Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2011., 18:39   #1
cyber_edo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doboj
Postovi: 6
MAC OS - info, how-to, pitanja, novosti, problemi...

koji OS ima apple iMac?
da li je bolji OS MAC ili XP
trenutno posjedujem HP Pavilion Phoenix Special Edition a6655f
omisljam se da li da kupim apple iMac 21,5" pa eto ako neko ima par nekih zanimljivih informacija o tom racunalu neka mi pise...
cyber_edo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 18:46   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
pošto je apple, vjerojatno ima OS X.nemože imat xp, to jedino možeš ti sebi stavit sam.
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2011., 19:09   #3
cyber_edo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doboj
Postovi: 6
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pošto je apple, vjerojatno ima OS X.nemože imat xp, to jedino možeš ti sebi stavit sam.
znam da iMac nema OSXP znima me da li je bolji taj OS.X ili XP???
cyber_edo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 19:13   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
A po čemu bolji? Za koju svrhu?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 19:22   #5
cyber_edo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doboj
Postovi: 6
od dizajna do funkcionalnosti...
cyber_edo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 19:23   #6
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Vrti MacOS i Windows.....pogledaj pa se vrati:
http://www.youtube.com/results?searc...s+windows&aq=f
__________________
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 19:29   #7
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Da li je ovaj auto bolji za vozit ili onaj?

Reci za što ćeš ga upotrebljavati pa ćemo te moći uputiti.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 20:01   #8
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Čim kolega pita koje su razlike između tih OS-ova, mislim da nema potrebe da uzima Maca i daje hrpu para za njega. Nek kupi neki komp za manje para, stavi gore XP ili Win 7, i to je to.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 20:46   #9
cyber_edo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doboj
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Prijateljski Pregled postova
Vrti MacOS i Windows.....pogledaj pa se vrati:
http://www.youtube.com/results?searc...s+windows&aq=f
hvala drug
cyber_edo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 20:47   #10
cyber_edo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doboj
Postovi: 6
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Čim kolega pita koje su razlike između tih OS-ova, mislim da nema potrebe da uzima Maca i daje hrpu para za njega. Nek kupi neki komp za manje para, stavi gore XP ili Win 7, i to je to.
svidja mi se dizajn od apple iMac, a da li je moguce da na njega instaliram WinXP Vistu ili 7???
pozzz
cyber_edo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2011., 21:01   #11
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
moguce je
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 22:04   #12
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor cyber_edo Pregled postova
svidja mi se dizajn od apple iMac, a da li je moguce da na njega instaliram WinXP Vistu ili 7???
pozzz
Moguce je, a moguce je i da ces naletit na probleme zbog razlicitih tipkovnica, nedostatka nekih drivera neki komad hardvera... i slicno. S obzirom na kalibar pitanja koja postavljas, ja se na tvom mjestu ne bi u to upustao.

Mani se corava posla, ako oces lijep komp i imas viska para, kupi Mac i vrti MacOS kako Steve zapovijeda, a ako oces Windowse, kupi PC, ustedi nesto para i zivi po Billovom evandjelju.

Ali IMO, taj Pavillion sto imas ti je dosta.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2011., 16:31   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Sviđa ti se dizajn od iMaca? Pa nećeš gledat oko njega, nego u ekran valjda. Nikad mi ovo neće bit jasno - dizajn.

Drugo da imaš problema s prostorom, pa onda u takvo okruženje iMac uleti ko' budali šamar ili da ti treba drito za posao PS, AI ili da živiš u Americi gdje je relativno jeftin. Za korisnika vulgaris u Europi, iMac je čisto bacanje novca.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 11:38   #14
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cyber_edo Pregled postova
koji OS ima apple iMac?
da li je bolji OS MAC ili XP
trenutno posjedujem HP Pavilion Phoenix Special Edition a6655f
omisljam se da li da kupim apple iMac 21,5" pa eto ako neko ima par nekih zanimljivih informacija o tom racunalu neka mi pise...
Par puta sam pisa o tom iMacu (teme su se negdi izgubile u bespućima spama). Uglavnom jako je efektan za vidit, ono jedan kabel samo i predobar dizajn (opet ću bit modni mačak ). Šta se tiče samog računala trenutna ponuda je sa i5/i7 procesorima ako se ne varam. Perfomanse su odlične, ako se uzme u obzir da većina današnjih laptopa još nema i5/i7 (lin san gledat spec od tog pavijana ), isto tako možeš uzet računalo za manje love. Baš sam neki dan kod kolege bio na iMac 27" i7, i samo mogu reć . Kad pogledam ove šugave fullHD 27ice, i iMac 2560x1440 ajme. Masa prostora, jako efektno i naravno jako lipo za radit. A sada kratki osvrt:

Prednosti
  • OSX (nema "zajebnacije" x86 verzijama po PC-u)
  • Dizajn i minimalizam
  • Hrpa alata (Logic koji i sam koristim, Adobe paket, Final Cut..)
  • All in one update, jeftina kasnija nadogradnja
Mane
  • Zamjena komponenta
  • Cijena
  • Slabije performanse uz bok s istim cjenovnim PC
  • Nedostatak negog Win SW

Generalno ako si na Macu (poslovno) i koristiš neku "Apple" aplikaciju onda je odgovor iMac (ali tada vjerovatno nebi otvara thread). Ako se premišljaš samo radi izgleda i "nečeg novog/divljeg" nema smilsa (osim ako nemaš dosta love). E da dio aplikacija na Mac ("Apple only") imaju i alternative na Windowsima, isto tako vridi i za OSX ("win only"), iako postoje razni emulacijski/virtualizacijski programi.
I da na Macu se može instalirat Windows preko bootcampa
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 15:36   #15
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
MAC OSX brže bolje i jednostavno TO radi ne trza ne guši ne zapinje jednostavno radi

Istina isto tako i košta, ali uvijek je vrijedila ona "koliko para toliko muzike"
Možda za početak probati složiti neki Hackintosh... Pa da se vidi kako to radi.
A što se tiče programa na Mac-u ma on ima sve kao i windowsi oko toga se netreba brinuti, a i ti programi bolje rade pod macom odnosno njihove mogućnosti su bolje i što je najbitnije ne štekaju što nije slučaj sa win programima posebno kod dizajna i video obrade.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 15:53   #16
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
MAC OSX brže bolje i jednostavno TO radi ne trza ne guši ne zapinje jednostavno radi

Istina isto tako i košta, ali uvijek je vrijedila ona "koliko para toliko muzike"
Možda za početak probati složiti neki Hackintosh... Pa da se vidi kako to radi.
A što se tiče programa na Mac-u ma on ima sve kao i windowsi oko toga se netreba brinuti, a i ti programi bolje rade pod macom odnosno njihove mogućnosti su bolje i što je najbitnije ne štekaju što nije slučaj sa win programima posebno kod dizajna i video obrade.
Imaš nekakve empirijske potvrde ili ?

Ono radi kao i Windows, ili radi ili ne. Nemoj se zanosit da nema problema.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 20:42   #17
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Imaš nekakve empirijske potvrde ili ?

Ono radi kao i Windows, ili radi ili ne. Nemoj se zanosit da nema problema.
Ne radi kao Windowsi u pravu si!!!

Radi 50 puta Bolje!!!

Ne želim ulaziti u raspravu o OS-u ne zanima me ja koristim ono što mi odgovara i nisam neki zaluđeni fanatik sa OSX-om ili Windowsom.

I zato iz svoga iskustva kažem da svarno radi bolje i da nema problema sa programskom podrškom ( nekada je bilo danas ne), a isto tako i da je skup te da ako netko želi isprobati neka možda pokuša složiti kakav hackintosh pa da vidi kako OS radi.
Naravno da ima problema sigurno, ali po mom iskustvu niti blizu kao Windowsi.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 21:54   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Ne radi kao Windowsi u pravu si!!!

Radi 50 puta Bolje!!!
OK oćemo ovako. Ja napravim nešto u OSXu (nebitno neki PS efekt i mirin vrime) i napravim to isto na W7 i mirin vrime. Ako bude 5000% ubrzanje u OSXu ja ti kupujem Mac Pro, a obrnuto ti meni
Citiraj:
Ne želim ulaziti u raspravu o OS-u ne zanima me ja koristim ono što mi odgovara i nisam neki zaluđeni fanatik sa OSX-om ili Windowsom.
Pa sam si počeo.
Citiraj:
I zato iz svoga iskustva kažem da svarno radi bolje i da nema problema sa programskom podrškom ( nekada je bilo danas ne), a isto tako i da je skup te da ako netko želi isprobati neka možda pokuša složiti kakav hackintosh pa da vidi kako OS radi.
Naravno da ima problema sigurno, ali po mom iskustvu niti blizu kao Windowsi.
Nemoj samo da se Bubba našteka na thread.

Pa imaju problema, je li se sićaš samo inicijalnih problema sa prodorom SLa? Masu aplikacija je bilo u oblacima, da ne govorim da imaju nekakvih mušica koje konstantno ispraavljaju. Ako baš oćeš onda nema smisla da imaju update ako su tako savršeni. Nego vidim sve više od Mac usera, da često PC je predmet sprdnje a Windowsi najveće zlo. Sagledajte malo sliku, probajte brand Windowse i OSX i onda vidite da su podjednaki. To šta se meni konkretno više sviđa dashboard od sidebara u Winsima ne čini ih manje korisnim/brzim.

I da slaga sam hackintoshe i trenutno iman 2 (beside iMaca i pravog HC PCa), i ako misliš da je to najbolja prezentacija OSX n00b userima onda se grdno varaš.

EDIT:
kmatkovic samo ćeš navuć demone na sebe, i ostat ćeš podvijena repa

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 12.04.2011. u 01:20.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 23:11   #19
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Nemoj samo da se Bubba našteka na thread.
Ahahaha, bas gledam jadu, sve si kontam, bi, ne bi, ali ti stvarno imas konjske zivce brabonjati s neukim trolom, to ti svaka cast...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 00:50   #20
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 03:06   #21
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Ne možeš protiv eplovaca. Čim im prave argumente staviš pred nos, izvući će ti sve mane Win98 i nabrojati zašto je OSX Snow Leopard bolji. Nema veze što je 13 godina razlike, Windowsi su Windowsi i nikad ne napreduju...
A tek hardver, za koji dosta Apple korisnika još uvijek misli da se projektira posebno za OSX. Pa onda slijedi uobičajeno...šteka, sporo, ruši se, virusi, bučno, ružno.....Ajde, daj mi 15 000 kn i složit ću ti brži, bolji, ljepši, tiši stroj koji će čak i vrtiti OSX ako treba. A to što netko uspije nakupit hrpu virusa, i usporit stroj do maksimuma je samo pokazatelj kakva informatički neuka budala taj stroj koristi. Sreća da postoji čika Jobs koji zna zaraditi na budalama, i to na spektakularan način, tako da diljem svijeta danima ljudi stoje u redovima za najnoviji proizvod.

Eto ti istine u Simpsonima

http://www.youtube.com/watch?v=CZGIn9bpALo

Nema veze što OSX ima trenutno više velikih zakrpi nego Windows 7. Nema veze što nema neke osnovne stvari, kao što je maximize prozora preko cijelog ekrana. Pa nema ni veze što se možeš slikat kad ti matična krepa. Bitno da ima 3 kabla manje (iMac) i da ima vrhunski super oštar ergonomski dizajn na kojem si režem zapešća (Macbook Pro), i vrhunsko super prozračno kućište koje buči ko omanja elektrana nakon pola godine (Mac Pro), a ne možeš ništa napraviti da to promijeniš.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 03:40   #22
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
MAC OSX brže bolje i jednostavno TO radi ne trza ne guši ne zapinje jednostavno radi

Istina isto tako i košta, ali uvijek je vrijedila ona "koliko para toliko muzike"
Možda za početak probati složiti neki Hackintosh... Pa da se vidi kako to radi.
A što se tiče programa na Mac-u ma on ima sve kao i windowsi oko toga se netreba brinuti, a i ti programi bolje rade pod macom odnosno njihove mogućnosti su bolje i što je najbitnije ne štekaju što nije slučaj sa win programima posebno kod dizajna i video obrade.
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Ne radi kao Windowsi u pravu si!!!

Radi 50 puta Bolje!!!

Ne želim ulaziti u raspravu o OS-u ne zanima me ja koristim ono što mi odgovara i nisam neki zaluđeni fanatik sa OSX-om ili Windowsom.

I zato iz svoga iskustva kažem da svarno radi bolje i da nema problema sa programskom podrškom ( nekada je bilo danas ne), a isto tako i da je skup te da ako netko želi isprobati neka možda pokuša složiti kakav hackintosh pa da vidi kako OS radi.
Naravno da ima problema sigurno, ali po mom iskustvu niti blizu kao Windowsi.
ako ti nisi zaluđen OSX-om onda necu ni znati kak izgledaju pravi fanatici...

uglavnom, da ti pojasnim.
svaki sistem (bilo operativni ili neki drugi) ima svoje prednosti i mane. u nekim stvarima je osx bolji, u nekim windows a u nekim ta dva operativna sistema nebi ni mogel zamisliti.

FYI
yebes os koji nebre na mikrovalnu

edit:
da se malo osvrnem na tvoje "kolko para tolko muzike"
ako u to vjerujes, kupi nvidia gtx590
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 09:08   #23
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Prednosti
  • OSX (nema "zajebnacije" x86 verzijama po PC-u)
  • Dizajn i minimalizam
  • Hrpa alata (Logic koji i sam koristim, Adobe paket, Final Cut..)
  • All in one update, jeftina kasnija nadogradnja
Do jaja thread za jutro. Daj objasni malo ovo "nema zajebnacije x86 verzijama po PC-u" i "hrpa alata (...)".

Ovo prvo ne kuzim, a ovo drugo mi nije jasno kako je to prednost Mac-a? Za PC ne postoji hrpa alata? Ni Adobe paket?

I kako tocno mislis jeftinija kasnija nadogradnja? Cega? Softvera? Jer hardver bome nije jeftiniji, trbuh me tjedan dana bolio kad je frend pitao za cijene upgradeova hardvera u epl storu.

Nista bolje od jutarnjeg caja i cajnih keksa i Apple vs PC fajtova
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 09:12   #24
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nema veze što OSX ima trenutno više velikih zakrpi nego Windows 7. Nema veze što nema neke osnovne stvari, kao što je maximize prozora preko cijelog ekrana. Pa nema ni veze što se možeš slikat kad ti matična krepa. Bitno da ima 3 kabla manje (iMac) i da ima vrhunski super oštar ergonomski dizajn na kojem si režem zapešća (Macbook Pro), i vrhunsko super prozračno kućište koje buči ko omanja elektrana nakon pola godine (Mac Pro), a ne možeš ništa napraviti da to promijeniš.
Meni se OS X žestoko zamjerio što mi je radio storageu, nikad mi neće pod krov kuće doći
Kad sam zaštekao Corsairov stick, iste sekunde mi ga spalio.
Neću ni početi što je u stanju napraviti sa prijenosnim diskovima. Ako sam ih mislio koristiti morao sam jednu particiju furati kao FAT32 jer je nesposoban pisati na NTFS.
A desio mi se i OVAJ bug kod kopiranja seminarskog rada za predaju na faksu (što mi je neshvatljivo kako jedan moderan OS si može dozvoliti).
Ti iz applea su gori od Obsidiana, kao da ne znaju za beta testere nego kao da je ustvari release date proizvoda otvorena beta
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 09:36   #25
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Da, to je upravo pokret koji trebas ucestalo primjenjivati na sto tvrdjoj podlozi.
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Do jaja thread za jutro. Daj objasni malo ovo "nema zajebnacije x86 verzijama po PC-u" i "hrpa alata (...)".

Ovo prvo ne kuzim, a ovo drugo mi nije jasno kako je to prednost Mac-a? Za PC ne postoji hrpa alata? Ni Adobe paket?
Valjda je covjek mislio na x86 vs. x64 i onda jos 5 iteracija Windowsa (Start, Smart, Profi, NeProfi, Ekspert, Ultimate, Ultralight i slicno).

Iako to bas i nije Bog zna kako posebna prednost OSX-a ili mana Windowsa, no dobro.

Za ovo drugo je vjerojatno zelio reci da je OSX jedini "alternativni" (obzirom na market share Windowsa) OS koji ima plejadu suvislih produkcijskih alata, pogotovo za 2D DCC.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 09:50   #26
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Valjda je covjek mislio na x86 vs. x64 i onda jos 5 iteracija Windowsa (Start, Smart, Profi, NeProfi, Ekspert, Ultimate, Ultralight i slicno).
Mislim da je pod "nema zajebnacije x86 verzijama po PC-u" mislio instaliranje OS X-a na Hackintoshe
Jedina realna razlika među verzijama Windowsa 7 (pa i Viste kad smo kod toga) je koji moduli (funkcije) su u kojoj verziji windowsa, ali većina mogućnosti je jednaka za sve verzije i dovoljna velikoj većini korisnika. Ne treba svima BitLocker ili Domene, a uštedi se kod kupnje.
Nešto što mi je nevjerojatno kod OS X-a mi je koliko ima bugova s obzirom na opseg hardvera na kojem se vrti - Mac računala imaju maksimalno par konfiguracija baziranoj na isti platformi sa par sitnih razlika u RAM-u, disku i eventualno grafičkoj, dok PC ima maltene bezbroj permutacija hardvera na kojima radi.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: potemkin.hr. 12.04.2011. u 09:55.
potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 09:52   #27
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
i vrhunsko super prozračno kućište koje buči ko omanja elektrana nakon pola godine (Mac Pro), a ne možeš ništa napraviti da to promijeniš.
e ovo ti je sine teža vrsta bullshita...slobodno ako si u zagrebu navrati do mene pa da zajedno slušamo čuje li se uopće (osim HDD-a) moj powerbook iz 2002 ili MBP iz 2009 dok rade.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 09:54   #28
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne možeš protiv eplovaca. Čim im prave argumente staviš pred nos, izvući će ti sve mane Win98 i nabrojati zašto je OSX Snow Leopard bolji. Nema veze što je 13 godina razlike, Windowsi su Windowsi i nikad ne napreduju...
A tek hardver, za koji dosta Apple korisnika još uvijek misli da se projektira posebno za OSX. Pa onda slijedi uobičajeno...šteka, sporo, ruši se, virusi, bučno, ružno.....Ajde, daj mi 15 000 kn i složit ću ti brži, bolji, ljepši, tiši stroj koji će čak i vrtiti OSX ako treba. A to što netko uspije nakupit hrpu virusa, i usporit stroj do maksimuma je samo pokazatelj kakva informatički neuka budala taj stroj koristi. Sreća da postoji čika Jobs koji zna zaraditi na budalama, i to na spektakularan način, tako da diljem svijeta danima ljudi stoje u redovima za najnoviji proizvod.

Eto ti istine u Simpsonima

http://www.youtube.com/watch?v=CZGIn9bpALo

Nema veze što OSX ima trenutno više velikih zakrpi nego Windows 7. Nema veze što nema neke osnovne stvari, kao što je maximize prozora preko cijelog ekrana. Pa nema ni veze što se možeš slikat kad ti matična krepa. Bitno da ima 3 kabla manje (iMac) i da ima vrhunski super oštar ergonomski dizajn na kojem si režem zapešća (Macbook Pro), i vrhunsko super prozračno kućište koje buči ko omanja elektrana nakon pola godine (Mac Pro), a ne možeš ništa napraviti da to promijeniš.
potpisujem u potpunosti! da se razumijemo nisam ja neki 'klinac' koji je tek u prozalu vidio maca, bilo 'kantu' ili laptop. Naime kad sam poceo raditi, a ima vec dosta godina, bio sam isto tako odusevljen, e kak to lijepo izgleda, pa nije to bas tak lose itd... ali pitajte me danas, macosx je dosta dosta los, naime kad ga covjek kao malo optereti, to sve ode da ne velim gdje. Moje kolege i ja na poslu svaki dan piz...o na taj macosx, svaka cast dizajnu to stoji, ali ljudi dragi za te novce, zbilja covjek slozi puuuuuuno bolji 'stroj' u win izdanju. stoga kolega cyber_edo ako mene pitate, obavezno win 'kanta' (ili prijenosno) po mogucnosti sa win7 koje moram priznati pokusavam i pokusavam 'srusiti' ali mi bas nejde
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 14:06   #29
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Mac računala imaju maksimalno par konfiguracija baziranoj na isti platformi sa par sitnih razlika u RAM-u, disku i eventualno grafičkoj, dok PC ima maltene bezbroj permutacija hardvera na kojima radi.
Upravo to, nuff said.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 14:15   #30
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Do jaja thread za jutro. Daj objasni malo ovo "nema zajebnacije x86 verzijama po PC-u" i "hrpa alata (...)".
Poveza si dvi rečenice. Prva je nema zajebancija sa OSX86, točnije OSX radi po defaultu na Macu (šta je i normalno), a na PC se može samo uz modove dobit / to na stranu.

Citiraj:
Ovo prvo ne kuzim, a ovo drugo mi nije jasno kako je to prednost Mac-a? Za PC ne postoji hrpa alata? Ni Adobe paket?
To san govorio samo za Apple only aplikacije, koje nemaju na Windowsima. Znači ako neko radi u Logicu, mora bit vezan za Mac ili koristit alternative tipa Cubasea, Abletona i sl. Napomenio sam da ni Wins ni OSX nemaju identične sve programe i da postoje alternative na obe strane
Citiraj:
I kako tocno mislis jeftinija kasnija nadogradnja? Cega? Softvera? Jer hardver bome nije jeftiniji, trbuh me tjedan dana bolio kad je frend pitao za cijene upgradeova hardvera u epl storu.
Mislim na software koji je IMHO dosta jeftiniji na Appleu. Šta se tiče HW to mogu zaboravit jer svi osim Mac Proa su teška smrt za nadogradnju.


Nadam se da sam malo rasvjetlio svoje točke, i ne napadajte mene

Citiraj:
e ovo ti je sine teža vrsta bullshita...slobodno ako si u zagrebu navrati do mene pa da zajedno slušamo čuje li se uopće (osim HDD-a) moj powerbook iz 2002 ili MBP iz 2009 dok rade.
Iz mog iskustva iMac (20" i 27") MB(p) ranije serije i ova nova, stvarno su tihi. I već san to napominja na prijašnjim threadovaima, imaju dobro rješeno hlađenje i dizajn.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na