Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2023., 17:48   #17941
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Prve 2 epizode su ok, nisam još gledao dalje. Daleko od odlično, ali dobro. Barem za mene.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 18:02   #17942
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Painkiller (2023)

Odlična serija! Tko voli The Wire, ovo će mu biti garant odlično. Serija je polu dokumentarna u smislu da ekranizira stvarne događaje o legalizaciji lijeka koji je uzrokovao epidemiju heroinske ovisnosti '90ih u SADu
Koliko vidim, ista tema na koju je napravljen Dopesick prije 2 godine.

https://www.imdb.com/title/tt9174558/

Vrhunski odrađeno, a koliko vidim, i ocjena je (ako je vjerovati imdbu) znatno viša od Painkillera.
Ako niste gledali nijednu, ogromna preporuka.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.08.2023. u 18:08.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 18:06   #17943
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
dopesick je odlican. bas brutalan
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 06:36   #17944
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 18:45   #17945
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
The fundation

Vrlo dobra priča, osrednja gluma, na momente se previše deru. Tko voli SF, preporučujem. 7/10
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 19:01   #17946
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
The fundation

Vrlo dobra priča, osrednja gluma, na momente se previše deru. Tko voli SF, preporučujem. 7/10
Još jedan primjer gdje su samo uzeli naslov knjige. Dobar SF, ali to nije Fondacija. Generalno mi ne smeta kada se uzmu umjetničke slobode i naprave se razlike u adaptaciji. Ipak je to drugačiji medij i razlika mora biti. Ali ovo nije adaptacija nego izmišljanje novog narativna. Trebali su to nazvati bilo kako samo ne Fondacija.

Lee Pace je brutalno dobar i isplati se gledati seriju, ali nemojte očekivati da se drži književnog predloška.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 20:15   #17947
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Foundation gledam radi Lee Pacea, vrhunski je. Nisam čitao knjige, i Salvor mi ide na živce, ali ovakvog dubokog SF-a nedostaje.


Ashoka je negledljivo smeće. Gledao sam sve Clone Wars, Rebels i ostalo i ovo nije to. Manje emocija i lošija gluma i radnja od 10 godina starog crtića.


Titus Pullo je strašan lik, šteta što ga ne koriste malo više.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 08:51   #17948
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610



poput toga da car je*e svoju robotsku sluškinju (jer je to eto kao bilo nužno za radnju), ili to da se ljube dvije glavne glumice koje su k tome mama i kćer istih godina, svi su počeli psovat kao zadnja stoka jer je to kao kul i potrebno i sl. nepotrebne woke perverzije



U globalu interes za serijom mi je opao 90% iako se radi o prikazu SF svijeta vrlo sličnom Dini a koju obožavam u svim izvedbama i koja je po mom mišljenju u bilo kojoj svojoj izvedbi ekranizaciji daleko daleko ozbiljnije djelo od ove serije.
Također serija je u drugoj sezoni počela izgledati jako kao LOTR po načinu snimanja i tumačenja radnje, ono ko da Apple ima samo jednog redatelja koji im radi sve serije



EDIT:
spoiler kod je pokvaren :/

EDIT #2
Ošla serija totalno na kvasinu. Nakon S02E02 više ne interesira ni najmanje. Sve se svelo na tko koga je*e, slomljene macho gay ljubavnike koji se žele dokazati jedno drugom, oslovljavanje žena sa "brate" i svega 1% spominjanja glavne teme o tome kako bi zabačena enklava tehnologije trebala spasiti ljudsku vrstu od sveopćeg svemirskog propadanja i mračnog doba
-->
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Još jedan primjer gdje su samo uzeli naslov knjige. Dobar SF, ali to nije Fondacija. Generalno mi ne smeta kada se uzmu umjetničke slobode i naprave se razlike u adaptaciji. Ipak je to drugačiji medij i razlika mora biti. Ali ovo nije adaptacija nego izmišljanje novog narativna. Trebali su to nazvati bilo kako samo ne Fondacija.

Lee Pace je brutalno dobar i isplati se gledati seriju, ali nemojte očekivati da se drži književnog predloška.

knjigu sam samo krenuo čitati, nije me uspjela uvući (no možda ju pročitam u budućnosti) ali da, serija odmah nije krenula po knjizi i tih svega par prvih poglavlja što sam čitao mi je odmah skrenulo pozornost na to da će se serija više baviti likovima i njihovim emocijama (tipično wokerstvo)

i naravno da serija nije sazrijela dalje od tog wokerstva što se odmah vidi u početku druge sezone *SPOILER ALERT*



poput toga da car je*e svoju robotsku sluškinju (jer je to eto kao bilo nužno za radnju), ili to da se ljube dvije glavne glumice koje su k tome mama i kćer istih godina, svi su počeli psovat kao zadnja stoka jer je to kao kul i potrebno i sl. nepotrebne woke perverzije



U globalu interes za serijom mi je opao 90% iako se radi o prikazu SF svijeta vrlo sličnom Dini a koju obožavam u svim izvedbama i koja je po mom mišljenju u bilo kojoj svojoj izvedbi ekranizaciji daleko daleko ozbiljnije djelo od ove serije.
Također serija je u drugoj sezoni počela izgledati jako kao LOTR po načinu snimanja i tumačenja radnje, ono ko da Apple ima samo jednog redatelja koji im radi sve serije



EDIT:
spoiler kod je pokvaren :/

EDIT #2
Ošla serija totalno na kvasinu. Nakon S02E02 više ne interesira ni najmanje. Sve se svelo na tko koga je*e, slomljene macho gay ljubavnike koji se žele dokazati jedno drugom, oslovljavanje žena sa "brate" i svega 1% spominjanja glavne teme o tome kako bi zabačena enklava tehnologije trebala spasiti ljudsku vrstu od sveopćeg svemirskog propadanja i mračnog doba
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 06.09.2023. u 07:02.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 08:58   #17949
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
One Piece, meni odlicno, nisam cita ni anime ni mangu nitingleda ocjenu, nadam se da nwcw zavrsit kao Beebop, koji mi je bio dobar, ali ovo mi je bolje.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 17:35   #17950
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 18:03   #17951
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 554
Ide već više od godine dana na RTL2 vikendom po dvije epizode. Baywatch.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 23:12   #17952
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pogledao painkiller.
meni odlican.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 23:52   #17953
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
One Piece, meni odlicno, nisam cita ni anime ni mangu nitingleda ocjenu, nadam se da nwcw zavrsit kao Beebop, koji mi je bio dobar, ali ovo mi je bolje.
Pogledao One Piece. Odlična serija, bolja od 90% aktualnih sadržaja

https://m.imdb.com/title/tt11737520/
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 07:10   #17954
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Netko je ovdje napisao ranije da je Ashoka negledljivo smeće. Ne bih upotrijebio takav brutalan izraz, ali sve mi se čini da mu se približava. Svaka epizoda, nova nebuloza i brkanje lončića. U E03 su sa štitovima letjelice zalutali na teritorij konkurentske franšize ST.
Prejadno.
Dragi scenaristi. Ostanite i dalje u štrajku. To je bolje od smeća kojeg nam podvaljujete.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 13:40   #17955
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
pišu taj scenarij kao da su pali s Marsa, evo ti najbolji primjer totalne gluposti iz E02.



al je zato prvi komentar čisto zlato

Citiraj:
Sabine wasn't stabbed by a Lightsaber. She was stabbed by a Disneysaber. Disneysabers often kill their victim's franchises instead of the actual victims.
adaksinjo je offline   Reply With Quote