Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2016., 18:38   #1
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Dijeljenje printera preko mreže Windows XP/Win 10

Printer je HP Laserjet 1320, spojen USBom na računalo sa Win XP 32 bit. Drugo računalo je donedavno također imalo Win XP i oba su bila spojena u T-Comov Siemens SX763 router. Na jednom računalu printer je jednostavno share-an, na drugom dodan i sve je radilo kako spada.

http://s10.postimg.org/ja8u1lim1/image.jpg

Sad je drugo računalo zamijenjeno novim sa Windows 10 64 bit i prilikom pokušaja dodavanja tog istog share-anog printera dobije se ovo:

http://s17.postimg.org/9jj8bn9pr/image.jpg

Mreža i dalje normalno funkcionira, ništa posebno nije namještavano u Win 10, jedan folder koji se dijeli je dostupan na oba računala.

Driver za win 10 64 bit za taj printer postoji tako da sam probao instalirati printer na to drugo novo računalo i onda radi, dok je printer spojen na to računalo. Ali ne mogu ga podijeliti.

Ako ga instaliram na računalo sa Win 10 i uključim share printera, računalo sa Win xp ga uopće ne vidi kad odem na browse za dodavanje printera. Jedino se vidi ime novog računala i to je to.

Ako ga instaliram na računalo sa Win XP i uključim share printera, računalo sa Win 10 javlja grešku iz gornje slike (no driver found, windows cant locate driver on the network)

Lijepo molim savjet, kako ovo izvesti i podijeliti printer da oba računala mogu printati.

zahvaljujem!
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 19:43   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,579
Ako je samo drajver problem (jer ga ne može potegniti sa XP računala jer ga i nema za taj os), trebaš mu manualno odabrati da iz W10 "repozitorija" instalira drajver,
"ono nađeš" HP pa u drugoj koloni HP Laserjet 1320 (PCL 6) ...

Druga varijanta je da nađeš "ikonu" pod kojom je radio printer kada je bio lokalno spojen,
sada u detaljima nađeš Ports kuda je "spojen", sada mijenjaš / dodaješ "mrežni put" prema XP konpu pa preko njega na printer ...

Svakako na XP kompu prvo postavi fiksne mrežne postavke kako se ip ne bi mijenjao a time da stalno radi "mrežni put".
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2016., 10:41   #3
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Išao sam ovim drugim putem, na add new printer pa local port pa upisao ime računala/ime printera, odmah ga je povukao.

Stvar riješena, zahvaljujem se na pomoći!
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na