Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2020., 12:00   #1
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Tobii Eye Tracker 4C

Ne pronalazim nigdje temu i mislim da je ovo dobar podforum za navedeno, ako sam na prvu htio otvoriti temu pod igre.

Da li netko tko ima ili da li je probao?

Onako, škicam i gledam YT review-e i čini mi se interesantno.

Link: https://gaming.tobii.com/tobii-eye-tracker-4c/

Ali nekako ne daje mi se pare za nešto što ne znam kako će u praksi fercerati.
Ako postoji tema, usmjerite me, jer tražilica mi nije pomogla.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 12:40   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Koristim zicani Edtracker za racesimove (head tracker za sirotinju) i ima pluseva i minusa. Plus je sto apsolutno ne ovisis o rasvjeti i eliminiras sve face recognition cake. Minus je sto je to samo head tracker (obicni gyro) i ponekad zna poceti driftati pa mu svakih 3-4 kruga hotkeyem resetiram neutralnu poziciju.

Tobii ipak kosta dosta vise pa bi ja u tom slucaju provjerio kako radi u nepovoljnijim uvjetima (losa rasvjeta i sl) i koliko je eye tracking pouzdan u takvim uvjetima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2020., 13:16   #3
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
E hvala, good point. Ako je netko to vidio u HR da ima negdje izloženo, neka javi.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 13:43   #4
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Ne znam kak je u konzolitisu, ali eytracking ce tesko zamjeniti misa. Zamisli kursor od 3x3cm i to je preciznost dobrog eye trackinga na 1m, ako ciljas objekte od 5x5cm, to radi. S druge strane, u simulacijama za navigaciju po cockpitu, gdje škiljenje fokusira instrument, a da blink detection upravlja prekidacima i polugama, to moze biti vrhunski implementirano.

Radil sam s tobii pro naocalama jedno mjesec dana intenzivno i s pupil labs core vec duze vrijeme. Stvari koje se konstatno prate: vektor pogleda, sirina zjenice, otvorenost oka, treptanje; te se navedeni podaci mogu koristiti kao kontroler. (S tim da se snima svako oko posebno, pa su tu teoretski 3 klika, L-R-BOTH)

Eye tracking ne radi dobro s manama oka (dioptrija, astigmatizam, lece, naocale), situacijama gdje je latencija bitna (osjetni lag), kod velkih promjena od fokusiranog prostora (ako kalibriras pogled na monitor udaljen 1m, elementi na zidu udaljenom 5m nece odgovarati kalibraciji, i obrnuto).
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 15:02   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Radoznalosti radi, moze komentar kako na sve to utjece (ako utjece) osvjetljenje ambijenta? Hvala!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 15:17   #6
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Infracrvene kamere snimaju zjenice, te određeni tip svijetla pod određenim kutom ne daje oštru sliku zjenice. Evo video od pupila s kojim radim.

Kad je zjenica normalno detektirana, ona je kruznica/elipsa s tockom u sredini, ali kad na oko dodje nekakav snop svijetla kamera izgubi tracking zjenice, a samim time SW nema pojma di gledas. To nije cesto, ali kad se pregledavaju snimke, vidi se da taj krug/elipsa nestaju povremeno kad je oko obasjano. Posto nije cest problem, nisam ulagal trud i vrijeme za identifikaciju uzroka.
Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na