Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2023., 16:26   #68161
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Vidim ponavljaju se iste priče, isti argumenti/kontraargumenti...checklista prosječnog EV skeptika (karikirano):
- "To je kurac, s tim ne možeš ni do dućana bez da staneš 3 puta"
- "To je kurac, svakih 100km moraš stajat na autocesti po 30 minuta"
- "To je kurac, to kada se pokvari nemoš popravit"
- "To je kurac, zagađuje zemlju više nego dizel"
- "To je kurac, moraš imat vatrogasnu službu na speed dialu"
- "To je kurac, za te pare mogu uzet mercedes"
- "To je kurac, Musk je govno"
...

Na kraju se sve svede na to možete li si priuštiti početni trošak električnog auta i odgovara li on vašem stilu života (punionica kod kuće, učestalost 1000km+ putovanja).

Sve ostalo su birtijske priče. Tko si ga je priuštio i tko ima uvjete za punjenje kod kuće, nije požalio. Izađite iz svojeg echo-chambera i pričajte s ljudima koji zapravo žive s njima.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 17:11   #68162
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Vidim ponavljaju se iste priče, isti argumenti/kontraargumenti...checklista prosječnog EV skeptika (karikirano):
- "To je kurac, s tim ne možeš ni do dućana bez da staneš 3 puta"
- "To je kurac, svakih 100km moraš stajat na autocesti po 30 minuta"
- "To je kurac, to kada se pokvari nemoš popravit"
- "To je kurac, zagađuje zemlju više nego dizel"
- "To je kurac, moraš imat vatrogasnu službu na speed dialu"
- "To je kurac, za te pare mogu uzet mercedes"
- "To je kurac, Musk je govno"
...

Na kraju se sve svede na to možete li si priuštiti početni trošak električnog auta i odgovara li on vašem stilu života (punionica kod kuće, učestalost 1000km+ putovanja).

Sve ostalo su birtijske priče. Tko si ga je priuštio i tko ima uvjete za punjenje kod kuće, nije požalio. Izađite iz svojeg echo-chambera i pričajte s ljudima koji zapravo žive s njima.

Slažem se da je do osobe i potrebe te osibe, ne do auta.
Da imam kuću u gradu/na selu, možda bih i gledao elektročni auto. Ovako nisam, niti budem skoro. Često idem na 300+ km putovanja autom i za takve bih svakako morao imati ICE auto kao drugi auto.

Istina je da je pičetni carbon footprint puno veći električnom autu, nego ICE. Morao bih voziti el.auto pol milje km da se isplati iz ekoloških razloga, a idealno bi bilo da ga i punim na vlastitu solarnu elektranu.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 17:19   #68163
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na žalost skupi su, niš drugo. Da ih ima polovnih za 10 000 eura kao benzinaca bilo bi bog bogova Imati doma vlastitu benzinsku i startati na cesti kao da imaš F1...život opet dobije smisao
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:08   #68164
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
najdrazi zvuk mi je definitivno zvuk mog V2 1800ccm Intrudera kad ujutro u 7 sa njim probudim komsiluk
Ne razumijem ovaj mentalni sklop. Koji je tvoj problem? Koji su to kompleksi i potrebe da te tako nešto ispunjava?

Nadam se da te “komšiluk” neće jednog dana ili jedno noći dočekati s palicama ili sa žicom preko ceste.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:14   #68165
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
EV bi mi za svakodnevni auto i odlazak na posao (npr. unutar Zg-a) bio odlican. Doma ga ustekam da se puni i super.

Al uz njega bi morao imat jos jedan obicni auto za vikend.

I to bi bilo to. Dis bolje.

Bit ce da nema idealnog, kao i uvijek.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:16   #68166
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ne razumijem ovaj mentalni sklop. Koji je tvoj problem? Koji su to kompleksi i potrebe da te tako nešto ispunjava?

Nadam se da te “komšiluk” neće jednog dana ili jedno noći dočekati s palicama ili sa žicom preko ceste.
Moj mentalni sklop je da se zajebavam. Naravno da takve stvari ne radim niti mi pada na pamet takvo nesto uraditi. Imao sam roditelje koji su me odgojili.
Koji je tvoj problem da ovakve stvari uzimas za ozbiljno i da mi se uopce na takav nacin obracas i takvo nesto pises nicim izazvan?
I opcenito, svi na ovoj temi: koji vam je kuki i zasto ste toliko nadrkani i spremni na svadje i provokacije bez ikakvog razloga? Vozite sta vam se vozi, ali pustite i druge da voze sta se njima vozi! Nitko od vas nije placen da brani bilo koji brend tu na forumu niti ste vi vlasnici bilo kojeg od tih brendova da biste ih tako gorljivo branili ili pljuvali po njima! Relax ljudi, zivot je kratak. Nemojte si ga jos vise kratiti stresirajuci se po nebitnim forumima zbog nebitnih stvari.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:20   #68167
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pa kak si ti onda platio kaznu za 24mph ak je 10%+2mph kazna? 20+10%+2mph je 24mph....
The Met threshold for enforcement of 20 mph roads and issuing a speeding ticket is 10% + 2 mph. Enforcement from 24 mph and Prosecution from 35 mph.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Funny story,

tipican vlasnik Tesle je upravo ITevac ili inzenjer u 30ima:
Mene vlasnici Tesle podsjećaju na mog frenda u srednjoj. Morao je imati sve što je tad bilo novo i popularno jer je volio da ga ljudi ispituju o tome, a u svakom razgovoru kojem tema nije bila nešto od toga, ubrzo bi postala

Smatram se IT-evcem i auto i vožnja auta su zadnje stvari za koje želim da budu ...binarne.

Klijenti imaju flotu modela 3 i Y i malo malo se vozim s njima... Ne mogu opisati koliko mi je to neprirodno i umjetno iskustvo bez ikakvih emocija.

Vele, moraš probati da ti se svidi, ali nije mi kod auta sve u ubrzanju i max brzini. Tesla mi jednostavno ne izaziva nikakve emocije. Subjektivno mišljenje o Tesli = bljutavo/sterilno.

Da imam gdje puniti auto, ne bih imao ništa protiv EV-a, ali bi to vjerojatno bio Mini ili nešto sličnih dimenzija i bez ekrana kao jedinog sredstva komunikacije s autom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:26   #68168
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nažalost, i Mini prelazi u ekranofilske automobile
https://www.index.hr/auto/clanak/fot...u/2482891.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:34   #68169
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Evo, ode i to u krasan k

Mini mi je imao uvjerljivo najbolji interijer od svega što sam vozio, jedino mi nije sjelo izbacivanje instrumenata ispred volana i ubacivanje ekrana umjesto tog.
Ima idealan omjer ekrana i tipki/potenciometara koji su taman tamo gdje trebaju biti.

U principu, ovo je BMW-ov iDrive s drugačijim dizajnom i još napucan nekim sitnicama koje su genijalno smišljene.


Vozio sam se nedavno u Hondi E. Urnebesan interijer. Donja polovica kao da sam sjeo u nešto iz 90-ih, a onda gornja polovica kao da sam sjeo u F16
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:37   #68170
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Koji to dizel po gradu i 160-200 autput avr trosi 7,2? Ocu ga i ja i to odmah
Nikakva egzotika, X2, 18d, 150 ks.
Auto se vozi manje po gradu, više po autoputu do Varaždina gdje nedaleko od grada imamo viksu. Dakle malo grada, brza vožnja po autoputu od Dugava od Varaždina, i onda Varaždinska obilaznica te nakon toga nekoliko km lagane vožnje kroz sela do vikse. Auto doslovce služi za to. Godišnje 9k km radi. Treba slikat BC?

Što se Tesle tiče, i meni je vrlo sterilna iznutra. Al ni to me ne hebe previše koliko izmišljanje tople vode sa brisačima na ekranu, otvaranju pretinca putem ekrana, davanje žmigavaca putem gumbića i slično. Ono, idem izmišljat toplu vodu a stojim na islandskom gejziru. I klima na ekranu me živcira kamoli paljenje brisača... Ergonomski je to za mene da izviniš kita.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:42   #68171
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ne treba kad je to dijametralno suprotno od napisanog.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 18:53   #68172
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
...
Nadovezal bi se da je (ovisno o firmi, roditeljima, popratom odgoju i životnim uvjetima) uz nekoliko časnih izuzetaka, spomenuti tipičan IT-evac u 30-im zapravo tehnički i informatički nepismen do te mjere da ne zna razliku između RDP-a, VPN-a i VM-a. Preferiraju Mac kao osobno računalo, jer im PC nije dovoljno osoban i ne mogu se kroz kreativno pisanje kôda izraziti kak spada. Za Linux ne znaju, a osim toga, to ionako nitko ne koristi, inače bi već čuli o tome od frenda s faksa koji je cijeli u Discordu i zna sve o svemu. Najbolje im stoji PR dio priče u kojoj se oni prodaju poslodavcu, a konkretna realizacija projekta kod klijenata ne ovisi o njima kao voditeljima, jer ih to (odgovornost i obaveze) nisu učili na faksu kojeg svako malo spominju kao da nešto znači u stvarnom svijetu.

Ukoliko mu/joj se minimizira Visual Studio ili SSMS, to je to, raspad sistema, jer dotični softverski inženjer ne zna kaj ga je/nju snašlo, a općenito rješavanje problema ikakve tehničke prirode im se svodi na gledanje TikTok sadržaja putem službenog (iPhone) mobitela, jer ako netko zna, onda je to njihova generacija, tak da je dosta samo malo pričekati i već će netko ponuditi kakvu-takvu soluciju. Teslu kao službeno vozilo vole svim srcem svojim, možda čak i više od Dinama, ali nikad ne bi dali svoje nofce, baš kao i za hvaljeni Apple ekosustav. Istinabog staviti Teslu u rikverc im pada podjednako teško kao i uključiti hotspot na iUređaju, ali nema brige, ipak su oni stručLJaci i inženjeri, a klijent može malo pričaketi. Nije kao da je vrijeme novac, a osim toga taman je vrijeme godišnjih odmora.

Svaka potencijalna sličnost sa stvarnim osobama i događajima je itekak namjerna i temelji se na svakodnevnim interakcijama s tipičnim IT-evcima u 30-im.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 19:06   #68173
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548