Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2020., 20:21   #41671
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Totalno lajkam Mattoca sa Dominionima!
Di se voziš ? Ne sjećam se da sam vidio taj bajk igdje ili se jednostavno nismo mimoišli nikada?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 21:18   #41672
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
@mejzlik
Nisi trebao postati cijelokupni bicikl. Sad će @sam fisher navaliti pa nećemo mirno spavati. Kriv si
Nego, je li to lizzardskin grip?

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 21:20   #41673
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Totalno lajkam Mattoca sa Dominionima!
Di se voziš ? Ne sjećam se da sam vidio taj bajk igdje ili se jednostavno nismo mimoišli nikada?
Thanks, sa Mattocom prezadovoljan, sa dominionkama jos zadovoljniji

Proslo ljeto sam slozio bajk (kupio ramu od kolege iz BKO), no slabo se vozio, svega par puta bio na sljemenu (enduro, hpd, muco), zadnji put bio 27.1., nakon toga sam malo rehabilitirao rame, pa se sada lagano vracam. Prije Norca sam bio na Dartmoor-u hardtailu sa istim dijelovima

@Dottore

Pratim @Destra, bajkom nemogu, no fotkama cijelog bajka mogu
Gripovi su 4god stari ODI Rogue (bmx verzija sa odrezanim gumenim granicnicima)
__________________
TunaDesigns

Zadnje izmijenjeno od: Mejzlik. 23.06.2020. u 21:23. Razlog: Dottore me prestigao
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 21:45   #41674
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@mejzlik
Nisi trebao postati cijelokupni bicikl. Sad će @sam fisher navaliti pa nećemo mirno spavati. Kriv si
Nego, je li to lizzardskin grip?

Отправлено через SM-G975F
Hahha, baš sam krenuo pisat, stopping powera nikad dosta

Noice

Iduće je ovo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 21:47   #41675
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Meni su ti Dominioni bili na jako primamljivi, vjerujem da ručicama nema ravnih i da su snagom u samom vrhu, ali su bome najskuplje bile na bike24.
Nekako sam gledao i Formula Cura 4, jeftinije i lakše malo, a snažne. Probao sam Cura (2 klipa) i bile su dobre, a sa 4 klipa mogu samo bolje biti.
Btw, svaka čast na coil shocku straga, ne fali muke uzbrdo...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 23.06.2020. u 22:21.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 23:16   #41676
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
@Nik: hvala, vidimo se na brdu jednom prilikom!

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Bajk spreman, jos sad da se i ja vratim malo nakon 4mj pauze
Taman popljujem indirektno coil i onda okačiš fotke, sorry!
Imao sam opciju öhlins coil ili dhx2, namjerno sam uzeo zračni (lockout koji funkcionira) + fox (dostupnost dijelova da si mogu servis sam odraditi).

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Proslo ljeto sam slozio bajk (kupio ramu od kolege iz BKO), no slabo se vozio, svega par puta bio na sljemenu (enduro, hpd, muco), zadnji put bio 27.1., nakon toga sam malo rehabilitirao rame, pa se sada lagano vracam. Prije Norca sam bio na Dartmoor-u hardtailu sa istim dijelovima
Zar i ti rame, AC, nešto drugo?
Samo jako, brzo to prođe, sad je već pola godine

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Iduće je ovo
A mene čudno gledali kad sam reko stavite mi V4 na 200mm rotore umjesto E4. Rezerve nikad dosta, a razlika u težini iznosi pola normalnog obroka.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 07:36   #41677
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
@Vuco

Dominionke kupio na r2-bike, to mi je bila najpovoljnija opcija, 402e sa rotorima i postarinom (uz svaku kocnicu dolaze semi-metallic i sintered pakne). Formule Cura 4 su mi bile u uzem izboru, no naletio po netu na neke probleme sa curenjem ulja kod celjusti, manje garancije itd. pa sam isao na ovu opciju. Hayes daje lifetime garanciju na curenje rucice/celjusti, od nedavno imaju zastupnistvo u Europi, dijelova ima, nisu najljepse na svijetu, no vjerujem da ce raditi jako dobro.

@Destro

Najveca mana coil shocka je tezina, bobanje je stvarno minimalno/zanemarivo sa ovom kombinacijom DHX RC4, 500 opruga na ovoj rami. Na tvom mjestu bih isto uzeo zracnog foxa, prvenstveno radi servisa.

Rame -> unistena rotatorna manseta, nestabilno kod padova i docekivanja na ruku, nestabilno prilikom udaraca (mtb teren) dok su mi ruke ispruzene, odnosno lakat prema van. Bio sam kod fizioterapeuta na masazama i dobio vjezbe sa pilates trakom, tako da sam se time bavio zadnjih mjeseci, pa cemo vidjeti kako ce sada biti, inace operacija...
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 10:13   #41678
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
@Destro

Najveca mana coil shocka je tezina, bobanje je stvarno minimalno/zanemarivo sa ovom kombinacijom DHX RC4, 500 opruga na ovoj rami. Na tvom mjestu bih isto uzeo zracnog foxa, prvenstveno radi servisa.

Rame -> unistena rotatorna manseta, nestabilno kod padova i docekivanja na ruku, nestabilno prilikom udaraca (mtb teren) dok su mi ruke ispruzene, odnosno lakat prema van. Bio sam kod fizioterapeuta na masazama i dobio vjezbe sa pilates trakom, tako da sam se time bavio zadnjih mjeseci, pa cemo vidjeti kako ce sada biti, inace operacija...
Ostalo mi je u sjećanju da coil, koliko god imao mogućnost štelanja kompresije (lockout) nikad nije bio lockout kao kod zračnog. Možda se u međuvremenu i to promijenilo, ali nije mi imalo smisla uzeti coil otraga, a naprijed zrak, još ne nude coil verziju Öhlinsa.
Nije zrak loš, pogotovo za jedan trail bike

Rame: ruptura mišića, ligamenata ili oboje? Kod mene je bila ruptura AC ligamenta (u Tossy III režiji). Doktori su razmišljali kuku ubaciti, srećom nisu. Fizio pomogne, al većina je još uvijek na tebi. Meni su suze od boli na početku išle, a bajk mi je puno pomogao u rehabilitaciji, počeo s Jarunom, preko asfaltnih uspona, malo šume da bih postepeno mogao voziti normalno.
Zapravo sam jako brzo prestao osjećati rame - zglob desne šake me najviše zezao jer sam u istom šusu slomio i radijus, pa je bila cijela podlaktica imobilizirana.

Puno priče za malo utjehe, samo prati svoj tempo, ne pretjeruj i brzo će to.
Imaš predobar bajk da sjediš po fizioterapijama
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 14:06   #41679
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Da priupitam... Kako stojite sa ovim direct to consumer markama... Je nabavljao to tko? Zanima me recimo konkretno polygon siskiu d7.. Kako vam se to čini kao neki entry fully?
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 11:11   #41680
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

imam u-lokot, i sada prije par dana kod otvaranja ili zatvaranja lokota neće se otvoriti iz prve... nego malo ključ okrenem i onda stane, neće do kraja okrenuti... i tako moram par puta da otovori. naravno katkad iz prve otvori...

u čemu je problem, odnosno dali ima spasa ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 23:39   #41681
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
pljucni malo wd40 u bravu
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 23:57   #41682
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Ja sam imao taj problem sa novim U-lockom. Nakon samo par dana upotrebe, poceo se tako ponasati. Vratio ga. Samo mi treba da zakljucam bike negdje i da ga ne mogu otkljucati.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 06:09   #41683
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bum probao sa wd40, valjda neću trebati pilu
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 06:22   #41684
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Ma zahebi to. Zakljucas ga negdje, nemozes ga otkljucat, dok odes po pilu pa nazad, netko vec rijesio problem
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 06:45   #41685
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
hehe

imao sam jednom takav slučaj prije cca 15 godina u Getrou....

tada sam ima običan lanac na šifru, i vratim se ja iz dućana i hoće odvezati lanac, kada zadnja brojka zapinje i neide nikako

nisam mogao ništa, vratim se nazad u Getro i hvala bogu imali su nešto alata, i ja kupim nekakva klješta i par minuta stišćem po lancu dok ga nisam presjekao da mogu otići doma..

a ljudi pokraj mene prolaze i gledaju... ja nisam mogao vjerovati koja neugoda
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 13:11   #41686
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ljudi, brat se zaljubio u bic i spuštanje pa me zanima što bi mi preporučili da mu kupim. Možda mu poklonim i onog canyona pa sebi drugi.
Cca 10tak t kn, poslovno, full suspension naravno.
Preferiramo 26 ali može i 29tka.
Veličina L,
Može i na pm.
Hvala.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 15:29   #41687
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ekipa, ne znam kakva je praksa sa prodajom dijelova ovdje - ali ja sam nedavno uzeo komplet vrhunskih četveroklipnih Shimano MT-520 kočnica (plaćena 650kn/kom), pa ako netko traga za best buy kočnicama u klasi, neka se javi u inbox.
Ja sam igrom slučaja završio na drugom bajku sa zee/saint kočnicama, pa su mi nažalost ove višak. Pišem ovdje jer bih radije da ih ovdje netko zadovoljno koristi, nego navlačio sa ekipom s njuškala. Ako vas interesira, slobodno bacite PM. Hvala
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 18:08   #41688
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Može kratko pojašnjenje SRAM mjenjača? Vidim da postoje sx, nx, gx, možda još koji, a da ne znam...

Uglavnom, zanima me kakvi su usporedbi sa Shimanom, konkretno koji bi se od njih usporedio sa SLX, a koji sa XT

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 06:04   #41689
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ide ti ovako, NX ti je neki Deore rang, GX je više kao SLX, X01 je više za trail i enduro kao saint i zee ali ga možeš slobodno usporediti sa xt-om a XX1 je za xc odnosno kao xtr. SX je van konkurencije ali u biti najlošiji i ako ideš na sram, nx je neki minimum.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 28.06.2020. u 08:08.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 08:45   #41690
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Ukratko, ako ideš na 1x12 vidim da npr za 9-10k ne možeš dobiti ništa osim SX, eventualno ako naletiš na GX/SLX. To sam brzinski preletio kroz Trek i Specialized

Pa je*ote nisu normalni više s tim cijenama, svake godine sve više i više
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 12:08   #41691
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Više-manje su ti mjenjači nebitni (mašinice). Najbitnija ti je kazeta, lanac i shifter.
Ima sam XX1 Eagle, trenutno imam GX Eagle i moram priznati da nema neke razlike u performansama, tj ima i nabrojit ću ti sad ali u praksi je to upitno.
Daleko najbitnija stavka ti je da ti mjenjač bude pravilno podešen i čist. Tako će ti svaki biti odličan.

E sad, malo opširnije:

GX vs XX1 Eagle:

1. Shifter - XX1 i X01 se može štelati kut velike poluge (za upshift), može biti zgodno i meni bi dobro došlo, ali možeš i bez toga. XX1 ima malo "direktniji" i "čišći" klik ali nebitno skroz. Ovi jeftiniji ti nemaju mogućnost Matchmaker montaže tako da ti preporučam GX.

2. Kazeta - GX je dosta dobra kazeta, nije teška (oko 440gr, lakša od bilo koje Shimanove osim XTR-a), nije preskupa i traje vrlo solidno. XX1/01 su pak oko 80-90gr lakše i traju dosta dulje tako da je to dobar upgrade. Skupe su poprilično, ali ako se dosta voziš, jeftinije su po kilometru od ovih jeftinijih kazeta da ne govorim koliko su lakše i lakše se čiste te nemaju problema sa luftom među pinovima koji se može pojaviti kod jeftinih kazeta. GX je neka zlatna sredina, NX i SX su puno teže i nemaju taj raspon jer idu na klasičan HG freehub pa umjesto 10-50 imaju raspon 11-50 što nije zanemarivo.

3. Lanac - samo X01/XX1 za mene, taj lanac mi potraje 4-5k km bez problema. Ima sam GX i nakon nekoliko vožnja su mi popucale karike. Imaš dokumentirano online koliko X01/XX1 lanac dulje traje od ostalih (bilo KMC, SRAM ili Shimano) i ispada da je daleko najjeftiniji lanac po kilometru. Primjerice kombinacija X01/XX1 kazete i 2-3 lanca prijeđeš 15.000km što bi kod nekih drugih modela mora promjeniti 10 lanaca i 3-5 kazeta što bi te ispalo skuplje.

4. Mjenjač (mašinica) - GX je super, X01/XX1 su malo lakši i imaju prednost karbonskog kaveza koji u nekim slučajevima može biti bolji izbor od aluminijskog na jeftinijim modelima. Kod prijateljevog GX-a recimo došlo je do krivljenja kaveza što kod mene nije bio slučaj jer je karbonski i on je morao baciti mjenjač jer više nije dobro šaltao a to se ne da ispraviti. Međutim ti mjenjači koštaju poprilično a šaltaju jednako kao i svi drugi te su izloženi udarcima tako da bi ja išao na najjeftiniji. Pripaziti da ti vijak koji se vida u dropout ima dovoljno loctitea jer se često znaju ti vijci odvidati sami od sebe nakon nekog vremena.

5. Pogon - GX/Truvativ serija 6 i 7 je super, uzmi DUB jer je lakši i ležajevi su odlični. Nisu teški i imaju oko 650gr sa zupčanikom. Tvornički dolaze s čeličnim chainringom (serija 6) što traje ultra dugo tako da je to odlična vrijednost za novac. Za sebe sam slučajno naletio dosta povoljno na X1 Carbon kurble koje su lakše niti 100gr (vs Truvativ 6 serija sa čeličnim zupčanikom) ali je cijena bila dobra i došle su sa 32T zupčanikom koji mi je više odgovarao od 30T. XX1/X01 su još malo lakši ali ultra skupi i nisu baš isplativi ulog pošto pogon često pati.

Znači moj prijedlog bi ti bio: GX shifter, kazeta, X01 lanac, NX/SX kurble i mjenjač. Nažalost to ćeš teško naći na gotovoj bicikli jer obično stave najviši tier komponente kao zadnji mjenjač, a lošije sve ostalo

Ne znam što misliš uzeti, ali možda ti je bolje po djelovima složiti iz vana nego uzeti gotov model.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 13:27   #41692
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Svaka čast na detaljnom opisu.

Uglavnom, zasad još ne kupujem, ali kroz godinu i pol najvjerojatnije budem.

Imao sam 3x9 sustav i prošle godine sam to zamijenio sa 1x11 SLX setom koji sam uzeo na bike24 i to se nadam da će me poslužiti bar još iduću godinu, a onda bi bilo vrijeme za novi bajk jer ovaj će uskoro napunit 7 godina.

Ne mora biti da ću uzeti 1x12, možda 2x11, ne znam kaj je bolje?

Ovo sam sad čisto informativno pitao da se malo upoznam s tim SRAM dijelovima.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 20:13   #41693
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ekipa, ne znam kakva je praksa sa prodajom dijelova ovdje - ali ja sam nedavno uzeo komplet vrhunskih četveroklipnih Shimano MT-520 kočnica (plaćena 650kn/kom), pa ako netko traga za best buy kočnicama u klasi, neka se javi u inbox.
Ja sam igrom slučaja završio na drugom bajku sa zee/saint kočnicama, pa su mi nažalost ove višak. Pišem ovdje jer bih radije da ih ovdje netko zadovoljno koristi, nego navlačio sa ekipom s njuškala. Ako vas interesira, slobodno bacite PM. Hvala
Napokon si ulovio pošten bajk. Gledam i ne vjerujem da si uspio. Dugo sam te zafrkavao i čini mi se da je gotovo.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 22:28   #41694
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Hehe, nema zajebancije, sad samo treba voziti. Još se upoznajem sa tom ex-Vuco mrcinom i svim novim tehnologijama

Veseli me što je bike prilično efikasan i na usponima, jer sam baš imao to predrasudu da su enduro bajkovi pušiona za penjanje, kad ono ide gore kao beba

A nizbrdo sam zasada odvozio samo glavicu i 2x grmu, i to je nešto potpuno drugo, neusporedivo sa starim hardtailom. Samo ploviš po svemu kad uhvatiš flow
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2020., 03:08   #41695
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Pozdrav,gledam da si uzmem neki 29" bicikal.
Nešto sam malo pregledaval i frend mi istaknu ovaj Cube midel:

https://keindl-sport.hr/cube-attenti...roizvod-32818/

Ima tko kakvoga iskustva sa tim modelom?
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2020., 09:28   #41696
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Hehe, nema zajebancije, sad samo treba voziti. Još se upoznajem sa tom ex-Vuco mrcinom i svim novim tehnologijama

Veseli me što je bike prilično efikasan i na usponima, jer sam baš imao to predrasudu da su enduro bajkovi pušiona za penjanje, kad ono ide gore kao beba

A nizbrdo sam zasada odvozio samo glavicu i 2x grmu, i to je nešto potpuno drugo, neusporedivo sa starim hardtailom. Samo ploviš po svemu kad uhvatiš flow


Šta si uzeo? Nisam pratio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2020., 09:45   #41697
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Vucinog bivšeg

Giant Reign

Nego, svi samo nešto pisuckamo, ajmo neko Sljeme dogovorit
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 14:39   #41698
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Vucinog bivšeg



Giant Reign



Nego, svi samo nešto pisuckamo, ajmo neko Sljeme dogovorit
Slažem se s ovim iako možda to bude teže preko ljeta skupiti ljude.

Ja sam odbacio bajk do Klc pa sam išao stare staze istraživati. Bome se i šuma promijenila od kad sam zadnji put tuda vozio... Manju turu od 23km sam odradio.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 19:03   #41699
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Dovezao sam svoj Bianchi na servis da poštela brzine i dogodilo se....neočekivano...kako je bajs zapravo manje rame(centar zg volim upravljivije bicikle) zlobnici bi rekli I ženska rama...sic je bio izvučen na nax I tamo je negdje pukla.

Se to isplati variti?
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 19:09   #41700
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pa ako se da zavarit a bajk se uglavnom koristi po gradu - ne vidim zasto ne.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na