Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2017., 19:33   #2971
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

kolega Demetrius je ogreba jednu
da,2214 s poštarinom,slučajno išo gledat nabava .net i vidio na svijet medija.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 20:17   #2972
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ja bi radije pričeka ovu ispod, kad se već razbacujemo ciframa i duljinama

https://www.svijet-medija.hr/art/gra...gb-x3-v2/82143

kolega Demetrius je ogreba jednu

Taj Zotac blower model osim cijene, ima jedinu prednost - duljinu gare (ako bubnjići prežive toliko)
Nije Zotac ali imam Asus turbo (blower). Prvo vent se vrti na parsto okretaja u idle u grafa ne prelazi 30c, Phoenix GS sa triple slot u idle 49 c jer yebeni ventovi ne rade, a drugo u gejmanju je doslovno necujem Nikad je jos nisam uspio nafrljit bas na 100% da bi se vent zalaufao ali koliko ja gejmam, necujna i hladnija od triple slot A o izgledu da ne pricam, black on black, i jos mi logo svijetli diskretno bijelo
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2017., 20:51   #2973
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
https://www.svijet-medija.hr/art/gra...m_medium=click

di su našli ovaj kuler??od gtx 260
Nvttm kuler s gtx670, Trebao bi biti bolji od Zotac Mini, inno3d Compact i sličnih koji imaju samo aluminijski blok bez heatpipea i bakrene baze.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 00:32   #2974
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ja bi radije pričeka ovu ispod, kad se već razbacujemo ciframa i duljinama

https://www.svijet-medija.hr/art/gra...gb-x3-v2/82143

kolega Demetrius je ogreba jednu

Taj Zotac blower model osim cijene, ima jedinu prednost - duljinu gare (ako bubnjići prežive toliko)
Nekak mi ta sa tri venta inno izgleda ko one time deal i da ih više ne bude...možda se varam.

Ja sam imao GTX 670 jedno vrijeme sa blowerom nisam imao nekih problema sa temperaturom, makar doduše nisam je ni tjerao iznad 90%. Mislim da je čak bila zotac... ili 760...ne sjećam se
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 00:42   #2975
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nije Zotac ali imam Asus turbo (blower). Prvo vent se vrti na parsto okretaja u idle u grafa ne prelazi 30c, Phoenix GS sa triple slot u idle 49 c jer yebeni ventovi ne rade, a drugo u gejmanju je doslovno necujem Nikad je jos nisam uspio nafrljit bas na 100% da bi se vent zalaufao ali koliko ja gejmam, necujna i hladnija od triple slot A o izgledu da ne pricam, black on black, i jos mi logo svijetli diskretno bijelo
U tebe je sve to fino posloženo, prozračni kejs, kejbl job uredan bikoz protok zraka, nema prašine, čak je CPU kuler mrcina, a ne siroti stock...

Ubaci tu grafu u neku prašnjavu metalnu raminu i bez klime u sobi, ili ih poredaj po matičnoj ploči jednu ispod druge za šta više kripotvaluta, i eto zla

Ovaj blowjob kuler je dobar jedino za nekakav mini kejs, ako grafa stoji "usporedno" sa matičnom (riser kabel) i uvlači hladni zrak sa boka/vrha kejsa , te izbacuje vrući zrak direkt van iz takve kejs minijature

Dakle samo mesnate krmače brajo, makar bile zelene (nvidija) boje

BTW Daj nekom junioru da se izgeyma na toj makinji po 5-6 sati u komadu (poput mene npr. )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 01:57   #2976
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ja bi radije pričeka ovu ispod, kad se već razbacujemo ciframa i duljinama

https://www.svijet-medija.hr/art/gra...gb-x3-v2/82143

kolega Demetrius je ogreba jednu

Taj Zotac blower model osim cijene, ima jedinu prednost - duljinu gare (ako bubnjići prežive toliko)
Ta mi je stane u kučište, a fen ne bi komentirao

Bolje plejku da uzmem

Ili možda 1060 3gb verziju??

Zadnje izmijenjeno od: dekky. 17.09.2017. u 18:12.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 18:53   #2977
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
U tebe je sve to fino posloženo, prozračni kejs, kejbl job uredan bikoz protok zraka, nema prašine, čak je CPU kuler mrcina, a ne siroti stock...

Ubaci tu grafu u neku prašnjavu metalnu raminu i bez klime u sobi, ili ih poredaj po matičnoj ploči jednu ispod druge za šta više kripotvaluta, i eto zla

Ovaj blowjob kuler je dobar jedino za nekakav mini kejs, ako grafa stoji "usporedno" sa matičnom (riser kabel) i uvlači hladni zrak sa boka/vrha kejsa , te izbacuje vrući zrak direkt van iz takve kejs minijature

Dakle samo mesnate krmače brajo, makar bile zelene (nvidija) boje

BTW Daj nekom junioru da se izgeyma na toj makinji po 5-6 sati u komadu (poput mene npr. )
Gle, ne znam odakle ti ta teorija, ali kod mene u Cosmosu stock kuler na 980 radi fenomenalan posao. U idle se ne čuje, nije u gamingu prešao 50% RPM-a, a kad ga se ručno stavi na 100% nije iritantan.

Toplinu izbacuje van, za razliku od ovih aftermarket coolera koji po Cosmosu samo šire i recikliraju toplinu. Imao sam 580 Lightning (TwinFrozr-u skidam kapu, vrhunski cooler), pa imam iskustva sa aftermarket hladnjacima u tom kućištu.

Baš obrnuto, u kućištima gdje je slab protok zraka i gdje su grafe jedna na drugoj bloweri rade bolji posao od aftermarketa.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 20:09   #2978
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

Ovaj blowjob kuler je dobar jedino za nekakav mini kejs, ako grafa stoji "usporedno" sa matičnom (riser kabel) i uvlači hladni zrak sa boka/vrha kejsa , te izbacuje vrući zrak direkt van iz takve kejs minijature
Upravo imam takav case, Tt core v1, grafa stoji skroz na boku uspravno. Ima odmah svježi zrak sa strane.
Mislite da ne bi jako fenirao taj zotac blower?
Nema baš nekih recenzija, ima za asus turbo i taj je popljuvan više manje.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 20:40   #2979
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Ta mi je stane u kučište, a fen ne bi komentirao

Bolje plejku da uzmem

Ili možda 1060 3gb verziju??
nebi ja uzimo 3gb verziju,falit će memorije,ti vidi,nego zašto mjenjaš svoju rx 470 4gb, ne radi više??želiš jaču??
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 21:12   #2980
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
nebi ja uzimo 3gb verziju,falit će memorije,ti vidi,nego zašto mjenjaš svoju rx 470 4gb, ne radi više??želiš jaču??
Ne mijenjam , prodao ju na proljeće po super sniženoj cijeni
dekky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2017., 22:16   #2981
Logicus
Premium
Moj komp
 
Logicus's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Ne živim
Postovi: 139
Momci, ima li itko 1080 Ti? Dolazi mi još jedna 1070 Strix pa da usporedimo malo?

Baš me zanima kako će štimat SLI
__________________
MPS
Logicus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 01:00   #2982
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Gle, ne znam odakle ti ta teorija, ali kod mene u Cosmosu stock kuler na 980 radi fenomenalan posao. U idle se ne čuje, nije u gamingu prešao 50% RPM-a, a kad ga se ručno stavi na 100% nije iritantan.

Toplinu izbacuje van, za razliku od ovih aftermarket coolera koji po Cosmosu samo šire i recikliraju toplinu. Imao sam 580 Lightning (TwinFrozr-u skidam kapu, vrhunski cooler), pa imam iskustva sa aftermarket hladnjacima u tom kućištu.

Baš obrnuto, u kućištima gdje je slab protok zraka i gdje su grafe jedna na drugoj bloweri rade bolji posao od aftermarketa.
Teorija i praksa:

1. jako mnogo ljudi je imalo problema najviše sa blowerima (kmečanje vlasnika je bilo učestalo po forumu, iako ruku na srce većinom iz crvenog tabora), gtx 1060 nije baš na tragu Thermi poluproizvoda pa je očito da kuleri na njoj imaju lakši zadatak..

2. da bi hladija kak spada, radijalni vent u bloweru se često vrti na inflatornom br. okretaja (mali promjer i minijaturne lopatice), vlasnici su često koristili pridjev - turbinski, valjda zbog buke

3. zar bi uopće postojali aftermarket kuleri da blower dobro hladi (a ja sam prominija nekoliko iz Arcticove ponude na raznim grafama = više je jednostavno bolje, ventova, pajpova, bakrene/aluminijske mase....)

Iako rasipaju topli zrak uokolo poput ovih manjih originalnih s npr. 2 venta, rezultati su ispod

R9 280X i AC 7970 xtreme hladnjak
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=436

R9 390 i AC xtreme Plus II
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=3503

Ok nisam minja blower odrone, već malo slabašne tvorničke sa 2 venta, ali kad se stavi mrcina koja svejedno rasipa zrak, pri niskoj buci, rezultat je vidljiv (bar za R9 390, za R9 280X ćeš mi morat virovat za 53C u Furmarku )

Iz prijašnjih godina (HD6850 s jednim ventom tvorničkim i Scythe Musashi sa svoja 2 slim venta od 10cm):
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=146

Da ne bude sve u crvenim bojama (moja bivša gtx 780 sa 3 venta )
http://www.njuskalo.hr/graficke-kart...oglas-19763519

Korektna sa bukom i temperaturama, ali problemi s driverima u pojedinim igrama virovali ili ne - po netu tražija za svaku novu igru koji točno driveri rade bez greške -.-

Nažalost (tj. zbog moje izbirljivosti) zadnji put sam ima 2010.-te grafu sa sličnim blower ventom (http://www.njuskalo.hr/graficke-kart...-oglas-1826771) i od tada više nikad, a i zadnji neprovjereni kejs je "odložen" negdi 2011.-te jer sam nabavija napokon pošteni kejs - CM690 (usisavač za prašinu )
http://www.njuskalo.hr/kucista/coole...oglas-17689257

PS na ovoj gori 7900GS sam također meća aftermarket kuler - Zalman VF700
http://www.njuskalo.hr/graficke-kart...-oglas-2451546

Nadam se da je dovoljno iskustva napisano
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 08:00   #2983
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Imam 2xgtx 1070 MSI aero OC
Koristim ih za renderiranje i za majnanje i za igranje.
Imam dobar air flow u kucistu, tako da sta god da radio, temperature su ok. Pri majnanju su oko 75, pri renderu ne prelaze 65, a za gejmanje nisam ni gledao.
Naravno, kad gejmam ili renderiram, OC-am ih jos dodatno.
Buka mi ne smeta...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 08:05   #2984
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Kad vidim koje grafe si linkao, potpuno razumijem zašto si protiv blowera. Vjerovao ili ne, poklapamo su u dosta stvari.

Ali sad poslušaj zašto si u krivu kada si protiv Nvidia NVTTM kulera na bilo čemu što ima manje od 200-tinjak W toplinske disipacije.

Vratimo se u u doba prvog GeForce-a, kada me kao nadobudnog klinca poprilično iznenadio zvuk ove zujalice ( https://www.cnet.com/products/asus-v...-series/specs/ ), naviknutog na pasivne hladnjake na vjernoj G400 i nepostojanje istih na Voodoo Monsterici II.

Fast forward na doba moje 9800 SE modane u pro i njenog aluminijskog stock "hladnjaka" ( http://archive.techarp.com/article/A..._old_small.jpg ). Tada sam shvatio da ekipa stavlja najjeftinije smeće kao stock hladnjak i počela je moja opsesija sa tišinom. Nekako tada su se pojavili prvi Zalman pasivni hladnjaci ( ZM80C/ i ZM80D) i modanje Isusovom metodom tandrčenja 12 cm venta na njih.

Sljedeća grafa mi je bila 6800GT(modana u GTX), kad je stock hladnjak letio s nje čim sam isprobao da grafa radi i stavljen je na nju tebi dobro poznati VF700Cu (kasnije zamijenjen sa VF900).

I onda se dogodila ova grafa:7900GTX. Sveti Gral stock hladnjaka, prva grafa s kojom sam bio zadovoljan bez stavljanja aftermarket hladnjaka. Dan danas radi u jednoj konfi.

A onda je došla 4870X2, zujanje u ušima i gnavljenje Pin-a iz Linksa da nabavi Arcticov hladnjak (što je čovjek i napravio, imao sam ga valjda prvi u Hrvatskoj). U to doba sam imao susret sa frendovom stock 4850 u 690-tki i mojim inzistiranjem da ju moda sa Musashijem.

Bio je i TwinFrozr na 580 Lightningu koji mi je pokazao što je tišina, ali i koliko Cosmos ima loš airflow kad hoću tišinu.

I onda se dogodila 7970 sa stock hladnjakom. Malo kasnije joj se pridružila druga. Dovoljno je reći da mi je žena udaljena tri sobe kroz zatvorena vrata znala kada bi upalio igru. Hebeni mlazni avion mi je bio komp.

To nas dovodi do današnje 980GTX. Da se razumijemo, NVTTM nije savršen, nije najbolji i najtiši, ali je upotrebljiv kad treba ohladiti nešto do 200W. Nema veze sa MSI-jevim i Asusovim blower uratcima koje ljudi pogrešno nazivaju referentnim hladnjacima. Igram se i praktički ne čujem komp da radi. A kad ti to FKT-ovac kaže...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 08:35   #2985
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
blower hladnjaci i ikakva tisina je oksimoron, slucajno uzeo asus blower gtx 960 koja i nije nesto vruca, ajme majko na idleu cujem zujanje

prije kao mlađeg, me nije ni bilo briga za tisinu, glavno da svijetli i buči, sjećam se 8800 GTS sa blower hladnjakom, isto bucan ko djava, pa sam stavljao accelero s2, milina je to bila...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 08:46   #2986
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Upravo ti govorim da među blowerima postoje razlike. Kažem da sam imao 4870x2 i 7970 sa blowerom i ti hladnjaci jednostavno ne valjaju. Ovaj na 980 je skroz druga priča, grafa nije pretjerano žedna struje i drži je pod kontrolom. Taj isti hladnjak na recimo 980ti ili 1080/ti nisam siguran da bi bio tih. Ali na 980 je.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 10:47   #2987
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Logicus Pregled postova
Momci, ima li itko 1080 Ti? Dolazi mi još jedna 1070 Strix pa da usporedimo malo?

Baš me zanima kako će štimat SLI
A ono, kako ti grah padne, ovisno u aplikaciji i igri.

Negdje ćeš imati performanse u minusu, negdje će skalirati +95%, negdje ćeš imati prekrasan FPS ali microstutter da će te mozak boliti, i tako...

Nije neka sreća za igranje...

S time da ja imam ovo antičko đubre od procesora, pa vjerojatno nisam niti relavantan xD
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 11:30   #2988
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Naručio sam zotac 1060 blower, javim dojmove kad stigne
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 11:34   #2989
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Naručio sam zotac 1060 blower, javim dojmove kad stigne
Imam gigabyte g1 gaming 1060 6gb i tu ZOTAC i nevjerojatno koliko je gigabyte bolja, tisa, hladnija ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 11:40   #2990
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Imam gigabyte g1 gaming 1060 6gb i tu ZOTAC i nevjerojatno koliko je gigabyte bolja, tisa, hladnija ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
500 kn bolja , cijena mi je bila najbitniji faktor. Uzeo sam na par rata, 5 godina garancije.
Nisam HC gamer, poslužit će svrsi valjda.

Kolika je razlika u buci u gejmanju izmedju njih?
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 11:42   #2991
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
500 kn bolja , cijena mi je bila najbitniji faktor. Uzeo sam na par rata, 5 godina garancije.
Nisam HC gamer, poslužit će svrsi valjda.

Kolika je razlika u buci u gejmanju izmedju njih?
A na g1 skoro nikad ni ne čujem ventove a na ZOTAC čujem često. Smeta malo čak ali nije nepodnošljivo. U dnevnoj dok Gledam tv mi npr smeta ZOTAC a g1 nije nikada

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:20   #2992
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo ti govorim da među blowerima postoje razlike. Kažem da sam imao 4870x2 i 7970 sa blowerom i ti hladnjaci jednostavno ne valjaju. Ovaj na 980 je skroz druga priča, grafa nije pretjerano žedna struje i drži je pod kontrolom. Taj isti hladnjak na recimo 980ti ili 1080/ti nisam siguran da bi bio tih. Ali na 980 je.
Ja imam 1080Ti blower stil i mogu reci da nije ništa puno glasnije od gigabayte G1 i još bolja opcija je sto ispiruje topli zrak iz kučišta sto je meni dosta bitno pošto imam microATX kučište
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 20:54   #2993
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Došla zotac 1060 blower. Fizički izgled je ono, jeftinjak ali koga briga
Nisam još igrao ništa, ali odrvtio sam heaven, temperature su do 72c uz vent na 60%.
Nije ništa previše bučno, čak sam iznenađen koliko nije bučno.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 22:12   #2994
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Sorry ali reci da nije bucan je malo ne istinito... Možda nije u usporedbi sa usisavacem ili ves mašinom ali sa normalnom 1060 je osjetno bucniji i čuje se da radi puno više od.moje g1 gigabyte... Probao sam mining i odmah upozorenje za temp i digao ventilator na max i tamo gdje ne čujem g1 ovu čujem dobrano


Ne kažem da je kartica smeće nego ako netko ne voli buku nema šta tražiti sa ovom karticom
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 22:16   #2995
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Sorry ali reci da nije bucan je malo ne istinito... Možda nije u usporedbi sa usisavacem ili ves mašinom ali sa normalnom 1060 je osjetno bucniji i čuje se da radi puno više od.moje g1 gigabyte... Probao sam mining i odmah upozorenje za temp i digao ventilator na max i tamo gdje ne čujem g1 ovu čujem dobrano


Ne kažem da je kartica smeće nego ako netko ne voli buku nema šta tražiti sa ovom karticom
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ipak treba uzeti sa dozom rezerve komentare poput tvojeg jer ljudi su i minimalni coil whine znali navoditi kao slučaje povrata, uvjerio sam se na svoje uši spletom okolnosti...to ne da nije bio coil while nego... osjetio se ak staviš uho kraj grafe i cijelo vrijeme ga držiš na 5cm.

Pogotovo ako neko drži slušalice na glavi (kao što ja osobno 90% vremena) ne da ne čujem komp dole kak radi nego ne čujem ni da mi neko provali u stan

@dekky

Javiš performanse kad stigneš, jer mogao bi je čak piknut, po cijeni 3GB praktički dobijem 6.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 22:20   #2996
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
masa ljudi cuje razlicito.
ja npr. doticne freq, koje su mnogima smjesne, cujem savrseno...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 22:45   #2997
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Ipak treba uzeti sa dozom rezerve komentare poput tvojeg jer ljudi su i minimalni coil whine znali navoditi kao slučaje povrata, uvjerio sam se na svoje uši spletom okolnosti...to ne da nije bio coil while nego... osjetio se ak staviš uho kraj grafe i cijelo vrijeme ga držiš na 5cm.

Pogotovo ako neko drži slušalice na glavi (kao što ja osobno 90% vremena) ne da ne čujem komp dole kak radi nego ne čujem ni da mi neko provali u stan

@dekky

Javiš performanse kad stigneš, jer mogao bi je čak piknut, po cijeni 3GB praktički dobijem 6.

ma slazem se da nekome nesto ne smeta, zato sam i stavio napomenu da kartica nije losa ali da je glasnija od dvo vent verzija. npr moj kum ima ventilator koji cvili i udara u zice malo malo i njega to ne jebe nimalo, a ja popizdim kad je nesto preglasno.

Npr u dnevnoj sam stavio taj zotac i dok je majnala nisam mogao gledati tv na miru jer u tihim scenama previse cujem ventilatore. g1 ne cujem uopce ili minimalno samo. jbg, dajte ideju kako da vma izmjerim i drage volje vam usporedim obje, no nekakav profi uredjaj za mjerenje dB nemam
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 23:14   #2998
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
ma slazem se da nekome nesto ne smeta, zato sam i stavio napomenu da kartica nije losa ali da je glasnija od dvo vent verzija. npr moj kum ima ventilator koji cvili i udara u zice malo malo i njega to ne jebe nimalo, a ja popizdim kad je nesto preglasno.

Npr u dnevnoj sam stavio taj zotac i dok je majnala nisam mogao gledati tv na miru jer u tihim scenama previse cujem ventilatore. g1 ne cujem uopce ili minimalno samo. jbg, dajte ideju kako da vma izmjerim i drage volje vam usporedim obje, no nekakav profi uredjaj za mjerenje dB nemam
Daleko od toga da nije glasnija od ostalih, ali mining je najveće opterećenje za karticu, dok većina ljudi koja će ju koristiti za gaming neće vrtit većinu vremena karticu do ibera.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 23:31   #2999
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Sa ventom na max lijepo pili moram priznati, onaj fini turbo zvuk. No tijekom heavena nije došao preko 65 % vent i nije bučio, no opet to je subjektivno.

Sutra ću probat malo igrati, pa ću vidjeti kako se ponaša u igricama.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 08:25   #3000
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Jel to ona trenutno najjeftinija Zotac 6gb za 2000 i šaku kn? I ja sam vagao uzet li ju ali me prilično živcira buka, ali ako je u idle tiha još bih možda i nekako progutao...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na