Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2010., 00:00   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Angry Internet, VIP USB stick i problem sa racunima

Naime prije cca 2 godine (mozda i vise) bolja polovica je uzela VIP USB stick da moze ici na net dok nam jos nisu uvukli adsl i dok smo bili u starome stanu (duga i nevazna prica).

Ono sto je vazno je to da smo totalno zaboravili na taj stick koji su ugasili odmah drugi-treci mjesec nakon neplacenoga racuna te kako smo se preselili u novi stan i uvukli adsl vise ni njoj ni meni taj sugavi USB nije pao na pamet.

Racuni su ocito stizali na staru adresu i u petak je na njenu kucnu adresu stigla tuzba tj. kao neka ovrha i racun se sa odvjetnickim troskovima popeo do cca 2800 kn.

Ok, platit cemo ga odmah u ponedjeljak no ipak neke stvari nemaju smisla na njemu.

Naime odvjetnicke troskove razumijem i oni iznose 1130 kn, a navodni racun cca 1520 kn.

No problem je kod racuna sto su tu naplaceni iznosi za prijenos podataka za sedam mjeseci, a vise od dvije godine taj USB stoji u kutiji i ne koristi se!

Po njihovome ovo su iznosi koje bi mi trebali platit, a USB je stajao u kutiji i cak ni kartica nije bila u njemu ni nista:

1. Prosinac, 2008.: 179,40 kn
2. Sijecanj, 2009.: 472,18 kn
3. Veljaca, 2009.: 116,71 kn
4. Ozujak, 2009.: 95,03 kn
5. Travanj, 2009.: 10,00 kn
6. Svibanj, 2009.: 10,00 kn
7. Srpanj, 2009.: 636,95 kn
---------------------------------

Ukupno: 1518,27 kn

Sve to stima, ali ne kuzim kako racun moze biti 472 kn ili 116 kn ili jos bolje 634 i onda da dodemo do ovakve svote ako je nesto ugaseno, izvadena kartica + ako ti je operater vec davno iskljucio uredaj!?

Kao da mi iskljuce mob i onda mi stigne racun da sam u jednome mjesecu napravio dug od 400 kn, a mob mi je mjesecima iskljucen!

Naravno da cemo u ponedjeljak otici u prvi VIP i platit to sve, ali me zanima dali je netko vec imao slicna iskusta jer mi ovo nema smisla....bas nikako nema smisla!

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 13:24   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Ako su ga ugasili, kako si ti mogao natući ostali iznos duga, čak veći nego onaj kad je stick korišten..?
A da se ti malo žališ, usput ih iz dobre volje obavijestiš da bi mogli dobiti kaznenu prijavu zbog simuliranja računa pa vidiš kako dišu?

Koliko ja znam, trebao bi platiti ono što si potrošio, naravno, plus ako su već isključili stick ostatak svote u dogovorenoj tarifi do isteka ugovora.

Inače je VIP tako pokvaren i s mobitelima na pretplatu. Susjed mi je imao problema s nekom karticom na pretplatu koju nije ni koristio, pa su mu poslali račun sa svotom za platiti koja je bila ispisana - pazi ovo - plavom kemijskom na papiru koji je inače printan.

Mo'š mislit kako je platio...
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2010., 13:29   #3
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ma banda lopovska, frendu je došao prijevremeni račun prije 3 dana za ovaj mjesec (!!!!!) na 1500kn, a na aplikaciji od sticka instaliranoj na laptop potrošnja je 2 gige, a oni zaračunali 10 giga do 20.6.
Rekao sam mu da ćemo slagat žalbu da ne plaća to ni lud, pogotovo jer ima hrpu spajanja navedenih u ispisu u vrijeme kad je bio na poslu i nema šanse da se netko spajao jer do sticka ne može nitko doć.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 15:41   #4
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ako su ga ugasili, kako si ti mogao natući ostali iznos duga, čak veći nego onaj kad je stick korišten..?
A da se ti malo žališ, usput ih iz dobre volje obavijestiš da bi mogli dobiti kaznenu prijavu zbog simuliranja računa pa vidiš kako dišu?

Koliko ja znam, trebao bi platiti ono što si potrošio, naravno, plus ako su već isključili stick ostatak svote u dogovorenoj tarifi do isteka ugovora.
Da, ali pazi ovo.....mi taj USB nismo koristili svo to vrijeme! Ovo sto su oni naveli mi nikada nismo ni mogli potrosit kada je:

1. Ugasen stick posto nisu placena dva racuna
2. Svo to vrijeme je stajao u kutiji
3. Cak je i kartica bila van njega u posebnoj kutiji
4. Cak ni memorijska kartica nije bila u njemu

Tako da na koju foru ja mogu dobivati racune od nekih 400 ili 600 kn ako je net ugasen, stick ne radi i stoji u kutiji!?

Vec sam raskinio prije onaj njihov HB vise od godinu dana prije roka + jos su oni meni platili neke stvari pa mi se sve cini da ce biti i ovdje isti slucaj!

Jer ne ide mi u glavu kakvi su to racuni, pogotovo ako su ti oni sami iskljucili radi neplacanja internet i ti si taj USB spremio u kutiju te ga ne koristis pa oko dvije godine!?

Sutra idemo tamo vidjeti sta ce biti sa time...pa sam zato pitao ovdje dali tko ima slicna iskustva?

Hvala unaprijed!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:39   #5
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Pa nemoj odmah platit, valjda imas neko vrijeme za zalbu...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 17:59   #6
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Da, ali pazi ovo.....mi taj USB nismo koristili svo to vrijeme! Ovo sto su oni naveli mi nikada nismo ni mogli potrosit kada je:

1. Ugasen stick posto nisu placena dva racuna
2. Svo to vrijeme je stajao u kutiji
3. Cak je i kartica bila van njega u posebnoj kutiji
4. Cak ni memorijska kartica nije bila u njemu

Tako da na koju foru ja mogu dobivati racune od nekih 400 ili 600 kn ako je net ugasen, stick ne radi i stoji u kutiji!?

Vec sam raskinio prije onaj njihov HB vise od godinu dana prije roka + jos su oni meni platili neke stvari pa mi se sve cini da ce biti i ovdje isti slucaj!

Jer ne ide mi u glavu kakvi su to racuni, pogotovo ako su ti oni sami iskljucili radi neplacanja internet i ti si taj USB spremio u kutiju te ga ne koristis pa oko dvije godine!?

Sutra idemo tamo vidjeti sta ce biti sa time...pa sam zato pitao ovdje dali tko ima slicna iskustva?

Hvala unaprijed!

Pozdrav, dali ste potpisali ugovor na 24 mj? Ako jesu, svejedno plačaš račune bez ozbira dali si na netu ili ne i čak ako dugo nekoristiš USB sticka. Nakon isteka ugovora raskini ugovor i to je to.
Nello je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 19:10   #7
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Ja sam od Vipa dobio racun za mjesec u kojem sam vec bio na Tele2. Ja bi pricekao sa placanjem i malo se bolje raspitao o svemu tome.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 19:15   #8
Božić
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Tako su su i curi mojoj prijetiti...slali opomene, ovrsne pizdarije...itd ! Ja sam im zaprijetio sa odvjetnicima i da cu ih staviti u sve medije te sam dobio dopis da se ispricavaju bla bla blaaa!
Božić je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:07   #9
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Nello Pregled postova
Pozdrav, dali ste potpisali ugovor na 24 mj? Ako jesu, svejedno plačaš račune bez ozbira dali si na netu ili ne i čak ako dugo nekoristiš USB sticka. Nakon isteka ugovora raskini ugovor i to je to.
Sve to stoji, ali ako imas neku stvar koja stoji zapakirana u kutiji na milje daleko od kompa kako je moguce da dobivas 100, 400 ili 600 kn racun ako ti je pretplata recimo 60 kn!?

Citiraj:
Autor Božić Pregled postova
Tako su su i curi mojoj prijetiti...slali opomene, ovrsne pizdarije...itd ! Ja sam im zaprijetio sa odvjetnicima i da cu ih staviti u sve medije te sam dobio dopis da se ispricavaju bla bla blaaa!
Tako ce i biti.

Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Pa nemoj odmah platit, valjda imas neko vrijeme za zalbu...
Nema sanse da im danas to platim....imam lovu no idem se tamo malo kod njih raspitat kako je moguce dobivati racune od 600 kn ako ti neku stvar ni ne koristis! Napominjem da je pretplata iznosila jos nesto manje jer mislim da je zarucnica kao student dobila i neki popust pri uzimanju pretplate.

Nije uopce stvar u lovi, ali nedam lopovima te novce i to ni pod razno. Oni su nakon 2-3 neplacena racuna 101% iskljucili pristup internetu te ako je pristup internetu onemogucen te ako sam USB stick i kartica stoje odvojeni jedno od drugoga u zatvorenoj benoj kutiji, kako je onda moguce dobiti racun za neki mj. 600 kn!?

Ici ce tu opet tuzba inspektoratu....sve mi smrdi na to! Tako su mi sn---bali onaj njihov HB kada nisam imao drugi pristup netu te su mi nabijali neke cudne racune dok nisam uopce bio kod kuce te su mi ga nakon prijave lijepo uzeli i raskinili ugovor vise od godinu dana prije vremena + jos su oni meni dali neku lovu (kao neka razlika ili nesto sl.) te se ispricali radi svega.

Sada idem u VIP malo sa njima popricat.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 11:38   #10
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Ovako, ak nisi koristila USB stick i spremila na sigurno. Sumnjam na karticu da ti je vađena bez tvog znanja stavio natrag s drugim tuđe karticu i da tvoju SIM karticu netko drugi koristi. Ako si s ugovor dobila karticu i provjeri na ugovor radi idenfitikacije serijskog broja SIM karticu a ako je ne odgovara serijski broj obavezno otići u Vip da ti zaključa i blokira tvoj sim karticu radi sprečavanja zlorabe i da nađe krivca tko je to napravio i neka on plati što je napravio! Sigurno je neko zamjenio tvoju karticu i surfa na netu i kada poštar donese tvoj račun i šokiraš velik račun i pitaš otkud toliki račun?!?... Najprije provjeri činjenicu kako je došlo do velik račun i sigurno nađeš krivca. Nadam se da me razumiješ što želim reći. :-)
Nello je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2010., 12:18   #11
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Nello Pregled postova
Ovako, ak nisi koristila USB stick i spremila na sigurno. Sumnjam na karticu da ti je vađena bez tvog znanja stavio natrag s drugim tuđe karticu i da tvoju SIM karticu netko drugi koristi. Ako si s ugovor dobila karticu i provjeri na ugovor radi idenfitikacije serijskog broja SIM karticu a ako je ne odgovara serijski broj obavezno otići u Vip da ti zaključa i blokira tvoj sim karticu radi sprečavanja zlorabe i da nađe krivca tko je to napravio i neka on plati što je napravio! Sigurno je neko zamjenio tvoju karticu i surfa na netu i kada poštar donese tvoj račun i šokiraš velik račun i pitaš otkud toliki račun?!?... Najprije provjeri činjenicu kako je došlo do velik račun i sigurno nađeš krivca. Nadam se da me razumiješ što želim reći. :-)
Hvala na sugestiji, ali "ona" je "on"...znaci win32 je on

Dalje...nemoguce da je bilo tko uzeo karticu. Nemamo mi "cimere" vec zivimo zajedno sami sa psom u stanu tako da je nemoguce "otudivanje" kartice!

Bili smo jucer zajedno u VIP-u te oni nemaju pojma o racunima. Kazem zenskoj neka mi objasni onaj npr. racun od 400 kn i vidi cuda, bas TAJ racun ne moze naci i nema ga u racunalo. Onda smo fino sjeli i napisali zalbu pa neka se h... i neka nam objasne svaki racun u detalje. Isto tako kako je moguce da ti posalju nesto za ovrhu, a da ti nisu poslali bilo kakvu opomenu prije toga!?
Odvjetnicki ured je zaprimio to od VIP-a u 12. mj. 2009. i tek sada su to poslali!
Nema sanse da im to platim......ili hocu, ali nakon sto mi se bas svaki racun detaljno objasni i dok mi pokazu ispis od svakoga racuna.
I jos jedna "sitnica"......sama sluzbenica koja totalno nema pojma o svome poslu kaze da je uredaj cijelo vrijeme bio iskljucen.....a ne zna mi reci od kuda onda toliki racuni!?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 13:11   #12
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Shvatio sam sve. Neznam kako ti može nabiti računa, koliko znam npr ak račun dođe i nije plačen tad oni šalju opomenu i to razumijem. Ali nerazumijem kako moguće kad nije dobio/la opomenu i tad od tebe traži ovrhu od neplačanja računa i to preko 1500kn? Pa to je smješno. To mora da je netko tebi urotio protiv tebe. Najbolje inspektoru kaži sve ponesi papire račune i nek riješe i javiš onu emisiju Potrošački kod pa probaj rješiti. Mislim nije uredu da ti nabije račun i da znam da paziš na svaki račun. Ako živiš u stanu možda ti netko namjerio i radi za osvetu, no nisam siguran, al tko zna.... Sa karticu SIM nevalja ostavit doma pa uzmi sebi i metni u novčanik i probaj nosit mjesec dana i ako dobiješ račun i ako je još visok račun i moraš odmah djelovati odmah javit Vipu, inspektoru itd.
Nello je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 13:31   #13
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Vidim puno naklapanja, najvjerojatnije se radi o sljedećem:

1- Uzeo si USB na 12 ili 24 mjeseca.
2- Nisi platio 60 dana račun.
3- Automatski raskidaju ugovor i šalju na naplatu ratax12 ili ratax24 na jedan račun (ista stvar sa kredom u banci, nemoj platit 3 mj. pa vidi kak će proć).
4- Prosljeđuju odvjetničkom uredu na prislinu naplatu i dodatne troškove.
5- sad si tu



Jebiga
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 14:10   #14
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Dodatni troškovi mogu postojati u vidu sudskih troškova koji su lijepo navedeni u toj opomeni koju je dobio, ali računi za isključenu karticu NE MOGU BITI VEĆI OD IZNOSA OBAVEZNE PRETPLATE propisane ugovorom.
Ti jedino što si dužan platiti je te sudske troškove, te preostalu razliku mjesečnih pretplata od trenutka prestanka plaćanja pa do isteka ugovora.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 20:03   #15
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Vidim puno naklapanja, najvjerojatnije se radi o sljedećem:

1- Uzeo si USB na 12 ili 24 mjeseca.

Uzela ga je na 12 mj.

2- Nisi platio 60 dana račun.

Tako je i odmah je iskljucen internet.

3- Automatski raskidaju ugovor i šalju na naplatu ratax12 ili ratax24 na jedan račun (ista stvar sa kredom u banci, nemoj platit 3 mj. pa vidi kak će proć).

Da je tako, onda bih to dobio jos prosle godine. Zadnji racun je kao neki trosak raskida ugovora tj. zaostale rate sto opet nije tocno ako idemo racunat.....

4- Prosljeđuju odvjetničkom uredu na prislinu naplatu i dodatne troškove.

Da, a odvjetnicki ured ti kao ni oni ne salju nikakvu opomenu ni bilo sta sl., vec samo racun ili ovrha.

5- sad si tu

Ne, i dalje ostaje pitanje nekih racuna za koje ni sami ne znaju od kuda su i kako su se "stvorili" posto je stick bio iskljucen.

Radi toga je i pisana zalba....no ako treba ici cemo i obiteljskom odvjetniku...bolje cu njemu dati novce, a ne njima!
Na isti nacin su mi slali i neke "fantomske" racune za HB.....da bi mi na kraju raskinili ugovor vise od godinu dana prije nego sto je tzv. "ugovor" isticao...te mi jos platili neku razliku i lijepo se ispricali.

Ocito misle da mogu hbat koga se sjete....no sada su se OPET malo zhbali.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 00:12   #16
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
1. Na koliko je potpisan ugovor?
- vjerujem na 24mj jer ste time dobili stick za 1kn...

sada računica 24mj x 60kn pretplata = 1440kn
+ Ako si koristio uređaj 2mj i onda 3 su ti isključili

1. Prosinac, 2008.: 179,40 kn
2. Sijecanj, 2009.: 472,18 kn

= 2091kn

Znaci to je tvoj ukupan trošak, tj tvoje bolje polovice...To si duzan platiti kako god okrenes


Ja sam tako isto prosao sa tcomom, 3mj nisam platio (nije mi se dalo ) i onda mi poslali opomenu, pa opomenu pred tužbu pa zatim prekid ugovora sa mojom potrošnjom + pretplata do isteka ugovora....

Platio to i sve riješeno....

Et toliko,


EDIT:

vidih da je ipak 12mj

onda je racunica

12 x 60 + ( 1 i 2mj) = 1371kn a ostalo su ti zatezne kamete

tako da eto dokaza da oni ne lažu niti muljaju, i nemas pravo žalbe

ENIT2:

Samo da se nadodam

ovo:

5. Travanj, 2009.: 10,00 kn
6. Svibanj, 2009.: 10,00 kn

to su ti troškovi slanja opomene! znaci 2 opomene (opomena + opomenua pred tužbu) su ti poslane....

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 01.07.2010. u 00:19.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 00:59   #17
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
@FRipper
Vrlo dobro opisano

@win32
Imaš sreće što nisi na TComu, meni su davno na mobu na pretplati zaračunali (pošto sam prestao plačat , jer sam bio 2mj do kraja ugovora i imao sam novi broj i reko dam im tih 150kn i nek se hebu) 10mj. x 70ak kn i što je naj tragičnije tih 10mj. mi se NE RAČUNA u obavezno trajanje odnosa (24mj) nego je s tim trajalo 34mj. Pare sam im dao, jebiga.

Sve su to cigani
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 17:51   #18
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Samo ova stavka su svi troskovi tj. zaostale rate:

7. Srpanj, 2009.: 636,95 kn

....tako su mi bar rekli.

No mi NISMO dobili nikakve opomene ni bilo sta slicno i ne, nitko nam ne krade nista iz kaslica....pogotovo ne opomene.

Isto tako na upit za ostale racune kao onaj od 400 kn nemaju pojma od kuda se on stvorio.....zanimljivo da bas te racune koji su "cudni" NISU mogli naci u kompu.

Isto tako napominjem da je odvjetnickome uredu jos 2009. godine proslijedena ova prijava, a mi nismo dobili nista do ovrhe!

Itekako se imam pravo zalit!

1. Prvo hocu neka mi se objasne racuni koje je bilo nemoguce napravit.
2. Zasto mi nije poslana NITI JEDNA opomena ili bilo sta slicno.
3. Zasto je odvjetnicki ured cekao cca 7-8 mj. da posalju to za ovrhu i to bez ikakve opomenu.
4. Kada smo radili ugovor sa VIP-om, sve je islo preko TRJNOGA NALOGA i ako trajni nalog nije prosao zasto nas nisu obavijestili!?

Bolje cu sav novac dati drugome odvjetniku, a ne njima!

Kazem, ista stvar kao sto su mi nabijali racune na HB-u kada sam ga prije imao.....ono...spajanja po cijeli dan i neki cudni GB dok nas nije bilo kod kuce ili spajanja u 5 h ujutro.
Dobio sam racun preko 600 kn i mozete mislit kako sam ga platio......sve je to inspektorat rijesio + par zalbi i ugazivanje na njihovo krsenje zakona sto se tice toga HB-a (vidim da je i dalje tako, bar po onome sto ljudi pisu na forumima).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 22:25   #19
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Arrow

1. Prvi odlazak u VIP gdje ne znaju objasnit neke racune te predajemo zalbu.
2. Kako su rekli da ce nam javit sta je sa time te da ce zalba biti rijesena u roku od 3 do max 5 dana. Zovemo sedmi dan da bi nam rekli da zalba nije "prosla" i da se ne vidi te da OPET dodemo u VIP.
3. Treci odlazak u VIP i opet sve saljemo faksom iz VIP-a. Zovu nas za par minuta nakon sto smo otisli i govore kako se ne vidi dobro kopija osobne koju su ONI radili te da zalbu posaljemo na MAIL!
4. Naravno da zalbu ne mozes poslati mailom sto napo i potvrduju u SZK-e te CETVRTI puta odlazimo u VIP predati zalbu i sami prije toga sve kopiramo i ne odlazimo iz VIP-a dok nam nisu potvrdili da je zalba prosla i da su je zaprimili.
5. Usput saznajemo da nam njihova sluzbenica nije dala dobru informaciju i da smo mogli promjenit adresu kada god smo htjeli te da za promjenu adrese nije potrebno imati podmirene racune i ostaju zbunjeni i ne znaju sta da kazu.
6. Proslo je 5 dana kako su rekli da ce rijesit zalbu i OPET se ne javljaju. Sudske troskove NE PLACAM...nema sanse.

Toliko o VIP-u!

P.S.

Dok smo prvi puta bili kod njih tocno troje ljudi se doslo zalit na njihov USB stick i vezu sa internetom koja je nemoguca ili vas vraca u vrijeme prije 56k modema!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 22:45   #20
Amt98
Registered User
 
Amt98's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Ma klasika. Ja sam imao problema kad sam uzeo HB kod njih. Trebalo je ići plaćanje preko trajnog naloga, otišao u banku i sve sredio pa onda kod njih provjerio i sve je trebalo bit ok. Prošlo mjesec dana i dolazi opomena da nije plaćen račun. Vozaju me da je kriva banka, a oni da je kriv VIP i na kraju VIP prizna da je bila greška neka u računovodstvu, ali da je sad sve u redu.
Opet dobijam opomenu i sljedeći mjesec i žalim se VIP-u, a osim toga i imao sam problema s spajanjem u to vrijeme jer su nešto radili na mreži. Naravno da je banda lopovska uredno sve naplatila i nisu se ni ispričali iako tjedan dana nisam mogao koristit net. Treći mjesec konačno nema opomene, ali opet problemi sa spajanjem. Nakon toga sam fino odustao jer sam konačno dobio mogućnost uzeti Bnet.
__________________

A64 X2 5000+, Gigabyte MA78GM-S2H, AMD 780G, 1GBMB DDR2, Seagate 250 & 160GB, LG DVDRW 18x, fortron 350W
Amt98 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 12:26   #21
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Amt98 Pregled postova
Ma klasika. Ja sam imao problema kad sam uzeo HB kod njih. Trebalo je ići plaćanje preko trajnog naloga, otišao u banku i sve sredio pa onda kod njih provjerio i sve je trebalo bit ok. Prošlo mjesec dana i dolazi opomena da nije plaćen račun. Vozaju me da je kriva banka, a oni da je kriv VIP i na kraju VIP prizna da je bila greška neka u računovodstvu, ali da je sad sve u redu.
Opet dobijam opomenu i sljedeći mjesec i žalim se VIP-u, a osim toga i imao sam problema s spajanjem u to vrijeme jer su nešto radili na mreži. Naravno da je banda lopovska uredno sve naplatila i nisu se ni ispričali iako tjedan dana nisam mogao koristit net. Treći mjesec konačno nema opomene, ali opet problemi sa spajanjem. Nakon toga sam fino odustao jer sam konačno dobio mogućnost uzeti Bnet.
Je, imao sam i ja HB te nakon sto su mi i drugi htjeli zamjenit lijepo sam napisao zalbu u HAT, Drzavnom inspektoratu i jos njima.
Uz sve taj isti HB je bio registriran pod totalno drugim proizvodom te su na kraju oni meni isplatili lovu, a ne ja njima. Najjace mi je sto su razlog prekida naveli kao da se nalazim na "mikrolokaciji" te da zato nemam signal, a nalazio sam se skoro pokraj njih u strogom centru Zagreba!
Ako netko ikada bude htio prijevremeno prekinuti ugovor sa njima, budem nasao svoju tuzbu koju sam podnesao i prolazi vam 101% jer su sa HB krsili jako puno zakona.....a vjerujem da se nije nesto sada previse promjenilo.
To samo pokazuje da uvijek ima netko "visi" od njih!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 10:43   #22
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Jos uvijek nista nisu ruijesili i po PETI puta traze od nas da podnesemo zalbu, a zadnji puta smo cekali tamo sve dok zalba nije prosla + svaki puta su oni iz VIP-a slali faks. Sto znaci da je netko nesto gadno zahbo kada tako odugovlace!

No desila se jedna zanimljivost...u petak me cekaju u kaslicu dvije koverte sa postom iz VIP-a koje glase na zarucnicu i na nasu adresu. MIslimo napokon su nesto rijesili, kada ono otvorimo prvu kovertu i u njoj opomena za VPN broj i neku sasvim desetu osobu sa sasvim nekim desetim brojem i to VPN-om! Druga koverta isto tako..sve isto samo opet drugi broj i druga osoba! Zovemo SZK da bi rekli da smo mi neka skola i da ce nas spojit sa ekipom koja je odgovorna za VPN korisnike!

U ponedjeljak cu im malo poskidat neke stvari u VIP-u...a ovu postu cu za svaki slucaj kopirat u par primjeraka...issss.....koji majmuni!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na