Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2014., 19:35   #91
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Nemam niti ja problema sa flickeringom a imam u planu promijeniti u jednom BIOS-u samo fan profil.
Po defaultu ventilatori se vrte od 18%-25% sve tamo do 80C i tek onda ubrzavaju.

Obzirom da je (barem za mene) sve do cca 35% brzine okretaja nečujno, namjeravam jedan BIOS preflashati sa novim fan profilom na cca 25%-35% okretajima. Ipak ide ljeto i topliji dani.

Volim tišinu, ali mi su mi ipak draže niže temperature nego "buka" u kućištu.
Mislim da ovako teperature neće prelaziti 70C
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 20:10   #92
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
I meni grafička ide preko 70 zbog toga što je fan profil tako namješten da vrti na dosta niskim okretajima(zato je grafička skoro nečujna pri igranju). Ne moraš flashati novi BIOS samo zbog toga, instaliraj si MSI Afterburner i preko njega reguliraj ventilatore
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:30   #93
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Ma imam trenutno Afterburner upaljen, ali mi se kolje i smrzama par igrica koje igramo ja i sin. Battlefield BC2 Vietnam i Far Cry3,

A i u životu nikad nisam flashao BIOS na grafi pa je krajnje vrijeme za "prvi put"
Ako ništa drugo, barem sam siguran da neću ništa pokvariti. Dobar je taj dual bios.

Što se grafe tiče, mislim da je ovo najtiša koja je ikad bila u mojim rukama a da je imala ventilator na sebi.
Mislio sam je otvoriti, pregledati i promijeniti pastu ali ima onu naljepnicu na vijku pa sam odustao.
Možda bi se promjenom paste dobio koji stupanj niže.

Kad sam već u temi evo par sintetičkih testova


Zadnje izmijenjeno od: E-mil. 29.04.2014. u 21:39.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:04   #94
BoobZ
Premium
Moj komp
 
BoobZ's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 159
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Nemam niti ja problema sa flickeringom a imam u planu promijeniti u jednom BIOS-u samo fan profil.
Po defaultu ventilatori se vrte od 18%-25% sve tamo do 80C i tek onda ubrzavaju.

Obzirom da je (barem za mene) sve do cca 35% brzine okretaja nečujno, namjeravam jedan BIOS preflashati sa novim fan profilom na cca 25%-35% okretajima. Ipak ide ljeto i topliji dani.

Volim tišinu, ali mi su mi ipak draže niže temperature nego "buka" u kućištu.
Mislim da ovako teperature neće prelaziti 70C
Kako mogu napraviti takav fan profile za bios?
BoobZ je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:54   #95
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
link

Originalno napravljen za HD 7XXX seriju kartica, ali obzirom da je R9 270X u stvari nabrijana HD 7870, trebalo bi biti isto.
-->
Nisam još isprobao a može se sa VBE7 --> link

Originalno napravljen za HD 7XXX seriju kartica, ali obzirom da je R9 270X u stvari nabrijana HD 7870, trebalo bi biti isto.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 03:05   #96
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
@E-mil

fino se da klokati ta tvoja 270X Gaming, 1250 na jezgri koliko vidim jel to stabilno i bez dizanja napona ?
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 07:29   #97
BoobZ
Premium
Moj komp
 
BoobZ's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 159
link

Originalno napravljen za HD 7XXX seriju kartica, ali obzirom da je R9 270X u stvari nabrijana HD 7870, trebalo bi biti isto.
Hvala, napravio sam i radi
-->
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Nisam još isprobao a može se sa VBE7 --> link

Originalno napravljen za HD 7XXX seriju kartica, ali obzirom da je R9 270X u stvari nabrijana HD 7870, trebalo bi biti isto.
Hvala, napravio sam i radi
BoobZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 10:08   #98
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor kreatinko Pregled postova
@E-mil

fino se da klokati ta tvoja 270X Gaming, 1250 na jezgri koliko vidim jel to stabilno i bez dizanja napona ?

Ne, to je sa dignutim naponom.
Nisam isprobavao do koliko ide bez dizanja napona. 1120 MHz joj je tvornički trebala bi ići na nekih 1200 MHz bez problema.

Zadnje izmijenjeno od: E-mil. 30.04.2014. u 10:33.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 11:15   #99
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
nice moja asusica ne ide preko 1190 (stabilno) ni s maksimalnom dignutim naponom tiha je, hladna, ali se ne da previše klokati
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 22:04   #100
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Nakon reinstalacije i update-a drivera:

Default napon 1
3D Mark perf 2
Heaven 3
FurMark,fan 75% 4
3D Mark 5

Max napon 6
3D Mark perf 7
Heaven 8
FurMark,fan 75% 9
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 20.06.2014. u 10:34.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 21:01   #101
Alonso
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Namjeravam uzeti R9 270, a imam Corsair VS550.
Matičnoj mi treba jedan 6pin, tako da mi fali drugi za grafičku.
Je li sigurno spojiti 2 molexa -> 6pin?
Alonso je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 23:12   #102
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
6pin za MBO?

Misliš 8pin? To nije isti konektor kao i za GPU.

Imaš dva 6pin za grafiku na tom napajanju, ništa ti ne fali.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 09:41   #103
Alonso
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
U pravu si. Mislio sam da je uštekan jedan od 2 ova 6+2pina u matičnu, ali nije.
Alonso je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 12:23   #104
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Nemoj ni pokušavati uštekati neki od ta 2x6+2 pinska na MBO
Prije spajanja bilo kojeg napajanja dobrooo pogledaj što gdje ide i koji su kablovi i za ćega služe da nebi bilo kuršlusa jer s obzirom kako si ovo napisao.....
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 16:01   #105
Alonso
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Mah, toliko sam svjestan da nemam pojma da sam jedini put kada sam radio veći zahvat na kompu (složen pri kupnji), a radilo se o promjeni napajanja, uzimao prije/poslije slike za svaki kabel.
Ima već pola godine, a ništa nije smrdilo niti izgorilo. Jeej.
Alonso je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 21:43   #106
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
ova grafička ide u normalna atx kućišta? mislim ITX ima u nazivu samo zato kaj je smanjena?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 22:10   #107
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Stane. Grafička je normalne visine. Dugačka je samo 17 cm pa normalno stane u one male "kocke" od kućišta.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 12:05   #108
AFK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 153
evo ja se moram požaliti na MSI R9 270x OC .
Kupljena 01.04.2014 krepala prije mjesec dana,tek sada skužio o čemu je riječ.

Nikad clockana,nikad dirana,nikad prašine na njoj[jako pazim na to u računalu ],računalo otvoreno,radila na gaming mode [ne na oc mod dakle radila slabije nego što treba ] ....

krepala sama od sebe....kada udari 60 stupnjeva slika se zamrzne i sv cvkne...HDMI ulaz mi neradi od početka kupovine...nemam riječi...sad sam kupio MSI i nikad više u životu.

da stvar bude gora korisito sam je samo za igranje LOL ništa više...tu i tamo neka igra na 30 minuta i onda opet lol..nemam riječi...
AFK je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 13:15   #109
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor AFK Pregled postova
evo ja se moram požaliti na MSI R9 270x OC .
Kupljena 01.04.2014 krepala prije mjesec dana,tek sada skužio o čemu je riječ.

Nikad clockana,nikad dirana,nikad prašine na njoj[jako pazim na to u računalu ],računalo otvoreno,radila na gaming mode [ne na oc mod dakle radila slabije nego što treba ] ....

krepala sama od sebe....kada udari 60 stupnjeva slika se zamrzne i sv cvkne...HDMI ulaz mi neradi od početka kupovine...nemam riječi...sad sam kupio MSI i nikad više u životu.

da stvar bude gora korisito sam je samo za igranje LOL ništa više...tu i tamo neka igra na 30 minuta i onda opet lol..nemam riječi...
Čuj, nebi se trebao živcirati, jednostavno, to možeš doživit sa svakom grafom, bez obzira na proizvođača.
BTW, nije loša stvar kad grafa krepa pod garancijom. Dobit ćeš novu, nova gara opet teče...
No skikiriki!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 14:53   #110
AFK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 153
ja nerazumijem te proizvođače,...stave mi tisuću naljepnica na grafičku da je ne mogu taknuti a kamoli očistiti kako treba,ne mogu pastu promijeniti termalnu,ako stavim bolje hlađenje gubim garanciju,...a oni stavljaju tavka šrot hlađenja na toliko jake grafičke da samo budala nebih pomislila da se tako nešto neće pregrijati i krepati,...kada mi je vrate sa grancije pitati ću ih dali mogu promijeniti taj glupi hladnjak i dati novaca na nešto pošteno što će ju držati u full ispod 60 stupnjeva,...pa neplaniram svakih 5 mjeseci slati ju na servis -_-
stavit ovako nešto na nju:
http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.195

i bit miran sa njom....baš me naljutila ova njihova "šlampavost "

Zadnje izmijenjeno od: AFK. 11.09.2014. u 14:59.
AFK je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:26   #111
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor AFK Pregled postova
ja nerazumijem te proizvođače,...stave mi tisuću naljepnica na grafičku da je ne mogu taknuti a kamoli očistiti kako treba,ne mogu pastu promijeniti termalnu,ako stavim bolje hlađenje gubim garanciju,...a oni stavljaju tavka šrot hlađenja na toliko jake grafičke da samo budala nebih pomislila da se tako nešto neće pregrijati i krepati,...kada mi je vrate sa grancije pitati ću ih dali mogu promijeniti taj glupi hladnjak i dati novaca na nešto pošteno što će ju držati u full ispod 60 stupnjeva,...pa neplaniram svakih 5 mjeseci slati ju na servis -_-
stavit ovako nešto na nju:
http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.195

i bit miran sa njom....baš me naljutila ova njihova "šlampavost "
Gle može se skinuti hladnjak i sa grafičkih koje imaju naljepnicu samo na šarafu a da ne dotiče PCB (kao npr XFX što ima, dok Gainward ima preko šarafa i na PCB) tako da uzmeš kliješta i odvrtiš šaraf sa "vanjske" strane a da ne oštetiš naljepnicu koja je na samoj glavi šarafa.
Ove što imaju naljepnice preko šarafa i na PCb s tim mi se neda zezat da ljudi ne puše jamstvo bez razloga, ali ove druge modam bez greške bez da se išta vidi.
Npr: Sapphire kao proizvođač ne stavlja naljepnice ali je isto po njihovim pravilima da se originalan hladnjak i pasta ne skidaju -> LINK, međutim dobio sam odgovor od njihovog supporta da ako to radi ovlaštena osoba u smislu "stručnjak" ili direkt ovlašten od njih da se taj proces najčešće niti ne vidi pa automatski oni svoje kupce ne gnjave s tim kada dođe do RMA, osim kada je u pitanju vidljivo fizičko oštećenje.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:41   #112
AFK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 153
e točno to imam naljepnicu na šarafu zato nisam ništa ni dirao,...a bojim se da ako bih glumio a je to sa klještima samo bih još veću štetu napravio,...ovaj hladnjak od gore uzimam čim se grafička vrati tu nema sumnje i priče,...problem je naravno samo kako to namontirati...ali doista što i ti kažeš ajde da neka budala to namonitira pa uništi pola grafičke,..doista bih mogao to sam zamijeniti bez razmišljanja,..mislim 4 glupa vijka o čem pričamo ali budem ipak pitao gospodina kod kojeg sam i kupio računalo,ako on odgovori pozitivno nema potrebe za muljažama i lažima
AFK je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:45   #113
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
A koju MSI verziju sad imaš - s jednim ventom?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:53   #114
AFK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 153
ne sa 2 venta,točno kao na fotografiji[trenutno sam na amd HD3000 integruši ]
http://www.guru3d.com/index.php?ct=a...n=file&id=6966
AFK je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:11   #115
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Radije te novce za cooler (430kn), potroši za neku jaču grafu (po mogućnosti 3 god. jamstva) u tom dućanu (nisam vidija koji je).

Npr. https://www.uzishop.hr/amd-ati-gpu/2...ideo-card.html
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 18:10   #116
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Isto tako nije u ventilatorima sve, puno ovisi i o samoj izvedbi hladnjaka, materijal, pipeovi,... što kaže kolega rađe te novce uloži u jaču grafu, no ako ti svarno treba samo bolje hlađenje i tišina, a perfomanse su ti zadovoljavajuće, ja se kladim da je i OVO bolje od tog MSI-jevog a uštediš nešto love.
Imao sam sličan na 5870 grafi (Twin Turbo II) i nisam nikad požalio, evo još kod frenda kuca besprijekorno i grafa i sam hladnjak je nečujan tj. ventovi.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 22:09   #117
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ja u životu nisam imao hladniju karticu..nezznam što se žalite ali moja ne prelazi 52°c u normalnom gamingu, dok 60°c uhvati tek nakon pol sata Heaven DX11 silovanja ,a niti u tom slučaju ventovi nisu iznad 60%.
Pa nemoguće da je MSi takav krš od hladnjaka stavio..kad se sjetim stare MSi560Ti, pa to je bio hladnjak samo takav?!

I da, potpisujem što Drvoje savjetuje..
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 07:54   #118
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400


Ja imam ovakvog macana na GTX 560 i moram priznat da je hladna ko led, a vent je stavljen na najmanji broj okretaja (600), ako se dobro sjecam u furmarku dosegne kakvih 50ak stupnjeva.
Cijena je bila oko 450kn, a kupio sam ga zato jer je originalni hladnjak bio prebucan u IDLE-u za moje pojmove (kad se igram stavim slusalice ili odvrnem zvucnike pa ne cujem ventove).
Mana broj 1 je sto je to 4 slot hladnjak, a 2. bi bila ta da sam karticu morao podvezat spagom za kuciste da se ne slomi od ove grdosije.

Koga ne smetaju ove dvije stvari, hladnjak je top.

Nadam se samo da ce mi pasat i na neku noviju graficku koju budem kupio
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 18:11   #119
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Dogodi se da i matične dodju vec spigane lagano, a da ne pričam kako ih pojedini hladnjaci spigaju.

Ne prolazi tu reklamacija po meni, ako sve radi, testiranjem se potvrdi da je grafa ispravna i eto ti je nazad.

A moguce da je i xfx hladnjak spigao grafu kod sastavljanja, kao sto kolega kaze, kvaliteta.
ja sam bas prije par dana uzeo ASUS Z97AR, ploca je savinuta cudo, gledam i nije mi nista jasno, totalno zafrkani rubovi ploce, ko neki poklopac od lonca

ali kad usporedim debljinu PCB-a na toj ploci i na starijim plocama, upola je tanji, pa je i ocekivat da se mota

ovako slicno je moja
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 15:41   #120
AFK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 153
kolega mi poklonio Accelero TwinTurbo PRO tako da sam si uspio nađi dobru soluciju za ohladiti svoju grafičku za 0 kn
tj prije nego je i stavim na grafičku što vi mislite o ovom hlađenju i R9 270x oc ?
AFK je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na