Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2010., 20:20   #1
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Program za zalijepiti titlove

Evo uzeo sam novi DVD player koji podrzava DivX ali ovo je prvi put da se bavim s time pa me zanima sljedece...
Naime, imam 4:3 TV (55cm) i kada spojim film koji ima rezoluciju 16:9 prakticki nista od filma nevidim a sta je najgore titlovi su minijaturni, trebao bi mi neki program u koji bih ubacio titlove da ih on zalijepi na film te automatski da stavim da budu veći tj normalne velicine. Hvala!
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 20:31   #2
mado2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split, Zadar
Postovi: 77
u google definitivno, jer ovo je prozvakano vec 10 na n-tu puta
mado2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2010., 13:26   #3
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
pa povečaj si samo titlove prije nego li ih ubaciš na dvd da ih gledaš na tv-u a i imaš masu programa sa kojim možeš mijenjati rezoluciju filma pa si prebaci film iz 16:9 u 4:3 format pa će ti i slika biti ugodnija za oko
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 12:27   #4
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Citiraj:
Autor ovčica Pregled postova
pa povečaj si samo titlove prije nego li ih ubaciš na dvd da ih gledaš na tv-u a i imaš masu programa sa kojim možeš mijenjati rezoluciju filma pa si prebaci film iz 16:9 u 4:3 format pa će ti i slika biti ugodnija za oko
Titlovi su mi na kompu odlične veličine, nego na DVD-u su ekstra mali, a ovo za prebacivanje sa 16:9 NA 4:3 nisam ni znao da je moguče, moze netko preporuciti neki program jer oko ovih stvari se stvarno nisam nikada igrao pa se totalno ne kontam oko toga. Hvala
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 04:09   #5
Ahab
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Independent Pregled postova
Titlovi su mi na kompu odlične veličine, nego na DVD-u su ekstra mali...
...a to je zato što DVD player prikazuje titlove onako kako mu je određeno firmwareom i nikako drugačije i nebitno mu je kakvim su fontom napisani u notepadu.

Najjednostavnija solucija je provjeriti postoji li za taj model DVD-a noviji firmware koji bi riješio problem prikaza titlova (ako uopće postoji mogućnost nadogradnje/promjene firmwarea na dotičnom playeru).

Kako je vrlo vjerojatno da ova prva solucija otpada, jedino rješenje je "zalijepiti" sliku titla direktno na film te takav film ponovo snimiti na medij.

Postoji više programa ove namjene, evo jedan brz i free:
http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAviSub.php?b2=1

Bit će ga potrebno malo proučiti i poigrati se opcijama:
http://www.trustfm.net/divx/GuideAdd...vXPlayerspage1 (str. 1/9 ; Next Page pri dnu stranice)
Ahab je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na