Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2020., 19:01   #52321
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Pa ti stedi i nemoj kozne siceve kupiti
Pa ti kupi kožne siceve i kuhaj se ljeti, a smrzavaj dupe zimi

Ne bi to govno nikad više imao u autu, da mi daju za manje novaca nego tekstil, a kamoli tek bi bio lud kad bi platio više.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:03   #52322
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Pa ti kupi kožne siceve i kuhaj se ljeti, a smrzavaj dupe zimi

Ne bi to govno nikad više imao u autu, da mi daju za manje novaca nego tekstil, a kamoli tek bi bio lud kad bi platio više.
Hmm, zar nisi cuo za grijane i ventilirane/hladjene kozne siceve ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:27   #52323
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ma mogu staviti i klimu i krušnu peć u njih, ali nema materijala do pravog kvalitetnog tekstila za mene. Koža mi je osobno samo neko preseravanje, nije niti približno udobna kao kvalitetan tekstil, stvarno ne vidim niti jedan razlog zašto je popularna sad, a pogotovo zašto je bila popularna prije.

Od kože više ne želim ni k, niti u autu, niti doma, dosta mi je je bilo za cijeli život, a sad, ko voli, nek izvoli.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:52   #52324
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Pa ti kupi kožne siceve i kuhaj se ljeti, a smrzavaj dupe zimi

Ne bi to govno nikad više imao u autu, da mi daju za manje novaca nego tekstil, a kamoli tek bi bio lud kad bi platio više.
Ljeti nije tak vruce, zimi ih fino ugrijes jer danas vecina auta ima grijana sjedala.

Osobno bi najradije alkantaru ali koza je zakon jer je lakse odrzavat nego velur ili tak nekaj.


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pa dobro Wolv, koji qrac rade s tim vašim autima? Ova izgleda kao da se sa 130 km/h zakucao u zid. Nije to Carrera GT da te tjera nagaziti na gas nego f**king Prius.

Takve bisere treba žestoko klepiti po džepu, bez obzira na osiguranje, pa im neće padati na pamet takve pi**arije.
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ne treba se brzo voziti da bi auto tako izgledao, auto je dizajniran da se crash zona cim vise spresa i upije energiju. Jedina stavka je prezivljavanje putnika u kabini. zato se i vrata mogu otvoriti...

Kao sto je Renesis reko, ne treba bit velika brzina. Bas sam pogledao logove i zadnji je bio 80km/h. Sad unutar 30s koliko je razmak izmedu dva loga moze bit gro toga ali sumnjam da je bilo vise od 60km/h.

Ali da, ekipa se vozi ko mutava. Ali opet tsk svi voze flotine i rent a car aute. Pa ti kupi rabljeni rent a car
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:16   #52325
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ma mogu staviti i klimu i krušnu peć u njih, ali nema materijala do pravog kvalitetnog tekstila za mene. Koža mi je osobno samo neko preseravanje, nije niti približno udobna kao kvalitetan tekstil, stvarno ne vidim niti jedan razlog zašto je popularna sad, a pogotovo zašto je bila popularna prije.

Od kože više ne želim ni k, niti u autu, niti doma, dosta mi je je bilo za cijeli život, a sad, ko voli, nek izvoli.
Također, plus što mi se ljeti lijepi za moju kožu, a ako sam u robi, onda kližem po njoj u svakom zavoju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:55   #52326
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Ja sam isto jos jedan anti koznati i sa ladjenim sicevima kad se ja suncu uprzi ta koza doslovno peče, zimi nije toliko neugodna, pogotovo s grijanjem
ali alcantara mi je top topova, al to je isto tekstil ja mislim
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 06:47   #52327
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
+1 antikoža. Koje god da je doba godine, uvijek nije kako treba - zimi hladna, ljeti topla (i još ti se lijepi za tvoju kožu). I stalno se kližeš na njoj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:16   #52328
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam isto jos jedan anti koznati i sa ladjenim sicevima kad se ja suncu uprzi ta koza doslovno peče, zimi nije toliko neugodna, pogotovo s grijanjem
ali alcantara mi je top topova, al to je isto tekstil ja mislim
alcantara je u načelu brušena koža, ali postoji umjetna i prava. Umjetna je tekstil i bolja je. Ja sam isto dugo mislio da je alcantara isključivo umjetni materijal, ali nije.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:18   #52329
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ne znam, meni osim sto izgleda puno ljepse od tekstila da ni radi cega drugoga mi je ta koza uvijek u prednosti radi odrzavanja. Prije mi nije ni bilo toliko to vazno, ali sada kad imam troje klinaca u autu ni ne pomisljam kupiti auto sa tekstilnim sicevima.
Da li vam je ikad dijete povratilo u autu i jos k tome razmazalo cokoladu po sicu?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:21   #52330
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Eto, gotovo je, PSA više ne postoji. Ne znam kak će to ljubitelji prihvatiti cc..
SVe je to sad FiatChrysler koji mijenja ime u Sellantis
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:27   #52331
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Mislim da ce ovi sto imaju malu djecu/kucne ljubimce zazmiriti na estetiku te uzeti nepropusne perive navlake... Ili sam to samo ja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:31   #52332
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@lowrider
Znači da je za očekivati da će Sellantis uskoro postati broj1 po broju proizvedenih auta i prešišati Toyotu. Opel, Pug i Citroen prodaju masu auta u srednjem (Golf klasa) i doljnjem (gradski auti) segmentu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:50   #52333
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sumnjam. Prije je u pitanju tržište, FCA dosta toga pokriva i da ne mora od Tesle više kupovati višak CO2
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 09:27   #52334
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mislim da ce ovi sto imaju malu djecu/kucne ljubimce zazmiriti na estetiku te uzeti nepropusne perive navlake... Ili sam to samo ja

Mozda, ali ja ne mogu zazmiriti na estetiku i gotovo.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 09:36   #52335
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Isssss bog mi pomogao ��������
Ja sam s ženom otišao jednom u trgovinu, kupili 2 pune vrećice stvari i stavili sve u bunker.

Kada smo došli pred kuću, skužio sam da mi se jedna vrećica srušila i sve se rasipalo po bunkeru. Pokupio sam sve i otišao gore. Ljeto, sunce itd.

Drugi dan išao na posao, nešto ima onako "masan" miris. Otvorim bunker, putar mi ispao jučer i nisam ga vidio, ostala samo folija od putra u obliku putra, ali unutra šuplje.

Kemijsko 2 puta, auto praona 3 puta, što tuš što ručno, pranje doma u kadi jedno 5 puta, posipao baby pudrom (jer će upiti masnoću), ribao svim mogućim sredstvima za koje sam čuo preporuke.

To je bilo u kolovozu 2017. godine. U travnju 2018. godine sam prodao auto s masnom mrljom u bunkeru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 09:39   #52336
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Zato ja u bunkeru imam lijepo plastičnu kadicu, na Mazdi je došla s autom, a za druge sam naručio po mjeri modele s interneta, lijepo pašu bez ikakve greške.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 09:52   #52337
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zato ja u bunkeru imam lijepo plastičnu kadicu, na Mazdi je došla s autom, a za druge sam naručio po mjeri modele s interneta, lijepo pašu bez ikakve greške.
Jap, autotepisi.hr 250-350 kn, vec se nekoliko puta isplatilo (masline) vjerojatno jeftnije od jedne ture kemijskog

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eto, gotovo je, PSA više ne postoji. Ne znam kak će to ljubitelji prihvatiti cc..
SVe je to sad FiatChrysler koji mijenja ime u Sellantis
sTellantis
https://en.wikipedia.org/wiki/Stellantis

Kad sam uzimao auto sam otpisao francuze i talijane, sad su oboje u istom košu

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 29.10.2020. u 09:57.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:33   #52338
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
I Švabe skupa s njima jer je PSA nedavno kupio Opela.


btw, Tesla vidi semafore tamo gdje ne postoje

https://revijahak.hr/2020/10/27/nesa...a-na-semaforu/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:53   #52339
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
btw, Tesla vidi semafore tamo gdje ne postoje

https://revijahak.hr/2020/10/27/nesa...a-na-semaforu/
A jesu našli tražit greške na prvoj Beta verziji potpuno redizajniranog autopilota ne bi bilo dobro da ne vidi semafore tamo gdje postoje

Da mi je vidit koji drugi auto ima takvu tehnologiju da može sam vozit po gradu zasad relativno dobro, detektirat križanja, pješake, radove. Pa čak i voziti po šumskoj šljunčanoj cesti bez traka, bez oznaka i bez ičeg drugog. Ovaj FSD je stvarno strašan update, gledao sam malo videa po YT i tehnologija je neviđeno impresivna, šta će biti tek kad neuralne mreže u Tesli razgrabe sve podatke koji pristižu, ljudi govore da auti šalju čak i po 4-5GB podataka kad nakon vožnje u beti dođu doma.

Tehnologija je stvarno impresivna, kao i mogućnosti koje donosi, u relativno bliskoj budućnosti bi se mogli pojaviti auti za slijepe osobe, čovjek mu samo kaže gdje treba ići i autopilot ga odvede. Ili teški bolesnici, dijabetičari i sl. koji ne smiju voziti auto ovako.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 29.10.2020. u 10:59.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:58   #52340
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zato ja u bunkeru imam lijepo plastičnu kadicu, na Mazdi je došla s autom, a za druge sam naručio po mjeri modele s interneta, lijepo pašu bez ikakve greške.
Eh, imam i ja sada.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:25   #52341
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam s ženom otišao jednom u trgovinu, kupili 2 pune vrećice stvari i stavili sve u bunker.

Kada smo došli pred kuću, skužio sam da mi se jedna vrećica srušila i sve se rasipalo po bunkeru. Pokupio sam sve i otišao gore. Ljeto, sunce itd.

Drugi dan išao na posao, nešto ima onako "masan" miris. Otvorim bunker, putar mi ispao jučer i nisam ga vidio, ostala samo folija od putra u obliku putra, ali unutra šuplje.

Kemijsko 2 puta, auto praona 3 puta, što tuš što ručno, pranje doma u kadi jedno 5 puta, posipao baby pudrom (jer će upiti masnoću), ribao svim mogućim sredstvima za koje sam čuo preporuke.

To je bilo u kolovozu 2017. godine. U travnju 2018. godine sam prodao auto s masnom mrljom u bunkeru.
Vidim da ću kupiti Volkswagno za te puteve sa špecerajem

Nema mrlje ali smrdi da me susjed pitao dal je šta umrlo jučer u garaži.

Sutra je na kemijskom a prekosutra gotov pa bumo vidjeli.

U najgorem slučaju baciti ću siceve i uzeti sa ebaya nove za 150€
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:30   #52342
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Zna li ko šta mu znače ove 3 stavke na Kia Rio 1.4

Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:35   #52343
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Đizus, pa to su osnovne stvari u svim autima. RTFM. Sve ti tamo piše.
1. trip - koliko km si prošao od resetiranja tog brojača. Obično imaš i trip 2. Ljudi to najčešće koriste da vidim koliko km su prošli od točke A do točke B ili koliko km su prošli između tankanja goriva. Ako si tankao do vrha oba puta, lako izračunaš realnu potrošnju auta (litre/km * 100= l/100km).
2. brake - obično signalizira problem s kočnicom ili da ti je ostala podignuta ručna kočnica
3. check - nešto ne štima s motorom. Ako on počne svijetliti, vozi auto u servis čim prije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:38   #52344
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Trip meter je koliko si napravio km od zadnjeg reseta.
Ja ga koristim kada idem negdje na put, resetiram da vidim koliko je km od točke A do točke B.
Imam RIO i imam TRIP A i TRIP B.

BRAKE lampica označava da nešto nije dobro s kočionim sustavom. Prilikom paljenja auta ta lampica se upali (provjera kočioni sustav) i treba se ugasiti.
Ako se ne ugasi, imaš problem.

Isto tako i CHECK ENGINE lampicom.

Svaki auto prilikom paljenja (davanja kontakta) radi inicializaciju sustava. Nakon što upališ auto, ništa od toga ne bi trebalo svjetiliti.

Kolega kokos je brži.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 12:51   #52345
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Izvinjavam se ali tek sam ga nedavno dobio pa sam imao nekih nejasnoća
Jedino mi još nije jasno kako se resetira taj TripMetar, ne vidim nigdje neki gumb i slično
U Bivšem mome autu je bio jedan gumb kojega bi priisnuo i onda bi se resetirao na nulu
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 13:17   #52346
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Izvinjavam se ali tek sam ga nedavno dobio pa sam imao nekih nejasnoća
Jedino mi još nije jasno kako se resetira taj TripMetar, ne vidim nigdje neki gumb i slično
U Bivšem mome autu je bio jedan gumb kojega bi priisnuo i onda bi se resetirao na nulu
Ja imam na volanu te kontrole.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 13:20   #52347
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Izvinjavam se ali tek sam ga nedavno dobio pa sam imao nekih nejasnoća
Jedino mi još nije jasno kako se resetira taj TripMetar, ne vidim nigdje neki gumb i slično
U Bivšem mome autu je bio jedan gumb kojega bi priisnuo i onda bi se resetirao na nulu
Iza ručice brisača je tipka, kratko pritisneš za prebacivanje između putovanja, a dugo za reset. Osim toga, uzmi upute i čitaj.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 14:20   #52348
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Đizus, pa to su osnovne stvari u svim autima. RTFM. Sve ti tamo piše.
1. trip - koliko km si prošao od resetiranja tog brojača. Obično imaš i trip 2. Ljudi to najčešće koriste da vidim koliko km su prošli od točke A do točke B ili koliko km su prošli između tankanja goriva. Ako si tankao do vrha oba puta, lako izračunaš realnu potrošnju auta (litre/km * 100= l/100km).
2. brake - obično signalizira problem s kočnicom ili da ti je ostala podignuta ručna kočnica
3. check - nešto ne štima s motorom. Ako on počne svijetliti, vozi auto u servis čim prije.
ma trola. Ako ne trola onda u pm
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 16:04   #52349
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@lowrider
Znači da je za očekivati da će Sellantis uskoro postati broj1 po broju proizvedenih auta i prešišati Toyotu. Opel, Pug i Citroen prodaju masu auta u srednjem (Golf klasa) i doljnjem (gradski auti) segmentu.
Obzirom da Citroen i Peugeot nisu prisutni na Sj Americkom kontinentu a Fiat ovdje prodaje smjesno malo auta vjerujem da ce jako tesko presisat Toyotu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 16:21   #52350
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273













4)Postoji li kakav sajt sa nekakvim popisom i recenzijama guma na danasnjem trzistu da ne moram svaku guglat posebno?

-->
Mozda uskoro (konacno) kupim auto, u dogovorima sam za neku fiestu 2012, pa gledam malo unaprijed informacije za gume pa ide par nubovskih pitanja:

1) Index brzine i index opterecenja, vidin da ih ima svakakvih a da nema bas svih pa pretpostavljam da je nesto manje bitno, odnosno da vecina guma u ponudi zadovoljava 90% zahtjeva danasnjih automobila?

2)Je li za tehnicki potrebno imat gume sa istim ili vecim indeksom brzine propisanim za taj automobil (Slika na stupu vrata)?

3)Je li uvijek ovako znacanja razlika u cijeni kod iste gume a col vece felge (slike ispod)? Na primjer fiesta ima 195/45/r16 ali ima upisano u prometnu i 195/50/r15 izmedu ostalog. Onda vise smisla ima uzet dimezinju manje felge ako se kupuje dodatni set felgi za zimu/ljeto?

Zanemarite slikavanje monitora, nije bila prilika za SS, 2 slike u spoileru ispod.













4)Postoji li kakav sajt sa nekakvim popisom i recenzijama guma na danasnjem trzistu da ne moram svaku guglat posebno?

__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na