broj uspio konačno dobiti agenta koji kaže pa to je još kod nas u VG na sortiranju.
Hvala HP
ruki31 je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 12:12   #2885
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Kolika je nemotivacija radnika u bransi dostave, dovoljno potvrduje danema imena koje je imuno na probleme.

GLS epizoda koju sam spomenuo na prosloj stranici.

Znaci, skoro mjesec dana iz HR cekam GLS da dostavi posiljku na adresu. Kad sam konacno solarno primio, citam njihov nalog, u kojem dostavljac, doslovno mulja centralu, zasto nije dostavljeno. A u objasnjenju pise "kriva adresa" pa u ispravku, identicnu adresu dopise rukom, te navede kao tocnu!

Da se moze takva prica kontroloru/sefu prodati, govori da ili uopce ne gledaju, ili imaju toliko posla, da im nije ni vazno.

U kakvom je stanju bio DHL-ov dostavljac prije koji mjesec, gotovo mi je bilo neugodno da ista prigovaram. Covjek je jedva govorio, da ne idem u detalje.


....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 14:52   #2886
sinkee
Premium
Moj komp
 
sinkee's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 41
zato kaj su toliko u manjku radne snage (kao i pola deficitarnih zanimanja) pa im je ok držat nekog makar taj bio (kakav god vec bio) nego im dat otkaz i ostat i bez to malo ljudi kaj rade.
sinkee je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 20:29   #2887
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Ma ne razmišljaju oni o otkazima, naročito nemaju namjeru dat otkaz nekome koga znaju da su ubili u pojam.

Ja sam imao sreće s dvije pošiljke, a dvije su ovaj tjedan totalno zaglavile. Možda bude idući tjedan. Nikako da budem u onih 98%, baš sam maler.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 21:56   #2888
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Najžalosnije je što su sve dostavne službe u istim problemima, neznačajne su razlike što se tiče brzine dostave...i nigdje se ne vidi svjetlo na kraju tunela.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 23:01   #2889
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Pa nije to baš točno. GLS i DPD kod mene dobro funkcioniraju. Tu i tamo preskoče neki dan ili bude neki manji kiks, ali nije to ništa posebno.

HP zove da pita je li OK da ostave u poštanskom uredu umjesto da dostavljaju kako bi trebali a za što su i plaćeni
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 23:53   #2890
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
'Kod tebe'. Ja govorim za cijelu RH. Negdje je dpd bolji, negdje hp, negdje gls, negdje dhl i tak..
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 00:07   #2891
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
'Kod tebe'. Ja govorim za cijelu RH.
Govoriš da su svi u problemima, na temelju čega, i u kakvim su to problemima?
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 00:46   #2892
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
'Kod tebe'. Ja govorim za cijelu RH. Negdje je dpd bolji, negdje hp, negdje gls, negdje dhl i tak..
Dobro ovo baš nije nigdje slučaj... možda po nekim otocima

U ZG meni dpd, gls i DHL (kad dostavljaju do kraja, a ne kad HP preuzme dostavu u HR) funkcioniraju odlično. Pa I overseas radi dobro otkako su se oporavili od onog novogodišnjeg incidenta.
nub je offline