Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2018., 15:17   #3151
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Razumijem ja tebe zašto ti se žuri, ali ako su ti rekli tjedan do dva, oni su još uvijek debelo u tom roku. Drugi put ako ti se žuri kupiš u nekoj trgovini koja ima servis pa možeš ubrzati/ podmazati...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 15:23   #3152
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Razumijem ja tebe zašto ti se žuri, ali ako su ti rekli tjedan do dva, oni su još uvijek debelo u tom roku. Drugi put ako ti se žuri kupiš u nekoj trgovini koja ima servis pa možeš ubrzati/ podmazati...

Ma znam to ali nadam se da ne misle tjedan ili dva OTKAKO JE STIGLO NA SERVIS, to bi bio jedini problem. Ali ako je tjedan do dva otkako sam predao računalo u poslovnici onda je u redu.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2018., 15:37   #3153
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Vjerojatno su na to mislili - od kada si poslao.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 15:42   #3154
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Ne bih bio toliko nervozan u vezi tog računala da je to jedno obično računalo ali to je računalo koje košta više od 5k kuna.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 15:50   #3155
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Ne bih bio toliko nervozan u vezi tog računala da je to jedno obično računalo ali to je računalo koje košta više od 5k kuna.
prema svim računalima se odnosi isto.. tko ti je slagao komp? mogao ti je odmah reći za flash biosa na "starim" pločama i uštediti ti vrijeme i 200kn.. ili pronaći frenda koji ima starijeg ryzena (ako itko ima fkors)..
btw koje si komponente kupio?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 16:34   #3156
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
prema svim računalima se odnosi isto.. tko ti je slagao komp? mogao ti je odmah reći za flash biosa na "starim" pločama i uštediti ti vrijeme i 200kn.. ili pronaći frenda koji ima starijeg ryzena (ako itko ima fkors)..
btw koje si komponente kupio?

Ja sam sklapao komp i potvrdio mi je prijatelj koji je stručnjak za to da je sve točno spojeno.
Prijatelj mi je sumnjao na grafičku, no grafička je dan ranije korištena u mom starom kompu u kojem je radila odlično tako da smo odmah nakon grafičke mislili na tu ne-kompatibilnost zato što ja imam ryzen druge generacije tj ryzen 5 2600 koji je izašao prije 3 mjeseca a matična je starija od procesora pa je nekompatibilna, a mi nemamo drugi procesor od amda koji je kompatibilan sa tim socketom preko kojeg bi mogli napraviti flash pa smo odnijeli na servis.

Komponente su odlične
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 18:06   #3157
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Cek malo, isporucili su ti komp koji ne daje sliku, bez standardnog flashanja biosa na zadnju verziju i jos ti hoce zbajbočit 200 kn unaprijed za komp u garanciji?



Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 18:13   #3158
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Cek malo, isporucili su ti komp koji ne daje sliku, bez standardnog flashanja biosa na zadnju verziju i jos ti hoce zbajbočit 200 kn unaprijed za komp u garanciji?



Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk

Neee, ja sam kupio komponente kod njih i sklopio sam sam računalo i ne daje sliku zato što BIOS nije update-an što mi nijedan od njihovih radnika nije rekao kad sam kupovao komponente.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 18:15   #3159
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Evo čak i ovdje piše da treba BIOS update-at zato što ja imam tu B350 ploču, ali ne mogu zato što nema slike na ekranu...

http://www.tomshardware.co.uk/answer...oot-issue.html
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 18:47   #3160
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
nisam mislio tko ti je složio dijelove u komp, nego tko je izabrao šta ćeš kupiti, jer ta informacija s flashanjem je aktualna već dosta dugo (prilikom kupnje si mogao napomenit da ti flashaju bios na najnoviji).. s malo informiranja mogao si izbjeći problem.. no šta je tu je, sad čekaj dok links ne sredi.. al da je glupo da ti uzmu 200kn, bome je, trebali su ti to za đabe napravit..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2018., 20:49   #3161
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
To je pola njihov, a pola i tvoj zajeb. Ako si spreman slagat doma konfu, mozes i proguglat i napomenut flash ako treba, vjerojatno bi besplatno odradili. Jbg zna bit ljudima guzva pa jednostavno ni ne primijete tak nes.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 23:05   #3162
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Ja sam izabrao dijelove koje ću kupiti, ali sam bio previše uzbuđen što ću gradit tako jak komp da sam zaboravio na taj BIOS i tek sam se sjetio nakon što sam sve sklopio.
I ja mislim da nije u redu da mi naplaćuju 200KN zato što sam kod njih mušterija velika.
Ostavio sam otprilike 5k kuna kod njih.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 23:13   #3163
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
5000kn nije velika mušterija...dapače...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 01:02   #3164
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
šlampavo od linksa rekao bih. Onaj tko je odobravao kupnju mogao je šibnuti na mail da je stara ploča i noviji proc te postoji mogućnost da neće raditi out of the box. Ali očito tamo rade ljudi koji nisu edicurani ili ih boli ona stvar te su samo dali na pakiranje. I naravno kasnije 200 kn naplaćuju flash biosa.
Jedan mail od Linksa bi eliminirao eliminirao bi ovaj problem, a i kasnije loše preporuke. Ljudi koji rade u dućanu i prodaji bi to trebali bar pogledati kod odobravanja i upitati korisnika da li je ziher s tom narudžbom. Treba ići od predpostavke da kupac nema pojma(s čime bi u većini puta i bili u pravu), i puno stvari bi se s time spriječilo. Ovako hebi ga, plati flash i ne kupuj više tamo...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 01:12   #3165
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
šlampavo od linksa rekao bih. Onaj tko je odobravao kupnju mogao je šibnuti na mail da je stara ploča i noviji proc te postoji mogućnost da neće raditi out of the box. Ali očito tamo rade ljudi koji nisu edicurani ili ih boli ona stvar te su samo dali na pakiranje. I naravno kasnije 200 kn naplaćuju flash biosa.
Jedan mail od Linksa bi eliminirao eliminirao bi ovaj problem, a i kasnije loše preporuke. Ljudi koji rade u dućanu i prodaji bi to trebali bar pogledati kod odobravanja i upitati korisnika da li je ziher s tom narudžbom. Treba ići od predpostavke da kupac nema pojma(s čime bi u većini puta i bili u pravu), i puno stvari bi se s time spriječilo. Ovako hebi ga, plati flash i ne kupuj više tamo...

Da ali najgore je što sam ja pitao jel treba na nešto pazit i on mi je rekao samo da pazim kako orijentiram procesor na socket da se podudara s onom strijelicom i da pazim sa slotovima da ne bi nešto puklo i tjt.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 06:42   #3166
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Izgleda da su zatvorili poslovnicu u Dubrovniku, ionako su bili PICK UP store s nešto malo artikala u trgovini. Dugo su i trajali, pune dvije godine...
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 09:49   #3167
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Vjerojatno najam za vrijeme sezone bude pre veliki.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 17:30   #3168
DariX
Premium
Moj komp