Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2012., 14:09   #1
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Slanje SSD-a na RMA u USA

nazalost "crko" mi je disk 2 tjedna van garancije, i sad bi ga trebao poslati u USA da mi posalju drugi

jel ima negdje opisana procedura kako to najbezbolnije napraviti ili se to ne isplati za ssd od 700-800kn i da odem zicat lokalnog dilera kod kojeg sam nabavio da mi uvazi garanciju?

hvala na eventualnim savjetima

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 13.02.2012. u 15:07.
  Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 14:14   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Koji točno disk je u pitanju? Ovdje se raspravljalo o rma proceduri.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2012., 14:25   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
I zašto USA kad većina tvrtki ima svoje RMA centre u Europi?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 14:30   #4
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Gskill Falcon2 64gb ssd
a nisam jos ni dobio rma tak da ne znam gdje slati, ali vidim da imaju posebno za USA i posebno za ostatak

sto je najbolje disk radi bez ikakvih problema, ali nabija statistiku u smart greskama, a to prije nije radio
  Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 20:40   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Kažeš da radi ali nabija statistiku smart grešaka, prije rma procedure probaj kontaktirat proizvođača sa opisom greške i vidi šta će odgovorit. Možda ima novija verzija fw koja rješava blem.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 10:53   #6
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
probao sve zive kombinacije firmwarea i secure erasea, evo dobio sam od gskila rma broj da im posaljem disk u nizozemsku. nis idem gledat koju sve papirologiju moram imat da me ne zajebavaju kad mi disk dodje. kaj ak nemam originalni racun iz hrvatske? oce me carina to trazit ili samo trebam negdje najaviti da to saljem van kao RMA produkt?
  Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 23:06   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Vidi u linkanoj temi, račun bi morao imati, možeš tražit info na tel. u Carini (objasniš da šalješ na RMA / reklamaciju / zamjenu).
Zapiši info o postojećem da imaš za usporedbu (model, serijski br.).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 23:19   #8
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Ako imas racun izvana onda moras imati papire o uvozu (naravno, samo za ono sto se carini/oporezuje). Generalno, iz iskustva ti mogu reci da za takve stvari moras imati racun. Carina nece nista raditi po serijski brojevima / slicnim stvarima.
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 23:25   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Ako imas racun izvana onda moras imati papire o uvozu (naravno, samo za ono sto se carini/oporezuje). Generalno, iz iskustva ti mogu reci da za takve stvari moras imati racun. Carina nece nista raditi po serijski brojevima / slicnim stvarima.
Da se napraviti izvozna deklaracija, samo je pitanje pošto. Treba uloviti nekog špeditera ili pitati direktno na carinarnici.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 23:38   #10
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da se napraviti izvozna deklaracija, samo je pitanje pošto. Treba uloviti nekog špeditera ili pitati direktno na carinarnici.
Ne znam da li ce mu se to isplatiti. Doduse, treba pitati, zasto ne.. Meni su izgleda to ponudili jednom (kad sam prevozio aparaturu dok sam studirao), bio sam jos "mlad" i ne sjecam se tocno ali mislim da sam izracunao da bi me jeftinije doslo placanje carine/PDV-a pri povratku
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2012., 22:06   #11
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
evo poslao disk u nizozemsku i zamijenili su mi za slican, i naravno kada je dosao na carinu, pocele su zavrzlame. iako sam imao prepisku i potvrdu gskilla da su od mene dobili neispravan uredjaj na zamjenu, naplatili su mi carinu za falcon1 gskil ssd na vrijednost od 720kn koja je sredina za sto se falcon1 64gb disk kod nas prodaje. 275 kn ukupno. kao nisam napravio izvoznu deklaraciju i onda oni ne znaju da li sam ja poslao u gskill disk ili kutiju pljugi lol, i vjerojatno kompanija gskill i ja skupa lazemo samo da sjebemo nekog tamo carinika za 200 kuna

uglavnom klasicna hrvatska komedija
  Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 22:18   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Kad se ekipa ne informira. Ukratko, mogao si iz Slo poslati i ostaviti poste restante za povratnu dostavu, skocis do tamo i voila.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 22:23   #13
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
skocim? kako skocim? u dalj? troskokom? s motkom?
  Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 22:53   #14
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Odes vlakom do Dobove recimo, za 20,30kn ili cak manje...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:13   #15
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
skocim? kako skocim? u dalj? troskokom? s motkom?
Ako si blizu mozda i tako. Nemoras se praviti mutav kao da ne kuzis sto sam rekao.

Bezobzira, ali sto kazes "kao nisam napravio izvoznu deklaraciju" koju ti je ekipa savjetovala i onda se cudis.

To je klasicna hr komedija.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:40   #16
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
nino ti postajes prenaporan sa svojim pametovanjem, a sto se tice ovoga s vlakom, mislim da mi se ne isplati trositi pola dana za 200kn, koji bi se u bilo kakvoj kombinaciji i vlaka ili auta istopili na mizernu cijenu...jedino ako ima neki izlet lol

ok mozda da se radi o disku od 2000kn, a ne od 720.

ja sam dobio savjete da je dovoljna potvrda o posiljci koju imam i potvrda od tvornice koja mi salje zamjenu, ali to ocigledno sam naletio na nekog debila koji se, kako ono, pravi mutav

izvozna deklaracija je, pretpostavljam, besplatna?
  Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:43   #17
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Evo meni su neki dan tražili 350kn carine za 50Gg Vertex 2, sve zbog UPS/Overseas logistike, samo traži da ti na deklaraciju nemetnu da je reklamacija i da ti za slanje stave doznaku DAB. Najmnanji je problem poslat van.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:48   #18
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ma gotovo je sad...ovi u TNTu/IN-TIME su ocigledno nesposobni to rijesit i boje se nekakve interne kontrole.

sigurno ce likovi iz gskill kompanije ici nesto muljati, mos mislit...

ali najlakse je kod nas opaliti po djepu gradjane, kao sto smo i vidjeli uglavnom od svih koji to mogu
  Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:49   #19
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
i onda su neki glasali protiv EU
ja za sve takve stvari imam frenda u Sloveniji kojem dolazi sve što naručujem vani, a što bi naši carinili.
Moj savjet vam je da odete u prvo slovensko selo preko granice i tamo si otvorite poštanski pretinac. i sve takve stvari pičite tamo.

@vorda22 - ti si iz Zagreba. tebi autom do Bregane treba 10 minuta, a goriva ne potrošiš praktički ništa. Imaš tamo odma nakon granice Čatež ili Brežice. Otvori si tamo PP i tu i tamo pokupiš stvari. Sat vremena maksimalno.

naravno, ovo se odnosi na ekipu iz ZG, Samogora i okolice, ne za ekipu iz Dalmacije ili Slavonije
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:53   #20
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
150kn sam realno popusio,a mozda i manje ovisi o tome koliko kosta carinska deklaracija o privremenom izvozu BESKORISNE robe lol

e da i ovisno da li se do bregane vozim u VTECU ili bez amortizacija 3 kune po km?
  Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:56   #21
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
nino ti postajes prenaporan sa svojim pametovanjem, a sto se tice ovoga s vlakom, mislim da mi se ne isplati trositi pola dana za 200kn, koji bi se u bilo kakvoj kombinaciji i vlaka ili auta istopili na mizernu cijenu...jedino ako ima neki izlet lol

ok mozda da se radi o disku od 2000kn, a ne od 720.

ja sam dobio savjete da je dovoljna potvrda o posiljci koju imam i potvrda od tvornice koja mi salje zamjenu, ali to ocigledno sam naletio na nekog debila koji se, kako ono, pravi mutav

izvozna deklaracija je, pretpostavljam, besplatna?
Ne pametujem ti, a pogotovo ne tebi.

Stvar je gotova, sto si se sad uznervozio na moj komentar? Vidim ti lokaciju i sta ja sad znam koliko je tebi isplativo ici do Slo. Da sam prije primjetio ovaj topic, opet bi ti preporucio isto.

Neznam za tebe, ali znam da gro ekipe iz Zg, ne samo sa ovog foruma, ide cesto preko u Slo u shopping, promjenu guma itd. Samo na to se odnosio moj komentar za skakanje.

Bez brige, necu te zamarati vise mojim postovima, makar i bio od pomoci.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 14:59   #22
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
sori, ti si treci koji me u 2 tjedna uvjerava da sam glup

a znam da nisam :P
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na