Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2017., 15:26   #241
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne kužim kako bi ti htio se spojiti?

Ako želiš AP (router kako ti kažeš), moraš se fizički na nešto spojiti. Znači tvoj AP koji bi kupio moraš spojiti na gazdin router, znači da ćeš morati vuči kabel kroz 2 kata.

Možda ti je najbolje onda samo kupiti neki bolji adapter jedino.

Makar ti je najbolja solucija iz gazdinog rutera provući kabel, staviti AP u stan i imaš net po cijelom stanu.

MikroTik ti je najjeftiniji, ali nanepozdaniji.
Xiomi ti je ok, malo bolji od MicroTik-a.
Ruckus je broj 1, ali skupi go vrag.
frende, o čemu ti pričaš?

@op - ako ti treba samo na laptopu, uzmi produžni usb kabel i pronađi idealno mjesto za stick, sa optimalnim usmjerenjem antene. instaliraj inssider i gledaj signal. btw koliko pratim , dlinkovi usb wifi stickovi nisu na nekom glasom. nekakvi tp-linkovi se sad preporučuju.


ako baš želiš samostalan uređaj, traži AP sa client modom. nikky ovdje zna bolje, može ti točne modele preporučit. i mikrotik će ti završit stvar, ali ovi jeftiniji sa ugrađenim antenicama se (meni) nisu nešto pokazali. za jeftinoću, stari siemens sx763 je ovdje dušu dao, ima ih za 50kn na njuskalu, uz malo muke oko instalacije drugog firmware-a i konfiuraciju.
ali ako ti treba samo na kompu, usb kartica je way to go... samo neka malo bolja
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 15:50   #242
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@Cyber_x_Bull
" pomoć oko WiFi mreže ... router je 2 kata povise mene" > dobro da išta hvataš, a kamoli da imaš stabilan link.

U toj opisanoj situaciji najbolje bi bilo PowerLine rješenje samo mora biti unutar istog strujnog mjerila, ako ih imate odvojene onda neće raditi.
Provjeri taj detalj pa ovdje napiši.

Ako su odvojena mjerila onda je bolje "nekako" spustiti Lan kabel ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2017., 19:28   #243
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
mommistake, zašto je mikrotik najnepouzdaniji?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 19:37   #244
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma on ima svoje muhe. Jednostavno mu se koji puta ne radi, koji puta puca net, koji puta ovo, koji puta ono.. Restart pomaže u većini slučajeva, ali nije to baš za produkciju.

Ali za doma je to super proizvod.

Citiram profesora Havaša, lako je mrežu složiti u Packet Traceru (simulator) gdje sve radi, složi to na Mikrotiku, pa da vidiš
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 20:55   #245
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Nije mikrotik loš kad znas kako ga namjestit
Nije ko tplink ili asus ap-i
Ali za obicnog usera dobar je i quickset opcija
A sve odstalo je advanced i pro advanced


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 21:53   #246
Cyber_x_Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 36
Moj stan je u prizemlju a router se nalazi na 2 katu radi se o kuci ne zgradi. gazda mi je free ustupija sifru al ne zeli cut za nikakva busenja i razvlacenje kablova po kuci.
kuca ima glavno mjerilo koje je na katu 1, svi ostali stanovi imaju neko starinsko da miri potrosnju ako ti to sta pomaze.

inace zanimala me solucija da se spojim nekim jacim wifi uredjajem na njegov router a kako ne znam puno o tome pomislija sam da je router bolja opcija od usb wifi sticka sa fixnom antenom. doma imam linksys wrt54g sa dd-wrt-om koji nema antene fale mu obe a neznam da li mi se isplati dati neznam 200kn za antene pa kasnije da mi budu bacanje love kao i ovaj usb wifi d link dwa 127
__________________
CPU: Core2Duo E6750 3200 MHz / ZALMAN CNPS9500A
MBO: Gigabyte GA-EP45-UD3R rev:1.1
RAM: OCZ XTC SLI OCZ2N800SR1G 2x1GB
RAM: G Skill F2-8500CL5-2GBPI-B 2x2GB
VGA: MS GTX 970 4GB
Napajanje: STRONGER SPSN 060 600W 80PLUS
Monitor: LG M2762D
OS: Win 10 X64 PRO
Ostalo: Razer Lycosa / Roccat 11 310 / Fractal Design Define R4
Cyber_x_Bull je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 23:07   #247
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
"kuca ima glavno mjerilo koje je na katu 1, svi ostali stanovi imaju neko starinsko da miri potrosnju ako ti to sta pomaze." > ne pomaže jer nisi dovoljno precizan i jasan,
kakva su ta "starinska" ?

I dalje mislim da bi trebalo probati PowerLine rješenje, kad bi mogao negdje posuditi par i probati jeli prolazi link.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 02:20   #248
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
ruter s usb portom na koji spojiš taj dlink i imaš repeater bez gubitka propusnosti (teoretski, u praksi da bi šljakalo treba konfigurirat par sitnica). eventualno jaču antenu za stick ako bude problem sa lošim signalom.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 10:11   #249
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
nekada smo problem lošeg signala kod stikova rješavali windsurferom. neznam dali je to još uvijek aktualno. viđao sam ih po starim routerima i stikovima u vrijeme siemensa se555...

ne košta (gotovo) ništa probati:
https://rchelimenace.wordpress.com/h...urfer-antenna/

ako sad ima 2-20mbit propusnost, po meni samo malo boljim usmjeravanjem antene i eventualno upravo windsurferom može stvar poboljšati.

a ako mu treba i wifi po stanu, nek instalira connectify-me.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 18:38   #250
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Citiraj:
Autor Cyber_x_Bull Pregled postova
doma imam linksys wrt54g sa dd-wrt-om koji nema antene fale mu obe a neznam da li mi se isplati dati neznam 200kn za antene pa kasnije da mi budu bacanje love kao i ovaj usb wifi d link dwa 127
Čini mi se da bi najprije trebao izmjeriti signal kakav ti dolazi u tvoj stan. Ako imaš zadovoljavajuć signal, možeš iskoristiti taj linksys, antena imaš i za 50ak kn(ako ne treba wifi po stanu, dovoljna je jedna). Ili linksysa/neki drugi repeater staviti na kat između.
Power line što je predložio Nikky je ovdje najbolje riješenje ako ima tu mogućnost.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2017., 15:03   #251
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Pozdrav, dobio sam od tcoma novi ruter. Do sada sam koristio thomsona i radio je dobro.
Gore na katu, skroz suportno od rutera sam hvatao wifi, također u dnevnoj koja je dalje 3 zida mogao sam se televizorom spojit na wifi.
Sada s ovim novim speedport w724 ne mogu ni jedno od toga dvoje. Razmisljao sam o tim extenderima, jel bi to sta pomoglo ili ne ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.03.2017. u 19:07.
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 21:28   #252
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na žalost gotovo kod svih novih / aktualnih igračaka šta dijele ISP - ovi WiFi je najgori dio,
bilo zbog internih šroteks antena, bilo zbog karakteristika / mogućnosti uređaja, ...
Taj problem se može rješavati na tri načina a po potrebi ih kombinirati:
- provuci Lan kabel
- alternativa Lan kabelu je PowerLine
- dodatni AP / Router u funkciji kao Repeter ili kao AP

Trebaš napraviti skicu prostora stana / kuće, izmjeriti trenutnu situaciju, vidi jel imaš šta starih uređaja koji bi se mogli upotrebiti.
Naći ćeš primjera sa prijedlozima / rješenjima.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 22:04   #253
skalar
Premium