Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2016., 23:51   #3811
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
6 godina sam kod Iskona,na ovoj parici nikada nije bilo problema u tih 6 godina.
Ma sve stima... dok ti radi kako spada. Vjerujem da si zadovoljan.

No probaj ovo procitati s razumjevanjem pa ces shvatiti sta si potpisao prelaskom na novi paket.

Citiraj:
Pod pojmom „brzina širokopojasnog pristupa Internetu“ za Iskonove pakete širokopojasnog pristupa Internetu iznad 10 MBit/s smatra se najmanje 70% od maksimalne (ugovorene) brzine širokopojasnog pristupa, mjerene u vršnom prometu od 19 do 23 h, ili maksimalna brzina prethodno nižeg maloprodajnog paketa, ovisno o tome što je povoljnije za Pretplatnika.
Ugovorio si 20-50Mbps. Nisi ugovorio 50, 40 ili tih 35mbps... ugovorio si od-do ako shvacas ?

Citiraj:
20/1 - 70% 14/0.7
...
...
50/10 - 70% 40/7
Sada dobro ovo procitaj.

Citiraj:
Iskon će isporučiti najveću moguću brzinu u danom rasponu koju dopuštaju navedene fizičke karakteristike postojeće linije za optimalno korištenje.

Dakle danas je to kod tebe 35Mbps a za 2,3,4 mjeseca moze biti i 20Mbps.

Ako te spuste na 20Mbps a mogu jer je to paket 20-50 imaju pravo upload spustiti na 1Mbps i nista ne mozes. Nema zalbe... Nemas osnove jer si potpisao 20-50.

Dakle radi se o tome da su sebe sa ovim paketom jako dobro pokrili i zastitili jer svi ce nahrupiti sada kad vide tih 50Mbps kao moguce a ljudi nisu svjesni da to moze biti 14/0.7Mbps i sve je po zakonu.

Prije su paketi 20/5 i 30/5 imali minimalu 3.5Mbps za upload i sve ispod toga je bilo podlozno zalbi ili dobivanju popusta. Sada je upload pao na 0.7Mbps i to nitko ne kuzi izgleda...

Apsolutno nigdje nema procedure ama niti jednog slova tko odlucuje u kojem razredu ce biti "smjestena" parica ili u koji razred se smjesta parica koja radi recimo 20/2 ? Oce joj spustiti upload na 1mbps jer je sada razred 20/1Mbps ili ce ostati upload 2Mbps ?

Imaju potpunu slobodu definirati svaku paricu pa tako i tvoju kako god oni zele pa makar i iz cista mira... teoretski mogu smanjiti tebi brzinu da bi nekom drugom povecali, ali doslovce to mogu, kako ne kuzis ?

Dakle tvoja parica zauzima previse resursa i roknu je nize i citiraju ti:

Gospodine navedene fizičke karakteristike vase linije su takve da vise ne moze...

Sta ces u tom slucaju ako si vezan ugovorom jos 1g ?

Sutra da ti oruse brzinu iz bilo kojeg razloga dosao bi tu plakat a sve bi bilo po zakonu i sukladno opcim uvjetima jer potpisao si 20 do 50Mbps, nisi potpisao fixno tih 35Mbps sa 10Mbps sto imas....

To sad imas trenutno, dokad ? Sam bog zna...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 00:54   #3812
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ali ako pogledaš što meni T-Scum nudi za ostanak

sad sam 215 kn 10mbita i to je max moje parice
Iskonove ponude su brutalno dobre(za moju situaciju)...

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 19.09.2016. u 12:21.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 02:44   #3813
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Iskonove ponude su brutalno dobre...
Pa nisu bez razloga "brutalno dobre", nije Vilibor Sincic - Mesija preuzeo Iskon pa da djeli sakom i kapom...

To da je akcija 3mj fore za prekinuti ugovor bez penala a ne 500kn onda ajde de... mada ni to nije jamac da nakon 3mj ljubavi ujutro docekas modem syncan na 14/0.7 i nikom nista.... doslovce nikom nista. Sjedi i placi sljedeci 21mj.

Mislim... pa ja sam na Iskonu, ne pljujem ih sad konkretno nego pokusavam onome koga zanima pojasniti da "brutalno dobro" ne znaci da ide u nasu korist.

Ne pada mi ni u krajnjem ludilu preci sa 30/5 na taj novi 20-50 za pisljivih 10kn mada sam pod ugovorom svega jos 6mj.

Sa sadasnjim ugovorom 30/5 mogu ih tiskati tocno po opcim uvjetima da isporuce 70% ili da svaki mjesec smanje racun jer je usluga smanjene kakvoce u slucaju da dobijam manje od 21/3.5Mbps a ako i to ne prodje mogu glat ugovor raskinuti...

I kad mi izadje ugovor nema sanse da mjenjam paket u tu nakaradu od paketa...

Po meni trenutno sada prije mogucih bozicnih akcija itd... tko ima mogucnosti da uzme paket kod t-mulja - ponuda za starije/60g.

Telefon je flat ukljucujuci mobitele, net je flat i to je 169kn. Nadoplatiti turbo 10kn pa koliko ide jel...

Neznam, ne mogu jednostavno "provariti" ove razrede brzina i opce uvjete da doslove neznas na cemu si i da u teoriji mozes zaglaviti sa uploadom od 0.7Mbps ako se to njima cefne... a placati isto kao eto recimo @RAUL koji ima 10Mbps. ( za sada )
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 09:41   #3814
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
@silver_tip

U pravu si, sad će svatko imati drugačije brzine po ovim novim tarifama, bolje su bile stare kak si naveo, ja sam popušio s ovim novim
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 10:20   #3815
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
ohohoho sad je sigurno. kad istekne ugovor mijenjam paket samo na telefon a internet prebacujem na b-net. ili cu se prebaciti nazad na ht iako je skuplji ali barem cu biti siguran da ce me prebaciti ako izgrade fttc u blizini. jer koliko vidim iskon vise ni ne nudi "okrugle" pakete cime nas stare korisnike stavlja u pat poziciju...

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 11:41   #3816
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ako me zajebu kao što me VIP zajebo s mobilnom linijom onda čim istekne ugovor - idem od njih baš kao što sam odjebo VIP. I nikad više nazad. Ako im je to u interesu neka onda bude tako. Jednostavno je.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 12:23   #3817
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa nisu bez razloga "brutalno dobre", nije Vilibor Sincic - Mesija preuzeo Iskon pa da djeli sakom i kapom...
Pardon meni osobno su brutalno dobre, subjektivno mislim, na moju trenutnu situaciju od max 10mbita
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 12:30   #3818
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
na moju trenutnu situaciju od max 10mbita
Mozes to malo pojasniti ? T-mulj ti ne nudi mogucnost za 10kn turbo opciju ?
Predaleko si ? Jer ako si predaleko neces se ni na Iskonu usreciti...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 13:37   #3819
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@silver tip nisi u potpunosti u pravu.
Gradi se puno FTTC-a i petlja se na brojnim mjestima skraćuje pa dostupnost 50mbps postaje puno veća.
Definiranje paketa od 20-50Mbps je zapravo maksimalna mogućnost parice po cijeni najnižeg paketa. U slučaju drastičnijeg pada parametara s 50 na 35mbps unutar mjesec dana naravno da će poslati tehničara i prijavu HT-u.
Ionako većinu prijava kvara Iskon samo proslijedi HT-u koji vrlo često ništa ili jako malo učini oko popravka (osim kada baš ne radi).
HT na isti način funkcionira, budući da je jednaka cijena za "turbo" opciju, da li 10, 20 ili 50mbps, cijena je ista.

Btw što se tiče Iskona, webchat im je loš, odgovor se čeka oko najbanalnije stvari par minuta i HT ima puno bolji i uvijek online chat.
Mene je dočekao neki "Filip" koji nema blage o ponudi, prebacivanju paketa itd. Pitam ga oko FTTC-a, spajaju li se iskonovi na njega i narančaste zone a on meni počne pričati da će mi "najvjerojatnije biti dostupna iskonova usluga putem optike" što nema veze s vezom niti upitom.

Sada se dvoumim da li da Iskonu i na koji način pošaljem mail da mi povećaju limit na brasu za carnet i kako da im objasnim da sam njihov duo korisnik koji se povremeno spaja s aaiedu podacima.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 13:46   #3820
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Onda se ostaje na 20/5 kod iskona, jer kako silver kaže nitko ti ne garantira da sutra nećeš imati 14/0.7, a ovako moraju isporučiti barem 14/3.5 što je velika razlika.

A na prvu zvuči kao stvarno dobra punuda i vjerujem na će mnogi nasjest (skoro sam i ja), a kakve će iskon brzine tu isporučivati to ćemo tek vidjeti...
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 14:10   #3821
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@silver tip nisi u potpunosti u pravu.
Gradi se puno FTTC-a i petlja se na brojnim mjestima skraćuje pa dostupnost 50mbps postaje puno veća.
Definiranje paketa od 20-50Mbps je zapravo maksimalna mogućnost parice po cijeni najnižeg paketa. U slučaju drastičnijeg pada parametara s 50 na 35mbps unutar mjesec dana naravno da će poslati tehničara i prijavu HT-u.

Kod tebe volim to sto se uvjek pravis pametan a nemas uopce dodira sa stvarnim svijetom i nekom realnoscu... i onda pises bedastoce.

Citiraj:
Poštovani,

želimo Vas obavijestiti da je izvršena provjera Vašeg korisničkog računa temeljem zaprimljene reklamacije.

Prema informacijama kolega iz Odjela tehnike, zbog stanja na infrastrukturi nismo u mogućnosti garantirati da će usluga raditi u potpunosti stabilno i kolege su predložili smanjenje paketa. Trenutno nema slobodnih boljih parica na centrali.

Obzirom da niste zainteresirani za smanjenje paketa, odobren je nastavak korištenja usluge bez aktivne ugovorne obveze.
Sada procitaj ovo boldano posebno....

Dakle ja sam danas dobio raskid ugovorene obveze jer:

1. Nema vise zamjene parice.
2. Nema vise slanja tehnicara da se trazi poteskoca, kvar...

Dakle izaci ce tehicar iskljucivo ako mi padne linija kompletno. Kako je krenula prodaja novih paketa tako svako prijavljivanje teskoce na parici automatski povlaci prvo smanjenje brzine sto su u konacnici i meni predlozili.


No ja ne moram to prihvatiti dok svi ostali na 20-50 moraju, koji dio ti tu nije jasan ? Nece ih se ni pitati, samo ce smanjiti i obrazloziti zbog "stanja na infrastrukturi" a ti se cesi po dupetu xx mjeseci ugovorene obveze.

Eto, ja slobodan od ugovorene obveze a ti i dalje pisi bedastoce....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 14:47   #3822
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
1) Tebi su već mijenjali paricu, dobio si bolju jer je bila rasprava pred godinu dana
2) Realno, čak i da pošalju HT neće sanirati kvar i neće radi jednog korisnika mijenjati podzemni kabel, ili eventualno mijenjati nazdemne

Mislim, ja sam isto prijavljivao kvar Iskonu, uredno su došli pred 2 godine, na mjernom uređaju su vidjeli da na mjestu spojnice ima nekakvo gušenje i ništa. HT je 2x zahtjev napravio "riješeno" a nitko nije izašao od HT-a.

HT puno kvarova neće ni sanirati ako sve ne crkne, sam HT isto ima identično od 10-50Mbps jer je cijena i turbo opcija ista.
Vidiš da se i na HT-u i Iskonovom fejsu javljaju ljudi kojima stalno crkava veza a oni im samo šalju nove routere.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 15:05   #3823
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Kako bi volio da propadnu svi mozda i samo mozda bi onda shvatili kako i ono malo sto imaju vrijedi puno i zasluzuje paznju. Ali ne oni su prvi na mjestu. Jos malo pa cemo morati i sami ici na teren i popravljati njihovu infrastrukturu a oni ce samo kopati nos, tapsati se po novcaniku i govoriti ne moze bolje.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 15:54   #3824
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
1) Tebi su već mijenjali paricu, dobio si bolju jer je bila rasprava pred godinu dana
2) Realno, čak i da pošalju HT neće sanirati kvar i neće radi jednog korisnika mijenjati podzemni kabel, ili eventualno mijenjati nazdemne
Ne kuzis poantu svega...

Tko je potpisao novi paket taj nema izbora, obavezno ce prvo rusati brzinu i potpisom tog novog 20-50 paketa sasvim je realno ocekivati da je moguce zavrsiti na 14/0.7mbps bez mogucnosti zalbe, bez mogucnosti raskida ugovora.

Jel mozes ti kao korisnik odrediti u koji razred ide rvoja parica ? Nemozes.
Jel mozes ti kao korisnik zahtjevati 70% nekog razreda ? Nemozes.

Sta mozes ? Rakinuti ugovor tek ako ti sve padne ispod 14/0.7Mbps.


Stariji paketi su ti garantirali nesto, ovaj 20-50 garantira puno manje.

Sve nesto razmisljam da ovako formiran paket sa razredima nije bas u skladu sa zakonom, vidjet cemo s vremenom dali ce HAKOM mozda reagirati.

T-muljov turbo za 10kn je ipak nesto drugacije definiran.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 16:10   #3825
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kužim poantu, ali želim reći da i prije nisu baš slali tehničari svaki put niti su oni uspjeli nešto napraviti. Većinom kooperanti mijenjaju router, podigne se margina i to je popravak.

Sada, kako imaju razrede, možda je u ugovoru definirano u kojem razredu potpisuješ. Npr potpišeš u 21-30 i trebao bi imati u tom rangu, umanjenje računa bez prebacivanja na niži rang ako nemaš.
Meni je loše što su po novom smanjili upload na osnovnom profilu od 20mbps na 1mbps, prije su bili dobri i jedni od rijetkih sa 5mbps.

A HAKOM je donio odluku da s 50% operateri moraju davati minimalno 70% maksimalne brzine paketa od nedavno. Pošalji upit hakomu jesu li novi cjenici/paketi iskona sukladni i zakoniti jer sumnjam da oni mogu definirati paket "1-80mbps" i samo smanjivati profil i na paket 80mbps nuditi minimum od 0.7mbps. Mislim da je ovdje riječ samo da je cijena ista za sve pakete/razrede a ti potpišeš ugovor na određeni razred.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 17:35   #3826
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
Toliko sada plaćam VDSL 50/10Mbps paket tako da mi dođe na isto.

Nazvati ću da provjerim.
Lažna uzbuna, ništa od optike ipak.

Što se tiče novih paketa i rasprave, profitirati će oni sa dobrim instalacijama i na manjim udaljenostima. Za manje će dobiti više. Mislim da nije neka vjerojatnost da će im preko noći doći do degradacije parice.

A i svaki ugovor ima rok trajanja, makar koliko sam shvatio uvaženi formaš Raul i nije potpisao ugovor nego su mu samo promijenili paket. Ako počnu zajebavati, promijeniš operatera.

Jako slične pakete kolio vidim nudi i Vipnet.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 18:08   #3827
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Sada, kako imaju razrede, možda je u ugovoru definirano u kojem razredu potpisuješ. Npr potpišeš u 21-30 i trebao bi imati u tom rangu, umanjenje računa bez prebacivanja na niži rang ako nemaš.
Meni je loše što su po novom smanjili upload na osnovnom profilu od 20mbps na 1mbps, prije su bili dobri i jedni od rijetkih sa 5mbps.
Meni su danas rekli da oni brzinu odrede tek nakon sklapanja ugovora. Htio sam da mi provjere u koji razred će me smjestiti, a agent SZK je rekao da to može učiniti tek NAKON što pristanem na novi paket. Sve mi to nešto smrdi.

Rekao mi je otrpilike da će mi download biti oko 35 do će upload varirati od 1-10Mbps... tako da bolje mi je stabilnih 5, minimalno 3,5.. nego njihovi experimenti sa varijabilnim uploadom. Nitko mi ne garantira da u udarnim terminima neću imati 1Mbps, što mi se nekako i čini da bi mogao biti slučaj u nekim centralama. I nema nikakve žalbe.

Tu se ide na maksimalni profit... a ovi paketi su kao krojeni za to.
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 18:15   #3828
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pogledaj koliko si daleko od centrale, ovdje su sve centrale i FTTC u Rijeci
https://www.google.com/maps/d/u/0/vi...Y_3qD-vtd3Pl74
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 19:16   #3829
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Mislim da ti paketi nece dugo trajati. Barem dok se ne popravi situacijama po RH sa HT-ovim fttc- ima. Mislim da je taj paket od do tu da malo smiri nabrušene korisnike koji bi htjeli imati 50mbps a tehnički to stvarno ne mogu trenutno imati.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 19:38   #3830