Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2011., 16:48   #1
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 234
Tele2 USB stick se neće spojiti na 3G niti iznad 236.8kbps

Naslov govori sve, kad stavim stick u laptop, sve 5, spoji se na Turbo 3g, brzine do 600kbs down ko od šale .. kad ga ukopčam curi na komp (stara kanta ddr1, sempron 3000+, usb2.0) ništa preko 236.8kbps, samo gprs i down brzina max 20ak kbps ..

uspoređujući postavke na laptopu (win7) i kompu (win xp), jedino što sam vidio je da na lapu tele2 stick koristi i tcp/ipv4 protokol, dok tog istog na kompu nema uopće, samo Internet protocol Tcp/ip ..

e sad, ja sam laik po pitanju networkinga, možda xp nema tcp/ipv4, nemam pojma .. u svakom slučaju, svaki prijedlog je dobro došao što da probam
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 17:06   #2
saber_tooth
Old School
Moj komp
 
saber_tooth's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SB
Postovi: 388
Meni jedino pada na pamet da nesto njezin usb na ploci zeza. Ne biti trebalo biti nista drugo ako se radi o istom podrucju koje je pokriveno istim HDSPA signalom.
saber_tooth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2011., 17:22   #3
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 234
meni je to isto palo na pamet, jer sam isprobao stick na lapu u njenoj sobi di joj je i komp .. imam feeling ko da je propusnost ili nešto slično u banani .. al opet, zašto se ne spoji bar na 3g, pa ako usb zeza, onda samo da ne da dovoljnu brzinu il nešto tako .. nisam pametan uopće što napravit ..

probao sam sa front usb konektorima i sa onim na ploči "direkt", al nema promjene .. jedino možda da probam sa pci usb karticom ..
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 04:28   #4
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Da li si i njoj na kompu stavio u softwareu stavio umts only ili što već tele2 ima?
ako tebi na lapu u njenoj sobi lovi 3G moralo bi i njoj na kompu u istoj sobi, osim ako nije u mrtvom kutu u čošku, daj reinstaliraj soft i drivere, ili metni stick na metar usb kabla pa ga izvuci van iz te pozicije
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 08:48   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,352
Meni se dogodilo da na jednom starom lapu nije ni htio proraditi, dok mi je na drugom, novijem, proradio iz prve. Oba su imala XP SP3. Mislim da je problem u samom sticku koji je prevelika 'picajzla' glede kompa/laptopa na koji se ušteka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 17:31   #6
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 234
Hmm, nemam di odabrat UMTS only.. Ima samo Tele2 optimized, 3G preffered, 3g only, i GPRS preffered i only, a default je Tele2 optimized dok ak stavim 3G only, nikad ne nađe mrežu ..
reinstalirao sam sve više puta, al bez uspjeha ..
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 21:05   #7
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
A to je to umts only ili 3G only ista stvar, ili je do pozicije ili je do drivera

trebalo bi podržavati i xp i sedmicu, i vistu i mac i linux, mislim da s tim nema veze, jedino zna biti zajeb jer većina stickova na sebi ima drivere samo za 32 bita pa treba rovat po netu za one 64 bitne...

hm, možda konfa zajeb... a ne znam ni koliko je OS dugo gore, neki konflikt, jel imaš žutih uskličnika u device manageru?....
teško je ovako napamet na žalost....

jedino probaj usb kablom maknuti stick od tamo ako ne već cijeli komp i probaj štekati otraga jer bojim se da sprijeda neće imati dosta struje da napaja stick, i nemoj pretjerivati sa dužinom usb kabla, dovoljno da dohvatiš prozor, ne duže od 2x1 metar po mome iskustvu jer će i tu gubiti struju zbog predugačkog kabla
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 23:34   #8
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 234
Sutra idem do nje, imam produžni od 1m, i usb pci karticu, pa ćemo još to 2 vidjet ..
nema žutih uskličnika, sve instalirano .. stick reinstaliran 2put .. windowsi reinstalirani prije tjedan dana .. (baš nakon tog je sve počelo) ..
tako da sad skidam updejte za xp, pa možda tu nešto bude ..
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 21:46   #9
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 234
Ipak je stick bio u nekoj mrtvoj poziciji .. samo, dok nisam formatirao hard i reinstalirao winse - na istoj poziciji je sve lovio, sad kad sam sa produžnim usb kablom od 20ak cm odmaknuo stick, lovi 3g bez problema i piči ko lud ..
svašta

ugl. hvala svima, problem riješen
Sardi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na