Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2016., 12:16   #1621
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Danas od 9 ujutro nemam usluga, nema sinka kabel su prepolovilu i rade krkani na fttc-u. Kažu mozda danas mozda sutra budem dobio. Bez najave. Da prijavim kvar iskonu, koliko moram biti bez za umanjenje racuna?

Edit: 48h
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 28.09.2016. u 13:19.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 14:01   #1622
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ako si dan bez usluge moze trazit umanjenje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2016., 18:03   #1623
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
moje trenutno stanje, na knap kao i uvijek ali drzi. bolje na knap nego da mi spuste na 10 mbps adsl i da kazu nemam tehnickih mogucnosti, da sam predaleko od centrale blabla..

crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2016., 18:16   #1624
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Koje ja muke jezove prozivljavam sa Optimom... ali zbilja sad vec sumnjam da tamo ima bilo koji tehnicar a da ima zavrsenu skolu ili inzinjer kakav...

Pa da se tu skupimo na forumu nas par laika bili bi strucniji od bilo koga tamo iz tehnicke podrske i pri tome ne mislim na ove sto se javljaju na telefon nego bas odjel tehnicke podrske.


Posaljem im link da vide o cemu pricam.

http://www.joepeesoft.com/Public/DSL...tra_VDSL2.html

Napisem im da ukljuce ovo:

998-M2x-M ( B8-5, (8x): - TPL.dn:VDSL2.B8-5-(8b,998-M2x-M)TPL.up:VDSL2.B8-5-(8b,998-M2x-M) profile 8b: → (dn=20.5dBm, up=14.5dBm, US0=required) )Posaljem im slike parice od Iskona i sliku njihove da tocno vide u cemu je razlika !





Napisem im ako neznaju sta ocu da nista ne diraju i sve ostave kako je !

Ujutro oko pola 8 vidim sinkanje, virnem u router ono profil 17a
Brzina jedva 16Mbps, sunce zarko....

Ajd sacekam da se "majstor" izivi u isprobavanju pa valjda ce vratit na staro jel...
Cekam 1h i odjednom nema neta, nema uopce sinhronizacije nikakve !!

Zovem....
Resetirajte router, resetiram.
Opet... resetiram.
Nista ostavite tako a mi cemo pratiti.

Reko sta cete pratiti port na centrali kada router nije uopce na nista spojen ?
Samo vi ostavite... ajd ostavljam...

Nakon jos 1h dopizdilo mi i logiram se u router ko admin i idem vidjeti DSL Settings kada imam sta vidjeti, sok ...

Apsolutno sve kvacice otkvacene osim AnnexM Enabled !

Stavljam kvacicu na VDSL2 Enabled + 8b Enabled i normalno odmah dodje net, zovu oni sad mene

Evo popravili smo, doso internet jel sve ok ?
Aha... reko je tu je sunce vam zarko a sad mi dajte ime tog genijalca koji je remote se logirao u router i iskljucio sve stavke pod DSL i ostavio samo AnnexM !?!

Sto je najgore taj "majstor" je pospremio taj config takav i cim je stisnio save ostao je bez remonte pristupa jer kako ce se router sinkati na AnnexM od ADSL2 kada je pusten samo VDSL2 signal, strasno.

Zbilja ih ne kuzim.. sve sam i poslikao i poslao ama bas svaki info sam im dao sto je ukljuceno na Iskonu a sto je kod njih i opet neznaju sta ja ocu i sta treba napraviti nego sad oni nesto pokusavaju tamte-vamte profilima itd...

Cak sam ukljucio njihovu paricu u Iskonov router i dao im sliku sinhronizacije da vide kako je tehnicki u sustini sve isto, isti osnovni annex salju oboje zapravo, takodjer sam Iskonovu liniju ukopcao u njihov router i pokazao im sliku da vide tih 2Mbps na svojem routeru i da vide da je moguce !!

Nemam ideja vise
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2016., 19:48   #1625
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Moguće da Optima uopće nema podešen "Annex M" profil za VDSL. Glavno da si ti bio nezadovoljan Iskonom, onom paricom a Iskon uopće ne upravlja niti dodjeluje parice već HT. Iskon može samo dati nalog za kvar HT-u što HT često zatvara bez izlaska na teren.
I u Iskonu taj profil mogu postaviti samo ljudi iz tehnike (i to pametniji), na moju žalbu kada sam dobio popust od 10% na 12mj nisu ni stavili Annex M profil niti probali (tada mi je s njime išlo preko 4.1Mbps UL) već su napisali da moja parica ne podržava veći UL od 3Mbps i dali popust (koji je istekao)

Btw evo moje parice danas;
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2016., 20:30   #1626
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Moguće da Optima uopće nema podešen "Annex M" profil za VDSL. Glavno da si ti bio nezadovoljan Iskonom, onom paricom a Iskon uopće ne upravlja niti dodjeluje parice već HT.
Pa normalno da jesam. djubrad spustili na 17Mbps i oce da to placam 169kn u novom 20-50 paketu.

Znaci imam ovo:

Iskon 17/2=169kn
Optima 21/1=175kn

Telefon u oboje ukljucen.

Eventualno da s ovom paricom od Optime idem na Iskon ali sam onda na ugovoru 2g ! Nema sanse...

Sada sam bez ugovora, dakle cim se skrati bilo koja petlja ja selim gdje bude bolja ponuda.

Uostalom zasto bih ostao na parici koja sve vise i vise propada na ocigled i iako je na njoj moguci max veci iz cista mira rokne i sa marginama preko 10dBi.

Ova od Optime ima nesto manji max ali jucer sam bio sinkan sa profilom od TO30 br 63 koji daje 25Mbps na mojoj parici uz marginu 3dBi i ni jednom ama bas ni jednom nije pukla veza, zapravo doslovce ni jednom mi jos nije pukla veza od utorka na Optima parici iako ima manji max.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 10:42   #1627
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Svaki put kad minjas operatera spoje te na drugu paricu, drugi par zica koji ide kroz isti kabel.
Provuku liniju na mdf tcoma i tebe na izvodu spoje na tu paricu i amen.
99% slučajeva bakar centrale su u istoj prostoriji za sve operatere.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 11:15   #1628
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nije istina da kada se mijenja operatera da se mijenja parica. Makar ne nužno.
Gdje bi bili da se šalje na adresu korisnika za svaku promjenu tehničara.
Meni je ostala ista parica, samo na MDF-u ide drugdje, ne više do HT-ovog DSLAM-a već Iskonovog.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 11:58   #1629
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Moguće da Optima uopće nema podešen "Annex M" profil za VDSL.

Ima, ima

Jucer mi pusteno da testiram i dok sam razgovarao sa operaterkom nesto je cackala pa sprckala i sad moram cekati ponedeljak da dodje covjek na posao i ponovo postavi jer ona nema te opcije mjenjanja kao sto je njen sef to namjestio, uglavnom u ponedeljak ce mi fixsirati ovako.




Uglavnom 500kbps je upload veci nego kod Iskona, ja prezadovoljan.


Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Svaki put kad minjas operatera spoje te na drugu paricu, drugi par zica koji ide kroz isti kabel.
Ma jok, bar kod mene... Od moje reglete na tavanu ide do ormarica 20m dalje i onda pici pod zemljom do centrale, na kojeg god operatera isao sve se prekapca u centrali, isti par je konstatno u regleti spojen na kucnu instalaciju.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 13:25   #1630
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
Nasao sam podatke. Modem je zyxel p-2601hn-f3. Jel vise od 10 Mbit moguce?

noise margin upstream: 10 db
output power downstream: 19 db
attenuation upstream: 19 db

noise margin downstream: 5 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 22 db
Bio je tehnicar kod nas, nazalost nisam bio kod kuce. Uglavnom u kuci je postavljena uticnica. Podaci su se malo promjenili. Jel bi sada vise 10 Mbit bilo moguce?

noise margin upstream: 8 db
output power downstream: 19 db
attenuation upstream: 19 db

noise margin downstream: 7 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 22 db
maki040 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2016., 14:34   #1631
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Margina u DL je 7db na adsl 10Mbps?
Loše, loše po udaljenosti. Probaj dati zahtjev za vdsl-om tj. paketom 20-50mbps, ako ne budeš zadovoljan i ne bude bilo niti 14-15mbps ili će ti dati popust od 10% ili raskid ugovora ako želiš. A možeš se i vratiti na ovaj stari paket.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 15:09   #1632
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo kod mene ipak sve danas rijeseno






Ne puca nist, probao sam opteretiti odjednom download i upload, ma sve ko po spagi ! Takodjer se mogao download jos nategnuti na 24Mbps mjereno sa speed testom
ali neka... onda je margina 3.5dBi te iako ne puca veza tesko je dugorocno znati oce to tako i ostati pa sukladno tome bolje mir... nesto preko 21Mbps i sa 600kbps vecim
uploadom nego na Iskonu je cist ok. Ne zaboravimo da me Iskon spicio na 17Mbps bez mogucnosti da dobijem vise. Za 1300m ovo je cist ok sada s obzirom
da parica nije u tip-top stanju.

Dakle ima pametnih ljudi i u Optima telekomu, samo treba biti malo uporan dok vam zahtjev ne dodje na pravo mjesto i da se slucajno ne desi da taj
dan covjek nije dobio od zene pi.... pa vam zahtjev baci u kos
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 16:52   #1633
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa normalno da jesam. djubrad spustili na 17Mbps i oce da to placam 169kn u novom 20-50 paketu.

Znaci imam ovo:

Iskon 17/2=169kn
Optima 21/1=175kn

Telefon u oboje ukljucen.

Eventualno da s ovom paricom od Optime idem na Iskon ali sam onda na ugovoru 2g ! Nema sanse...

Sada sam bez ugovora, dakle cim se skrati bilo koja petlja ja selim gdje bude bolja ponuda.

Uostalom zasto bih ostao na parici koja sve vise i vise propada na ocigled i iako je na njoj moguci max veci iz cista mira rokne i sa marginama preko 10dBi.

Ova od Optime ima nesto manji max ali jucer sam bio sinkan sa profilom od TO30 br 63 koji daje 25Mbps na mojoj parici uz marginu 3dBi i ni jednom ama bas ni jednom nije pukla veza, zapravo doslovce ni jednom mi jos nije pukla veza od utorka na Optima parici iako ima manji max.
praksa govori da t-com tamo gdje su uvedeni ormarići (skračivanje petlje)
ne priključuje ni sve svoje korisnike na njih,odnosno ko može preko bakra sa centrale 30 potegnut
ostaje na centrali,pa tako da gotovo sigurno ostatak društva neće imat pristup ormarićima,
u iskonu su mi rekli prekjučer da ormarići nisu u planu nego da će forsirati svoju optiku koja nije vezana na t-comovu ,
što opet znaći da bi desetljeće mogli čekati da pokrivenost bude masivna,a ostatak društva je ili pred gašenjem ili
pred prodajo kupcu kojeg nema ,tak da brijem da će nakraju ostat tcom i vip(bnet) eventualno iskon,ozbiljnijeg igraća pored
dominantnog t-coma teško je očekivati ,domaći nemaju para za neku ozbiljniju ekspanziju.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2016., 02:26   #1634
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779