Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2017., 16:38   #361
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
tele2 -ova ponuda je i cijenovno i brzinski komperativna čvrstim vdsl linijama pa je razumljivo da je brzina takva, da je max 30/10 teško da bi se progurala na tržištu.
Jedan je ima par godina tvrdija da bi trebali bit sritni šta imamo 4/0,2 jer neki nemaju ni to

Inače ja ću vam napraviti mali test sa antenama za vikend, al opet to šta ću JA napravit test vama ne znači ništa, jer je to moj test na mojoj lokaciji, sa mojim parametrima. Već san pisa, al evo ponavljam, moj razlog potencijalnog korištenja antena je taj što sam u prizemlju kuće mjerio sa dvi interne antenice 10/1, dok sam na krovu mjerio 50/35. Sa krova imam i optičku vidljivost, pa mislim da investicija antena nije upitna, dapače ne treba mi uopće 50/35, neka bude i upala, samo da bude uredno i stabilno, 10/1 mi je već problematično, pogotovo u turizmu gdje upload iznosi i preko 50% ukupnog prometa...

Dakle šta se antena tiče, morate sami izvagat... ako želite odigrat kurvanjski uvik je možete kupit na daljinu, pa je vratit u roku 14 dana i nikome ništa Doduše možete je i prodat, na cijeni je to uvijek
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 16:41   #362
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
Evo pročešljao svih 12 stranica ovog topica

Vidim da su neki lijeni pročitat/proći postovima i dobit informacije koje ih zanimaju tj. lakše im je pitat već postavljeno pitanje i dobiven odgovor na isto (ali jbg. takvi smo, šta ćeš).

Vidim da ima tu i experta u antene što je super, sad sam i ja dosta toga naučio
Isto tako vidim da vas dosta muči kako to da je DL bolji od UL...ljudi dajte logično razmišljajte.
Ako imamo na neki repetitor spojeno xy korisnika, mislite li da se jednakomjernoj skida i diže na repetitor?
Pa valjda se kud i kamo više skida (streama neki video, otvara neku stranicu, skidaju torrenti itd.) nego što će ekipa postavljat neki video na you tube, UL-at na privatne torrente i sl.
Znači logikom stvari DL će uvijek biti manji od UL i to pogotovo u većim sredinama i isto tako ovisi o repetitoru (gdje se nalazim koliki mu je kapacitet itd.).

Isto tako vidim da vas muče varijacije kod mjerenja brzina, to je normalno i toga će biti, a to opet ovisi o trenutnom broju spojenih korisnika, tko koristi bazu za razgovore te tko koristi za surfanje, skidanje, streamanje itd.
Ne opterećujte se glupostima, uzmite neku srednju vrijednost, a najbolji pokazatelji će vam biti vrijeme kad se najviše koristite netom (a to je u 80% slučajeva navečer od 18-24h).

Ja osobno sam isto zainteresiran za ponudu od TELE 2 (pokućni), ali sam ugovorom vezan do 8.mj. za HT, pa sam do tada na praćenju postova i vaših iskustva.
Živim u istočnom djelu Zagreba, po ovim kartama pokrivenosti i repetitora vidim da sam pokriven LTE-om i relativno blizu repetitora, pa kad budem blizu isteka ugovora onda možda uzmem na probu tih 5 dana (ili više ako se može) pa ću biti tada pametniji.

Najviše što me muči je kako će sve to izgledat za recimo godinu dana...živi bili pa vidjeli.
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 20:02   #363
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
lion406 - ako si vezan za ht do 8 mjeseca onda 3 mj. prije tj. do isteka ugovora sa ht mislim da ti daju gratis, nisam siguran VIP daje za tele2 pitaj. Za godinu dana biti će aktualna optika i pokućni interneti, na žicu-bakar nitko ne ni računa.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 20:35   #364
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
a ima to negdje propisano?
Nisam provjeravao, zaključio sam tako što sam i na Moto G3 i na Huaweijevom modemu izmjerio tu isto brzinu gdje god mjerio.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 20:49   #365
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Tele2 FAQ kaze ovo:
Citiraj:
Korisnici bonova na glasovnim tarifama imaju dostupnu brzinu od 10Mbps za primanje sadržaja i 2,5 Mbps prilikom slanja sadržaja.
Doduse mislim da ovisi o aktiviranim opcijama.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 23:52   #366
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
a ima to negdje propisano?
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...na-brzina/v83/

HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 00:55   #367
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Jedan je ima par godina tvrdija da bi trebali bit sritni šta imamo 4/0,2 jer neki nemaju ni to
Meni je prošli tjedan t-com tehničar došao i rekao da se ne bi trebao buniti za to kaj mi puca veza svaki dan 2x i na brzinu 4/0.5 jer je do nedavno je i dial up bio dobar.

Planiram preći na pokućni što prije ,ali sam pod ugovorom još godinu dana. Staroj je netko rekao da bi se trebali od 1.7. moći raskinuti stari ugovori zbog nekog EU zakona di se moraju ponudit telefon i internet odvojeno, nadam se da je to istina i da joj neko nije uvalio priču
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 07:59   #368
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
ja još uvijek nisam našao neki LTE router koji može raditi u bridge mode-u
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 10:45   #369
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Meni je prošli tjedan t-com tehničar došao i rekao da se ne bi trebao buniti za to kaj mi puca veza svaki dan 2x i na brzinu 4/0.5 jer je do nedavno je i dial up bio dobar.

Planiram preći na pokućni što prije ,ali sam pod ugovorom još godinu dana. Staroj je netko rekao da bi se trebali od 1.7. moći raskinuti stari ugovori zbog nekog EU zakona di se moraju ponudit telefon i internet odvojeno, nadam se da je to istina i da joj neko nije uvalio priču
Ja bi zbog ovog podnio prigovor i trazio raskid ugovora. Jebalo ih "pucanje" pod "normalno".
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 11:15   #370
Motorbreath
Registered User
Moj komp
 
Motorbreath's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 117
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Meni je prošli tjedan t-com tehničar došao i rekao da se ne bi trebao buniti za to kaj mi puca veza svaki dan 2x i na brzinu 4/0.5 jer je do nedavno je i dial up bio dobar.

Planiram preći na pokućni što prije ,ali sam pod ugovorom još godinu dana. Staroj je netko rekao da bi se trebali od 1.7. moći raskinuti stari ugovori zbog nekog EU zakona di se moraju ponudit telefon i internet odvojeno, nadam se da je to istina i da joj neko nije uvalio priču
Ugovor ne vrijedi ako ti puca veza stalno, tj. oni će ti sami ponudi prekid ugovora nakon što ne uspiju riješiti problem. Zato, moja preporuka je da ih zoveš, pa i svaki dan.
Motorbreath je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 13:58   #371
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ima li tko tele2 korisnicke upute za ovaj modem koji ide uz pokucni Huawei B315s-22? Trebale bi mi bas tele2 upute koje oni daju korisnicima.

EDIT: Iako sam trazio sat vremena po tele2 stranama umjesto podrska korisnicima treba ici negdje dole na tehnicka podrska ili tako nesto.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 14:01   #372
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ima li tko tele2 korisnicke upute za ovaj modem koji ide uz pokucni Huawei B315s-22? Trebale bi mi bas tele2 upute koje oni daju korisnicima.
https://www.tele2.hr/upload/document...ke%20upute.pdf
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 14:34   #373
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ja bi zbog ovog podnio prigovor i trazio raskid ugovora. Jebalo ih "pucanje" pod "normalno".
Citiraj:
Autor Motorbreath Pregled postova
Ugovor ne vrijedi ako ti puca veza stalno, tj. oni će ti sami ponudi prekid ugovora nakon što ne uspiju riješiti problem. Zato, moja preporuka je da ih zoveš, pa i svaki dan.
Imao sam brzinu od 10/0.5 prije i radilo je normalno 2 godine, nedavno se spojilo još par susjeda oko mene na internet pa je veza počela pucati i biti nestabilna. Udaljen sam oko 2.5km od stanice pa sam na granici valjda stabilne veze bio sa tom brzinom. Ugl dođe bahati tehničar počne srat kaj on tu može, nemre pomaknut kuću bliže stanici itd i smanji brzinu na 4Mbita da ga ne zovemo svaki dan.

Sad veza ne puca više ,ali na 3 racunala doma koja su 6-7h dnevno u isto vrijeme na internetu 4Mbita je koma, pogotovo jer kada se uploada neš se internet zaguši i dok upload ne bude gotovo je beskoristan.

Sry za OT, ugl ove brzine koje stavljate su za mene mokri san
Na mobitelu imam brzine 30/10 nadam se da bi i sa ovim routerom imao slične ako ne i bolje
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 14:46   #374
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Da li i dalje imaš Turbo10 ili ne? Jer ako imaš turbo 10 a ne mogu ti isporučiti minimalno stabilnih 5 mbit onda su oni u prekršaju i mislim da bi imao pravo raskinuti ugovor. Ako su te prebacili nazad na 4 mbit paket onda ne znam da li bi mogao bez penala samo tako raskinuti. Uglavnom ako imaš i dalje aktivno Turbo10 opciju onda im pošalji dopis da se očituju pismeno zašto ti to ne mogu isporučiti ako si 2 godine imao stabilno 10 mbit.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 16:40   #375
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,561
Citiraj:
Autor Motorbreath Pregled postova
Ugovor ne vrijedi ako ti puca veza stalno, tj. oni će ti sami ponudi prekid ugovora nakon što ne uspiju riješiti problem. Zato, moja preporuka je da ih zoveš, pa i svaki dan.
zvanje nije dovoljno treba prigovore pisat,na telefon dobijaš nimalo odgovorne ljude za bilo što osim da ti resetira router stavi u bridge ili pošalje tehničara drugo ništa ni nemogu,tehničari doduše mogu pokrenuti raskid ugovora ali to će se načekati,služba za prigovore je jedini način objasniš što se dešava i onako usputno zamoliš ako nisu u stanju ispraviti greške da tražiš raskid ugovora na njihovu štetu,nikako ne biti bezobrazan,i nikako nezaboraviti "njihovu štetu".
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 16:44   #376
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Jeste li morali zvati sluzbu za aktivaciju pokucnog ili je dovoljno samo cekati?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 19:45   #377
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Samo čekaj i ako ti se ne aktivira prespavaj kao ja i ujutro če te dočekati aktivirana usluga
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 20:20   #378
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Ima li tko da je otvarao u Huawei modemu portove,meni je radilo od 25.04 do danas,pod virtualni poslužitelj imao otvoren port za spajanje izvana,ne znam šta se tu da napraviti?
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 22:46   #379
mladen77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 21
Evo moje iskustvo.
Uzeo danas pokućni bez obveze i modema. Aktivacija unutar 30-45 minuta.

Brzina na mobitelu preko WiFi-a modema ZTE MF910V



Kartica u mobitelu Huawei P9 Lite



Brzina na laptopu, kartica u mobitelu preko WiFi-a


I još nekih brzina, mobitel spojen USB kabelom na PC:

5/18/2017 7:31 PM GMT 20.97 Mb/s 37.83 Mb/s 60 ms Stockholm ~ 1000 mi Share
5/18/2017 7:29 PM GMT 20.16 Mb/s 39.75 Mb/s 39 ms Ljubljana ~ 100 mi Share
5/18/2017 2:46 PM GMT 28.05 Mb/s 35.97 Mb/s 16 ms Zagreb ~ 50 mi Share
5/18/2017 2:45 PM GMT 26.66 Mb/s 37.11 Mb/s 17 ms Zagreb ~ 50 mi Share
5/18/2017 2:43 PM GMT 26.17 Mb/s 37.48 Mb/s 23 ms Zagreb ~ 50 mi Share
5/18/2017 2:34 PM GMT 22.60 Mb/s 34.78 Mb/s 13 ms Zagreb ~ 50 mi Share

Sve u svemu zadovoljan, treba mi prvenstveno za upload. Smjestit će se na kraju u mobitel u jedan sim slot uz BonBon za razgovore. Pokućni iz razloga ako ću raditi neki stream bolje izbjegavati one poruke na 5 i 2GB.

Lokacija Dugo Selo.
mladen77 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 22:53   #380
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Jbg ja sam izgleda dobio problematican router. Vec mi se par puta dogodilo da je veza odjednom mrtva. Ulazak u postavke i iskljucivanje/ukljucivanje mobilne mreze ne pomaze, samo restart routera
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 23:46   #381
akul1312
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Jbg ja sam izgleda dobio problematican router. Vec mi se par puta dogodilo da je veza odjednom mrtva. Ulazak u postavke i iskljucivanje/ukljucivanje mobilne mreze ne pomaze, samo restart routera
Ja od jucer na pokucnom, osim sta mi se vec 2 puta dogodilo isto.
Wifi radi, web portal od rutera kaze da je sve u redu osim sta nema interneta.Nestane odjedmput, evo vec 2put u 30sati kolko ga imam.Jedino restart pomaze-trenutno.

Jel imo ko slicna iskustva osim nas dvojice, da znam jel samo nismo imali srece s ruterom (da reklamiram) ili je to normalno pa moramo izumit neki tajmer da ga restarta svakih cca 6sati( ili mozda to tele2 namjerno radi da nebi "zloupotrebljavali" net)?
Hvala
akul1312 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 23:54   #382
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor akul1312 Pregled postova
Ja od jucer na pokucnom, osim sta mi se vec 2 puta dogodilo isto.
Wifi radi, web portal od rutera kaze da je sve u redu osim sta nema interneta.Nestane odjedmput, evo vec 2put u 30sati kolko ga imam.Jedino restart pomaze-trenutno.

Jel imo ko slicna iskustva osim nas dvojice, da znam jel samo nismo imali srece s ruterom (da reklamiram) ili je to normalno pa moramo izumit neki tajmer da ga restarta svakih cca 6sati( ili mozda to tele2 namjerno radi da nebi "zloupotrebljavali" net)?
Hvala
Kod mene je neki jos veci zajeb jer sada ne moze izdrzati vise od 1h. Dok radi sve je dobro, nema stekanja nikakvog ali odjednom veza umre i samo restart pomaze.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 00:00   #383
akul1312
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Meni se jucer od 6 sati popodne 2 puta desilo to. Dat cu mu jos jednu sansu prije nego ga odnesem zamjenit, javim tu kak bude prek vikenda a ako bude kenjucko i dalje u pon ga odo zamjenit.

Zadnje izmijenjeno od: akul1312. 19.05.2017. u 00:09.
akul1312 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 00:13   #384
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor akul1312 Pregled postova
Ja od jucer na pokucnom, osim sta mi se vec 2 puta dogodilo isto.
Wifi radi, web portal od rutera kaze da je sve u redu osim sta nema interneta.Nestane odjedmput, evo vec 2put u 30sati kolko ga imam.Jedino restart pomaze-trenutno.

Jel imo ko slicna iskustva osim nas dvojice, da znam jel samo nismo imali srece s ruterom (da reklamiram) ili je to normalno pa moramo izumit neki tajmer da ga restarta svakih cca 6sati( ili mozda to tele2 namjerno radi da nebi "zloupotrebljavali" net)?
Hvala
U trenutku prekida pokreni start pa u search napiši cmd, i u command line pokreni naredbu 'tracert google.hr' i postaj rezultate da vidimo gdje staje promet. Nemaju li nekakvu tehničku podršku koja bi mogla ti doći pogledati?
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 00:25   #385
akul1312
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
U trenutku prekida pokreni start pa u search napiši cmd, i u command line pokreni naredbu 'tracert google.hr' i postaj rezultate da vidimo gdje staje promet. Nemaju li nekakvu tehničku podršku koja bi mogla ti doći pogledati?
Vec jesam.Staje na ruteru.Ni iza ni ispred.
Budem probo stavit googleov dns u dhcp ak ce se ponovit ovaj bug (posto ruter sam sebe oglasava ko dns),mozda se to razjebe povremeno.
Bojim se da nemaju.
akul1312 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 12:22   #386
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
lion406 - ako si vezan za ht do 8 mjeseca onda 3 mj. prije tj. do isteka ugovora sa ht mislim da ti daju gratis, nisam siguran VIP daje za tele2 pitaj. Za godinu dana biti će aktualna optika i pokućni interneti, na žicu-bakar nitko ne ni računa.
Za ovo iskreno čujem prvi put, znači po tebi bi trebao pitat Tele 2 jel mogu dobit gratis pokućni dok mi ne istekne ugovor sa HT-om?

Sad da krenem na drugu tematiku, razmišljam si sad prema svim ovim vašim iskustvima (hvala izumitelju interneta što tako nešto postoji ), vidim prvo problematiku oko routera (od Tele 2), pa nestabilnost mreže, pa što će biti kada bude više takvih korisnika itd.
E sad, gledajući/čitajuči kakve su ponude od HT (nažalost ovisim o njima, nemam mogućnost imat Bnet, Amis itd, samo oni, H1 i Optima od bakra), a cilj mi je prvobitan smanjiti račun, jer 169kn i sadašnjih 300 kn (Max S3 paket) je fina razlika (ok, ako idem na uzimanje routera onda je 184kn/mj. ali opet OK), dolazim do cifri od 210 kn/mj. (mislim da je bez Max TV-a).

Jesam li spreman dati nešto više od 184 kn/mj. za stabilnost mreže i 20/5...što meni osobno zadovoljava potrebu.
Naravno još tu nekoliko čimbenika radi razliku, ako idem u kupovinu routera neovisno o Tele 2, onda mi to daje jedan drugi benefit, a to je da nisam ugovorom vezan s njima, a opet što ako se odlučim recimo ne koristit više Tele 2, pa gubit vrijeme na prodaju routera (cijena niža od kupovne, plus cijena router možda čak i više od tog što nudi Tele 2).
I tako to
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 19:09   #387
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Čekaj je li moguće da su genijalci počeli uvjetovat uslugu isključivo uzimanjem routera kojeg daju? Kolega mi je rekao da mu je to rečeno u CityCentruOne i ja odem na stranice sad i koliko vidim više u kalkulatoru ne mogu dobit 169kn mjesečno, nego je 169 + 849 ili je pak greška u kalkulatoru ili su stvarno genijalci?
Tele2 na fejsu pak kaže da to nije dobro napisano, da može bez routera?
Mislin logično bi bilo da može, jedino ako su kupili šleper havaja, pa je sad drama...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 19:35   #388
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
ima li neki način da se ograniče brzine? jer izgleda kad router postigne veće brzine dolazi do zastoja tj. ping se poveća, u postavkama routera ne nalazim ništa što bi mi pomoglo

znači želio bih sebi staviti na lan1 30/15 te ženi na lan2 15/10, kada se to zbroji još ostaje viška jer često dobivam 50-60/40-45 brzinu te se tada javljaju problemi poput dugog loadanja stranice i štekanje u online igrama
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 19:45   #389
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ako nema.na routeru onda ogranici na kompovima.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 20:24   #390
mladen77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Čekaj je li moguće da su genijalci počeli uvjetovat uslugu isključivo uzimanjem routera kojeg daju? Kolega mi je rekao da mu je to rečeno u CityCentruOne i ja odem na stranice sad i koliko vidim više u kalkulatoru ne mogu dobit 169kn mjesečno, nego je 169 + 849 ili je pak greška u kalkulatoru ili su stvarno genijalci?
Tele2 na fejsu pak kaže da to nije dobro napisano, da može bez routera?
Mislin logično bi bilo da može, jedino ako su kupili šleper havaja, pa je sad drama...
Ja sam uzeo jučer bez ugovorne obveze i bez routera. Na webu nema te opcije no kod partnera ima.
mladen77 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na