Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2021., 10:33   #61
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
daj driver onda .. jel ti win10 sam stavio svoj? probao sam ručno mu namjestit driver, ali izbaci samo jedan na popisu od win10.. jel se može forsirati neki drugi driver pa da radi kako spada?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:35   #62
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
daj driver onda .. jel ti win10 sam stavio svoj? probao sam ručno mu namjestit driver, ali izbaci samo jedan na popisu od win10.. jel se može forsirati neki drugi driver pa da radi kako spada?
Istekao dlink, ustekao asus i, voila

Ok, kaj se tocno kod tebe dogadja i kako dugo vec?

Ma najradije bih nekak sedmicu nakeljil gore, s desetkom same okupacije..
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2021., 10:35   #63
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Znaci ni tu nema nekog fullproof rješenja :P

Triba mi dobar WiFi jer svi uređaju rade na WiFi, nije mi problem mozgat malo ako ce to radit sigurno. Pa mi je mikrotik ok opcija. AC3 jos ima dvi antenušine pa će valjda radit wifi bolje...

Ubiquity grozan jer ne radi dobro ili grozan jer zakomplicirava? Preskupa je ali ako vrijedi uzet ću... Imamo u firmi par njihovih i uglavnom rade, al znam da je bio neki problem jer je bivsi IT isa ca a na njegovom laptopu bila neka konfiguracija i onda je novi morao sve resetirati i ponovo setupirat....

Resetiranje svako malo... fala lipa... dalje
TP Link i Dlink.... Nezz jel mi iko više glavobolje zadao od tplinka u zadnjih par miseci, a Dlink je blacklistan odavno....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:39   #64
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Istekao dlink, ustekao asus i, voila

Ok, kaj se tocno kod tebe dogadja i kako dugo vec?

Ma najradije bih nekak sedmicu nakeljil gore, s desetkom same okupacije..


samo prestane otvarat stranice i to je to.. piše da je connected ali no internet.. i moram ga iskopčat ukopčat pa proradi, nekad i više puta dok ne proradi.. može se i disable/enable uređaja napravit u device manager..

poslao sam mail iz zajebancije Realteku, našao neku adresu za Network wlan bla bla Stručni Team i posrao ih malo .. ako odgovore ikad išta, show


za asus ac56 probleme nisam ni znao do nedavno i jučer kod frrenda kad sam vidio uživo, a često sam ga preporučivao tu na forumu.. šteta jbg, kako kaže kolega radi vrh na linuxu s driverima koji funkcioniraju
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:45   #65
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Meni je i na 7 i 10 problem bio i problem je u biti u čipu od realteka. Problem nemaju svi nego samo ukoliko netko u blizini šalje 802.11k pakete. U 90% slučajeva te pakete ne šalje niko, ali evo meni, priki od johna, neki susjedski router šalje

TP link support mi je tako odgovorio.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:51   #66
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa mi je mikrotik ok opcija. AC3 jos ima dvi antenušine pa će valjda radit wifi bolje...

Ubiquity grozan jer ne radi dobro ili grozan jer zakomplicirava? Preskupa je ali ako vrijedi uzet ću... Imamo u firmi par njihovih i uglavnom rade, al znam da je bio neki problem jer je bivsi IT isa ca a na njegovom laptopu bila neka konfiguracija i onda je novi morao sve resetirati i ponovo setupirat....
Nemoj konja po potkovi (anteni) sudit. Mikrotik je poprilično postrožio sustav što se izlazne snage tiče, obzirom na to koju mu državu postaviš.
Tako da bez obzira na antene, ovisi o stanu, debljini zidova i od čega su isti napravljeni. Uvijek mu možeš reć da živiš u Boliviji.


Ubiquity, prvo iskustvo, updejtam 4kom AP onih pro verzije, u pola posla, POE Ubiquity switch sam samcat odlučio da će se ipak on updejtat i restartat. Ako onda nisam zapalio komad mrežne opreme, neću valjda nikad...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:51   #67
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
samo prestane otvarat stranice i to je to.. piše da je connected ali no internet.. i moram ga iskopčat ukopčat pa proradi, nekad i više puta dok ne proradi.. može se i disable/enable uređaja napravit u device manager..

poslao sam mail iz zajebancije Realteku, našao neku adresu za Network wlan bla bla Stručni Team i posrao ih malo .. ako odgovore ikad išta, show


za asus ac56 probleme nisam ni znao do nedavno i jučer kod frrenda kad sam vidio uživo, a često sam ga preporučivao tu na forumu.. šteta jbg, kako kaže kolega radi vrh na linuxu s driverima koji funkcioniraju
Cek malo, da ti nije win koji update pobral?

Fakat se ne sjecam da sam imal probleme s tim stickom, zapravo jesam, al to sam pripisivao ruteru koji je od asusa, tcom mi dofural drugi i prek njega sam spojen sad, a asus ruter odletio van.. Ovaj stick i dalje normalno radi, obratit cu pozornost, pa javim dalje ak bude problema.
Cak su ga recenzije pohvalile i nije bilo rijeci o pucanju veze, ma tu prste imaju winsi 10.
Bolje da nisam cital ovu temu
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:54   #68
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
moguće, ali i da je, kako da znam koji ne valja? ako misliš na update drivera koji win10 napravi, probao sam forsat ručno driver, ali win10 izbaci da ima samo jedan na popisu (sam u sebi driver jel), što znači da bi trebao na netu naći druge verzije realtek drivera i forsat update, i pitanje dal će proradit..
na starom tplink 722n prije dosta vremena je upravo to pomoglo.. počela pucat veza, našao par drivera i isprobavao dok nisam s jednim pogodio, ali Format C i svašta nešta i tog drivera više nema
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:21   #69
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Šta je sa ralinkom? Ima na tržistu stickova sa Ralinkom, imao sam jednog Havit čini mi se radio je super dok mi je trebao. Ima veliku antenu na sebi
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:26   #70
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
https://www.links.hr/hr/mrezna-karti...rezu-053503170

http://en.techinfodepot.shoutwiki.co...ksys_WUSB6100M

jel i ovaj ima realtek chip?
edit: izgleda da ima atheros čip????? uuuuu


pogledam Havit, ima u hgshopu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2021., 11:32   #71
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ralink je tek bio kuku lele, jeli se šta u međuvremenu popravilo ne znam.

Ma te mini sttick - ove u startu preskačeš, takvi često jedva love / rade u istoj sobi ...
Nikky je offline   Reply With Quote