Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2018., 10:06   #11251
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
U toj visini oko 80-90cm je centar tva, jer ne znam tocnu visinu komode trenutno dakle kada se izvalim centar tva je u razini ociju, standardno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 11:29   #11252
dreampirates
karlito
Moj komp
 
dreampirates's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg
Postovi: 33
Sta sad da kupim, veci ekran ips ili da idem na va panel, Panasonic manjih dimenzija
Znaci gledam satelitsku I dvbt tuner takoder imam VIP iptv. . htio bi danas nesto kupit. . bas sam neodlucan.. Hmm
dreampirates je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 11:56   #11253
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
što uzet do 9-10 000 kn, ic na zamzung q7 seriju ali 55" ili pak napravit kompromis i ic na 65", isao bi na sony, al me brine sporost androida i stekanje s godinama, zanimljiv mi je i LG zbog os-a i magic remotea, al kakva je slika?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 12:49   #11254
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Samo ne znam gdje ćeš više naći B7. Philipsov Oled je preskup, nije baš niti bio kod nas tražen
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 12:50   #11255
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
mozes na VA gledati i malo pod kutem, nema nikakvih problema. Najbolje je biti direktno ispred ali ako si malo sastrane, nema nikakavih problema sa slikom.
i ja isto imam VA nema nikakvih problema sa kutom gledanja
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 20:50   #11256
dreampirates
karlito
Moj komp
 
dreampirates's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg
Postovi: 33
Lg 60 7507 ima jos 15kom.. Nema vise 5g gare.
dreampirates je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 21:17   #11257
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
mene zanima koliko ljudi nakon sto kupi TV u trgovini ode doma, pa krene podesavati postavke za sliku (normlani ljudi, a da nije tech junkie) i zove profica da mu iskalibrira tv i to onda plati masno jos uz to?



takvih je jedan na 10000 kupaca valjda.



kupujes ono sto je out of the box dobro i amen.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 21:32   #11258
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Dosad, nakon svakog mog laičkog kalibriranja slike na svakom TV-u kojeg sam imao, vratio bi tvorničke postavke
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 21:35   #11259
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
mene zanima koliko ljudi nakon sto kupi TV u trgovini ode doma, pa krene podesavati postavke za sliku (normlani ljudi, a da nije tech junkie) i zove profica da mu iskalibrira tv i to onda plati masno jos uz to?



takvih je jedan na 10000 kupaca valjda.



kupujes ono sto je out of the box dobro i amen.

Svaki ko nije ljen ko pas..Jer ako si ne uzme 10-15 minuta, onda nije ni vredan takvog televizora.. I ne treba zvat profiča, jer ima dosta postavka na netu..To je kao prvo. A kao drugo, malo koji televizor ima stvarno dobru sliku out of the box.. Uglavnom su to OLED televizori.
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 21:51   #11260
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Svaki ko nije ljen ko pas..Jer ako si ne uzme 10-15 minuta, onda nije ni vredan takvog televizora.. I ne treba zvat profiča, jer ima dosta postavka na netu..To je kao prvo. A kao drugo, malo koji televizor ima stvarno dobru sliku out of the box.. Uglavnom su to OLED televizori.
Je,je, pogotovo postavke na netu....
Mala je šansa da takav TV sa neta kojeg je neko kalibrirao ima isti panel kao od nekog drugog vlasnika. Uvjerio se puno puta i ja, a i moji prijatelji. Nakon takvog kalibriranja slika je loša u skoro svim segmentima.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 22:02   #11261
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Je,je, pogotovo postavke na netu....
Mala je šansa da takav TV sa neta kojeg je neko kalibrirao ima isti panel kao od nekog drugog vlasnika. Uvjerio se puno puta i ja, a i moji prijatelji. Nakon takvog kalibriranja slika je loša u skoro svim segmentima.

Kod nas nemamo takvog iskustva.. A ako ima televizor stvarno dobre tvorničke postavke, onda ga tako i pustiš.. A ako nije neko zadovoljan kalibracijom za određeni model, ga može još uvijek vratiti na tvorničke postavke.. Svakako nije nužno, da če mu biti slika bolja nakon kalibracije, svaki sam to najviše vidi koje mu postavke najviše odgovaraju.. Recimo kod Philipsa, je najbolja slika kad se prebaci u Movie mode ili Standart. A ima koji, kome je najbolja slika u tvorničkim postavkama.. Ima svakakih ljudi..
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 22:04   #11262
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Svaki ko nije ljen ko pas..Jer ako si ne uzme 10-15 minuta, onda nije ni vredan takvog televizora.. I ne treba zvat profiča, jer ima dosta postavka na netu..To je kao prvo. A kao drugo, malo koji televizor ima stvarno dobru sliku out of the box.. Uglavnom su to OLED televizori.

mislis, PHILIPS OLED televizori?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 22:06   #11263
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
mislis, PHILIPS OLED televizori?

Ne samo Philips i ostali..
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 22:11   #11264
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Kod nas nemamo takvog iskustva.. A ako ima televizor stvarno dobre tvorničke postavke, onda ga tako i pustiš.. A ako nije neko zadovoljan kalibracijom za određeni model, ga može još uvijek vratiti na tvorničke postavke.. Svakako nije nužno, da če mu biti slika bolja nakon kalibracije, svaki sam to najviše vidi koje mu postavke najviše odgovaraju.. Recimo kod Philipsa, je najbolja slika kad se prebaci u Movie mode ili Standart. A ima koji, kome je najbolja slika u tvorničkim postavkama.. Ima svakakih ljudi..
Ovaj dio "ima svakakvih ljudi" mi je zanimljiv.
Samo se nadam da nemaš veze sa onim likom sa bug foruma koji je ratoborno zastupao philips tv-e?
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 23:24   #11265
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Kalibracija je onako za perfekcioniste. Kad je tv dobar onda postelati te slatke pikanterije na tanane.
Medjutim kad tv ne valja ili dakle kada lcd tv ima los kontrast ono 800:1 ili manje. Kada ima puno probijanja poz osvjetljenja jedina prava kalbracija je sto prije to iznjeti iz kuce.
Ja sad kad sam nabavio plasmu 50vt60 nisam trrbao puno podesavati. Odabrao predlozak slike costum. Smanjio ostrinu slike boje prebacio u cool nacin iskljucio ambi senzor i tojeto. Netreba nikakva kalibracija meni ne treba. Tako radim sa manje-vise svim televizorima koje sam koristio. Obicno svi kalibratori preporucuju boje na toplo ali meni to nerijetko bode oci jer mi sve nekak ima zuti ili crveni ton. Kod vecine tv-a je tako bilo. Na rijetko kojem primjrku su mi ocima odgovarale boje na warm
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:30   #11266
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Cisto tip za potencijalne kupce posto vidim da se spominjao Sony 55XE7005 i vjerojatno ostali iz serije sa smartom a ne androidom, imaju očajan WiFi, doslovno ga treba svako neko paljenje isključiti iz struje da bi se spojio na WiFi, kabel još nisam probao
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 02:39   #11267
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kalibracija je onako za perfekcioniste. Kad je tv dobar onda postelati te slatke pikanterije na tanane.
Medjutim kad tv ne valja ili dakle kada lcd tv ima los kontrast ono 800:1 ili manje. Kada ima puno probijanja poz osvjetljenja jedina prava kalbracija je sto prije to iznjeti iz kuce.
Ja sad kad sam nabavio plasmu 50vt60 nisam trrbao puno podesavati. Odabrao predlozak slike costum. Smanjio ostrinu slike boje prebacio u cool nacin iskljucio ambi senzor i tojeto. Netreba nikakva kalibracija meni ne treba. Tako radim sa manje-vise svim televizorima koje sam koristio. Obicno svi kalibratori preporucuju boje na toplo ali meni to nerijetko bode oci jer mi sve nekak ima zuti ili crveni ton. Kod vecine tv-a je tako bilo. Na rijetko kojem primjrku su mi ocima odgovarale boje na warm
Vrlo zanimljiv/kriv pristup postavka slike. Navika je zajebana stvar.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 08:21   #11268
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
ne razumijem tu famu oko kalibracije, a sve se svodi na promjene omjera svjetla,kontrasta,gamma ili boje...
prava kalibracija se radi u servisnom meniju kao kod CRT TVa gdje se može mijenjat RGB snop i gain, geometrija i sl. a sumnjam da to iko radi jer tvornica neda te kodove tako lako pošto bi 95% ljudi pritom zajebalo sliku i parametre TVa
__________________
...and fly...
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 08:46   #11269
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Najbolja kalibracija je ona koja oku najbolje izgleda. Znači individualna je.

Što ti vrijedi profi true cinema expert postavka kad ti je slika da je jedva gledaš, a to zna često biti. Treba se poigrati sa postavkama par dana dok se ne sredi to, osobno imam više profila postavki ovisno o osvjetljenju prostorije, vrsti materijala koji se prikazuje itd.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 09:06   #11270
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Te profi kalibracije su mi uvijek bezveze zgledale, na plazmi kad je bila kupljena, naso neke profi postavke na av forumsima, i ja tako postelam i po meni slika negledljiva, probao jos nekoliko tih profi i isto mi izgledale lose.
Najbolje si podesite kak vama pase i amen.


Sent from my LG G6
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 11:37   #11271
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
Hellou... ne pratim niti malo tv-e... a supruga navaila da bi novi tv... ima li ovdje neki podforum sa preporukama kao za hw komponente... tipa LCD do €1000... one preporuke iz prvog posta su prastare... il da pregledam detaljno onaj podforum na bugu. Hvala za savjet
MixLix je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 00:10   #11272
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Sony XE90 serija, najbolji Tv ako ga nadjes na akciji
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 00:43   #11273
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
Sony XE90 serija, najbolji Tv ako ga nadjes na akciji

Thx... nisam u zurbi mogo bih pricekat akciju... vidim po forumima da ga hvale
MixLix je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 17:35   #11274
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Poz ekipa, cesljao sam, kopao i za cca 6 tisuca kuna koliko bi žena i ja dali za novi TV upade mi Samsung Tizen 55NU7402 u oči. Ima netko iskustava sa tim modelom ili ima neku bolju alternativu? Zanima me koliko je podnosljiv prikaz SD programa, ali vecinom ce se reproducirat sadrzaj vise kvalitete. Nisam uspio ni naci koji je to tip panela. Hvala!

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 18:22   #11275
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Samsung nu7402 serija je direktan nasljednik proslogodisnjeg mu6402. u Samsungovoj gami flat uhd televizora to je zapravo jedna stepenica iznad najjefttinijih modela a to je ove godine nu71xx serija. E sad, proslogodisnji model mu6402 je od najjeftinijeg bio bolji po nesto boljem dizajnu, malo vecoj ukupnoj svjetlini slike te kaj je imao onaj minijatura daljinac dok je mu61xx imao klasičan upravljač. Ta usporedba je vazila za 40-inca varijantu gdje su oba modela imala va matricu.
Dakle nu7402 dobijes 60hz panel,mislim da nema lokalno zatamnjenje a za sd signal samsung po meni nije najbolje rijesenje jer se ne moze u potpunosti iskljuciti overscan (samo kod sd sadrzaja) tj slika je uvjek zumirana po vertikali.
Jos jedna napomena je da samsung ove godine na televizorima nema podrske za dts audio
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 20:13   #11276
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
6k kn je meni tako šugav buđet, ni vrit ni mimo. 55MU6172 (cca 4.5kkn) je meni bolja opcija uloženo kroz dobiveno. Meni je taj model generalno best-buy. Al to sam ja... Ja bi uzeo 65MU6172 za (7kkn). Veća slika, bolji doživljaj.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 20:54   #11277
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ok, hvala puno decki. Nesto me rajca i malo skuplji Sony KD-55XE9005, mogao bih ga dobit za kakvih 6800 kn. Nisam pametan, izbor je prevelik.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 21:10   #11278
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
E, to je fin televizor. Ja se nadam uzet 65XE9005... Sam nikako da se posloži što se posložit treba Za 6800, ne bi puno razmišljao. Pa hodamo s telefonima od 5-7kkn, šta ne uzet TV koji nam je 100 puta veći užitak. Mobitele ionako mijenjamo svake 2-3 godine, TV uzimaš na bar 5-7 godina.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 21:21   #11279
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Ok, hvala puno decki. Nesto me rajca i malo skuplji Sony KD-55XE9005, mogao bih ga dobit za kakvih 6800 kn. Nisam pametan, izbor je prevelik.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
Tu onda nema dileme, za te novce, 9005 je pun pogodak.

9005 je odlicna telka, pogotovo ak mozes dobit za tu cijenu..
Dalje ne gledaj..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 22:26   #11280
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
E, to je fin televizor. Ja se nadam uzet 65XE9005... Sam nikako da se posloži što se posložit treba Za 6800, ne bi puno razmišljao. Pa hodamo s telefonima od 5-7kkn, šta ne uzet TV koji nam je 100 puta veći užitak. Mobitele ionako mijenjamo svake 2-3 godine, TV uzimaš na bar 5-7 godina.
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tu onda nema dileme, za te novce, 9005 je pun pogodak.

9005 je odlicna telka, pogotovo ak mozes dobit za tu cijenu..
Dalje ne gledaj..
Ee sad ste me nabrijali na Sonya hvala na pomoci ekipa!

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na