Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.06.2008., 22:08   #1
GiXXeR
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 42
logitech Z-2300

vako posjedujem doticne zvucnike...i neke stvari me zanimaju...novi novcati su ....i cini mi se da se malo sub previse zagrijava.....slusam muziku na 20% volume i 100%sub.....nakon pola sata bude skroz vruc....jeli to normalno?onda me zanima jos od suba ona buza gdje zrak izlazi....blizu stola mi je cca 25cm...i jel to njemu skodi??....hvala....glupa pitanja ali jbg....noob sam...
GiXXeR je offline  
Staro 27.06.2008., 22:13   #2
GiXXeR
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 42
i jos nesto...kada pojacam iznad pola....sateliti kod gube na cistoci...skroz malo ali se primjeti....jeli to do zvucne??imam onboard zvucnu(realtek hd)
GiXXeR je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2008., 22:16   #3
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
1. nauci koristit EDIT i prestani double postat
2. kako mozes slusat glazbu sa bassom na 100%
3. zasto tjeras satelite u distorziju? Zvucnici su cisto dovoljno glasni i bez takvog forsiranja
4. ta buza (??) je bass reflex otvor i nije dobro da ju zaklanjas.
Fleks je offline  
Staro 27.06.2008., 23:06   #4
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor GiXXeR Pregled postova
onda me zanima jos od suba ona buza gdje zrak izlazi....blizu stola mi je cca 25cm...i jel to njemu skodi??
To je dovoljno mista.

Moj bass refleks otvor je uperen u pod i razmaknut je kojih 2 do 4 cm, i štema već dvi godine
Roso je offline  
Staro 28.06.2008., 01:09   #5
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
2. kako mozes slusat glazbu sa bassom na 100%
ja nemam te zvucnike, ali isto su mi logitech.. i sasvim normalno mi je da je bass na 100%. ako je volume 20% i bass 100% ne znaci da je bass 5 puta jaci. kod realtek HD zvučne ima opcija : enable bass management.. to je meni ukljuceno jer nema one distorzije basa (ne bi je ni tribalo bit nego su zvucnici smece). ako to nije ukljuceno, ne pomaze ni smanjivanje bassa na subwooferu, i kad je na najmanje ima distorzije.

a šta se tiče satelita, upali neku muziku u FLAC formatu, pa ako i tu nije kako triba kad pojačaš, e onda nemoj pojačavat
Marin_ST je offline  
Staro 28.06.2008., 01:18   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Marin_ST Pregled postova
ja nemam te zvucnike, ali isto su mi logitech
Bravo. Logitech s210 koj je dno dna i z2300 koji su najbolji 2.1 PC zvucnici. hebena usporedba. Bitno da je logitech, a?

Citiraj:
sasvim normalno mi je da je bass na 100%
nemas z2300? E pa neznas kolko onda roka taj bass na 100%, zato je to totalno nebitno na kolko je tebi bass.

Zadnje izmijenjeno od: Fleks. 28.06.2008. u 01:34.
Fleks je offline  
Staro 28.06.2008., 01:46   #7
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Bravo. Logitech s210 koj je dno dna i z2300 koji su najbolji 2.1 PC zvucnici. hebena usporedba. Bitno da je logitech, a?



nemas z2300? E pa neznas kolko onda roka taj bass na 100%, zato je to totalno nebitno na kolko je tebi bass.
zašto misliš da imam s210? misliš da si vidovit

pa nemam te zvucnike, nego x530. taj bass ne roka ništa na 100% ako je volume 0% :P
Marin_ST je offline  
Staro 29.06.2008., 16:07   #8
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor GiXXeR Pregled postova
vako posjedujem doticne zvucnike...i neke stvari me zanimaju...novi novcati su ....i cini mi se da se malo sub previse zagrijava.....slusam muziku na 20% volume i 100%sub.....nakon pola sata bude skroz vruc....jeli to normalno?onda me zanima jos od suba ona buza gdje zrak izlazi....blizu stola mi je cca 25cm...i jel to njemu skodi??....hvala....glupa pitanja ali jbg....noob sam...

Kolko ces vise tema otvorit o zvucnicima
Jel ih gasis ikako, spavas s njima?

Edit: Tek sad vidim 20% master i 100% bass.

Neznam kad sam zadnji put na Z-4 pojaco bass vise od 20%.

Zadnje izmijenjeno od: zwo. 29.06.2008. u 16:41.
zwo je offline  
Staro 29.06.2008., 16:30   #9
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
nemas z2300? E pa neznas kolko onda roka taj bass na 100%, zato je to totalno nebitno na kolko je tebi bass.[/quote]
neznam čemu veličanje toga basa na z2300...iman ih ja tako da znam o čemu pričam...partijaju PRISTOJNO al nisu niti malo overkill...po meni ništa ispod 300w RMS ne roka pristojno(samo bass)...btw kolko znam ti si audiofil pa imas te neke hi-fi komponente a ja ih neman pa mislim da bi mozda trebao znat sto je jak bass...
t3chno b0y je offline  
Staro 29.06.2008., 16:30   #10
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor t3chno b0y Pregled postova
nemas z2300? E pa neznas kolko onda roka taj bass na 100%, zato je to totalno nebitno na kolko je tebi bass.
neznam čemu veličanje toga basa na z2300...iman ih ja tako da znam o čemu pričam...partijaju PRISTOJNO al nisu niti malo overkill...po meni ništa ispod 300w RMS ne roka pristojno(samo bass)...btw kolko znam ti si audiofil pa imas te neke hi-fi komponente a ja ih neman pa mislim da bi mozda trebao znat sto je jak bass...[/quote]

uf,pametujem a neznam ni kvotat kako spada...

sry na dabl postu

Zadnje izmijenjeno od: t3chno b0y. 29.06.2008. u 16:31. Razlog: nesposobnost...
t3chno b0y je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2008., 16:41   #11
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
lol daj šuti tehno boj.

ništa ispod 300w ? hahahahahahah jesi me lijepo nasmijao, neznas o čemu govoris, da cujes pravih 300w usi bi ti otpale...
bego2 je offline  
Staro 29.06.2008., 17:01   #12
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
Iman te zvucnike. Bass na 100% ako je master mal nije overkill. Uglavnom ako pojacavas ka glupan normalno da ce sateliti gubit na kvaliteti reprodukcije. Meni nikad ne ide priko 25% na master jer mi se onda cila soba trese.
kundak je offline  
Staro 29.06.2008., 17:26   #13
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Može jedno pitanje,da ne otvaram novu temu:dali može CREATIVE LABS SB Audigy SE, 7.1, bulk pošteno podržavat Logitech X-530 ili da idem na CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Audio, bulk?
Kimi je offline  
Staro 29.06.2008., 20:25   #14
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kladim se u propast naše estradne scene da se na tim okupljanjima pušta ovakva "techno" muzika, pod sloganom bass za sve nas.
omg,spot je nevjerovatan,pogotovo kako pokušava pjevat istodobno s bassovima

Može jedno pitanje,da ne otvaram novu temu:dali može CREATIVE LABS SB Audigy SE, 7.1, bulk pošteno podržavat Logitech X-530 ili da idem na CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Audio, bulk?Anyone
Kimi je offline  
Staro 29.06.2008., 20:29   #15
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Hehe

@MCG - svaka cast, znaš ti...

A ovaj konj sa 300 W...samo lol imam za napisat, decko trkelja da prostiš

KO ima šta protiv Tehno partija?Bio sam jucer i prekjucer na Party-ima, i nije vazna dal si blizu ili udaljen od zvucnika...isti k., cvile ti usi 4 dana poslije, htio ti to ili ne...

O UKUSIMA SE NE RASPRAVLJA ALi ova muzika koju je MCG predocio, je jednostavno dno dna umjetnosti
Halos je offline  
Staro 29.06.2008., 20:31   #16
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
300w... uh

Znaci ja sa svojim subom na x230 od punih 20w bi se trebao ubit?

A da ne pricam o Sony MHC 771 koja "udara" bolje od neznam kakvih PC zvucnika. O kvaliteti necu pricati ali udara
Crash009 je offline  
Staro 29.06.2008., 20:33   #17
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Može jedno pitanje,da ne otvaram novu temu:dali može CREATIVE LABS SB Audigy SE, 7.1, bulk pošteno podržavat Logitech X-530 ili da idem na CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Audio, bulk?Anyone
Jel znas citat ? Mogu ti i slovkat

Citiraj:
Pogotovo na finijoj zvucnoj (a to nisu creative zvucne)
Trazi terrateca od jeftinijih. Nabava.net.

I nemoras svikih par min spamat i pitat istu stvar. Vidli smo i prvi put.
Fleks je offline  
Staro 29.06.2008., 20:34   #18
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
omg,spot je nevjerovatan,pogotovo kako pokušava pjevat istodobno s bassovima
Iskreno, žal mi je kaj ste opće morali i otvarati tog "izvođača" u browseru, žali bože sistemskih resursa. Linkanje tog spota je bilo neizbježno, pošto je riječ o izvođaču (da ne velim emo stilistu) i vrsti muzike koja se redovito pušta u spuštenim Kadettima i ide ruku pod ruku s nadobudnim "raverima" kojima je svaka druga woofer i tuning, dok krstare od semafora do semafora s nekom polugolom frizerkom wannabe na suvozačkom mjestu, misleći da su zamjećeni zbog odličnog stila odjevanje i glazbenog ukusa.
McG je offline  
Staro 29.06.2008., 20:39   #19
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Iskreno, žal mi je kaj ste opće morali i otvarati tog "izvođača" u browseru, žali bože sistemskih resursa. Linkanje tog spota je bilo neizbježno, pošto je riječ o izvođaču (da ne velim emo stilistu) i vrsti muzike koja se redovito pušta u spuštenim Kadettima i ide ruku pod ruku s nadobudnim "raverima" kojima je svaka druga woofer i tuning, dok krstare od semafora do semafora s nekom polugolom frizerkom wannabe na suvozačkom mjestu, misleći da ih su zamjećeni zbog odličnog stila odjevanje i glazbenog ukusa.
HEhe...spusteni kaddet, MLJAC ...lol

Drago mi je samo sto nisi popljuvao prave rejvere, svaka cast...inaće

I jos kad pogledam da ima 24000000 pogleda, a jedna ovakva 250000 onda znas, ljudi više vole brzoiskemijani šrot, nego li pravu umjetnost
Halos je offline  
Staro 29.06.2008., 20:58   #20
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
znao sam da ce ovako bit...hehe
ovo o mojih 300w...hmm...rec cu samo da se o ukusima ne raspravlja...
nick mi govori sve...btw ekipa nemojte se puno nabrijavat na sve šta čujete...
i inace sam cuo u autu zvučnike koji imaju mislim 2900w RMS...mozete me sad sprdat ili neznam sta al sve je bilo vrlo jasno kolko ima pojačala,kondezatora,zvučnika,bla bla bla...tako da budite uvjereni da sam cua puno vise od tih pravih 300w

Zadnje izmijenjeno od: t3chno b0y. 29.06.2008. u 21:12.
t3chno b0y je offline  
Staro 29.06.2008., 21:08   #21
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Pusti ti to techno lik...mi smo ovdje manjina, ali nemoj gluposti blebat pada nam RESPECT lol
Halos je offline  
Staro 29.06.2008., 21:13   #22
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Inace usput budi receno, imao sam z2300 i to nisu losi zvucnici, naprotiv to su najbolji 2.1 zvucnici za PC koje mozete kupiti. Pogotovo na finijoj zvucnoj (a to nisu creative zvucne). Al eto nazalost dosli su na los glas jer je to nesto sto kupuje obicno ekipa ''bitno da roka'' i ostatak IQ sobne temperature ekipe.

tu si u pravu, ne isplati se davati vise para za druge zvučnike...nećemo sa spominjat bose,jbl i sl.
bego2 je offline  
Staro 29.06.2008., 21:14   #23
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
stvarno uvik me sjebu ovi poput Fleksa & Co...
sutim odsad...heh
t3chno b0y je offline  
Staro 29.06.2008., 21:36   #24
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor GiXXeR Pregled postova
vako posjedujem doticne zvucnike...i neke stvari me zanimaju...novi novcati su ....i cini mi se da se malo sub previse zagrijava.....slusam muziku na 20% volume i 100%sub.....nakon pola sata bude skroz vruc....jeli to normalno?onda me zanima jos od suba ona buza gdje zrak izlazi....blizu stola mi je cca 25cm...i jel to njemu skodi??....hvala....glupa pitanja ali jbg....noob sam...

i jos nesto...kada pojacam iznad pola....sateliti kod gube na cistoci...skroz malo ali se primjeti....jeli to do zvucne??imam onboard zvucnu(realtek hd)

1. Koji dio suba? Membrana (tj, dust cap, onaj centar drivera) ili pojačalo (hladnjak iza)? Ako je pojačalo onda nemaš frke, svima se grije ko blesavo ali radi i dalje
Ako je woofer, onda smanji muziku jer clipa (pojačalo nemože dati dovoljno snage pa poludi da to tako opišem) i može da zgori sub. Ja ga nikad u klip nisam natjerao koliko ja znam (osim možda za filmić ali to je kratko ).
Btw, pošto su zvučnici novi treba im vremena da se usviraju malo. Ako možeš pusti ih negdje preko noći da lagano sviraju neku muziku.

2. Ja sam bass freak, ali sub na 100% za slušanje... uf... puno, ali ako voliš izvoli.

3. Nek ti bass reflex port (buža) bude udaljen od bilo čega barem onoliko koliko je promjer porta, 25cm je dosta.

4. Gubitak kvalitete je u ovom slučaju do zvučnika (osim ako nemaš neke lude filtere i gluposti uključćene u playeru), to je normalno, nisu Hi-Fi zvučnici i od njih se niti ne očekuje da rade savršeno pri velikim glasnoćama. Kupi si bolju zvučnu i kvaliteta će ti se poboljšati na svim glasnoćama i bass će ti biti bolji i jači.




@ Marin_ST: Ti stvarno nemaš pojma o čemu govoriš.


Citiraj:
Autor t3chno b0y
neznam čemu veličanje toga basa na z2300...iman ih ja tako da znam o čemu pričam...partijaju PRISTOJNO al nisu niti malo overkill...po meni ništa ispod 300w RMS ne roka pristojno(samo bass)...btw kolko znam ti si audiofil pa imas te neke hi-fi komponente a ja ih neman pa mislim da bi mozda trebao znat sto je jak bass...
Nije u snazi sve...
300W kućni sub i 300W profi sub za razglas, neusporedivo što se glasnoće tiće.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline  
Staro 29.06.2008., 21:40   #25
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Ovo me potsjeća na one tipove koji prolaze kroz grad s otvorenim prozorima, narodnjacima na sav glas i kontejnerom od auta..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline  
Staro 29.06.2008., 21:40   #26
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kladim se u propast naše estradne scene da se na tim okupljanjima pušta ovakva "techno" muzika, pod sloganom bass za sve nas.
Ne kuzim sta tebi smetaju ovakve pjesme?! jest da ima malo previse bassa ali se to pusta u disku... ta nece neku klapu..
__________________
___________________
DjedMraz je offline  
Staro 29.06.2008., 21:42   #27
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Iskreno, žal mi je kaj ste opće morali i otvarati tog "izvođača" u browseru, žali bože sistemskih resursa. Linkanje tog spota je bilo neizbježno, pošto je riječ o izvođaču (da ne velim emo stilistu) i vrsti muzike koja se redovito pušta u spuštenim Kadettima i ide ruku pod ruku s nadobudnim "raverima" kojima je svaka druga woofer i tuning, dok krstare od semafora do semafora s nekom polugolom frizerkom wannabe na suvozačkom mjestu, misleći da su zamjećeni zbog odličnog stila odjevanje i glazbenog ukusa.


srale7 je offline  
Staro 29.06.2008., 22:37   #28
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor t3chno b0y Pregled postova
znao sam da ce ovako bit...hehe
A ca si onda isa pisat gluposti ?

Citiraj:
ovo o mojih 300w...hmm...rec cu samo da se o ukusima ne raspravlja...
Pojasni ovo? kakav je to 300w ukus? To ono ti slusas na 300w, a neko vise voli slusat na 350w? Nekuzim objasni.

Citiraj:
nick mi govori sve...
Nick ti govori samo da nemas ukusa i nista drugo, a o tome ne raspravljamo.

Citiraj:
btw ekipa nemojte se puno nabrijavat na sve šta čujete...
i inace sam cuo u autu zvučnike koji imaju mislim 2900w RMS...mozete me sad sprdat ili neznam sta al sve je bilo vrlo jasno kolko ima pojačala,kondezatora,zvučnika,bla bla bla...tako da budite uvjereni da sam cua puno vise od tih [I]pravih 300w
I jel tresa hauba u ritmu turbo folka? I meni pise na pojacalu 1000w, pa to mozes objesit macki o rep. Prvo nauci sto znaci taj ''w'', a onda cemo o tome sto si ti cuo.

Citiraj:
Autor t3chno b0y Pregled postova
stvarno uvik me sjebu ovi poput Fleksa & Co...
sutim odsad...heh
Niko tebe nije sjebao. Sjebao si se sam sa pisanjem gluposti. Nitko te ne tjera sa foruma niti trazi od tebe da sutis, samo nemoj pisati gluposti
Fleks je offline  
Staro 29.06.2008., 22:46   #29
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor DjedMraz Pregled postova
Ne kuzim sta tebi smetaju ovakve pjesme?! jest da ima malo previse bassa ali se to pusta u disku... ta nece neku klapu..
To bass veliš?
to mi je prije nekakvo lupanje, lupetanje...

bass je malo izraženiji, dubji...jesi ikada cuo intrument BASS??Ako jesi znat ces na sto mislim...

i da, slucajno nemoj "onu" linkanu stvar pod tehno svrstavat, jel ako zelis tehno javi, ja ti linkam stvari kada je postojao samo TECHNO, bez trancea i ostalih podvrsta...
Halos je offline  
Staro 29.06.2008., 22:48   #30
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Jeff je odličan.
Razer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na