Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2020., 11:30   #14101
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Ma to si procitao extreme slucaj
A da se tv postavi na tvornice postavke, vrlo vjerovatno bi se sve normaliziralo

Ja sam imao posla sa par philips andrid tv-a, sharp android
I dobro je
Nema nekih zamjerki, a meni odgovara instant
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:45   #14102
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Ima li neka alternativa? Čitam da ulazak u menije zna potrajati i 10s,Android uzrok izgleda...
Nisam primjetio.
Ne koristim smart tv nego je spojen na HTPC.

Slika je fantasticna uz malo igranja.
HDR prikazuje perfektno takodjer.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 12:19   #14103
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Koji TCL? Njima je FALD prodavanje magle, za moj je pisalo da ima FALD a ni F od FALD-a

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

E nezz sad gleda sam prije al ga nisam. nasa uzivo pa pauzira, kazes fald nije fald? kako to i koji model ti imas?

Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Ima li neka alternativa? Čitam da ulazak u menije zna potrajati i 10s,Android uzrok izgleda...
Kazu ovi koji ga imaju da je updaten i da je puno brze sad. Ja se osobno za te pare, da se mogu protegnit, nebi mislio niti malo, to je tv koji je prije god ipo koštao preko 10k i onda se prodavao dobro. Iskreno ja nezz jel ima ikakvu konkurenciju u tom cijenovnom rangu.
Ja mislim(nisam siguran vise davno sam gleda) da je u tom rangu LG 55SM9800PLA ili 9010 i Samsung Q80 il Q85 serija(koja opet malo više košta)

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.02.2020. u 13:49.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 12:31   #14104
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Ima li neka alternativa? Čitam da ulazak u menije zna potrajati i 10s,Android uzrok izgleda...
Glupost,nije na razini web OSa ili Tizena ali 10 sekundi je glupost.

Kupuješ TV zbog slike ne zbog lutanja bespućima menija. Bar tako normalni ljudi rade. Otići ćeš na avforums,iskalibrirati ćeš TV po uputstvima i dalje nemaš šta ulaziti u menije tokom gledanja sadržaja.

Input,netflix i volume su od tada na dalje jedini gumbi većini ljudi

Kolega ti je preporučil Sonya i sa njime nečeš fulati.

Druga opcija ti je Samsung QE55R70(po meni i bolja) za 6500kn.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 12:44   #14105
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Za vrhunski LED treba iskesirati 6600kn koliko sad kosta Sony 55XF9005.
Ali je svjetlosnu godinu bolji od ona tri.
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Ima li neka alternativa? Čitam da ulazak u menije zna potrajati i 10s,Android uzrok izgleda...
Ne vjerujem da je 10ak s kundi, pogotovo s novim androidom.
Ja sam imao ogromnih problema sa XF85, ali XF90 je druga prica i ima jaci proc. Dosta ekipe na forumi ga ima, pa ce ti netko iz prve ruke potvrditi, ali to je fantastican TV

Edit: vidim gore preporuku za Q7, sto je isto odlican izbor. Sony ima najbolji motion handling, a Sammy medju najlosijima. Ali je Sammy nesto bolji za serije i filmove.

Tako da sve ovisi sta ti je prioritet, ali razlike su male i neces pogrijesiti koji god da kupis od ta dva
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 12:54   #14106
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
I napomena,krucijalna,samsung nema DolbyVision već HDR10+.....mali rat standardima
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 15:08   #14107
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Otidji na displayspecification.com i usporedi taj Sony i Samsung.

Pod uvjetom da su oba 120hz va i fald uzmi onoga sa više nitsa.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 15:54   #14108
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Više candele po četvornom metru ima Sony...Samsung pak manji input lag za gejmanje.

Sam

Son

Opet dileme...I dok se ja odlučim povući će ih sa tržišta kao stare modele
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 16:15   #14109
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Više candele po četvornom metru ima Sony...Samsung pak manji input lag za gejmanje.

Sam

Son

Opet dileme...I dok se ja odlučim povući će ih sa tržišta kao stare modele
Ako su ovi podaci tocni (a cudno mi je samo 400 za Samsunga...) Onda svakako Sony. Input lag je bitan ako si pro-gosho gejmer... Ja imam tv sa velikim input lagom i single player igre na PS4 igram bez ikakvog beda.

Po reviewovima Sammy ima 800 nits sto je puno realnije nego losih 400
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 19:26   #14110
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ne znam šta jedu na displayspecifications(oba peakaju isto) ali Samsung ima bolju crnu,bolji dimming i posljedično bolji kontrast(iliti prikaz HDR sadržaja).
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 22:18   #14111
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Q7 definitvino ima bolji panel od xf95.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 23:20   #14112
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Q7 definitvino ima bolji panel od xf95.
Po cemu?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 23:41   #14113
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Više dimming zona. Na Sonyima, čak i novijem od 9005 u svijetlim scenama imati ćeš bleed na black barovima(ima usporedba kod tajvanca) dok Q70 to hendla bez problema. Sam spomenuo bolji kontrast?

To su jedine veće prednosti....ostalo su sve nijanse.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 00:54   #14114
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Pa nisam ni ja bas to primjetio, Q90 je uzivo osjetno bolji u dimmingu i u kontrastu i u bojama l, koliko se sjećam xf9005 sam usporedjivao sa q80/85 a q70 sa xf8005/8505 ali to mozda bilo onda nekad. vrijedi li i za ovog sammya da nema DTS zvuk?

Al aj nisam objektivan kad je samsung u pitanju, nevolim ih jer puno lazu/mazu ljudima oči...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 09:11   #14115
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 10:10   #14116
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Evo vam tu side by side usporedba sa malo boljim Sonyem od 9005...na 16 minuti imate o black barovima
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 10:37   #14117
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Q70 i 9005/9505 su ti vrlo slični Direct-led tv-i i jedan i drugi ti imaju oko 40-ak zona na 55cm s tim da Sasmung ima nešto bolji local-dim algoritam pa jednostavno zbog ima nešto bolju sliku - e sad ono bitno ak ti je Q70 tu negdje u cijeni sa 9005/9505 onda uzmi Q70 ( tu negdje smatram unutar par100 kn razlike znači 300-400 max ako nije ako je Sony jeftiniji tipa soma kn onda uzmi Sony jer nije tolika razlika ..

Kod Samsunga je tek 9-ka drastična razlika u odnosu na 7/8 6ica nije direkt-led bez obzira kaj je Q i 49 i manje nije 120hz
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 11:09   #14118
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Android TV je isto SmartTV.
Tehnički je, ali postoji generalna razlika gdje oni ne spadaju u istu kategriju. Tako da, ako govorimo o Android-u, ne govorimo o SmartTV-u i obrnuto.

Npr. kod kupnje IPTV-a imaš AndroidOS i SmartTV za odabrati.

https://www.ictbusiness.info/kolumne...v-ili-smart-tv
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 11:13   #14119
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Samo Android.
Alergican sam na propietary sracke
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 11:41   #14120
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Moze li se danas kupiti non-smart 48-55" VA telka? Nesto kvalitetno kao ova dva primjera o kojima gore pricate?

Shecam se kad sam svoj tv uzimao, bio je 2 godine star model u trenu kupovine, a realno danas da ga moram mjenjati ne znam sta bi uzeo zbog sile tih OS-eva. Znam samo da android ne bih iako preferiram Sonyje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 11:45   #14121
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
Q70 i 9005/9505 su ti vrlo slični Direct-led tv-i i jedan i drugi ti imaju oko 40-ak zona na 55cm s tim da Sasmung ima nešto bolji local-dim algoritam pa jednostavno zbog ima nešto bolju sliku - e sad ono bitno ak ti je Q70 tu negdje u cijeni sa 9005/9505 onda uzmi Q70 ( tu negdje smatram unutar par100 kn razlike znači 300-400 max ako nije ako je Sony jeftiniji tipa soma kn onda uzmi Sony jer nije tolika razlika ..

Kod Samsunga je tek 9-ka drastična razlika u odnosu na 7/8 6ica nije direkt-led bez obzira kaj je Q i 49 i manje nije 120hz
Q70 je na 50 zona. Sony je na 38 koliko su ljudi izmjerili....jer Sony ne daje službene podatke za svoje TV-e.

Sa svim ostalim se slažem.

I jedan i drugi imaju prednosti i mana i sve je to u dlaku ili dve.

Ako ne smeta nedostatak DTS-a i DV-a....Samsung....ako smeta onda Sony. ISto tako za Android i Tizen....itd itd.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 12:36   #14122
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Sony ima 48 zona tako da je razlika zanemariva

Cak bi radi superiornog image processora vise nagnuo Sonyu
Takodjer ima i visi peak brightness.

Nijanse.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 12:47   #14123
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
48? Ajde neka je,vidim da nema službenog podatka već broje ljudi sa testerom

A vidiš da nije zanemarivo kada vidiš bleed na black baru ko da gledaš na Grundigu btj te jači blooming oko titlova...sad ne znam dal to smeta ljude al kad već kupuješ televizor te klase,bar riješi black barove kako bog zapovjeda...jer 90% sadržaja današnjeg ima black barove...i titlove. A i većina nas ovdje ima OCD za takve stvari.

Ja radi takve krucijalne stvari i boljeg kontrasta za HDR više naginjem Samsungu. Slika mi je bitna jbiga...i tu Samsung izlazi ko pobjednik.

Da mi je svjetlina nešto krucijalna nebi imao OLED ko primarni televozor....i nikakav LCD a bilokakvom svjetlinom ne može prismrditi solidnom OLEDu.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 17.02.2020. u 12:54.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 12:55   #14124
Dalthor
Registered User
Moj komp
 
Dalthor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Koliko vidim SD u svojih 5g jamstva daje puno jamstvo.
Daju li i neke druge trgovine na taj način (Elipso, Ekupi,..?) ili imaju ono ograničeno jamstvo, pa kao u nekim slučajevima kad na kompu krepa napajanje kazu to ne pokriva jamstvo.

Naime, htio bi uzeti 55RU8002 ali ga u SD nemaju više, a nitko drugi nema trenutno 5g jamstvo na njega, pa neznam cekati li još ili da jednostavno uzmem 55Q60R za 500 kn više i gotovo.
Dalthor je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 13:00   #14125
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
....i nikakav LCD a bilokakvom svjetlinom ne može prismrditi solidnom OLEDu.

wtf ???

Vjerojatno si mislio napisati da OLED ne može ni prismrditi nikakvom solidnom LCD-u pod svijetlini ..

svaki iole solidni direkt led lcd ima minimalno 600 nit-a kaj je max i najboljim OLED-ima, Samsungove 9-ke imaju HDR2000 pa čak i u najslabijim uvijetima testovima imaju preko 1200nita ( npr Q9FN ) dok OLED preko 600 može jedino ako neko reflektor stavi iznad njega -- OLED ima bolje tamno ali je u svijetlom spektru daleko lošiji od top klase direkt-led..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Nit - q9fn vs c8.JPG‎
Views:	158
Size:	87.7 kB
ID:	21960  
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 13:06   #14126
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Jel ima netko savjet kakav... Imam mali problem,nešto šta neznam rjesit na q70... Filmovi s externog diska, nemogu prominit izbor zvuka,filmovi su s direktor komentarom, i nema šanse da to ugasim! Ima li kakav player da radi na tizenu, vidim da je VLC odustao?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 13:06   #14127
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
48? Ajde neka je,vidim da nema službenog podatka već broje ljudi sa testerom

A vidiš da nije zanemarivo kada vidiš bleed na black baru ko da gledaš na Grundigu btj te jači blooming oko titlova...sad ne znam dal to smeta ljude al kad već kupuješ televizor te klase,bar riješi black barove kako bog zapovjeda...jer 90% sadržaja današnjeg ima black barove...i titlove. A i većina nas ovdje ima OCD za takve stvari.

Ja radi takve krucijalne stvari i boljeg kontrasta za HDR više naginjem Samsungu. Slika mi je bitna jbiga...i tu Samsung izlazi ko pobjednik.

Da mi je svjetlina nešto krucijalna nebi imao OLED ko primarni televozor....i nikakav LCD a bilokakvom svjetlinom ne može prismrditi solidnom OLEDu.
Bleed se rjesi PGS titlovima,bar tako ja radim.
Svjetlina je izuzetno bitna za HDR,a 9005 je taman na granici.
Sve ispod je problematicno.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 13:47   #14128
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
48? Ajde neka je,vidim da nema službenog podatka već broje ljudi sa testerom

A vidiš da nije zanemarivo kada vidiš bleed na black baru ko da gledaš na Grundigu btj te jači blooming oko titlova...sad ne znam dal to smeta ljude al kad već kupuješ televizor te klase,bar riješi black barove kako bog zapovjeda...jer 90% sadržaja današnjeg ima black barove...i titlove. A i većina nas ovdje ima OCD za takve stvari.

Ja radi takve krucijalne stvari i boljeg kontrasta za HDR više naginjem Samsungu. Slika mi je bitna jbiga...i tu Samsung izlazi ko pobjednik.

Da mi je svjetlina nešto krucijalna nebi imao OLED ko primarni televozor....i nikakav LCD a bilokakvom svjetlinom ne može prismrditi solidnom OLEDu.
Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
wtf ???

Vjerojatno si mislio napisati da OLED ne može ni prismrditi nikakvom solidnom LCD-u pod svijetlini ..

svaki iole solidni direkt led lcd ima minimalno 600 nit-a kaj je max i najboljim OLED-ima, Samsungove 9-ke imaju HDR2000 pa čak i u najslabijim uvijetima testovima imaju preko 1200nita ( npr Q9FN ) dok OLED preko 600 može jedino ako neko reflektor stavi iznad njega -- OLED ima bolje tamno ali je u svijetlom spektru daleko lošiji od top klase direkt-led..
SFTD je htio reći da nikakav LCD, ni sa 2000 nits-a mu ne može biti ko OLED, bez obzira na svijetlinu ekrana na OLED-u.

Ali molim te otkud ti vučeš podatke da OLED ne može dati više od 600 bez reflektora iza?? Moj ima 830, a to baš nije 600... skoro 40% više. I prezadovoljan sam svijetlinom ekrana, iako mi je TV do balkonskih vrata koja gledaju na zapad... da spustim ja rolete da se skroz uživim, ali bi se recimo crtići i sav non-dark materijal komotno mogao gledati po danjem svijetlu.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 14:44   #14129
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
SFTD je htio reći da nikakav LCD, ni sa 2000 nits-a mu ne može biti ko OLED, bez obzira na svijetlinu ekrana na OLED-u.

Ali molim te otkud ti vučeš podatke da OLED ne može dati više od 600 bez reflektora iza?? Moj ima 830, a to baš nije 600... skoro 40% više. I prezadovoljan sam svijetlinom ekrana, iako mi je TV do balkonskih vrata koja gledaju na zapad... da spustim ja rolete da se skroz uživim, ali bi se recimo crtići i sav non-dark materijal komotno mogao gledati po danjem svijetlu.
Od kud vučem - od svakog site-a koji se bavi mjerenjem i samim gledanjem je dovoljno da se vidi, 830 ti može imati eventualno u HDR di će moj imati preko 1800 ali dobro svakom prema njegovom guštu ja ću isto tako reć da mi mogu ponuditi bilo kakav OLED i da ja nebi dao svoj Q9FN za to -- ne može se uzimati zdravo za gotovo kao činjenicu kaj ljudima više odgovara i koje su im osobne preference, svak nek uživa u tome kaj voli i kupuje prema tome - najbolji su mi oni koji kupe OLED jer "on je najbolji" i onda ga gledaju nasuprot 25 prozora...
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 15:33   #14130
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Ekipa, molim vas preporuku!

Jel Samsung RU8002 za 4500 ok kupnja? Ima nešto bolje za te novce? Gledao sam ga već prije kad je bio skuplji i bila mi je super slika za moje pojmove.

Nisam pretjerano zahtjevan, do sad sam imao plazmu LG 42 inča, gleda se pretežito zemaljski program, Netflix i ponekad sam stavio youtube s kompa preko HDMI kabla.

Hvala unaprijed
theo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na