Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2014., 15:41   #481
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
@xulos, ja sam barem mislio da se neke stvari kuže, AMD proizvodi čip a to što je drugi vendor ujebo izvedbu nije stvar do samog AMD-a, pobogu, 7950, 280x, 290 sve mi rade bez greške i svi izlazi, 760GTX to je jedna od najneisplativij grafi ikad, i sad ćeš reći da se ne kvare,... mislim ok je imati mišljenje, nisam ja Hitler pa da govorim ljudima što da rade i vole i kupuju, ali generalno reći da AMD grafe ne valjaju, tko će te ozbiljno shvatiti???
Svi vendori počevši od matičnih, grafičkih,... i ostalog arsenala su kad tada u povijesti imali falingu, da su toliko loši nebi se održali nikad, a pogotovo ne danas u ovom kapitalizmu.
Isto tako sam siguran da si reklamirao svoga intelića, što reći o tome , ćeš i njih zamrziti zbog svog iskustva =P?
Jbga sry ekipa na OT.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 16:02   #482
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Necu ih zamrziti, ali ovo je prvi ( u dost godina) i nadam se jedini intel I nitko mene nemora ozbiljno shvatiti, ja sam rekao da meni, dakle osobno meni nevaljaju , a imam dosta raznih situacija i kod razlicitih ljudi gdje sam se u to i uvjerio i u moj komp nece vise nikad. Dakle ja sam mu dao svoje misljenje koje on moze i nemora prihvatiti(misljenje je kao supak, svi ga imamo) . Nisam rekao niti da je 760ka isplativa ono je bilo karikiranje ali bi radije uzeo 770ku sa 4 gb rama nego 290 uvijek i u svakom trenutku
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 16:12   #483
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Ma naravno da svatko ima svoje mišljenje, ali treba biti malo više "open minded" kako se kaže, to je stari elektronika, osjetljiva pizdarija, naravno da e stvari kvare, ja ću samo reći da neznam što mi se nikad nije pokvarilo, a i drugima, kad tad svemu dođe kraj, živio
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 17:02   #484
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
..760GTX to je jedna od najneisplativij grafi ikad, i sad ćeš reći da se ne kvare,...
Osim kad naletiš na rabljenu za 1000kn (s godinu dana gare), a u dućanima bile po 1700kn i na više

Ekvivalent rušenju cijena rabljenih ATI-jevki sam tek nedavno naša kad je kolega tu na forumu proda R9 290 za 1300kn (koja je i dosta jača BTW od GTX760).

Znam da je OT po pitanju rabljeno i novo, ali kad je već krenulo spominjanje drugih serija nevidije osim GTX 900 i ATI-ija



Ovo o kvarenju bolje da ne komentiram (daj bar korisni link da budem spreman)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 18:24   #485
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
oke, nije da je i moje mjerodavno , ali kad sam ja sebi htio uzet evgu/msi/gigabyte 760/770 preko bare, uglavnom sam nailazio na ogdovore prodavaca tipa 'evo nemamo trenutno, ali uzmite 280/290, imamo ih raznih, ne prodaju se bas, a eto ko neki bang for buck su....'

fanbojevstina i s druge strane oceana...hmmm...prevelik je bio uzorak za etiketiranje takve vrste, rekao bih.

970-ke je bilo moguce preorderat po cijeni 380-410 dolara + porez, dakle ukupno nekih 430-450 dolara otprilike, puno puno manje nego ovde...eto nazalost nino i drugi izravno upleteni pojasnise mracnu zbilju kreiranja maloprodajnih cijena IT opreme kod nas...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 23:11   #486
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Performance per kuna, novo/rabljeno nebitno, nema tu AMD/Nvidia fanboyimizinjardića, što se linka tiče samo upiši GTX 760 RMA, kao i za bilo koju karticu danas.
Ja samo kažem da se elektronika kvari, od bilo kojeg vendora, i bilo koji dio bilo kakve kartice može zakazati, ja jednostavno tako gledam na stvari, svi mi imamo svoja iskustva.

Npr. da danas kupujem grafu za sebe i imam oko 3k KN, slabije napajanje, imam 2 izbora:
1. Kupiti R9 290 + jače napajanje ili,
2. kupiti GTX 970 koju bi mogao furati sa starim napajanjem i dobiti par % na grafici.

Kod mene je stvar u tome da bi se opet odlučio na 1. varijantu jer tih par % po meni ne opravdava cijenu i datum kada su te grafe došle na tržište, a drugo ušteda na računu za struju je minimalna za taj period koliko ću ja tu grafu koristiti + riješim staro napajanje i tu dobijem nešto kunelića xD. Pazi R9 290 za 1300KN sa jamstvom, pa to je po meni deal iz svemira haha,...
No svi gledamo na stvari drugačije, meni se kvarilo i jedno i drugo, kao i svima, naravno da postoje serije ali nije generalno, jer bi propali , a u igri je i nešto drugo jer ne stojimo svi isto sa financijama i imamo različite prioritete.

Ako ćemo se već napokon, vratiti na temu i pričati o pravoj stvari i to o GTX 980, da imam potrebe dati toliko love za grafu, dao bi i bio pravi , jer AMD trenutno nema tog konja, tek u dolasku,...
Molio bi ekipu sa GTX 980 da nam pokažu to.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 23:24   #487
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
..što se linka tiče samo upiši GTX 760 RMA, kao i za bilo koju karticu danas..
Samo ovo me ovo zanimalo, učinilo mi se da sam neke konkretne detalje/probleme dotične serije propustija

Inače svi bi mi tribali bit fanboyevi svojeg novčanika

Barem ja gledam bang for buck, price/performance ratio i ostale floskule, ali prije misec dana me (začuđujuče) nVidia bolje poslužila u ovim gore okvirima (ekvivalentna ATI-ijevka nije bila na vidiku misecima).

No dosta OT
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 00:13   #488
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
meni se kvarilo i jedno i drugo, kao i svima, naravno da postoje serije ali nije generalno, jer bi propali
Nisam fanboy, ali do sad su mi se pokvarile 3x Nvidie i 1x ATI...naravno dobio sam druge u zamjenskom roku tako da me boli briga!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 07:15   #489
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Evo ja se koristim grafe jos od geforce 256 (hercules ) i imao sam malo ATI, malo nevidjiu i dosada su mi krepavale samo Gainwardice od nevidije (ustvari su bile DOA). I to ''cak'' dvije, gf4 mx 440 i gf 5900xt (najveca glupost ikada je sto mi je ovo smece zamjenilo radeona 9700 ).
A imao sam:
Gf 256
r9000pro
gf4 mx 440
gf ti 4200
r9700
gf5900xt
gf 6600gt
x800gt2 ili kako se vec zvala, koju sam otkljucao na x800xt
gf 8800GTS 320
gf 8800gt 512
xfx r4850 (ova mi je radila probleme, ali je bila kao ispravna-ocito se nije volila sa mojom plocom)
r4850 nek druga marka i to sa odlomljenim komadom tiskane plocice koja je radila savrseno
i ova sad gtx 560
I ako se racuna burazova xfx 6950 koja jos uvjek radi savresno i jako dobro vrti igre

A sada neznam ni sam koju bih uzeo, ove nevidije nedostupne, meni se bas svidjaju, ali opet dat preko 3 kile kn za grafu mi je apsurdno. Ima tih Palit, referentih koliko vidim, neznam kakav je taj kuler, vjerovatno bucan, probao netko ?
Nebi prekrizio ni r9 280x ili cak r9 270x, vidim da polovnih ima po smjesnim cjenama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 25.10.2014. u 15:31.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 07:35   #490
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Mislim da zadnja generacije od ATI-a je promasaj malo zesci em se griju nenormalno mislim na 290 i 290x, em trose struje ko mustang iz 68. Mislim na njihov sistem damo ti max performanse na 90 stupnjeva pa nakon 2godine se pozdravi sa karticom. Imao sam takav model 4870x2 koja je krepala nakon 1.5godine ne hvala ovaj put. Godinama imam ATI graficke kartice i mogu reci da su imali dosada odlicne modele ali ova zadnja serija je bzvz po mom misljenju. Nvidia je nakon dugo vremena napravila karticu koja je u rangu sa legendarnom 8800GTX koja je jela malu djecu i mogao si se sa njome igrat ako si ju kupio po izlasku oko 3-4godine i onda je bila vrh. Sad mislim da je nvidia napravila odlican posao i napravila karticu koja nist ne trosi malo se grije i daje odlicne performanse, jos da se uracuna potencijalni OC mislim da su odlicne kartice. Jedva cekam odgovor od AMD-ATI pa da znamo na cemu smo za ovu godinu.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 10:46   #491
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Nvidia je nakon dugo vremena napravila karticu koja je u rangu sa legendarnom 8800GTX koja je jela malu djecu i mogao si se sa njome igrat ako si ju kupio po izlasku oko 3-4godine i onda je bila vrh. Sad mislim da je nvidia napravila odlican posao i napravila karticu koja nist ne trosi malo se grije i daje odlicne performanse, jos da se uracuna potencijalni OC mislim da su odlicne kartice. Jedva cekam odgovor od AMD-ATI pa da znamo na cemu smo za ovu godinu.
Skok u performansama ove serije grafičkih kartica možemo zahvaliti razvijenim zemljama i sve većem broju ljudi koji igraju na 4K rezoluciji (koja se velikom brzinom uvlači na TV) i multi monitor setup-ima.

Vjerujem da će odgovor iz ATI (iako Q1 2015) po sadašnjim glasinama biti i više nego dobar...bolje im je da bude jer je to bolje za sve nas!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 14:21   #492
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Mislim da zadnja generacije od ATI-a je promasaj malo zesci em se griju nenormalno mislim na 290 i 290x, em trose struje ko mustang iz 68. Mislim na njihov sistem damo ti max performanse na 90 stupnjeva pa nakon 2godine se pozdravi sa karticom.
Nenormalno se griju referentne kartice, koliko sam ja samo ATI/Nvidia kartica sebi i ljudima moda-o sa aftermarket hladnjacima više im i neznam broja.
Imao sam i imam još 8800gt, tvornički hladnjak je bio krš i kartica bi se pregrijavala morao sam zamijeniti hladnjak, isto tako i tvoja 4870x2 je bila dvoglava zvijer i bilo je riješenja kako ohladiti tu karticu, onda kod frenda 2x GTX 560Ti, grafe su se grijale u benchevima da smo na gornjoj kartici morali staviti aftermarket, uzevši u obzir razmak između kartica u SLI setupu, a tek ATI 4890, na njih smo pod obavezno stavljali druga riješenja, 5870 koju sam kupio odmah kada je izašla je bila referentna i dao sam 250 Kn za novi aftermarket na akciji u Linksu i evo je kod susjeda još uvijek veselo radi na OC settingsima od prvog dana.
6970 referentna kod frendice ima cca 3 god. a bogami se kartica zna bolesno zagrijati pa još uvijek radi.
Ova moja R9 290 Tri-x ćemo vidjeti, daleko je to od 90 stupnjeva, u silent mode game-am/benchevi, jezgra max 75, a vrm ni blizu toga, kad dignem ventove ručno situacija sa temp. je još bolja na uštrb tišine makar je to još daleko od "buke".
Potrošnju ne želim komentirati jer se tu pretjeruje, u svakom pogledu, paket žvakača,...
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 14:29   #493
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Mislim da zadnja generacije od ATI-a je promasaj malo zesci em se griju nenormalno mislim na 290 i 290x, em trose struje ko mustang iz 68. Mislim na njihov sistem damo ti max performanse na 90 stupnjeva pa nakon 2godine se pozdravi sa karticom. Imao sam takav model 4870x2 koja je krepala nakon 1.5godine ne hvala ovaj put.
Nebih se složio s tobom, pogotovo u pogledu cijele generacije. To što ti pišeš se odnosi samo na referentne R9 290/290X. Imaš recimo R9 290 sapphire tri-x (sad od 2300-2400kn nove) koje su po recenziji tu na pce tiše od msi gtx 770 lightning, a po potrošnji manje od gtx780Ti (referentne). Dakle tiša od referentne R9 290, cca 20C hladnija 4% jača i čak nešto manje struje troši. Kao što netko reče dosta toga ovisi od vendora...

Evo recimo usporedba drugih iz generacije u istoj klasi 280X vs gtx 770



http://www.anandtech.com/bench/product/1037?vs=1041

To je samo razvikano da su nvidie obavezno tiše, manje struje troše i sl. da ne kažem mitomanija i fanboyizam, al u praksi nema nikakve veze kad je sve više manje isto.

Također se ne može uspoređivat hawai amd gpu sa novim maxwellicama - jer jednostavno nisu ista generacija, amd tek treba izbacit novu generaciju. Po R9 285 se vidi da i amd ide u tom smjeru smanjenja potrošnje struje i zagrijavanja, kao i dimenzija (pcb)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.10.2014. u 14:35.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote